X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GYNCENTRUM_Katowice
Odpowiedz

GYNCENTRUM_Katowice

Oceń ten wątek:
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja chodziłam do dr Wajdy i dr Węglarz... I raczej pierwszy i ostatni raz...

    To ja też do nich. Może teraz spróbuj do dr P. w GC? Przynajmniej na konsultację. Sporo dziewczyn go poleca, a ja go bardzo miło wspominam z transferu.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • Vsteria Autorytet
    Postów: 252 579

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG.. dziewczyny.. to mnie nastraszyłyście ! Nie wiem jak to jest, że GC chwali się tak dużą skutecznością? :O
    Ja jestem po nieudanych podejściach w Artvimedzie i Angeliusie właśnie.. całą nadzieję pokładałam w GC - na razie konsultował mnie dr Polacek i Sydor i wydawali mi się mega spoko - stymulacja dopiero po nowym roku wcześniej mam porobić dodatkowe badania, popracować nad dietą i brać suple. Będę Was informować jak sytuacja się rozwinie.

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    ♀ 30 lat
    AMH: 4,44; okazjonalnie LUF

    ♂31 lat,
    Asthenozoospermia; fragmentacja: 34%-45% ,

    03.2021 IUI 😞
    05.2021 IUI 😞

    07-10.2021 IVF, Angelius Provita, Artvimed - nieudane stymulacje, 0 -> ❄️

    10.2021 GC Katowice/Kraków; konkretny plan 💪01.2022 GC IVF Labo + Embrio 💪💪 PIMSi + MSOME.
    Mamy 6 - 5 dniowych blastek ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    21.03 Transfer 5.1.1
    6 dpt. II 8 dpt. 214,2 mlU/ml, prog. 19.63 ng/ml 🍀10 dpt. 767,3 mlU/ml, prog. 23,38 ng/ml 🍀12 dpt. 2006 mlU/ml .36,04 ng/ml 🍀
    6tc5d mamy ❤️❤️🍀

    event.png
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 22 listopada 2021, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vsteria wrote:
    OMG.. dziewczyny.. to mnie nastraszyłyście ! Nie wiem jak to jest, że GC chwali się tak dużą skutecznością? :O
    Ja jestem po nieudanych podejściach w Artvimedzie i Angeliusie właśnie.. całą nadzieję pokładałam w GC - na razie konsultował mnie dr Polacek i Sydor i wydawali mi się mega spoko - stymulacja dopiero po nowym roku wcześniej mam porobić dodatkowe badania, popracować nad dietą i brać suple. Będę Was informować jak sytuacja się rozwinie.


    Tak, Sydora ogromnie polecam i P. również, także trafiłaś pod dobre skrzydła.
    Powodzenia i wytrwałości 🙂 ❤

    Nie wiem jak to z ta skutecznością naprawdę jest, ale jak szukałam klinik na Śląsku to GC właśnie tą skutecznością mnie przyciągnęło.

    Krakowska, Vsteria lubią tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 23 listopada 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    Tak, Sydora ogromnie polecam i P. również, także trafiłaś pod dobre skrzydła.
    Powodzenia i wytrwałości 🙂 ❤

    Nie wiem jak to z ta skutecznością naprawdę jest, ale jak szukałam klinik na Śląsku to GC właśnie tą skutecznością mnie przyciągnęło.

    Tak ja również z tego powodu wybrałam ta klinikę, ale powoli zaczynam żałować, no zobaczymy jak będzie u mnie przy drugiej procedurze, jedyne co mogę pochwalić na te chwile, to panie położne i pielęgniarki, które podczas punkcji na prawdę były pomocne, czułam się na prawdę zaopiekowana.

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 23 listopada 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Tak ja również z tego powodu wybrałam ta klinikę, ale powoli zaczynam żałować, no zobaczymy jak będzie u mnie przy drugiej procedurze, jedyne co mogę pochwalić na te chwile, to panie położne i pielęgniarki, które podczas punkcji na prawdę były pomocne, czułam się na prawdę zaopiekowana.


    A to nie jest tak, że jak nie uzyskałaś żadnej komórki, to jakby jesteś dalej w pierwszej procedurze? (bo nie było procesu zapładniania - ivf)
    Może bardziej doświadczone dziewczyny zweryfikują to pytanie, ale wydaje mi się, że w tej umowie 2+1 jest taki zapis...

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    A to nie jest tak, że jak nie uzyskałaś żadnej komórki, to jakby jesteś dalej w pierwszej procedurze? (bo nie było procesu zapładniania - ivf)
    Może bardziej doświadczone dziewczyny zweryfikują to pytanie, ale wydaje mi się, że w tej umowie 2+1 jest taki zapis...

    Ooo, to o tym nie pomyślalam...nie wiem jak to jest, bo wczoraj wykupiliśmy ten program 2+1, czyli w dniu punkcji, a wszystko dzialo sie tak szybko, że nawet nie zdążyłam wszytskiego doczytać, a niestety nie dostaliśmy dla siebie wersji tej umowy do domu,co też mi się bardzo nie podoba. Ale mam zamiar poprosić o ksero jak będę tam w piątek, jak i wszelkich innych zgód, które podpisywaliśmy. A ma ktoś wiedzę w tym temacie?

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Ann_ikaa Przyjaciółka
    Postów: 75 109

    Wysłany: 23 listopada 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam nieudaną 1 stymulację w programie 2+1 i kolejna stymulacja była dalej pierwszą procedurą. Różnica tylko taka, że przy tej nieudanej odstąpiono od punkcji, narkozy itp i myślę, że tu trzeba się dowiedzieć jak to wygląda.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4679 4355

    Wysłany: 23 listopada 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianne93 wrote:
    Na wątku listopadowym pisałaś, że Mercik kazał Ci odstawić wszystkie leki, bo ciąża nie rokuje, a tutaj piszesz, że kazał Ci przeciągnąć jeszcze o tydzień? Czy czegoś nie rozumiem?

    Leki odstawilam po konsultacji. Początkowo mowil , ze szanse sa przeciętne (przyrost ponizej minimum przed osiągnięciem 1000 jednostek oraz beta w niskiej normie przy wysokiej klasy zarodku), po przyparciu do muru i zadaniu przeze mnie pytania jak to jest procentowo okazalo sie ze " przeciętne" szanse to 10%. Pod wzgledem niskich bet i niskich przyrostow nie wierzę juz nikomu z kliniki. Przez nich miałam zabieg łyżeczkowania bo przeciągali mi ciążę kłamiąc, ze jest ok ciążę z betami kazda jedna ponizej normy. Teraz on kazal jeszcze czekac tydzien do USG. Nie ufam im pod tym względem i mówię im to wprost . Jak czytają to pozdrawiam - trafiła kosa na kamień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2021, 12:45

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 23 listopada 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    A to nie jest tak, że jak nie uzyskałaś żadnej komórki, to jakby jesteś dalej w pierwszej procedurze? (bo nie było procesu zapładniania - ivf)
    Może bardziej doświadczone dziewczyny zweryfikują to pytanie, ale wydaje mi się, że w tej umowie 2+1 jest taki zapis...
    Ja miałam podobną sytuację ale jak była rzadowka parę lat temu. Z tym że klinika poszła mi na rękę i pokrylam sama koszty tylko wizyt i punkcji, i dalej miałam całe procedury. Trzeba podpytać lekarza.

    moninka lubi tę wiadomość

  • Pynia Autorytet
    Postów: 421 758

    Wysłany: 23 listopada 2021, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna czy któraś w Was miała robione badania genetyczne zarodkow? Ile czekałyście na wynik?

    IUI
    24.02.2019 - nieudana

    I IVF
    17.02.2021 - punkcja - było 17 pęcherzyków, 14 komórek z czego tylko 4 były dojrzałe.
    Udało się zapłodnić 3 komórki.
    23.02.2021 - mamy jednego ❄️ 3 - dniowego
    23.03. - FET ✊🏻
    9pt - beta <0,5 💔

    II IVF
    22.11.2021- punkcja - było 14 pęcherzyków, 11 komorek...
    W 3 dobie siedem zarodkow,
    29.11.2021 - mamy dwie blastki ❄️❄️, czekamy na wyniki pgt-a
    13.12. - wyniki pgt-a zle, brak rekomendacji do transferu zarodkow :(
    16.12. - wizyta u genetyka

    III IFV
    03.09. - początek stymulacji
    16.09. - punkcja - 12 komórek gotowych do zapłodnienia, zapłodnilo się 10, 2 jeszcze na obserwacji
    21.09. - 2 ❄️❄️ + 2 morule w obserwacji
    22.09. - 4 ❄️❄️❄️❄️ - czekamy na wyniki pgt-a
    21.10. - mamy ❄️❄️❄️ zdrowe zarodki! 😍 zaczynamy przygotowania do transferu
    19.12. - transfer + EmbryoGlue + Neoparin
    27.12. - beta <<0,100 💔

    19.01. - transfer + EmbryoGlue + intralipid + Neoparin
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4679 4355

    Wysłany: 23 listopada 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pynia wrote:
    Dziewczyna czy któraś w Was miała robione badania genetyczne zarodkow? Ile czekałyście na wynik?

    Około miesiąca.

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 23 listopada 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    A to nie jest tak, że jak nie uzyskałaś żadnej komórki, to jakby jesteś dalej w pierwszej procedurze? (bo nie było procesu zapładniania - ivf)
    Może bardziej doświadczone dziewczyny zweryfikują to pytanie, ale wydaje mi się, że w tej umowie 2+1 jest taki zapis...

    Pierwsza stymulacja komórki puste, za punkcje płacilam, wszystko inne tj. wizyty i badania w cenie programu. Pani z recepcji powiedziała ze w takim ukladzie nadal jestem w 1 procedurze. Potem miałam mieć przerwę, ale jajniki same się wystymulowały i lekarz zlecił punkcję żeby komorki sie nie marnowały, a chcieliśmy sprawdzić jakość. Niestety zniwu fiasko. Tym razem za punkcję nie placiłam, poprosiłam o wykorzystanie z progrmu. Teraz w planie kolejna stymulacja grudzień lub styczeń,okaże sie na konsultacji. Jeżeli dojdzie do punkci, będzie płatna, ale cala resztaz programu.
    Co do badań przed ifv, raczej trzeba samemu pilnować terminów, bo jedne są ważne rok, inne 6 miesiecy a inne tylko 3. Ale da sie to ogarnąć.
    Pierwsza punkcja u dr Mercika, kompketnie nic nie czułam, zero bólu. Druga u dr Wajdy, no bylo troche gorzej, tydzień bolało, a przy sikaniu dramat. Trzeba bylo czasu żeby przeszlo.
    Osobiście chyba żałuję że dalam sie namowić na ten program, bo jak nie bede miala dobrych komórek, to zadna korzyść, tylko wizyty, troche hormonów i jedna punkcja z programu.
    Muszę dopytać czy mozna go łączyć jezeli zaczne myśleć o komórkach dawczyni.
    Co do inbych klinik, wiecie jak to mowią, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i ile ludzi tyle opinii. Każdy z nas ma inne oczekiwania. Ja bylam rozczarowana trochę 1 stymulacją bo uwazam ze na moj wiek i amh byla zbyt mala. Teraz bede miala wiec pierwszą prawdziwą, to zobacze co będzie się działo.

    moninka, Vsteria lubią tę wiadomość

  • Ann_ikaa Przyjaciółka
    Postów: 75 109

    Wysłany: 23 listopada 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy wiecie jak z wizytami po dodatniej becie? Też są w ramach programu? W umowie uznają procedurę za udaną w 12tyg i wtedy też umowa wygasa, ale nie widziałam nic o konsultacjach i prowadzeniu ciąży w tym 1 trymestrze 🤔

  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4679 4355

    Wysłany: 24 listopada 2021, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ikaa wrote:
    A czy wiecie jak z wizytami po dodatniej becie? Też są w ramach programu? W umowie uznają procedurę za udaną w 12tyg i wtedy też umowa wygasa, ale nie widziałam nic o konsultacjach i prowadzeniu ciąży w tym 1 trymestrze 🤔

    Tak.
    Do 12 tygodnia ciąży masz wizyty za darmo.

    Ann_ikaa lubi tę wiadomość

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 24 listopada 2021, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilyRain wrote:
    Pierwsza stymulacja komórki puste, za punkcje płacilam, wszystko inne tj. wizyty i badania w cenie programu. Pani z recepcji powiedziała ze w takim ukladzie nadal jestem w 1 procedurze. Potem miałam mieć przerwę, ale jajniki same się wystymulowały i lekarz zlecił punkcję żeby komorki sie nie marnowały, a chcieliśmy sprawdzić jakość. Niestety zniwu fiasko. Tym razem za punkcję nie placiłam, poprosiłam o wykorzystanie z progrmu. Teraz w planie kolejna stymulacja grudzień lub styczeń,okaże sie na konsultacji. Jeżeli dojdzie do punkci, będzie płatna, ale cala resztaz programu.
    Co do badań przed ifv, raczej trzeba samemu pilnować terminów, bo jedne są ważne rok, inne 6 miesiecy a inne tylko 3. Ale da sie to ogarnąć.
    Pierwsza punkcja u dr Mercika, kompketnie nic nie czułam, zero bólu. Druga u dr Wajdy, no bylo troche gorzej, tydzień bolało, a przy sikaniu dramat. Trzeba bylo czasu żeby przeszlo.
    Osobiście chyba żałuję że dalam sie namowić na ten program, bo jak nie bede miala dobrych komórek, to zadna korzyść, tylko wizyty, troche hormonów i jedna punkcja z programu.
    Muszę dopytać czy mozna go łączyć jezeli zaczne myśleć o komórkach dawczyni.
    Co do inbych klinik, wiecie jak to mowią, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma i ile ludzi tyle opinii. Każdy z nas ma inne oczekiwania. Ja bylam rozczarowana trochę 1 stymulacją bo uwazam ze na moj wiek i amh byla zbyt mala. Teraz bede miala wiec pierwszą prawdziwą, to zobacze co będzie się działo.

    U mnie była taka sytuacja, że w dniu punkcji zawarliśmy ta umowę i opłaciliśmy. Okazało się, że nie ma dojrzałych komórek. Punkcja zatem była wykorzystana w ramach programu 2+1, tylko czy w takim przypadku jestem dalej w 1 procedurze skoro transferu nie było, czy już w drugiej? I co z konsultacja po nieudanej punkcji i stymulacji, czy ona będzie też w ramach programu 2+1? My się się troche zgapiliśmy, bo jak pytaliśmy kiedy najpóźniej trzrba wykupic ten program to nam powiedziano, że w dniu punkcji i tak też zrobiliśmy. Tyle, że nikt nam nie powiedział, że wszytskie wizyty i badania w trakcie stymulacji też są w ramach tego programu a my za wszystko płaciliśmy.
    I można wiedzieć jakie miałaś dawki i czym bylas stymulowana i i ile masz lat i jakie amh?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 07:52

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 24 listopada 2021, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek 94 - może w takim wypadku, jeśli płaciliście za wszystkie wizyty (i badania estradiolu i progesteronu pewnie też) to po prostu zapłacicie za punkcję (1000 zł) i będziecie dalej w pierwszej procedurze?
    Myślę, że możesz tam śmiało zadzwonić i zapytać albo poczekać do wizyty...

    Ja właśnie szybko wykupiłam ten program jeszcze przed stymulacją, żeby nie płacić za wizyty, bo to znowu podbijanie kosztów. Też mi to doradziła Pani z rejestracji.

    Agnieszk@90, Krakowska lubią tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    Zajączek 94 - może w takim wypadku, jeśli płaciliście za wszystkie wizyty (i badania estradiolu i progesteronu pewnie też) to po prostu zapłacicie za punkcję (1000 zł) i będziecie dalej w pierwszej procedurze?
    Myślę, że możesz tam śmiało zadzwonić i zapytać albo poczekać do wizyty...

    Ja właśnie szybko wykupiłam ten program jeszcze przed stymulacją, żeby nie płacić za wizyty, bo to znowu podbijanie kosztów. Też mi to doradziła Pani z rejestracji.


    Tak, pytałam jak to jest i czekam na informacje zwrotną.

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann_ikaa wrote:
    A czy wiecie jak z wizytami po dodatniej becie? Też są w ramach programu? W umowie uznają procedurę za udaną w 12tyg i wtedy też umowa wygasa, ale nie widziałam nic o konsultacjach i prowadzeniu ciąży w tym 1 trymestrze 🤔

    My mieliśmy cztery wizyty po pozytywnej becie w cenie programu.
    Gdybym chciała dalej jeździć do kliniki to wizyty byłyby płatne.
    Po tych czterech wizytach ciążę prowadzi lekarz z mojego miasta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 10:49

    Ann_ikaa lubi tę wiadomość

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    Zajączek 94 - może w takim wypadku, jeśli płaciliście za wszystkie wizyty (i badania estradiolu i progesteronu pewnie też) to po prostu zapłacicie za punkcję (1000 zł) i będziecie dalej w pierwszej procedurze?
    Myślę, że możesz tam śmiało zadzwonić i zapytać albo poczekać do wizyty...

    Ja właśnie szybko wykupiłam ten program jeszcze przed stymulacją, żeby nie płacić za wizyty, bo to znowu podbijanie kosztów. Też mi to doradziła Pani z rejestracji.

    My po pierwszych dwóch wizytach poprosiliśmy o umowę żeby się z nią zapoznać-bez problemu pani z rejestracji dała nam jeden egzemplarz. Przegadaliśmy w domu co i jak i podjęliśmy decyzję. Od momentu podpisania umowy wizyty, badania, punkcje, transfery były robione w cenie programu i faktycznie jest to spore ograniczenie kosztów.

    moninka lubi tę wiadomość

  • Julianne93 Autorytet
    Postów: 270 759

    Wysłany: 24 listopada 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    U mnie była taka sytuacja, że w dniu punkcji zawarliśmy ta umowę i opłaciliśmy. Okazało się, że nie ma dojrzałych komórek. Punkcja zatem była wykorzystana w ramach programu 2+1, tylko czy w takim przypadku jestem dalej w 1 procedurze skoro transferu nie było, czy już w drugiej? I co z konsultacja po nieudanej punkcji i stymulacji, czy ona będzie też w ramach programu 2+1? My się się troche zgapiliśmy, bo jak pytaliśmy kiedy najpóźniej trzrba wykupic ten program to nam powiedziano, że w dniu punkcji i tak też zrobiliśmy. Tyle, że nikt nam nie powiedział, że wszytskie wizyty i badania w trakcie stymulacji też są w ramach tego programu a my za wszystko płaciliśmy.
    I można wiedzieć jakie miałaś dawki i czym bylas stymulowana i i ile masz lat i jakie amh?

    A pytałaś w rejestracji o to czy nie zwrócą kosztów wizyt i badań podczas stymulacji skoro macie program 2+1? Te dziewczyny z rejestracji też są niekiedy zakręcone i w moim przypadku zapłaciłam za 2 bety, po czym mi się przypomniało, że przecież miały być darmowe i od razu mi zwrócili gotówkę.

    Myślę, że dalsze wizyty już będą w programie, ja też odkąd zapłaciliśmy za 2+1 nie płaciłam za żadną wizytę i do 12 tygodnia ciąży nie powinnam za nie płacić.

    Jeśli chodzi o to czy dalej jesteście w 1 procedurze to wydaje mi się, że takie coś powinno być w umowie opisane, jeśli nie ma to musisz zapytać, ale jak dla mnie to powinna być dalej pierwsza procedura

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    f2w39n73el5nm7yz.png

    👩🏻 28 lat
    endometrioza III/IV stopień, podejrzenie adenomiozy
    2019 - histeroskopia (polip, niedrożny jajowód)
    05.2021 AMH: 1,63 ng/ml

    GYNCENTRUM Katowice
    07-09.2021 - Zoladex, 09-19.09.2021 - stymulacja Gonal F 900 225 j. Menopur 75 j. - 10 pęcherzyków, 21.09 punkcja - 25 komórek, 4 blastocysty AA, 3 prawidłowe po PGT-a
    06.11.2021 transfer (scratching, encorton, wlew accofil, intralipid), 4dpt beta 12, 6dpt beta 68,88, 9dpt 472,2, 11dpt 846,2, 14dpt 2163
    30.11.2022 jest ❤️
    10.12.2021 crl 1,30 cm

    WYNIKI:
    CD4/CD8: 3,8 (0,9-1,9) zapalenie zęba -> 2,32 (0,8-2,5) po wyleczeniu
    Komórki NK : 17% zapalenie zęba -> 10,5% po wyleczeniu
    Aktywność komórek NK: 26,9%
    KIR BX: bez 2DL2, 2DL5 gr.2, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 3DP1var
‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ