X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum i nie tylko...
Odpowiedz

Gyncentrum i nie tylko...

Oceń ten wątek:
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorciak...my mamy zakaz przytulania od samego początku. Pytałam mojej gin o to w czwartym miesiącu i ze dwa mce temu i niestety...NIE
    My, nie ryzykyjemy bo mamy zbyt wiele do stracenia-w sumie mam pessar to i tak nic z tego ale ogólnie przez całą ciążę nic nie było i poprostu musieliśmy sobie z mężem takie pomysły "wybić" z głowy.
    Pamiętajcie dziewczyny.. nasze ciąże nie są poczęte naturalnie więc zadajcie sobie pytanie czy warto ryzykować??

  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku... to dobrze że masz już 35tc trzymaj się nadal. Mi się zaczyna
    32tc i chciałabym dotrwać do 36tc ale kiepsko to widzę.
    Chłopcy tak szaleją w nocy że spać nie mogę a za dnia cisza... Mąż mówi że oni chyba co noc na disco chodzą.
    A ja mówie, że jak tak kopią to pewnie piłkarzami zostaną haha

  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Kochana jeszcze ci się krwiaczek nie wchłonął? U mnie już teraz na usg śladu nie było po krwiaku który powstał po odklejeniu kosmówki.
    No widzisz, miało go nie byc juz na prenatalnych, ale jeszcze był. Za tydz mam wizytę i mam nadzieje, ze go juz nie bedzie. Cały czas biorę duphaston 3x1 i utrogestan 1-1-2, a jakby krwiaka nie było, to miałam schodzić z tych dawek progesteronu.


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandy11 wrote:
    Kochana ostatnio właśnie gwałtownie urosłam, a cały czas miałam taki mały brzuszek. Czuję ruchy coraz bardziej "wyraźne", ale to też jest dla mnie stresujące, bo jak tych ruchów nie czuję jakiś czas to się denerwuję.. Ech, same stresy ;-) Jak Twój brzuszek i kilogramy? ;-)

    Ja mam nadzieje, ze na święta mi dziecko prezent zrobi i zacznę czuć ruchy :) a od którego tc czujesz ruchy?
    brzuszek mi juz tez rośnie, na wadze mam 3kg na plusie, ale bardzo sobie dogadzam i jem wszystko i o każdej porze, czasem tylko po to, zeby mdłości zagryźć.
    Ja sie staram juz nie stresować ciąża, zeby nie mieć nerwusa małego ;p Zaszalalam i kupiłam juz nawet pierwsze ciuszki, mam tylko nadzieje, ze płeć mi sie nie zmieni juz :)
    Musze tez pomyśleć o tej szkole rodzenia, jak jesteś taka zadowolona z niej :)


    Peonia88
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku, to jeszcze tydzień i będziesz miała dzieciaczki przy sobie :) to juz niedługo kochana. Trzymam mocno kciuki i czekamy tu na dobre wieści :) zostajesz w Bytomiu w szpitalu do porodu, czy przeniosą cie do Rudy?


    Peonia88
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia a Fragmin też bierzesz?

    Mandy a jak się wybiera położna? W swojej przychodni czy obojętnie? Oooo to musisz ładnie wyglądać jak brzuszek urósł :-) Też już odczuwam młodego, jak się nie rusza to stres :-)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Rubineye, biorę fragmin cały czas. A ty?
    Koedy zaczęłaś czuć ruchy? Ja nie umiem sie juz doczekać. Odliczam do świat :) jak sie nie rusza to pewnie śpi ;)


    Peonia88
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia ja takie "pukanie" czułam już ok. 18 tygodnia. Później było coraz silniej i częściej :-)

    lilou lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • mandy11 Autorytet
    Postów: 393 228

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye jak poszłam pierwszy raz na tę szkołę rodzenia to właśnie wtedy złożyłam deklarację wybierają tą położną, która prowadzi te zajęcia, inaczej nie miałabym tego na NFZ-tak mi wytłumaczyła, ale u nas prowadzi tylko ona, więc pewnie dlatego. W przychodni na pewno też Ci kogoś zaproponują.

    Rubineye lubi tę wiadomość

    tb73krhmccbd1byo.png
    AMH 1,3; 3xiui :-( 1xinv :-(
    czerwiec 2016 ciąża naturalna! :-) Dziękujemy Ci Boże...
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Peonia, niestety też biorę i to do końca.

    Kiedy zaczęłam czuć? Hmmm chyba w okolicach 18-19 tc ale nie byłam pewna. To takie dziwne uczucie bulgotania, drżenia :-) Ale teraz już jestem pewna i jest to wspaniale :-)

    lilou lubi tę wiadomość

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • Aneta197722 Koleżanka
    Postów: 58 51

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubineye... ja też mam złożoną deklarację na położną ze szkoły rodzenia. Ona pracuje w naszym szpitalu na oddziale położniczym.

  • dorciak1805 Ekspertka
    Postów: 133 63

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołku, szyjka nadal podobno taka sama. Trzy pomiary i raz 35mm, drugi pomiar 32mm, potem znowu inny, więc dr P powiedziala, że przyjąć trzeba tą mniejszą wartość. Ale zamknięta była na wizycie ostatniej. Super że już 35 tydzień- kochana dwa tygodnie i dzieciaczki na swiecie będą. To Święta będą piękne :)
    My jutro zaczynamy 32 tydzień.
    Aneta, ja wiem, że nasze ciąże to od początku zagrożone. Dlatego tyle już poświęciliśmy to mówię mężowi że wytrzymamy jeszcze troszkę. Też mamy zakaz od początku, bo dwa razy plamienia były, dwa razy bóle. Co do dzieci- to u mnie dziewczynki też buszują jak ja ide spac, ale nie tak bardzo, wieczorami za to moj brzuch przyjmuje różne kształty, aaa i smieję się, że upominają się o jedzenie :)

    Czekamy na nasze dwa małe cuda ❤❤
    05.12.2016 r. Na świecie pojawiły się nasze dwa aniolki Hania i Zosia :)
  • Kamiisia Autorytet
    Postów: 400 215

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zaczęłam trochę czytać i interesować się nietolerancja pokarmowa która może powodować nieplodnosc..czy któraś ma jakieś doświadczenie bądź rozmawiała o tym z lekarzem?
    Test jest dość drogi bo ok 1000 zł i bada tolerancję na 200 składników. Mam koleżankę która co roku jeździ do Golbia na dietę warzywno-owocowa spotyka tam ludzi którzy ledwo funkcjonowali z licznymi chorobami autoimmunologicznymi, ()którym dieta eliminacyjne życie uratowała, tak zastanawiam się czy to może pomóc nam zwłaszcza tym które juz nie wiedzą gdzie szukać przyczyn ?

    d06c61823cdea18bd5efce03a97be58d.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa wrote:
    Dziewczyny, pytanie mam: czy któraś z Was bierze metforminę?
    Czy dr M (pytam o niego bo to mój gin) zlecił Wam ją może?

    Ja co prawda nie zrobiłam jeszcze krzywej, ale na czczo glukozę i insulinę i wskaźnik HOMA IR = 1,4.
    Chciałabym go poprosić o włączenie tego leku i stąd moje pytanie: czy robił problemy z włączeniem którejś z Was mety.

    dziękuję:-)
    Ja brałam metformax w trakcie starań, musiałam odstawić po transferze.

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • lilou Autorytet
    Postów: 981 559

    Wysłany: 14 listopada 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamisia, ja robiłam te testy na nietolerancję pokarmowa. Wyszło mi jajko i pszenica. Rok byłam na diecie i w ciaze nie zaszłam, a staralismy sie juz wtedy. Ale może niektórym pomaga? Mi pomogło schudnąć i wygoic żołądek, a bolał mnie codziennie. Teraz jem wszystko i czuje sie dobrze.


    Peonia88
  • Rubineye Autorytet
    Postów: 496 366

    Wysłany: 14 listopada 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za info odnośnie położnej, napisałam maila do szkoły rodzenia i mam nadzieję, że niedługo pójdę na pierwsze spotkanie:)


    Kamiisia moim zdaniem warto robić wszystko w co się wierzy, żeby udał się transfer. Bo przyczyna gdzieś jest i same wiemy, że będziemy szukały, próbowały do pozytywnej bety. Ja chodziłam na akupunkturę, nie wiem czy mi to akurat pomogło, ale czułam się zdecydowanie lepiej:)

    29.06 criotransfer - 4 podejście. Mamy serduszko ❤
    25.02.2017 urodził się Tymon.
    10.04.2018 ostanie podejście. Mamy serduszko ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    Ja brałam metformax w trakcie starań, musiałam odstawić po transferze.
    Sil, rozumiem dziękuję Ci :-)

  • Sil Autorytet
    Postów: 1167 464

    Wysłany: 14 listopada 2016, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilou wrote:
    No widzisz, miało go nie byc juz na prenatalnych, ale jeszcze był. Za tydz mam wizytę i mam nadzieje, ze go juz nie bedzie. Cały czas biorę duphaston 3x1 i utrogestan 1-1-2, a jakby krwiaka nie było, to miałam schodzić z tych dawek progesteronu.
    U mnie krwiak wyparował, dawki więc zmniejszono, miałam litinus 3x1, duphaston 2x1, teraz do środy mam duphaston 1x1 i lutinus 2x1, a od czwartku tylko lutinus 2x1. Za jakiś czas jak będzie dobrze to zejdziemy do 1x1 i w 16 tc ciąży przestanę brać progresteron.
    Ja dziewczyny mam zielone światło na przytulanie, ale mam jednego dzidziusia.

    Krakowianka, Rubineye lubią tę wiadomość

    3 IMSI GynC 1 ISCI Arte
    9-117,9 11-269,6 13-523,6 15-1196 19-4722 23-13129
    16.06.2017 nasz świat odmieniła Aurora :)
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sil wrote:
    U mnie krwiak wyparował, dawki więc zmniejszono, miałam litinus 3x1, duphaston 2x1, teraz do środy mam duphaston 1x1 i lutinus 2x1, a od czwartku tylko lutinus 2x1. Za jakiś czas jak będzie dobrze to zejdziemy do 1x1 i w 16 tc ciąży przestanę brać progresteron.
    Ja dziewczyny mam zielone światło na przytulanie, ale mam jednego dzidziusia.


    Sil ja jak zmniejszałam dawki utrogestanu to 11 tygodniu pojawiło sie plamienie taka reakcja organizmu,lepiej za szybko nie zmniejszać dawek. Ja na poczatku nie wiedziaąłm że to od leków ale po miesiącu jak znowu zmiejszyłam znowu pojawiło sie leciutkie plamienie.
    Pozdrawiam

    Karolcia885
  • Karolcia885 Ekspertka
    Postów: 223 87

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorciak1805 wrote:
    Dziewczyny Catarina, Karolcia, Aneta, Allessa- przepraszam od razu za to pytanie- ale czy ktoras z Was dostala zakaz na przytulanie z mężem a mimo to na przyklad przed wizytą przytulała się. Kurcze, mąż tak by chciał, ja też ale cholernie się boję.

    My po 13 tc sie przytulalismy albo teraz mam pessar więc juz nie ryzykuje. W sumie ja wcześniej nie miałam zakazu...
    Dorociaka ty dlaczego masz zakaz skoro wszystko jest u Ciebie ok????

    Wesołku gratulacje 35tc super, wytrzymaj jak najdłużej rozumiem że juz masz doś tym bardziej że jesteś juz jakiś czas w szpitalu.Trzymam kciuki i czekam na dobre wieści :)

    Karolcia885
‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ