X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Katowice In Vitro
Odpowiedz

Gyncentrum Katowice In Vitro

Oceń ten wątek:
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 29 lutego 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cherryLady pewnie może tak być jak mówisz, ale też widzisz przy słabej reakcji może się okazać, że trzeba zmienić lek i już nie będzie można tych tańszych wykorzystać.
    Co do szczegołów, to pewnie zapytamy już po prostu na wizycie :)

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 29 lutego 2016, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    Rozmawiałam z dziewczyną z fb z grupy o in vitro i ona się leczy właśnie w GC i umowę 5 dni temu podpisała i mówiła, że ma przed sobą umowę i tam termin 2 lata, więc już nie wiem co myśleć :/
    A mnie chodzi o ten czas w kontekście finansów, bo teraz do czerwca jest refundacja leków i jak się nie uda, to się może okazać, że będziemy mieli problem z kasą po kilka tysięcy na jedną stymulację. Już teraz na sam program mocno kombinujemy. Jeszcze ten około 1000 zł na każdą stymulację to ogarniemy, ale już np 4000 zł nie :/ wolałabym mieć w związku z tym, więcej czasu.


    "Termin realizacji kolejnych procedur wykonywanych w ramach Świadczenia (oraz ewentualnie Świadczeń dodatkowych) ustalają Pacjenci wspólnie z lekarzem Kliniki w trakcie wizyt lekarskich lub z personelem medycznym Kliniki."

    To jest zapis z umowy 2+1, którą mam przed nosem. Ze stycznia br.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lutego 2016, 23:09

    pysia lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 29 lutego 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez myslle ze jesli skonczy sie refundacja to moze przejda na tansze zamienniki ...

    ja jak bylam na pierwszej wizycie przed in vitro, to byl moj 6 dc , dostalam antykoncepcyjne po 2 tygodniach mialam sprawdzic czy jajniki sie wyciszyly, wyciszyly sie wiec, mialam opakowanie dokonczyc i czekac na @, dostalaam tez recepte i rozpiske stymulacji ...

    dostalam juz @ i jutro 2dc zaczynam stymulacje:):)

    vioris lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    "Termin realizacji kolejnych procedur wykonywanych w ramach Świadczenia (oraz ewentualnie Świadczeń dodatkowych) ustalają Pacjenci wspólnie z lekarzem Kliniki w trakcie wizyt lekarskich lub z personelem medycznym Kliniki."

    To jest zapis z umowy 2+1, którą mam przed nosem. Ze stycznia br.

    Wiesz, no można to interpretować dwojako. Że w okresie 2 lat "termin realizacji kolejnych procedur ustalają pacjenci z lekarzem...." Ale jeśli tego nie ma w umowie, to nie powinno tak być, więc pocieszyłaś mnie :) Dzięki :)


    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    ja tez myslle ze jesli skonczy sie refundacja to moze przejda na tansze zamienniki ...

    ja jak bylam na pierwszej wizycie przed in vitro, to byl moj 6 dc , dostalam antykoncepcyjne po 2 tygodniach mialam sprawdzic czy jajniki sie wyciszyly, wyciszyly sie wiec, mialam opakowanie dokonczyc i czekac na @, dostalaam tez recepte i rozpiske stymulacji ...

    dostalam juz @ i jutro 2dc zaczynam stymulacje:):)

    To kciuki w takim razie! :D

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak przejrzałam pierwszą stronę wątku i pisałyście, że pierwsza wizyta 160 zł a kolejne 80 zł. A dlaczego Wy płacicie po 80 zł za USG skoro to jest w ramach programu te wszystkie monitoringi?

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    Dziewczyny tak przejrzałam pierwszą stronę wątku i pisałyście, że pierwsza wizyta 160 zł a kolejne 80 zł. A dlaczego Wy płacicie po 80 zł za USG skoro to jest w ramach programu te wszystkie monitoringi?

    Piszą różne dziewczyny na wątku, nie tylko będące w programie takim czy siakim ale i chodzące na zwyczajne wizyty. W programach komercyjnych jest w cenie pakietu a rzadowo bezpłatnie. Ale już np jak ktoś przygotowuje się do inseminacji czy monitoruje stymulowany cykl (np clo) to płaci.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2016, 17:44

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 1 marca 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    Wiesz, no można to interpretować dwojako. Że w okresie 2 lat "termin realizacji kolejnych procedur ustalają pacjenci z lekarzem...." Ale jeśli tego nie ma w umowie, to nie powinno tak być, więc pocieszyłaś mnie :) Dzięki :)

    Nie ma zapisu o 2 latach żadnego. Chyba, że przez ostatnie półtora miesiąca to doprecyzowali w umowie lub regulaminie.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Piszą różne dziewczyny na wątku, nie tylko będące w programie takim czy siakim ale i chodzące na zwyczajne wizyty. W programach komercyjnych jest w cenie pakietu a rzadowo bezpłatnie. Ale już np jak ktoś przygotowuje się do inseminacji czy monitoruje stymulowany cykl (np clo) to płaci.

    Tak, ja to wiem. Chodziło mi o osoby z naszego wątku, które są w GC w programie 2+1. Pysia pisała o cenie 80 zł zdaje się, dlatego mnie to zaciekawiło.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia jak tam stymulacja? Przeżyłaś zastrzyki? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2016, 20:33

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 1 marca 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris już nie płacę za wizyty odkąd wpłaciłam na pakiet, wizyty mam darmowe, płace tylko za jakies dodatkowe zlecone badania.. np tsh albo wirusologia :)

    wczesniej jak podchodzilam do iui to placilam 80zł za wizyte usg :)
    Ty chyba wcześniej nie byłaś zdecydowana na program dlatego napisalam ci cene wizyty, bo jak nie jest sie w programie a podchodzisz do jednej proby in vitro to nie ma darmowych wizyt :) w 2+1 są bezpłatne :)

    przeżyłam zastrzyki :) nie bylo to takie starszne, ale zanim dałam rade zrobić to słabo mi sie zrobilo ..... a naprawde nie ma sie czego bać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2016, 22:27

    vioris lubi tę wiadomość

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia wrote:
    vioris już nie płacę za wizyty odkąd wpłaciłam na pakiet, wizyty mam darmowe, płace tylko za jakies dodatkowe zlecone badania.. np tsh albo wirusologia :)

    wczesniej jak podchodzilam do iui to placilam 80zł za wizyte usg :)
    Ty chyba wcześniej nie byłaś zdecydowana na program dlatego napisalam ci cene wizyty, bo jak nie jest sie w programie a podchodzisz do jednej proby in vitro to nie ma darmowych wizyt :) w 2+1 są bezpłatne :)

    przeżyłam zastrzyki :) nie bylo to takie starszne, ale zanim dałam rade zrobić to słabo mi sie zrobilo ..... a naprawde nie ma sie czego bać :)

    A widzisz, to już rozumiem dlaczego pisałaś o tych cenach :)


    No ja zastrzyki sobie robiłam przez pół roku z ovitrelle w brzuch, więc to to samo co stymulacja, tyle że ovitrelle jednorazowo w miesiącu a tutaj codziennie :) Ja akurat się tego nie boję, ale dziewczyny wiem, że przeżywały :P

    A jaką masz dawkę i co bierzesz? Robisz jeden zastrzyk dziennie?

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 1 marca 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaa i jeszcze mi powiedz proszę, jak się wpłaca na pakiet to na miejscu płaci się kartą, czy jakiś przelew się robi?

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • maxime Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też walczę od jakiegoś czasu. Od niedawna leczę się w klinice Gyncentrum w Katowicach. To świetna placówka. Zrobili mi różne badania, na drożność, histeroskopię, usunęli mi polipa endometrialnego. Ale zaskoczyło mnie to, że na pierwszej wizycie w tej klinice przedstawiłam wyniki badań i wyniki, które zdaniem innych lekarzy były w miarę dobre, tu okazały się niewystarczające i wymagające poprawy przez leczenie. Może to właśnie to była przyczyna naszych niepowodzeń. Na razie klinika robi na mnie jak najlepsze wrażenie. Nawet powiedzieli, że być może obejdzie się bez inseminacji, a przecież na tym zarabiają. Uważam, że to bardzo uczciwe podejście.

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maxime ja znowu mam nadzieję, że nie stwierdzą, że nasze wyniki są za dobre i będą kombinować z jakimiś bezsensownymi badaniami, czy będą namawiać na iui :/ Już 3 lata starań za nami i nie mam ochoty czekać na nie wiadomo co, zwłaszcza że refundacja leków też się kończy. Chcemy podejść do ivf jak najszybciej i mam nadzieję, że nikt nam w tym nie przeszkodzi.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • maxime Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 2 marca 2016, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę ci, żeby wszystko poszło po twojej myśli. Ja trafiłam do Gyncentrum,bo moja koleżanka, która też się starała bezskutecznie przez wiele lat o potomstwo poleciła mi klinikę. Jest teraz cała w skowronkach, bo pomogli jej się stać szczęśliwą mamuśką. Niedawno urodziła zdrową, śliczną córeczkę. Marzenie - 10 pkt. w skali APGAR :) Tak więc jej dzidziuś jest światełkiem mojej nadziei.No ale prawda jest taka, że w kilku klinikach przedtem jej nie pomogli. Może mi się też uda.

    vioris lubi tę wiadomość

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 2 marca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A do jakiego lekarza chodzisz?

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Madzia85 Ekspertka
    Postów: 171 173

    Wysłany: 2 marca 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pysia przeważnie umawiają mnie do do dr M, ale ja pracuje blisko Gyncentrum więc mogę umawiać się na różne godziny i pewnie dlatego mi łatwiej o dogodny termin

    GYNCENTRUM
    31/10/15 kriotransfer - wczesne blastocysty BB i BB
    Ciąża biochem: 6dpt-4,1 9dpt-18,1 11dpt-21,8 16dpt-8
    04/03/16 transfer - zarodek 2-dniowy
    - zamrożona wczesna blastocysta AB
    10 dpt-0
  • maxime Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 2 marca 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do doktor B-C.Zrobiła na mnie dobre wrażenie. Mieszkam na Koszutce, więc mam blisko do kliniki, do tego mam wolny zawód, więc też mogę się umawiać różne godziny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 20:56

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 3 marca 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mnie dr Cz zrobiła bardzo złe wrażenie, więc nie poszłabym do niej więcej.

    Pysia, kiedy masz usg? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2016, 12:33

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ