X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    A w tym udanym transferze też miałaś podawany ?

    Miałam dwa razy udany ale na krótko.

    Potem już nie brałam go. Podchodziłam już potem do transferów bez intralipidu. Dwa razy miałam accofil i też raz się udało, ale potem zabieg .

    A potem już nie brałam żadnych dodatków tyłu intralipid, accofil. Tylko standardowe leki do transferów. Udało się w końcu.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Yoselyn za info.
    Ja mam jeszcze pytanie. Czy któraś z Was ma niejednorodny obraz macicy w usg?

  • karooolcia753 Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co sądzicie w tym momencie o dr Merciku? Nadal tak skuteczny?

  • Agulek24 Autorytet
    Postów: 962 1525

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dzięki Yoselyn za info.
    Ja mam jeszcze pytanie. Czy któraś z Was ma niejednorodny obraz macicy w usg?
    U mnie nie raz tak bywało. A który dr Ci się tego dopatrzył? Bo u mnie dr G-K zawsze się Endo czepiała, ale inni lekarze o dziwo niekoniecznie.😉

    >6 lat starań, niedrożny jajowód, w laparo bez endo, w 1. histero 👍, AMH 0,848
    nasienie - morfologia 7 %, MSOME 0%, HBA i fragmentacja 👍, żylaki powrózka nasiennego

    GC:
    2019 -> 3 x IUI ☹️
    5.2020 krótki -> 2🥚-> 1 dojrzała
    8.2020 długi -> 2🥚 -> 1 dojrzała
    10.2020 krótki z primingiem estrog. -> 6🥚-> 1 dojrzała -> 1 IMSI z zamrożonymi 🥚 -> 10.2020 ET 8b ☹️, 11.2020 FET 8b ❄️ ☹️

    2021 -> AP Dr Paliga❤️Metformina, Inozytol, DHEA, Ubichinol, ACC, diag. immuno (Dr Sydor)
    6.2021 -> 2. histero (usunięte zrosty)
    11.2021 ->krótki po primingu testost. i estrog. -> 9🥚-> 7 dojrzałych -> 2 IMSI -> 3 blastki, 2❄️

    11.2011 ET 2AA❤️
    5dpt beta 11,63 ❤️
    20dpt GS+YS
    7t3d 1,18 cm, FHR❤️147/min
    NIFTY zdrowy synuś 💙
    11.08.2022 zostałam mamą 🥰🥰🥰

    11.2023 3. histero (usunięte zrosty), CD138 (-)

    03.2024 FET 6AB ❄️ ☹️
    została 1❄️ -> test receptywności endometrium, immunolog...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulek24 wrote:
    U mnie nie raz tak bywało. A który dr Ci się tego dopatrzył? Bo u mnie dr G-K zawsze się Endo czepiała, ale inni lekarze o dziwo niekoniecznie.😉
    W pierwszej fazie cyklu obraz ok a w drugiej macica niejednorodna i zatarte endometrium. Też masz obraz niejednorodny ? No i jak się ma zagniezdzic w takim endometrium? Wiesz coś może na ten temat? Może źle rozumuje.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć obniżyli za covid. Teraz z 400 na 350 zl

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi powiedzieli we czwartek, że inseminacja w piątek to nie ma sensu robić testu na covid bo i tak wyniku nie będzie 🤷‍♀️ także na szczęście ten wydatek mnie ominął.
    No i ja już po inseminacji, w poniedziałek kontrola i czekanie co to się wydarzy 😊

    Yoselyn82, Tabolek, werdandi lubią tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Mi powiedzieli we czwartek, że inseminacja w piątek to nie ma sensu robić testu na covid bo i tak wyniku nie będzie 🤷‍♀️ także na szczęście ten wydatek mnie ominął.
    No i ja już po inseminacji, w poniedziałek kontrola i czekanie co to się wydarzy 😊

    Kciuki mocne za udaną iui💕

    Sisska lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Tabolek Autorytet
    Postów: 781 1047

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Mi powiedzieli we czwartek, że inseminacja w piątek to nie ma sensu robić testu na covid bo i tak wyniku nie będzie 🤷‍♀️ także na szczęście ten wydatek mnie ominął.
    No i ja już po inseminacji, w poniedziałek kontrola i czekanie co to się wydarzy 😊

    Kciuki 🙂 🤞

    Sisska lubi tę wiadomość

    zem3mg7ythr95x2e.png
  • werdandi Przyjaciółka
    Postów: 80 40

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    50 zł - zawsze coś 😉 my w poniedziałek jedziemy na badanie bety 13 dni po transferze... Już od tygodnia siedzę jak na szpilkach.

    Lipiec 2019 laparoskopia i przebicie wodniaka jajowodu
    Listopad 2019 1 wizyta w gyncentrum w kierunku in vitro
    Grudzień 2019 laparoskopia i usunięcie jajowodu
    Kwiecień 2020 początki stymulacji
    Czerwiec 2020 stymulacja hormonalna do in vitro
    25.06 punkcja 2 pęcherzyki
    Lipiec 2020 krótki protokół - 3 pęcherzyki
    W sumie 3 zapłodnione i zamrożone
    Sierpień 2020 transfer 1 zarodka - nieudany

    Kwiecień 2021-stymulacja do drugiego transferu
    05/05/2021 criotransfer, zarodek z 3 doby. Prog w dniu transferu 12, 2 doba po transferze 16.
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam, mam mieszane odczucia.
    Zaproponowali mi IUI, które w moim wieku (i nie tylko) ma mniejszą skuteczność niż in vitro.
    Było też spóźnienie, a organizacja to kosmos. Dwa razy pytałam czy na pewno wejdę po osobie będącej już w gabinecie i dwa razy powiedziano mi, że tak (spieszyłam się, nie przewidziałam aż takiego spóźnienia), tym czasem oczywiście weszła przede mną jakaś parka.
    Czy to tak zawsze wygląda?

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werdandi wrote:
    50 zł - zawsze coś 😉 my w poniedziałek jedziemy na badanie bety 13 dni po transferze... Już od tygodnia siedzę jak na szpilkach.

    13 dni czekałaś żeby zrobić betę? Looo matko!. Wytrzymała jesteś. Ja bym nie czekała tyle. Po co się faszerowaćl homonami jak nie wyszło.

    Ja zawsze betuje przy blastce w 7dpt.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Byłam, mam mieszane odczucia.
    Zaproponowali mi IUI, które w moim wieku (i nie tylko) ma mniejszą skuteczność niż in vitro.
    Było też spóźnienie, a organizacja to kosmos. Dwa razy pytałam czy na pewno wejdę po osobie będącej już w gabinecie i dwa razy powiedziano mi, że tak (spieszyłam się, nie przewidziałam aż takiego spóźnienia), tym czasem oczywiście weszła przede mną jakaś parka.
    Czy to tak zawsze wygląda?


    Ostatnio właśnie mają takie obsuwy, nie wiem dlaczego.. Wcześniej tak nie było, ale na szczęście nie musiałam jeszcze nigdy tyle czekać, góra 30min dłużej. Dr Kowalska zazwyczaj ma duże opóźnienie zauważyłam bo ostatnio miałam u niej wizyty i zawsze było opóźnienie.. Ale znów widzę, że ona na spokojnie rozmawia, pyta, wyjaśnia itp i może dlatego wydłuża się czas każdej wizyty bo poświęca ten czas pacjentom. Lubię mieć wizytę u niej.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Byłam, mam mieszane odczucia.
    Zaproponowali mi IUI, które w moim wieku (i nie tylko) ma mniejszą skuteczność niż in vitro.
    Było też spóźnienie, a organizacja to kosmos. Dwa razy pytałam czy na pewno wejdę po osobie będącej już w gabinecie i dwa razy powiedziano mi, że tak (spieszyłam się, nie przewidziałam aż takiego spóźnienia), tym czasem oczywiście weszła przede mną jakaś parka.
    Czy to tak zawsze wygląda?
    Jestem zdziwiona. Byłam dwa razy z czego raz weszłam przed czasem a drugi trzy minuty po. Nie jest dla mnie też jasnym czego właściwie oczekiwałas. Skoro dr zaleca iui widocznie widzi wskazania. No i o co chodzi z tym wiekiem? Osobiście znam kobiety koło 40stki, które zaszły naturalnie w ciaze i urodziły zdrowe dzieci więc niby czemu inseminacja miałaby nie pomoc?

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska wrote:
    Ostatnio właśnie mają takie obsuwy, nie wiem dlaczego.. Wcześniej tak nie było, ale na szczęście nie musiałam jeszcze nigdy tyle czekać, góra 30min dłużej. Dr Kowalska zazwyczaj ma duże opóźnienie zauważyłam bo ostatnio miałam u niej wizyty i zawsze było opóźnienie.. Ale znów widzę, że ona na spokojnie rozmawia, pyta, wyjaśnia itp i może dlatego wydłuża się czas każdej wizyty bo poświęca ten czas pacjentom. Lubię mieć wizytę u niej.

    Drugą wizytę będę miała u niej. Rozumiem tego rodzaju opóźnienia, ale co innego jak wiesz, że jesteś druga w kolejności i po prostu czekasz, a co innego jak zapewniają Cię że wejdziesz (i tak z obsuwą) jako następna, a okazuje się, że znowu ktoś przed Tobą. To najbardziej jest irytujące. Dziwna organizacja, nie wiadomo kto po kim, a ja muszę czekać i dodatkowo do tego wszystkiego się stresować, jakby sama wizyta nie była stresująca sama w sobie.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Jestem zdziwiona. Byłam dwa razy z czego raz weszłam przed czasem a drugi trzy minuty po. Nie jest dla mnie też jasnym czego właściwie oczekiwałas. Skoro dr zaleca iui widocznie widzi wskazania. No i o co chodzi z tym wiekiem? Osobiście znam kobiety koło 40stki, które zaszły naturalnie w ciaze i urodziły zdrowe dzieci więc niby czemu inseminacja miałaby nie pomoc?

    Skuteczność jest niska, a ja mam mało czasu, co zresztą mi powiedziano.
    Skończy się pewnie 2 IUI, które pewnie się nie udadzą bo skuteczność rzędu 5-15%, a potem pewnie i tak in vitro.
    Po prostu dziwię się, że osobom w moim wieku proponowana jest metoda o sporo niższej skuteczności, co innego gdybym miała 30 lat.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska wrote:
    Skuteczność jest niska, a ja mam mało czasu, co zresztą mi powiedziano.
    Skończy się pewnie 2 IUI, które pewnie się nie udadzą bo skuteczność rzędu 5-15%, a potem pewnie i tak in vitro.
    Po prostu dziwię się, że osobom w moim wieku proponowana jest metoda o sporo niższej skuteczności, co innego gdybym miała 30 lat.
    Zawsze możesz się nie zgodzić na iui i podchodzić do in vitro. Ja mam 38 lat i podchodzę do iui, pierwsza udana więc logiczne. To się nie da tak zero jedynkowo patrzeć.
    Poza tym in vitro nie jest niestety żadna gwarancja a jego skutecznosc jak to piszesz w Twoim wieku to nie sądzę, aby była wyższa niż 25%.
    Pytanie jak partner. Mój np ma prawie 500 mln, ale morfologia 3 % i obecne przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu. To jest nasze wskazanie do inseminacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2020, 09:31

  • Frelciaa Autorytet
    Postów: 3928 5067

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Orientujecie się może jak wyglada badanie na koronawirusa osoby z zewnątrz? Trzeba się zapisać wcześniej? Jak długo czeka się na wynik?

    👩🏻‍🦰 29l.
    🔺endometrioza IIIst.,
    🔹kir BX
    🔺MTHFR_677C>T homo 🔺PAI-1 4G hetero
    💊acard od 1dc i 💉heparyna od transferu
    🔺ryzyko celiakii - dieta bg
    - 5 transfer poronienie w 8tc. :(
    👨🏽33l.
    🔺HBA 58%
    🔹reszta parametrów w normie

    🤰🏼Zarodeczku nasz malutki rośnij duży, okrąglutki. Pięknie się zagnieżdżaj i na 9 miesięcy w moim brzuszku zamieszkaj”👩‍❤️‍👨
    16.06- 6 transfer blaski 4BB <3
    22.06.20 6 dpt- beta 43,33 prog.33
    24.06.20 8 ddpt- beta 113,9 prog.35
    16.07.20 - ❤️ Serduszko nasze bije!
    25.07.20- 2 cm Kluseczka <3 tętno 167/min
    18.02.21- nasz Chłopczyk już na świecie 😍
    ZdiDp1.png
    Litania do św Józefa 🙏🏻
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelciaa wrote:
    Cześć. Orientujecie się może jak wyglada badanie na koronawirusa osoby z zewnątrz? Trzeba się zapisać wcześniej? Jak długo czeka się na wynik?

    Dzwoniłam dwa tygodnie temu bo mąż chciał zrobić, w Krakowie nie wykonują tego badania. Taką informację uzyskałam telefonicznie.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4698 4363

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Zawsze możesz się nie zgodzić na iui i podchodzić do in vitro. Ja mam 38 lat i podchodzę do iui, pierwsza udana więc logiczne. To się nie da tak zero jedynkowo patrzeć.
    Poza tym in vitro nie jest niestety żadna gwarancja a jego skutecznosc jak to piszesz w Twoim wieku to nie sądzę, aby była wyższa niż 25%.
    Pytanie jak partner. Mój np ma prawie 500 mln, ale morfologia 3 % i obecne przeciwciala przeciwplemnikowe w nasieniu. To jest nasze wskazanie do inseminacji.

    Przy in vitro podali mi skuteczność 36%, więc jednak sporo wyższą niż IUI, zobaczymy co powiedzą na drugiej wizycie, zapytam o to.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
‹‹ 580 581 582 583 584 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ