X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GYNCENTRUM_Katowice
Odpowiedz

GYNCENTRUM_Katowice

Oceń ten wątek:
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 21 listopada 2021, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, trzeba samemu dopilnować sobie ważności wszystkich badań, bo można się mocno zdziwić przed planowanymi zabiegami czy transferami.
    Ja chwalę sobie program 2+1, a najgorsze są niestety opóźnienia w wizytach.
    Jeśli coś mogę polecić w GynKato to umawiać się na wizyty przed południem. Wiele razy byłam umówiona na 16-17, a wchodziłam do gabinetu o ... 19. Średnio wygodne, jak ktoś dojeżdża do Kato wiele kilometrów.

    Kiedyś denerwowało mnie też, że każda wizyta/monitoring były u innego lekarza, teraz jest mi to bardziej obojętne.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 21 listopada 2021, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    Potwierdzam, trzeba samemu dopilnować sobie ważności wszystkich badań, bo można się mocno zdziwić przed planowanymi zabiegami czy transferami.
    Ja chwalę sobie program 2+1, a najgorsze są niestety opóźnienia w wizytach.
    Jeśli coś mogę polecić w GynKato to umawiać się na wizyty przed południem. Wiele razy byłam umówiona na 16-17, a wchodziłam do gabinetu o ... 19. Średnio wygodne, jak ktoś dojeżdża do Kato wiele kilometrów.

    Kiedyś denerwowało mnie też, że każda wizyta/monitoring były u innego lekarza, teraz jest mi to bardziej obojętne.


    A jak to jest z tym zamrażaniem zarodków, jak będzie ich więcej to automatycznie je zamrażaja te niewykorzystane? I po ilu dniach dzownia z laboratorium z informacja ile udało się zapłodnić i kiedy transfer?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2021, 12:37

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Krakowska Autorytet
    Postów: 4690 4358

    Wysłany: 21 listopada 2021, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Dr.Mercika jest małomówny ale mnie zawsze powtarza że nie będzie robić złudnych obietnic. Jest konkretny prowadzi mnie od 2013 roku. Śmieje się do niego że jest już na nas skazany.....

    W przypadku ciąż słabo rokujących (niskie bety, niskie przyrosty) polityka kliniki zakłada, żeby nie mówić o tym pacjentce i maksymalnie przeciągać ciażę i on niestety nie jest tu wyjątkiem.
    Wmawiał mi "przeciętne" szanse na zdrową ciążę przy niskiej becie i przyroście poniżej normy i chciał ciągnąć o kolejny tydzień ciążę. To już druga moja sytuacja w tej klinice (pierwsza, inna lekarka przez zaufanie do słów lekarza skończyła się dla mnie tragicznie - zamiast biochemią poronieniem zabiegowym pustego jaja, bety tragicznie niskie od początku).
    Tak więc jeżeli chodzi o wczesny etap ciąży z niskimi betami, przyrostami radzę samej zgłębiać wiedzę bo żaden lekarz z tej kliniki nie powie wprost - "szanse są niewielkie".

    Immunologia. Drastycznie wysokie TNF.
    I-VII transferów - niskie bety lub bety zerowe.
    VIII transfer na immunoglobulinach. Wysokie bety od początku. Dziecko na świecie. Ciąża to matematyka.
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 21 listopada 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    A czy któraś z Was miała hiperstymulacje jajników po punkcji? Czy wtedy dzwonilyscie pod numer alarmowy kliniki i jak wygląda pomoc z ich strony, w przypadku konieczności leczenia szpitalnego? Trochę się boję tego, że zostaną z tym sama, gdyby coś się działo złego, to moja pierwsza procedura 😐
    Witaj ja miałam, zadzwoniłam do kliniki z tym że leczę się w bb i lekarka kazała mi odrazu przyjechać. Dostałam leki, które po kilku godzinach dały ulgę.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 21 listopada 2021, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    A jak to jest z tym zamrażaniem zarodków, jak będzie ich więcej to automatycznie je zamrażaja te niewykorzystane? I po ilu dniach dzownia z laboratorium z informacja ile udało się zapłodnić i kiedy transfer?
    U mnie embrolodzy dzwonili codziennie z wyjątkiem niedzieli i informowali co się dzieje , ile przeżyło i co robimy dalej.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 21 listopada 2021, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    A jak to jest z tym zamrażaniem zarodków, jak będzie ich więcej to automatycznie je zamrażaja te niewykorzystane? I po ilu dniach dzownia z laboratorium z informacja ile udało się zapłodnić i kiedy transfer?


    Tak, u mnie też dzwonili codziennie. W 5 dniu (jeśli hodowla jest przedłużona do 5 dniu, a za to się niestety ekstra płaci - 600 zł) powiedzą Ci, ile jest zarodków, jakie mają oznaczenia.
    Transfer - to zależy od lekarza. Ja nie podchodzę do świeżego, więc zaraz przed @ wizyta u lekarza - kontrolne USG, wypisanie leków do transferu, które będziesz przyjmować od 2 DC i ustalenie, jakie jeszcze leki będą włączane - np. zalecenia od immunologa.
    Zamrażają niewykorzystane - za 3 zamrożone płaciłam 1300 zł.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 21 listopada 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już tego nie pamiętam , wydaje mi się że u mnie w pakiecie dopiero po roku się płaci za mrożenie, coś koło 500zl, póki co to prawie nic w porównaniu do reszty kosztów.... Ale jak komuś zależy to zrobi bardzo dużo.🥰

    Krakowska lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 22 listopada 2021, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem właśnie w trakcie pierwszej procedury in vitro - przed punkcja. Czym więcej czytam to bardziej się stresuje.😮
    Czy po punkcji, transferze dostawałyście w GC zwolnienie lekarskie?

    ZAJĄCZEK94, moninka lubią tę wiadomość

  • Pysiek12 Autorytet
    Postów: 957 807

    Wysłany: 22 listopada 2021, 04:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Hej, ja jestem właśnie w trakcie pierwszej procedury in vitro - przed punkcja. Czym więcej czytam to bardziej się stresuje.😮
    Czy po punkcji, transferze dostawałyście w GC zwolnienie lekarskie?
    Tak ja dostałam do dnia transferu.

    Agnieszk@90 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2016 na luzie
    2017 pierwsze wizyty
    2020 klinika leczenia niepłodności
    2021.07 1transfer
    2021.11.05 2 transfer ❤️
    2022.08.01 jest 🐻 ❤️
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 22 listopada 2021, 05:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysiek12 wrote:
    Tak ja dostałam do dnia transferu.
    Mi zawsze proponowano, ale nie zawsze brałam, w pracy zawsze jakoś to czekanie się skraca, w domu odchodziłam od zmysłów. Oczywicie zależy gdzie się pracuje i jak się kobietą czuje. 🙂

    Krakowska, Agnieszk@90 lubią tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 22 listopada 2021, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunflowerr wrote:
    Mi zawsze proponowano, ale nie zawsze brałam, w pracy zawsze jakoś to czekanie się skraca, w domu odchodziłam od zmysłów. Oczywicie zależy gdzie się pracuje i jak się kobietą czuje. 🙂

    Dziękuję 🥰 no wiadomo, że o wiele mniej się myśli. Ja niestety mama taką pracę, że czasem to średnio bezpiecznie jest. 😊

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 22 listopada 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    A jak to jest z tym zamrażaniem zarodków, jak będzie ich więcej to automatycznie je zamrażaja te niewykorzystane? I po ilu dniach dzownia z laboratorium z informacja ile udało się zapłodnić i kiedy transfer?

    U nas udało się uzyskać 7blastek.
    1 była transferowana a pozostałe 6 poszło do mrożenia.
    Płaciłam 600zł za hodowlę i 1900zł za zamrożenie ich na rok (każda blastka na oddzielnej słomce).
    Po roku (czyli w czerwcu 2022) mamy do płacenia 400zł na kolejny rok mrożenia.

    Krakowska, Sunflowerr lubią tę wiadomość

  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 22 listopada 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Hej, ja jestem właśnie w trakcie pierwszej procedury in vitro - przed punkcja. Czym więcej czytam to bardziej się stresuje.😮
    Czy po punkcji, transferze dostawałyście w GC zwolnienie lekarskie?

    Ja przy pierwszej punkcji miałam akurat kilka dni urlopu ale przy drugiej poprosiłam o L4 i bez problemu je dostałam.

    Agnieszk@90 lubi tę wiadomość

  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 22 listopada 2021, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaś844 wrote:
    Ja przy pierwszej punkcji miałam akurat kilka dni urlopu ale przy drugiej poprosiłam o L4 i bez problemu je dostałam.

    Dzisiaj się dowiem co i jak. Bo właśnie czekam na wizytę, ale jakoś dziwnie się stresuje 😱

  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 22 listopada 2021, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po punkcji L4 chciałam na 5 dni i dostałam bez problemu. Przy transferze to tylko w samym dniu transferu, ale może warto wziąć chociaż jeden dzień po i mentalnie odpocząć? Nie wiem, zobaczę za dwa tygodnie 🙂

    Wiecie może, czy rejestracja online będzie jeszcze aktywna?

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 22 listopada 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Hej, ja jestem właśnie w trakcie pierwszej procedury in vitro - przed punkcja. Czym więcej czytam to bardziej się stresuje.😮
    Czy po punkcji, transferze dostawałyście w GC zwolnienie lekarskie?

    Powodzenia ❤ Naprawdę będzie dobrze, położone, anestezjolog to złote kobiety, które wszystko będą Ci wyjaśniać. Miałam już dwie punkcje w GC i wiadomo, nie jest to coś przyjemnego, ale w tej procedurze po prostu trzeba to przeżyć.

    Sunflowerr lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • Kaś844 Ekspertka
    Postów: 176 363

    Wysłany: 22 listopada 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Dzisiaj się dowiem co i jak. Bo właśnie czekam na wizytę, ale jakoś dziwnie się stresuje 😱

    I jak po wizycie? 🙂

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1274 1069

    Wysłany: 22 listopada 2021, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja miałam dziś punkcję, pobrano 6 komórek, z czego żadna nie była dojrzała. Nie wiem co robić dalej, lekarka przepisała mi leki, które mam brać po punkcji, w tym progesteron. Nie wiem czy go brać, bo do transferu nie dojdzie o czym lekarka nie wiedziała, gdy mi go wypisywała.. Od nowa muszę przechodzic cała procedurę. Nie wiem na kiedy umówić konsultacje, była któraś Was w takiej sytuacji? Jestem totalnie rozczarowana tą klinika. Czuję się niedoinformowana i zdana na siebie... A nr telefonu do lekarza nie dostałam po punkcji...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2021, 18:09

    moninka lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 22 listopada 2021, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Hej. Ja miałam dziś punkcję, pobrano 6 komórek, z czego żadna nie była dojrzała. Nie wiem co robić dalej, lekarka przepisała mi leki, które mam brać po punkcji, w tym progesteron. Nie wiem czy go brać, bo do transferu nie dojdzie o czym lekarka nie wiedziała, gdy mi go wypisywała.. Od nowa muszę przechodzic cała procedurę. Nie wiem na kiedy umówić konsultacje, była któraś Was w takiej sytuacji? Jestem totalnie rozczarowana tą klinika. Czuję się niedoinformowana i zdana na siebie... A nr telefonu do lekarza nie dostałam po punkcji...

    Na pewno bierz antybiotyk i neoparin (przeciwzakrzepowe). Ja po punkcji nie chciałam świeżego transferu i dostałam jeszcze na 10 dni duphaston. Jeśli nie ma świeżego transferu to nie bierz lutinusa, crinone czy innych dopochwowych cudów.
    Zadzwoń tam jutro i umów się od razu na wizytę - kolejnej procedury pewnie nie będzie od kolejnego cyklu, ale lekarz powinien przedstawić Ci plan, co teraz robić. Ja przy pierwszej stymulacji wypadłam marnie i przy drugiej od razu zmiana dawek leków i punkcja była w innym dniu cyklu.
    Nr do lekarza jest na takiej dużej kartce A4, którą powinnaś otrzymać po punkcji, ale ... jest to numer alarmowy, gdyby się coś działo. Mi powiedziała lekarka, że jakby się coś działo (przestymulowanie) to lepiej od razu do szpitala.

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • Sunflowerr Ekspertka
    Postów: 232 289

    Wysłany: 22 listopada 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym zadzwoniła jutro i panie z infolinii może porozmawiają z lekarzem i wskażą datę wizyty. Wiem , że to trudne dla nas, ale chyba nie ma złotej recepty na każdego pacjenta i niestety wychodzi różnie a pewnie w stresie i natłoku informacji nie zapytałaś. Ja wiele razy dzwoniłam z pytaniem co mam robić dalej i zawsze dostawałam odpowiedź....powodzenia, u mnie po 4nieudanych iui lekarka się przyznała ze zapomniała o badaniu kariotypu, ktore okazało sie kluczowe. Mimo wszystko wciąż jej ufamy, że wie co robi.p

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    31l
    4x IUI :(
    2019 Cb
    I 2021 KET z KD ,CP, laparoskopia,
    XI 2021 KET z KD :(
    IV 2022 KET z KD z accofilem, intralipidem, atosibanem
    8dpt beta 41
    10dpt beta 108
    12dpt beta 259 :D

    IO, nieprawidłowy kariotyp, brak KIRów,
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ