X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hiperstymulacja OHSS
Odpowiedz

Hiperstymulacja OHSS

Oceń ten wątek:
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3678 3420

    Wysłany: 21 marca, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Asia, ja dostałam 🐒 po 4 dniach, również hiperstymulacja. Byłam w szoku!

    O kurcze to mega szybko, a jak u Ciebie w ogóle sytuacja ? Jajniki doszły do siebie ?

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1959 1820

    Wysłany: 21 marca, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Mi klinika to zleciła, ponoć przy OHSS jest ryzyko niewydolności wątroby i nerek, no i coś u mnie ta wątroba szwankuje, ale nie wiem na jak poważne to jest i czy mam się zacząć martwić. A po jakim czasie po punkcji dostałyście @?
    Ja 7 dni, punkcje miałam w sobotę, okres w kolejna sobotę, jeszcze na duphastonie.

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - ?
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 639 606

    Wysłany: 21 marca, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    O kurcze to mega szybko, a jak u Ciebie w ogóle sytuacja ? Jajniki doszły do siebie ?

    Wiesz co, po miesiączce, w 6dc byłam na USG u mojego ex gina, który robi je bardzo porządnie i wtedy były jeszcze bardzo powiększone i widać było pozapadane pęcherzyki. Powiedział, że dobrze zrobiliśmy, że nie podchodzimy z marszu do transferu tylko czekamy cykl, zasugerował, że jajniki mogą nawet dłużej dochodzić do siebie. Na ostatniej wizycie już w klinice lekarz nic nie mówił o jajnikach ale on robi usg ekspresowo 🤯

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3678 3420

    Wysłany: 21 marca, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Wiesz co, po miesiączce, w 6dc byłam na USG u mojego ex gina, który robi je bardzo porządnie i wtedy były jeszcze bardzo powiększone i widać było pozapadane pęcherzyki. Powiedział, że dobrze zrobiliśmy, że nie podchodzimy z marszu do transferu tylko czekamy cykl, zasugerował, że jajniki mogą nawet dłużej dochodzić do siebie. Na ostatniej wizycie już w klinice lekarz nic nie mówił o jajnikach ale on robi usg ekspresowo 🤯

    Rozumiem, czyli teraz zrobiliście jeden nowy cykl przerwy i dopiero w 2 cyklu po punkcji będziecie podchodzić do transferu ? U mnie pewnie też tak będzie, bo na dzień dzisiejszy jajniki nadal mają po 7 cm i też były jeszcze pozapadane pęcherzyki, a widzę, że już rozkręca się miesiączka, bo plamię już na czerwono, więc nie ma szans, żeby się to zmieniło. Trochę mi szkoda, bo późnej kwiecień/maj mamy dwa wyjazdy, więc pewnie też nie zebra się to z transferem, ale jak trzeba to trzeba.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 639 606

    Wysłany: 21 marca, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Rozumiem, czyli teraz zrobiliście jeden nowy cykl przerwy i dopiero w 2 cyklu po punkcji będziecie podchodzić do transferu ? U mnie pewnie też tak będzie, bo na dzień dzisiejszy jajniki nadal mają po 7 cm i też były jeszcze pozapadane pęcherzyki, a widzę, że już rozkręca się miesiączka, bo plamię już na czerwono, więc nie ma szans, żeby się to zmieniło. Trochę mi szkoda, bo późnej kwiecień/maj mamy dwa wyjazdy, więc pewnie też nie zebra się to z transferem, ale jak trzeba to trzeba.

    Dokładnie, mnie lekarz trochę uprzedził, że to tak będzie wyglądać przy takiej ilości pęcherzyków. Punkcję miałam 12 lutego, po 4 dniach dostałam miesiączkę i ten cykl trwa do dziś, niedługo powinien się zacząć nowy i to będzie ten transferowy. Trzeba dać organizmowi czas by doszedł do siebie bo się napracował. Brawo za wynik, piękny!

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy; kariotyp prawidłowy; mutacje MTHFR hetero, V R2 hetero, PAI-1 homo
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy; kariotyp prawidłowy

    2021 - rozpoczęcie starań
    6.2023 - Invimed Wrocław
    11.2023 - histeroskopia (Angelius Katowice),
    12.2023 - stan zapalny endometrium 8/10, antybiotykoterapia
    1.2024 - scratching endo z kontrolnym cd138 - stan zapalny wyleczony
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 zarodków -> embrace dla połowy)

    ❄️❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️❄️❄️❄️ 4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 897 443

    Wysłany: 21 marca, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Aa to tak normalnie jakby po owulacji, a graniczny tzn minimalny czy maksymalny ? Bo ja jestem 6 dni po i zaczęłam plamić na brązowo mimo brania dupka.

    Maksymalny. Więc oczywiście już miałam zawał jak było 13 dni od punkcji a @ ani śladu xd

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ