X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    No to pewnie dlatego lekarz nie zlecał tobie innych badań , bo masz już dziecko. A czemu zrobilas ten immunofenotyp? Miałaś jakieś podejrzenia?
    Yoselyn, a Ty teraz będziesz wchodzić na encorton i brać intralipid?

    Werdandi, bardzo mi przykro:( nie masz opcji skontaktowania się z lekarzem szybciej?

    Sisska, Serdecznie dzięki za wiadomość. Jutro ide do dr G- K i zobaczymy co powie. Kciuki zaciśnięte:)

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Yoselyn, a Ty teraz będziesz wchodzić na encorton i brać intralipid?

    Werdandi, bardzo mi przykro:( nie masz opcji skontaktowania się z lekarzem szybciej?

    Sisska, Serdecznie dzięki za wiadomość. Jutro ide do dr G- K i zobaczymy co powie. Kciuki zaciśnięte:)

    Mnie się udało ale nie brałam intralipidu, encorton dopiero brałam po pozytywnej becie.
    Zresztą ja podchodziłam do AZ jak się udało.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Mnie się udało ale nie brałam intralipidu, encorton dopiero brałam po pozytywnej becie.
    Zresztą ja podchodziłam do AZ jak się udało.
    tzn w ogóle nie brałaś czy do udanego transferu nie brałaś? Przepraszam, ciężkim mam dzisiaj dzień.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    tzn w ogóle nie brałaś czy do udanego transferu nie brałaś? Przepraszam, ciężkim mam dzisiaj dzień.

    Brałam w wcześniejszych transferach, nawet accofil brałam ale udawało się na chwilę. A kiedy się udało nie brałam żadnych z tych rzeczy

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • werdandi Przyjaciółka
    Postów: 80 40

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Yoselyn, a Ty teraz będziesz wchodzić na encorton i brać intralipid?

    Werdandi, bardzo mi przykro:( nie masz opcji skontaktowania się z lekarzem szybciej?

    Sisska, Serdecznie dzięki za wiadomość. Jutro ide do dr G- K i zobaczymy co powie. Kciuki zaciśnięte:)
    Aga1510 domyślam, że muszę skończyć cykl, więc teraz czekam na @. Raptem niecałe dwa tygodnie, jakiś wytrzymam, a do innego nie chcę się zapisywać, żeby nie robić sobie wody z mózgu. Jak myślicie?

    Sisska trzymam kciuki 😊

    Lipiec 2019 laparoskopia i przebicie wodniaka jajowodu
    Listopad 2019 1 wizyta w gyncentrum w kierunku in vitro
    Grudzień 2019 laparoskopia i usunięcie jajowodu
    Kwiecień 2020 początki stymulacji
    Czerwiec 2020 stymulacja hormonalna do in vitro
    25.06 punkcja 2 pęcherzyki
    Lipiec 2020 krótki protokół - 3 pęcherzyki
    W sumie 3 zapłodnione i zamrożone
    Sierpień 2020 transfer 1 zarodka - nieudany

    Kwiecień 2021-stymulacja do drugiego transferu
    05/05/2021 criotransfer, zarodek z 3 doby. Prog w dniu transferu 12, 2 doba po transferze 16.
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja była, podobno ładne endometrium 😊 w jajniku mała torbiel ale jeśli będzie ciąża to nie szkodzi. Beta za 10dni. Pozostaje czekać 😊

    Yoselyn82, werdandi lubią tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj ginekolog mi powiedział, że rzadko kiedy ktoś ma 25 % nnki do konsultacji immunologa. Powiedziała, że da mi encorton i intralipid, ale zrozumiałam, że być może immunolog jeszcze coś mi da. Może któraś z Was była w takiej sytuacji i wiec coś więcej? Yoselyn? Dzięki serdeczne za pomoc.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dzisiaj ginekolog mi powiedział, że rzadko kiedy ktoś ma 25 % nnki do konsultacji immunologa. Powiedziała, że da mi encorton i intralipid, ale zrozumiałam, że być może immunolog jeszcze coś mi da. Może któraś z Was była w takiej sytuacji i wiec coś więcej? Yoselyn? Dzięki serdeczne za pomoc.


    Hmm dostaniesz intralipid, steryd, nie wiem co jeszcze możesz dostac, pewnie heparynę..

    Chyba że immunosupresje ale to już zadecyduje immunolog

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • szalona1106 Koleżanka
    Postów: 100 13

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaki lekarz przyjmuje w sobote w Gyncentrum w Katowicach ktoś wie ?

    1 AID🍷
    2 AID 🍷
    3 AID nie udany
    4 AID nie udany
    In Vitro
    13.04 1. Transfer
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tym razem przesunięcie wizyty prawie o 2 godziny. Dla mnie to nie problem bo i tak wzięłam cały dzień wolny, ale coraz mniej podoba mi się to podejście. Najpierw mocno spóźniona wizyta (przy czym zapewniano mnie, że wejdę po kobiecie która jest w gabinecie, potem okazało się inaczej), a teraz przesunięcie. Nie wiem czy to standard w takich klinikach i powinnam się przyzwyczajać?

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Faren2206 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) za mną 5 inseminacji.
    Pierwsza zakończona ciążą, niestety poronienie w 8tc
    Druga negatywna
    Trzecia zakończona ciążą biochemiczna
    Czwarta i piąta negatywna.

    Mam zalecenia od immunologa ( doc. Paśnik)
    Zmieniam klinikę na gyncentrum... i teraz się zastanawiam czy dalej robić inseminację czy już podejść do in vitro. Jak sądzicie?
    Jeżeli in vitro to brać zarodki 2-3 dniowe czy blastki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2020, 20:40

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znów opóźnienie i to prawie godzinne. Coś czuję, że następnym razem będzie to samo.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faren2206 wrote:
    Hej :) za mną 5 inseminacji.
    Pierwsza zakończona ciążą, niestety poronienie w 8tc
    Druga negatywna
    Trzecia zakończona ciążą biochemiczna
    Czwarta i piąta negatywna.

    Mam zalecenia od immunologa ( doc. Paśnik)
    Zmieniam klinikę na gyncentrum... i teraz się zastanawiam czy dalej robić inseminację czy już podejść do in vitro. Jak sądzicie?
    Jeżeli in vitro to brać zarodki 2-3 dniowe czy blastki?
    Jakie masz zalecenia od Immunologa?

    Krakowska, i jaki plan dalej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2020, 08:34

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Jakie masz zalecenia od Immunologa?

    Krakowska, i jaki plan dalej?

    Jednak tam zostanę, byle tylko były jakieś efekty.
    Na razie wszystko dobrze, wykryto podwójną owulację, pęcherzyki 16-18 mm i dobre endometrium, tylko jakieś zgrubienie jest. I znowu kolejne badania, szczerze mówiąc myślałam, że to wszystko szybciej pójdzie. Podobno na wyniki badań trzeba czekać miesiąc. I kiedy w końcu dopuszczą mnie do zabiegu.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Jednak tam zostanę, byle tylko były jakieś efekty.
    Na razie wszystko dobrze, wykryto podwójną owulację, pęcherzyki 16-18 mm i dobre endometrium, tylko jakieś zgrubienie jest. I znowu kolejne badania, szczerze mówiąc myślałam, że to wszystko szybciej pójdzie. Podobno na wyniki badań trzeba czekać miesiąc. I kiedy w końcu dopuszczą mnie do zabiegu.
    A jakie badania Ci zlecili? I co to za zgrubienie?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4687 4357

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    A jakie badania Ci zlecili? I co to za zgrubienie?

    Z krwi, chyba te do HSG już m.in. antyhcv, anty hbc, VDLR i covid niestety, podobno to jest sporo płatne?
    Plus kolejne kontrolne USG.
    A zgrubienie nie wiem jakie, może polip może nie. Tyle się dowiedziałam.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Z krwi, chyba te do HSG już m.in. antyhcv, anty hbc, VDLR i covid niestety, podobno to jest sporo płatne?
    Plus kolejne kontrolne USG.
    A zgrubienie nie wiem jakie, może polip może nie. Tyle się dowiedziałam.
    W Krakowie chyba 240 zl za covid.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy wszystkie przed transferem poddajecie się testowi n COVID? Janie chce go robić, nie rozumiem dlaczego maja mnie do tego przymuszać? Maja prawo odmówić mi transferu? .

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandratika wrote:
    Czy wszystkie przed transferem poddajecie się testowi n COVID? Janie chce go robić, nie rozumiem dlaczego maja mnie do tego przymuszać? Maja prawo odmówić mi transferu? .
    Myślę, że mają. Tak samo jakbyś nie miala innych badań, które są wymagane do zabiegu, np na WZW czy HIV, to zabiegu nie przeprowadza. W tym momencie to jest po prostu kolejne wymagane badanie.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Sandratika Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Myślę, że mają. Tak samo jakbyś nie miala innych badań, które są wymagane do zabiegu, np na WZW czy HIV, to zabiegu nie przeprowadza. W tym momencie to jest po prostu kolejne wymagane badanie.


    Dla mnie nie do końca, bo jest tyle szumu na temat wiarygodności tych testów i ogólnie samego wirusa, ze to jest paranoja. Ja i mąż pracujemy w dużych korporacjach i nie było u nas ani jednego przypadku...nikt z rodziny, nikt ze znajomych... oczywiście przestrzegamy zasad, ale zaczynamy wątpić w samego wirusa i to ze jest groźniejszy od powikłań po grypie. Ale oczywiście nie to jest tematem tego forum.

    Zreszta transfer robię 3 raz i za każdym razem każą mi robić cała różyczkę... chorowałam w dzieciństwie wiec przeciwciała mi nie znikną.... zapytałam położna o to, to się tylko roześmiała, przyznała mi racje i powiedziała ze takie mają wymagania, czyli wyciąganie kasy. Dlatego poważnie się zastanawiam czy tego gdzieś nie zgłosić, bo naprawdę wiele tam jest do poprawy.

    Yoselyn82, Krakowska lubią tę wiadomość

‹‹ 582 583 584 585 586 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ