X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • werdandi Przyjaciółka
    Postów: 80 40

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justynka wrote:
    To co dzisiaj działo się w Gyn Centrum w Katowicach to jakis żart.

    Po co jesteśmy umawiani na wizyty na konkretna godzine?
    Ja dzisiaj przeczekalam 3h na zrobienie samego USG( sprawdzenie czy pęcherzyki nie pekly) po czym kolejne dwie godziny na sama inseminacje.

    Para która koło mnie siedziała czekala 5h na zabieg in vitro. Dziewczyna az poplakala się ze wydaja tyle pieniędzy a tak na prawdę zero szacunku.

    Zdarzało się, że na wizytę po południu wchodziłam godzinę albo dwie, ale zabiegi mają rano 😔
    Justynko wiadomo co się stało? Jak po wizycie?

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Lipiec 2019 laparoskopia i przebicie wodniaka jajowodu
    Listopad 2019 1 wizyta w gyncentrum w kierunku in vitro
    Grudzień 2019 laparoskopia i usunięcie jajowodu
    Kwiecień 2020 początki stymulacji
    Czerwiec 2020 stymulacja hormonalna do in vitro
    25.06 punkcja 2 pęcherzyki
    Lipiec 2020 krótki protokół - 3 pęcherzyki
    W sumie 3 zapłodnione i zamrożone
    Sierpień 2020 transfer 1 zarodka - nieudany

    Kwiecień 2021-stymulacja do drugiego transferu
    05/05/2021 criotransfer, zarodek z 3 doby. Prog w dniu transferu 12, 2 doba po transferze 16.
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień temu też ponad godzinny poślizg był w Krakowie. Ale to dla tego, że było dużo pacjentek na pierwszą wizytę, a ta jest dłuższa. Wszyscy płacimy i myślę, że nie można tak zakładać dosłownie godziny bo każda pacjentka ma inny problem. Monitoring mi zajmie 5 min, a innej wizyta już 30np i jest obsuwa😕

    Krakowska lubi tę wiadomość

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • justynka Przyjaciółka
    Postów: 103 49

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    werdandi wrote:
    Zdarzało się, że na wizytę po południu wchodziłam godzinę albo dwie, ale zabiegi mają rano 😔
    Justynko wiadomo co się stało? Jak po wizycie?

    Moim zdaniem to ładny burdel w papierach mają. I brak organizacji 5 babeczek na recepcji a jedna pielęgniarka ... Która przyjmowała do zabiegu, szykowali łóżka, kroplowki, jednorazowe sprzęty... Galimatias :)
    A swoją drogą to zamiast po kolei wpuszczać to niektórzy byli proszeni po numerach ( Ci na zwykłe wizyty) a Ci którzy na zabiegi to po imieniu.
    Sama musiałam sie 3 razy upominac haaalo ja tu nadal czekam ! A ludzie którzy po mnie przyszli to już mieli wizyte za soba ;/

    Po usg przeszłam do poczekalni zabiegowej i tam kolejne 2h . w końcu sie okazalo ze po 14 zmiana warty i inny lekarz bedzie przeprowadzał inseminacja.

    Co do samego zabiegu to 2 min i po sprawie. Później koło 15 min leżenia i do domku.

    Ale nerwów co nie miara.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    👩 29 lat
    Wszystkie badania w normie

    👦 30 lat
    ;(
    GynCentrum 2020
    1 AID -🍷
    2 AID -🍷
    Zmiana Kliniki na Angelius Provita
    Październik - HyCoSy 2020 wszystko drożne

    3 AID - kwiecień 🍷 2021
    4 AID sierpień ( 25.08)
    20 dpi beta 2033 🍀
    22 dpi beta 4883 🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam na wizycie dzisiaj. Wspomniałam o moich ANA 1 i podwyższonych anty tpo i anty tg. Doktor zleciła immunofenotyp i wtedy ewentualnie wlewy. Jestem zielona w temacie. Orientuje się któraś z Was o co chodzi?
    Elleen, Ty wiesz coś więcej? Masz podwyższone anty tpo i anty tg?
    Dodatkowo duphek 3x1 bo pecherzyk mi nie pekl. Zalamka na to wszystko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2020, 12:51

  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mierzyli normalnie dzisiaj temperature i ankietę tą co zawsze. Dziś mam pęcherzyk 15mm, w czwartek znów podgląd i w piątek inseminacja. I przeciwciała na covid dopiero w czwartek mam zrobić, ale położona mówiła, że może nie będę musiała robić bo czekają na jakąś tam decyzję 🤷‍♀️

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💙💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Dziewczyny, byłam na wizycie dzisiaj. Wspomniałam o moich ANA 1 i podwyższonych anty tpo i anty tg. Doktor zleciła immunofenotyp i wtedy ewentualnie wlewy. Jestem zielona w temacie. Orientuje się któraś z Was o co chodzi?
    Elleen, Ty wiesz coś więcej? Masz podwyższone anty tpo i anty tg?
    Dodatkowo duphek 3x1 bo pecherzyk mi nie pekl. Zalamka na to wszystko.
    U mnie anty tpo, i anty tg jest w normie. To są jakieś przeciwciała od tarczycy (jak u Ciebie z Tsh? Bierzesz euthyrox?) Immunofenotyp też robiłam i tam mi właśnie jakieś przeciwciała CD4:CD8 wyszły ponad normę. W zeszłym tyg jak miałam już pęcherzyk 23 mm dostałam ovitrelle i kroplówkę z intralipidu, która ma te przeciwciała obniżyć, ale dziewczyny z forum mi pisaly, że to jest na podwyższone NK.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    U mnie anty tpo, i anty tg jest w normie. To są jakieś przeciwciała od tarczycy (jak u Ciebie z Tsh? Bierzesz euthyrox?) Immunofenotyp też robiłam i tam mi właśnie jakieś przeciwciała CD4:CD8 wyszły ponad normę. W zeszłym tyg jak miałam już pęcherzyk 23 mm dostałam ovitrelle i kroplówkę z intralipidu, która ma te przeciwciała obniżyć, ale dziewczyny z forum mi pisaly, że to jest na podwyższone NK.
    Kurde, czyli w gyncentrum dają intralipid? Balam się już, że ten sławny accofil.
    Możesz napisać coś więcej o tym intralipidzie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2020, 13:51

    Elleen lubi tę wiadomość

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Kurde, czyli w gyncentrum dają intralipid? Balam się już, że ten sławny accofil.
    Możesz napisać coś więcej o tym intralipidzie?
    Accofil to ten domaciczny chyba? Mi akurat kroplówkę z intralipidem przepisali ale jeśli pewnie będą wskazania to zalecą accofil.
    Intralipid to taka emulsja na bazie oleju sojowego. Ja dostałam 2 szt po 100ml. Każda szła ok godziny i potem jeszcze 3 kroplówka na nawodnienie już poszła w pół godziny. Także ok 2-2,5 godziny trzeba zarezerwować na podanie. Jak ze skutecznością to jeszcze na swoim przypadku nie umiem powiedzieć😉 jeszcze za wcześnie.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Accofil to ten domaciczny chyba? Mi akurat kroplówkę z intralipidem przepisali ale jeśli pewnie będą wskazania to zalecą accofil.
    Intralipid to taka emulsja na bazie oleju sojowego. Ja dostałam 2 szt po 100ml. Każda szła ok godziny i potem jeszcze 3 kroplówka na nawodnienie już poszła w pół godziny. Także ok 2-2,5 godziny trzeba zarezerwować na podanie. Jak ze skutecznością to jeszcze na swoim przypadku nie umiem powiedzieć😉 jeszcze za wcześnie.
    Kurczę, mam się obawiać tego intralipidu? Mogę zapytać kto Cię prowadzi? Mnie dr G-K, w Krakowie

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Kurczę, mam się obawiać tego intralipidu? Mogę zapytać kto Cię prowadzi? Mnie dr G-K, w Krakowie
    Mnie też G. K. w Krakowie (może nawet się gdzieś na korytarzu mijalysmy😘). Nie ma się czego bać. Na pewno nie można mieć uczulenia na soję czy orzechy. Samo podanie intralipidu jest bezbolesne, najgorsze było założenie wenflonu (ale podobno mam "uciekające żyły" 😂cokolwiek to znaczy i nie mogli mi się odpowiednio wkłuć).

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elleen wrote:
    Mnie też G. K. w Krakowie (może nawet się gdzieś na korytarzu mijalysmy😘). Nie ma się czego bać. Na pewno nie można mieć uczulenia na soję czy orzechy. Samo podanie intralipidu jest bezbolesne, najgorsze było założenie wenflonu (ale podobno mam "uciekające żyły" 😂cokolwiek to znaczy i nie mogli mi się odpowiednio wkłuć).
    :) A możesz napisać coś więcej o tym intralipidzie? Co to w ogóle jest? To takie coś jak accofil? Czy " lzejsze"?;)

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    :) A możesz napisać coś więcej o tym intralipidzie? Co to w ogóle jest? To takie coś jak accofil? Czy " lzejsze"?;)
    Szczerze mówiąc, to wszystko co wiem. Czy to coś podobnego co accofil- nie wiem co to accofil.
    Dziewczyny, może pomożecie? Miała któraś podawane jedno czy drugie? Moja wiedza jest jeszcze malutka.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam też parę razy podany, nawet w domu podawałam sobie. Przed transferem. Bo brałam w 2 dniu, potem w dniu transferu albo dzień przed. Nie ma się czego bać. Tylko trzeba poleżeć trochę, no ale to muzyczka czy jakiś film albo gra i czas zleci.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Ja miałam też parę razy podany, nawet w domu podawałam sobie. Przed transferem. Bo brałam w 2 dniu, potem w dniu transferu albo dzień przed. Nie ma się czego bać. Tylko trzeba poleżeć trochę, no ale to muzyczka czy jakiś film albo gra i czas zleci.
    Piszesz o intralipidzie?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Piszesz o intralipidzie?

    Tak

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Tak
    to napisz dla potomnych jak to wygląda i w zasadzie na co to jest ;) ile razy w ciągu cyklu i jaki koszt.

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    to napisz dla potomnych jak to wygląda i w zasadzie na co to jest ;) ile razy w ciągu cyklu i jaki koszt.

    Wiesz ja to brałam na Ana , bo komórki NK miałam w normie. Brałam też na zasadzie może pomóc a nie zaszkodzi. Brałam chyba do trzech lub czterech transferów. Dwa razy w klinice w 2 dc a potem w dniu transferu a dwa razy w domu. Ale wtedy co brałam w domu miałam receptę oraz zapotrzebowanie na lek od dr Paśnika. Wykupiłam normalnie w aptece. Koszt w klinice 400 zł a w domu jak brałam to za ten sam lek zapłaciłam chyba 30 zł za intralipid plus NaCl 500 ml oraz aparat do przetoczen. Wenflon założyły mi koleżanki z pracy. Tak leżałam sobie w domu 3-4h bo leciało to wolno.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Wiesz ja to brałam na Ana , bo komórki NK miałam w normie. Brałam też na zasadzie może pomóc a nie zaszkodzi. Brałam chyba do trzech lub czterech transferów. Dwa razy w klinice w 2 dc a potem w dniu transferu a dwa razy w domu. Ale wtedy co brałam w domu miałam receptę oraz zapotrzebowanie na lek od dr Paśnika. Wykupiłam normalnie w aptece. Koszt w klinice 400 zł a w domu jak brałam to za ten sam lek zapłaciłam chyba 30 zł za intralipid plus NaCl 500 ml oraz aparat do przetoczen. Wenflon założyły mi koleżanki z pracy. Tak leżałam sobie w domu 3-4h bo leciało to wolno.
    a na ana nie dają encortonu po prostu?

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    a na ana nie dają encortonu po prostu?

    Dają ale też brałam intralipid bo miałam duże miano. A wtedy robiłam wszystko by się w końcu udało to brałam intralipid też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2020, 09:58

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2539 3398

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Dają ale też brałam intralipid bo miałam duże miano. A wtedy robiłam wszystko by się w końcu udało to brałam intralipid też.

    A w tym udanym transferze też miałaś podawany ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
‹‹ 579 580 581 582 583 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ