X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 1 października 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2018, 22:18

    7pqmag4.png
  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 1 października 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziołszki!
    Cały czas Was czytam ale z lenistwa nie odpisywałam:-(
    Basia super wielkie gratulacje! Może będzie chłopak do pary:-)
    Dziewczyny w ciąży-ten czas płynie tak szybko-za chwilę będziecie rodzić! Jaką macie kolejkę?
    Rubi dzięki za pamięć-widzę, że szybko i efektywnie rozszerzasz dietę-my mamy skończone osiem miesięcy i jeszcze nie wprowadziłam mięsa, mleka, ryb i jaj. Na razie kaszki z owcami i zupki warzywne. Teraz będzie mięso.
    Marysia raczkuje, sama siada, zaczyna chodzić przy meblach i przy meblach wstaje. Ostatnio naciąga nas na spanie z nami w łóżku:-( coś niespokojnie śpi u siebie i budzi się po kilkanaście razy w nocy- wolę ją zatem wziąć do siebie.
    U mnie trochę problemów zdrowotnych-chyba będę musiała skończyć z piersią, mam ogromne braki w hormonach i źle się czuję. Byłam na wizycie w gync-u Dr G-K- my też przymierzamy się do krio w przyszłym roku ale nie wcześniej niż 1,5 roku po cesarce-wg słów Pani Dr.
    W ogóle byliśmy w gync z Marysią-pochwaliliśmy się Skarbem zarówno doktorowi M. jak i Dr G-K. Dr M. pożartował sobie z nami i fajnie, że w tym tłumie nas pamiętają. Dzięki nim mamy córkę :-) będę im za to zawsze wdzięczna.
    Zostawiliśmy zdjęcie Marynki i wszyscy wspólnie orzekli, że córa cały tatuś :-( Wasze dzieciaki też podobne do tatusiów? :-)

    pippi, Krakowianka, Kamiisia, linkaa28, Sunshine_111 lubią tę wiadomość

  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 2 października 2017, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa wrote:
    Hej Dziołszki!
    Cały czas Was czytam ale z lenistwa nie odpisywałam:-(
    Basia super wielkie gratulacje! Może będzie chłopak do pary:-)
    Dziewczyny w ciąży-ten czas płynie tak szybko-za chwilę będziecie rodzić! Jaką macie kolejkę?
    Rubi dzięki za pamięć-widzę, że szybko i efektywnie rozszerzasz dietę-my mamy skończone osiem miesięcy i jeszcze nie wprowadziłam mięsa, mleka, ryb i jaj. Na razie kaszki z owcami i zupki warzywne. Teraz będzie mięso.
    Marysia raczkuje, sama siada, zaczyna chodzić przy meblach i przy meblach wstaje. Ostatnio naciąga nas na spanie z nami w łóżku:-( coś niespokojnie śpi u siebie i budzi się po kilkanaście razy w nocy- wolę ją zatem wziąć do siebie.
    U mnie trochę problemów zdrowotnych-chyba będę musiała skończyć z piersią, mam ogromne braki w hormonach i źle się czuję. Byłam na wizycie w gync-u Dr G-K- my też przymierzamy się do krio w przyszłym roku ale nie wcześniej niż 1,5 roku po cesarce-wg słów Pani Dr.
    W ogóle byliśmy w gync z Marysią-pochwaliliśmy się Skarbem zarówno doktorowi M. jak i Dr G-K. Dr M. pożartował sobie z nami i fajnie, że w tym tłumie nas pamiętają. Dzięki nim mamy córkę :-) będę im za to zawsze wdzięczna.
    Zostawiliśmy zdjęcie Marynki i wszyscy wspólnie orzekli, że córa cały tatuś :-( Wasze dzieciaki też podobne do tatusiów? :-)

    Allessa, a dlaczego 1.5 roku trzeba czekać? My tez planujemy wrócić po mrozaka najszybciej jak to możliwe. Na wizytę do GC chodzicie do kontroli, czy jaki jest u was powód?


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 2 października 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Nasza mała ma już ponad trzy miesiące. Ostatnio zaś gorzej je, cóż chyba muszę się z tym pogodzić i tyle. Mam małego niejadka...
    Peonia, Ruci - co u was kochane?
    Linkaa? Małami? Hope??
    Sun super że dzidzia rośnie, Krakowianka zazdroszczę ciążowej jogi :) Baśka super że u dzidzi ok :)

    Ooo, dziękuje za pamięć. Przyznam sie szczerze, ze juz sporadycznie wchodzę na forum. Moj dzidziuś ma 1 ząbek od wczoraj i radość i duma nie do opisania. Potrafi sie juz przewracać z plecków na brzuszek. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć dietę, ale czekam jeszcze az zacznie go bardziej interesować jedzenie. Po głowie chodzi mi juz nasz mrozaczek, ale nie ukrywam, ze wolałabym zaliczyć taka słodka wpadkę jak nasza Basia. Strasznie stresujące sa te transfery, oczekiwania na bete.

    A co tam u Aurory? Jest jeszcze na piersi, czy dokarmiasz juz mm?

    linkaa28, Sil, Sunshine_111, pippi lubią tę wiadomość


    Peonia88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag przykro mi ale glowa do gory. Allesa dziekuje za gratulacje :-)
    Peonia faktycznie niespodzianka byla spora a tu jeszcze mamy mrozaczka i mialam po niego wracac koncem roku hahah :-D
    Wiesz ja tez mialam czekac 1,5 roku po cc bo tyle zalecaja w szpitalu moj lekarz powiedzial ze po roku mozemy zaczac sie starac naturalnie. Na spokojnie. I powiem ze nie bylo parcia wrecz o tym nie myslalam mialam duzo na głowie. I sie stalo haha. Chyba jednak nasza psychika duzo moze zdzialac. Ale tez po ciazy endometrioza sie cofnela wiec tez niebylo juz przyczyny medycznej u mnie.

  • Allessa Ekspertka
    Postów: 190 125

    Wysłany: 2 października 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia chodzi o gojenie przeciętych powłok brzusznych przy cesarce.
    Szybko macie pierwszego ząbka :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allesa no ja gadalam z moim gin i powiedzial ze ten minimalny czas czyli rok po cc mam wiec dla donoszenia ciazy nie ma zagrozenia bo sie tego balam ale odrazu mi powiedzial ze porod sn nie wchodzi w gre tylko cc.

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 2 października 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowianka wrote:
    Sil, niejadki bardzo popularne u mnie wkoło :) ponoć trzeba wyluzować jak rosną i wyniki OK. Tylko nikt nie dał przepisu jak? ;)
    Fajnie ze Jasz już taka duża Aurore przy sobie :). Jak sobie radzisz w praca i opieka nad mała?
    Oczywiście bywają gorsze i lepsze chwile. Np. teraz, obie się przeziębiłyśmy, w takich warunkach dość trudno się pracuje niestety. Ale tak ogólnie - nie jest źle. Pewnie gorzej będzie później, jak ona zacznie się więcej ruszać itp. Ale na szczęście mam w domu męża który robi przy małej bardzo dużo.

    Krakowianka lubi tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 3 października 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    linkaa28 wrote:
    Moje małe mają ponad 2 miesiące juz :) tez mi ten czas leci, kazdy dzien tak szybko mija :) ważą juz ponad 5 kg. My mielismy problem z ulewaniem i teraz piją tylko bebilon ten specjalny na ulewanie a ja odciągam i wylewam moje mleko z ciezkim sercem :( ale wazne ze się teraz najadaja i fajnie rosną. Reaguja tez na siebie coraz bardziej i jak jedna placze to druga tez od razu no ale jakos dajemy rade :) czasem bywa cięzko ale szczere usmiechy rewanżują wszystko :)
    Fajnie już ważą te twoje maluchy... My w związku z przeziębieniem dziś bylismy u pediatry i moje dziecko ważyło 5490, na poprzedniej wizycie, półtorej tygodnia temu, ważyła 5470. Tak czułam że wtedy z tą wagą było coś nie tak, bo w domu 200 g mniej ważyła. Dziś w gabinecie była już zupełnie inna waga (urządzenie), więc to chyba ono było delikatnie mówiąc wadliwe.
    Aurora też ulewała i nie przybierała prawidłowo. Do 3 mż dodawaliśmy do mojego pokarmu zagęstnik z Bebilonu (tak z 1/6 dawki zalecanej). Ulewania się skończyły jak osiągnęła 3 mż...
    madwitka ma rację, ja sporo mojego mleka mrożę, bo mój niejadek nie przejada wszystkiego. Będę mrożone podawała jak już zdecyduję że koniec z odciąganiem mleka.
    Mag85 tulę mocno kochana.
    Rubi super że Tymek się zaczął aktywnie ruszać :) I jak na basenie? Ja kwas to polecam Femibion.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 3 października 2017, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa wrote:
    Hej Dziołszki!
    Cały czas Was czytam ale z lenistwa nie odpisywałam:-(
    Basia super wielkie gratulacje! Może będzie chłopak do pary:-)
    Dziewczyny w ciąży-ten czas płynie tak szybko-za chwilę będziecie rodzić! Jaką macie kolejkę?
    Rubi dzięki za pamięć-widzę, że szybko i efektywnie rozszerzasz dietę-my mamy skończone osiem miesięcy i jeszcze nie wprowadziłam mięsa, mleka, ryb i jaj. Na razie kaszki z owcami i zupki warzywne. Teraz będzie mięso.
    Marysia raczkuje, sama siada, zaczyna chodzić przy meblach i przy meblach wstaje. Ostatnio naciąga nas na spanie z nami w łóżku:-( coś niespokojnie śpi u siebie i budzi się po kilkanaście razy w nocy- wolę ją zatem wziąć do siebie.
    U mnie trochę problemów zdrowotnych-chyba będę musiała skończyć z piersią, mam ogromne braki w hormonach i źle się czuję. Byłam na wizycie w gync-u Dr G-K- my też przymierzamy się do krio w przyszłym roku ale nie wcześniej niż 1,5 roku po cesarce-wg słów Pani Dr.
    W ogóle byliśmy w gync z Marysią-pochwaliliśmy się Skarbem zarówno doktorowi M. jak i Dr G-K. Dr M. pożartował sobie z nami i fajnie, że w tym tłumie nas pamiętają. Dzięki nim mamy córkę :-) będę im za to zawsze wdzięczna.
    Zostawiliśmy zdjęcie Marynki i wszyscy wspólnie orzekli, że córa cały tatuś :-( Wasze dzieciaki też podobne do tatusiów? :-)
    Moja córka to kserokopia tatusia. Ja już na porodówce pytałam czy to na pewno dziewczynka :) U mnie wszyscy mówią na nią "mały Arturek"
    Peonia Aurora dostaje moje mleko, ale z butelki. To się ostatnio dowiedziałam, nazywa karmienie Piersią Inne (KPI) :) Ząbek... super a równicześnie aż trudno uwierzyć, jak te maluchy rosną. Miesiąc różnicy między naszymi maluchami jest. Moja palce wkłada do buzi już od kilku tygodni, od kilku dni tak mi się wydaje że już czegoś szuka, może i u nas będzie szybko ząbek?

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 3 października 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, strasznie szybko mamy zabka, zaskoczył nas :)
    Sil podziwiam cie z tym KPI. Mi jakoś odciąganie mleka cieżko szło. Ale niedługo znowu bede sie musiała zakumplowac z laktatorem, bo chciałabym przygotowywać posiłki na moim mleku zamiast mm.
    Mi lekarze mówili, ze rok trzeba odczekac po cc. Ale jak w GC zalecają 1.5 roku, to tez dobrze, będziemy mieli te pół roku na naturalne starania.
    Rubin, a chodzicie z Tymkiem na specjalne zajęcia dla maluszków, czy sami na ten basen? My byliśmy raz i bardzo sie podobało naszemu synkowi. Teraz ma katarek, ale jak wyzdrowieje musimy tez cos o basenie pomysleć :)
    Słyszałyście o rehabilitacji blizny po cc?


    Peonia88
  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 3 października 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag85 wrote:
    Fay mialam w macierzynstwie 11 dobrych komorek, 6 poszlo do ivf zaplodnily sie wszystkie i do 3 doby byly niby super, do blastki zostala jedna. Druga procedura juz w Gyn z 12 kom dobrych bylo 6 i tez wszystkie sie zaplodnily. Teraz w 3 ivf czyli 2 w gyn bylo chyba 14 kom z czego 6 dobrych zaplodnila sie 1.
    Nie wiem w zasadzie co postanowic. Waham sie czy nie sprobowac teraz az. Myslalam o Gretce do 3 podejscia, mowicie ze ta Gajewska tez sensowna?

    Mag, na pewno trzeba ewentualne podejście "przegadać" w Gyn, a dr Gajewska przynajmniej poważnie do tego podejdzie. Tak, moim zdaniem, nie sądzę, żeby w Macierzyństwie wymyślili coś lepszego/innego na ostatnią próbę. A może Twoje komórki są tylko pozornie dobre. Ja też nie wiem, czy ryzykowałabym jeszcze raz. Wolałabym AZ, bo przynajmniej pewne.

    Fay
  • Fay Ekspertka
    Postów: 132 113

    Wysłany: 3 października 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj była u "prowadzącego" gina u siebie we Wrocku i tak: jest jak było, zarodek (jeszcze zarodek) rozwija się prawidłowo, nie ma na razie żadnych problemów. To 9 tydzień. Pomyślałam sobie, że jak teraz będzie dobrze, przestaję drżeć i się przejmować, czas uwierzyć, że zarodek rozwija się i będzie rozwijać się najzupełniej normalnie (chyba od 12 tyg jest nie zarodek a płód).
    Od 16 sierpnia, dnia transferu, ciągła niepewność i strach, zresztą jeszcze wcześniej, od marca: czy nasienie jest wystarczające, czy u mnie nie pojawią się jakieś problemy, itd, itp. Powiem Wam, że jestem straszliwie zmęczona tą nieustanną walką, strachem, koszmarami, że się nie uda. Jakeż to niszczące!! Na razie tkwię w tym zmęczeniu, a chciałabym się wreszcie z tego wyzwolić.

    Fay
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 3 października 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allessa Tymcio zjadlby wszystko co widzi więc powoli daję mu wszystko. Jak coś mu nie smakuje to się denerwuje. Dziś byliśmy na szczepieniu to nawet nie zorientowal się. Taki grubasek :) A z wyglądu to cały tatuś. Na sZczęście ma mój charakter:) Może włosy będzie też miał po mnie.

    Peonia chodzimy na zorganizowane. Bardzo fajnie było. Dziewczyny śpiewały, tańczyli w wodzie. Było mnóstwo zabawek, co Tymusiowi odpowiadało. Pod koniec zaczął marudzic bo mu woda na twarz leciala, ale wytrzymał. Była jedna dziewczynka 3 mc jak tylko weszła na basen to zaczęła płakać. Nie potrafiła się uspokoić i na dodatek wyskoczyły jej plamki. Chyba uczulenie na chlor. Tymuś był zadowolony i będziemy chodzić regularnie. On potrzebuje aktywności ruchowej. Moja mama stwierdziła, że jego lenistwo jest genetyczne bo podobno ja siedziałam jak miałam 9 mc.

    Muszę się umówić do Cz. i z nią pogadać bo chyba będziemy przyspieszać z crio. Chciałabym w styczniu. Czyli 11 miesięcy po cc. Sytuacja mnie dotego zmusza.

    Sil dzięki. Poczytam sobie, bo Pregna trochę droga jest. Współczuję katarku. Przechodzilismy przez to 3 tyg temu.



    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 3 października 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fay nie stresuj się, jest dobrze i będzie dobrze. Głowa do góry i uwierz w końcu w swoje maleństwo :) Chyba nie chcesz mieć nerwowego dzidzusia?:)

    Linkaa płacilas za wizyty jak podchodziłas do crio? Bo mam jeszcze z rządówki eskimoska i nie wiem jakie są zasady :)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 3 października 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandy co tam u Was?

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi fajnie ze maly tak lubi wode. Moja tez bedzie wracac na lekcje plywania po przerwie wakacyjnej. Teraz w wannie szaleje hahah :-D rubi no nie wiem czy sie zgodza po 11 mc no ale warto pogadac.

  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 3 października 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm myślisz Basiu ,że się nie zgodzą? Muszę zatem jak najszybciej jechać do Gyn.

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Mag85 Autorytet
    Postów: 2233 1260

    Wysłany: 3 października 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fay wrote:
    Mag, na pewno trzeba ewentualne podejście "przegadać" w Gyn, a dr Gajewska przynajmniej poważnie do tego podejdzie. Tak, moim zdaniem, nie sądzę, żeby w Macierzyństwie wymyślili coś lepszego/innego na ostatnią próbę. A może Twoje komórki są tylko pozornie dobre. Ja też nie wiem, czy ryzykowałabym jeszcze raz. Wolałabym AZ, bo przynajmniej pewne.
    Nic nie jest pewne niestety.

    7pqmag4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi no nie wiem mi lekarz mowil min rokna wypisie ze szpitala mialam 1,5. Najlepiej jedz do gyn pogadaj z lekarzem i zobacz co Tobie powie.

‹‹ 475 476 477 478 479 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ