X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną GYNCENTRUM_Katowice
Odpowiedz

GYNCENTRUM_Katowice

Oceń ten wątek:
  • Julianne93 Autorytet
    Postów: 270 759

    Wysłany: 24 listopada 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pynia wrote:
    Dziewczyna czy któraś w Was miała robione badania genetyczne zarodkow? Ile czekałyście na wynik?

    Ja miałam i czekałam około 2 tygodnie od dnia pobrania materiału

    f2w39n73el5nm7yz.png

    👩🏻 28 lat
    endometrioza III/IV stopień, podejrzenie adenomiozy
    2019 - histeroskopia (polip, niedrożny jajowód)
    05.2021 AMH: 1,63 ng/ml

    GYNCENTRUM Katowice
    07-09.2021 - Zoladex, 09-19.09.2021 - stymulacja Gonal F 900 225 j. Menopur 75 j. - 10 pęcherzyków, 21.09 punkcja - 25 komórek, 4 blastocysty AA, 3 prawidłowe po PGT-a
    06.11.2021 transfer (scratching, encorton, wlew accofil, intralipid), 4dpt beta 12, 6dpt beta 68,88, 9dpt 472,2, 11dpt 846,2, 14dpt 2163
    30.11.2022 jest ❤️
    10.12.2021 crl 1,30 cm

    WYNIKI:
    CD4/CD8: 3,8 (0,9-1,9) zapalenie zęba -> 2,32 (0,8-2,5) po wyleczeniu
    Komórki NK : 17% zapalenie zęba -> 10,5% po wyleczeniu
    Aktywność komórek NK: 26,9%
    KIR BX: bez 2DL2, 2DL5 gr.2, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 3DP1var
  • efcia84 Ekspertka
    Postów: 220 76

    Wysłany: 24 listopada 2021, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was robiła Test Era, ja właśnie będę się do niego przygotowywać, bo chyba to już moja ostatnia deska.....

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 24 listopada 2021, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianne93 wrote:
    A pytałaś w rejestracji o to czy nie zwrócą kosztów wizyt i badań podczas stymulacji skoro macie program 2+1? Te dziewczyny z rejestracji też są niekiedy zakręcone i w moim przypadku zapłaciłam za 2 bety, po czym mi się przypomniało, że przecież miały być darmowe i od razu mi zwrócili gotówkę.

    Myślę, że dalsze wizyty już będą w programie, ja też odkąd zapłaciliśmy za 2+1 nie płaciłam za żadną wizytę i do 12 tygodnia ciąży nie powinnam za nie płacić.

    Jeśli chodzi o to czy dalej jesteście w 1 procedurze to wydaje mi się, że takie coś powinno być w umowie opisane, jeśli nie ma to musisz zapytać, ale jak dla mnie to powinna być dalej pierwsza procedura

    Narazie napisałam do nich meila i jest to weryfikowane, ale w piątek u nich będę to i tak się zapytam, jeśli nie dostanę do piątku informacji zwrotnej. Mam nadzieję, że będzie tak jak napisałaś.

    Julianne93 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 24 listopada 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    U mnie była taka sytuacja, że w dniu punkcji zawarliśmy ta umowę i opłaciliśmy. Okazało się, że nie ma dojrzałych komórek. Punkcja zatem była wykorzystana w ramach programu 2+1, tylko czy w takim przypadku jestem dalej w 1 procedurze skoro transferu nie było, czy już w drugiej? I co z konsultacja po nieudanej punkcji i stymulacji, czy ona będzie też w ramach programu 2+1? My się się troche zgapiliśmy, bo jak pytaliśmy kiedy najpóźniej trzrba wykupic ten program to nam powiedziano, że w dniu punkcji i tak też zrobiliśmy. Tyle, że nikt nam nie powiedział, że wszytskie wizyty i badania w trakcie stymulacji też są w ramach tego programu a my za wszystko płaciliśmy.
    I można wiedzieć jakie miałaś dawki i czym bylas stymulowana i i ile masz lat i jakie amh?

    Mnie Panie z rejestracji powiedzialy ze ciągle jestem w 1 procedurze bo nie bylo zapłodnienia.
    Wszystkie wizyty po punkcji nadal mam w cenie pakietu.
    W stymulacji miałam najpierw tabletki clo, potem pergoveris i certoide. Nie podobał mi się ten zestaw, bo sie naczytałam o stymulacjach, ale zaufałam swojej lekarce. No i nie wiem gdzie było źródło niepowodzenia. Moze stres, może wiek (skończylam 40 lat). Mam amh 3,74 wiec powinny być komórki jakieś w miarę. Lekarz twierdzi ze to może być źle dobrana stymulacja. Sprobuje raz jeszcze, jesli znowu nic to będę wiedziała, że nie ma już co sie łudzić, bo za stara jestem na dalsze próby .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 21:43

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 24 listopada 2021, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilyRain wrote:
    Mnie Panie z rejestracji powiedzialy ze ciągle jestem w 1 procedurze bo nie bylo zapłodnienia.
    Wszystkie wizyty po punkcji nadal mam w cenie pakietu.
    W stymulacji miałam najpierw tabletki clo, potem pergoveris i certoide. Nie podobał mi się ten zestaw, bo sie naczytałam o stymulacjach, ale zaufałam swojej lekarce. No i nie wiem gdzie było źródło niepowodzenia. Moze stres, może wiek (skończylam 40 lat). Mam amh 3,74 wiec powinny być komórki jakieś w miarę. Lekarz twierdzi ze to może być źle dobrana stymulacja. Sprobuje raz jeszcze, jesli znowu nic to będę wiedziała, że nie ma już co sie łudzić, bo za stara jestem na dalsze próby .

    Ja mam podobne amh 3,06 i 27 lat. Brałam gonapeptyl na wyciszenie jajników a później przez 10 dni raz dziennie ovaleap dawka 150. W piątek mam konsultacje, więc jestem ciekawa czego się dowiem. Nie wiem też kiedy będę mogła zacząć nowa stymulacje, wiesz jak to jest ile trzeba odczekac?

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 25 listopada 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Ja mam podobne amh 3,06 i 27 lat. Brałam gonapeptyl na wyciszenie jajników a później przez 10 dni raz dziennie ovaleap dawka 150. W piątek mam konsultacje, więc jestem ciekawa czego się dowiem. Nie wiem też kiedy będę mogła zacząć nowa stymulacje, wiesz jak to jest ile trzeba odczekac?

    Mnie lekarz kazał odczekać jeden cykl. A który lekarz Cię prowadzi?

  • ZAJĄCZEK94 Autorytet
    Postów: 1273 1066

    Wysłany: 25 listopada 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilyRain wrote:
    Mnie lekarz kazał odczekać jeden cykl. A który lekarz Cię prowadzi?

    Dr Waj... I Węgl... 😐 Na zmianę do nich chodziłam, ale w kolejnej procedurze zamierzam zmienić. A ciebie?

    Starania od 2021 roku.
    Angelius Provita K-ce (dr MP).
    Immunolog (dr Sydor).
    On: Azoospermia (AZFc).
    Ona: endometrioza II stopnia, hiperinsulinemia, hashimoto, usunięta przegroda macicy, KIR Bx (brak 2DS1,2DS5, 3DS1), podwyzszone tnf@, rozjechane cytokiny.
    2021-2023 6 stymulacji, w tym 2 ET (beta <2,30).
    05.2023 Laparohisteroskopia.
    10.2023 Decyzja o AZ (Reprofit Czechy Ostrava)
    11.2023 Biopsja endometrium cd138 - Ok.
    11.2023-02.2024 sztuczna menopauza (diphereline + lametta).
    I transfer AZ 03.2024 Beta <2,30
    04.2024 Test ERA (okno implementacyjne)
    04.2024-06.2024 sztuczna menopauza (diphereline).
    II transfer AZ 07.2024? (+immunoglobuliny flebogamma)
  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 25 listopada 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po punkcji :) jakoś serce trochę spokojniejsze :)

    Ann_ikaa lubi tę wiadomość

  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 25 listopada 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZAJĄCZEK94 wrote:
    Dr Waj... I Węgl... 😐 Na zmianę do nich chodziłam, ale w kolejnej procedurze zamierzam zmienić. A ciebie?

    Dr W*g zmieniłam na dr P. Zobaczymy co będzie, jestem gotowa nawet na to złe, bo znam swoje ograniczenia.
    Ty jesteś młodziutka i z takim amh przy dobrej stymulacji masz wielkie szanse, czasem decydują niuanse. I ilosc nie zawsze idzie w jakość, to trzeba pamietać.
    Tu na forum są różne rady co robić, co jeść żeby komorki poprawić. Czy to pomaga? Jednym tak, innym nie. Ile ludzi tyle opinii.

  • moninka Koleżanka
    Postów: 41 69

    Wysłany: 25 listopada 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ktoś jeszcze przyjmuje w GC Katowice poza paniami W. oraz W. oraz panami dr P. i dr M.?

    ZAJĄCZEK94 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018.

    28 lat

    2020:
    listopad - Punkcja
    grudzień - transfer 8AA - nieudany
    luty - transfer 8AA - cb
    kwiecień - naturalna ciąża - CP - laparoskopia

    2021
    Badania: KIR Bx, brak 2DS1, ANA ujemne, NK 18%, CD4/CD8 2,5%, allo-MLR 24,1 %
    listopad - punkcja ( zamrożone 3x 5dniowie zarodki ❄️❄️ ❄️)
    Do transferu: Encorton, Intralipid, Accofil, metformina, Neoparin

    grudzień - transfer - 4.12. - beta 10dpt 0 ;(
    Kwiecień, transfer 5AA
    19 dpt - 5185 ❤️🧡💛
    08.07. - zdrowy ... chłopiec 👣
  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 25 listopada 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moninka wrote:
    A ktoś jeszcze przyjmuje w GC Katowice poza paniami W. oraz W. oraz panami dr P. i dr M.?

    Z innym lekarzem tam się nie zetknęłam poza tą czwórką. Oczywiście jeżeli chodzi o leczenie niepłodności.

  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 25 listopada 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Ja już po punkcji :) jakoś serce trochę spokojniejsze :)

    I jakie efekty? Mam nadzieje, że dobre 🍀💪

    Agnieszk@90 lubi tę wiadomość

  • Ann_ikaa Przyjaciółka
    Postów: 75 109

    Wysłany: 26 listopada 2021, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze są dr G-K i dr P-A, ale chyba rzadziej

  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 30 listopada 2021, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilyRain wrote:
    I jakie efekty? Mam nadzieje, że dobre 🍀💪


    Przepraszam, że dopiero teraz ale tyle ma głowie, że nie zdążyłam wcześniej.
    Efekty takie sobie. Pęcherzyków było masa, ale pobrali 6 z czego dziś dostałam telefon że jeden jest w stadium blastki a na 3 czekają do jutra. Więc jutro będzie wiadomo co tam ostatecznie jest :) a po punkcji pierwsze dwa dni kiepsko się czułam.

    Teraz niby lepiej ale nie wiem czy to ma jakiś związek czy to od czegoś innego- jest mi codziennie niedobrze i wymiotuje. Czy któraś z Was też tak miała?

  • LilyRain Koleżanka
    Postów: 33 54

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszk@90 wrote:
    Przepraszam, że dopiero teraz ale tyle ma głowie, że nie zdążyłam wcześniej.
    Efekty takie sobie. Pęcherzyków było masa, ale pobrali 6 z czego dziś dostałam telefon że jeden jest w stadium blastki a na 3 czekają do jutra. Więc jutro będzie wiadomo co tam ostatecznie jest :) a po punkcji pierwsze dwa dni kiepsko się czułam.

    Teraz niby lepiej ale nie wiem czy to ma jakiś związek czy to od czegoś innego- jest mi codziennie niedobrze i wymiotuje. Czy któraś z Was też tak miała?

    Dobrze jest, teraz trzymać kciuki za 3 pozostałe żeby ruszyły🍀
    Co do punkcji, jest różnie, zależy od człowieka. Mnie po pierwszej nie było kompletnie nic, a po drugiej myslałam, że zejde z bólu. Zależy też kto ją robi i jak bardzo gmera. Wymioty to bardziej może być po znieczuleniu, ale to już troche czasu minęło.

  • Agnieszk@90 Koleżanka
    Postów: 34 21

    Wysłany: 1 grudnia 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LilyRain wrote:
    Dobrze jest, teraz trzymać kciuki za 3 pozostałe żeby ruszyły🍀
    Co do punkcji, jest różnie, zależy od człowieka. Mnie po pierwszej nie było kompletnie nic, a po drugiej myslałam, że zejde z bólu. Zależy też kto ją robi i jak bardzo gmera. Wymioty to bardziej może być po znieczuleniu, ale to już troche czasu minęło.


    Ostatecznie został jeden no ale dobre i tyle :) liczę że to prezent pod choinkę będzie :)

    LilyRain lubi tę wiadomość

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ