X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ninkali heh właśnie 2 posty wyżej wyjaśniłam, że to nie literówka :) też będę miała te metode

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie doczytałam jakoś :P
    Selina, to mogę Ci powiedzieć, że to serio nie boli i takie uczucie hmmm jakby przy pobraniu cytologii. A miałaś posiewy? I ponoć w tym samym cyklu śmiało można działać :) bo jajowody są udrożnione:) a też podają substancję bardzo przyjazną plemnikom:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    A nie doczytałam jakoś :P
    Selina, to mogę Ci powiedzieć, że to serio nie boli i takie uczucie hmmm jakby przy pobraniu cytologii. A miałaś posiewy? I ponoć w tym samym cyklu śmiało można działać :) bo jajowody są udrożnione:) a też podają substancję bardzo przyjazną plemnikom:)
    Tak miałam i ogólnie już dawno byłabym po hsg, ale najpierw wyszła mi w marcu ureaplasma a w kwietniu grzybica :/ masakra jakas. Wczoraj jednak dostalam wyniki biocenozy i dziada sie pozbyłam :) a ureaplasmy tez juz jakis czas temu, wiec uff! Wreszcie mogę zrobić to badanie :) Dzięki za pocieszenie :D nie dygam się jakoś, jestem dziwnie spokojna hehe :P

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem czy jeśli płyn przepłynął gladko przez jajowody to czy pomoże samo badanie. W sensie, że mimo że jest dr9żność to jajowody zostały przepłukane szyjka macicy tez i może tym pkemniczkom bedzie łatwiej. Ninkali pisze, że ten płyn jest przyjazny plemnikom. Wiele dziewczyn pisze, że po tym badaniu szybko się udało mimo tego że zrstów nie było. U mnie wszystkie wyniki są ok, naprawde myslalam że to wina niedrożności, no ale z tym też wszystko dobrze. Nie mogę doczekać sie rezultatu :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie hsg nic nie pomogło.
    Tyle dobrego, że nie bolało, było to raczej nieprzyjemne, ale niejeden ból okresowy był 100 razy gorszy i dłuższy ;)

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    U mnie hsg nic nie pomogło.
    Tyle dobrego, że nie bolało, było to raczej nieprzyjemne, ale niejeden ból okresowy był 100 razy gorszy i dłuższy ;)
    Ale mimo tych wszystkich niepowodzeń w końcu Ci się udało:)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SELINA, na bank wszystko się uda. Oczywiście łatwo mówić już po, bo przed bałam się. Ale serio mega szybko poszło.:) zobaczysz raz dwa i po :) czasem zwykłe badanie bywa mniej miłe. Ważne, że udało się wszystkie okropne żyjątka wybić i możesz mieć badanie:):):)
    Marlena88 no właśnie sporo dziewczyn zachodzi w ciąże po tych wszelakich drożnościach :)mi niestety się nie udało, za 2 dni testuję, ale temp spadła także... Ale każdej dziewczynie polecam i tak po tym badaniu próbować:) a może się uda:)

    Marlena88, Selina lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po. Jajowody drożne. Badanie miałam pod narkozą, więc zero bólu.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 2 maja 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Ja już po. Jajowody drożne. Badanie miałam pod narkozą, więc zero bólu.

    no to super. pod narkozą? sami Ci zaproponowali czy chciałaś? bo rzadko się spotyka, że robią pod narkozą to badanie. jak ja się umawiałam to gdzie bym nie zadzwoniła to proponowali albo kroplówkę albo tabletkę. w końcu poszłam na sono i na szczęście jedna tabletka dała radę.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 maja 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez nic to nie bolalo... jedynie lekki dyskomfort czulam przy zakladaniu cewnika...
    A w poroniona ciaze zaszlam cykl po sono hsg (w cyklu z badaniem tez sie staralismy i nirmalnie mialam stymulacje)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena88 wrote:
    no to super. pod narkozą? sami Ci zaproponowali czy chciałaś? bo rzadko się spotyka, że robią pod narkozą to badanie. jak ja się umawiałam to gdzie bym nie zadzwoniła to proponowali albo kroplówkę albo tabletkę. w końcu poszłam na sono i na szczęście jedna tabletka dała radę.
    Robilam prywatnie. Tam z zalozenia robią pod narkozą.

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 4 maja 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Robilam prywatnie. Tam z zalozenia robią pod narkozą.

    aha, ok. bo ja na początku, jak umawiałam się na nfz do szpitala, to wszędzie gdzie dzwoniłam była albo kroplówka, albo tabs jakiś. to miało być zwykłe hsg. po przeczytaniu kilku opinii w necie po prostu się przestraszyłam i na to nie poszłąm. potem w klinice dowiedziałam się o tym sono HSG i zdecydowałąm się jednak na to, bo doktorka powiedizała, że jest mniej szkodliwe dla organizmu i w gabinecie siedzi się 15 min a nie cały dzień jak w szpitalu.

    Ty akurat trafiłaś tam gdzie dają narkozę i już. z drugiej strony prześpisz i się nie martwisz.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny proszę pomóżcie. W marcu miałam robione HSG w wyniku którego lewy jajowód został udrożniony, a prawy rzekomo nie. Czy jest możliwe że pomimo braku uwidocznionego przypływu (pogląd usg) jajowód jest drożny?

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 4 maja 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    91Ewela09 wrote:
    Witam, dziewczyny proszę pomóżcie. W marcu miałam robione HSG w wyniku którego lewy jajowód został udrożniony, a prawy rzekomo nie. Czy jest możliwe że pomimo braku uwidocznionego przypływu (pogląd usg) jajowód jest drożny?

    Ewela, przeczytaj sobie wątki o hsg, bo wiem że zdarzają się takie przypadki, że hsg nie pokazuje drożności, a przy laparo wychodzi, że wszysko ok. dziewczyny opisywały takie historie.

    a masz w planach laparoskopię?

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 4 maja 2017, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie zmieniam lekarza. W poniedziałek mam pierwsza wizyte i nie wiem co mi powie. Mam nadzieje ze zdecyduje sie na laparoskopie. Dwa lata sie staramy bez żadnych efektow, wiec czas najwyższy działać.

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • Aztoria Autorytet
    Postów: 372 435

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    91Ewela09 wrote:
    Witam, dziewczyny proszę pomóżcie. W marcu miałam robione HSG w wyniku którego lewy jajowód został udrożniony, a prawy rzekomo nie. Czy jest możliwe że pomimo braku uwidocznionego przypływu (pogląd usg) jajowód jest drożny?
    Mnie wyszla obustronna niedroznosc, kontrast wogole nie przeszedl a w cyklu w ktorym mialam badanie zaszlam w ciaze takze wszystko jest mozliwe :)

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    Synuś :)
    oar8yx8d9kb4k9pj.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 8 maja 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi czy poronienie mogło wpłynąć na niedrożność?
    hsg miałam w kwietniu 2016 ,poroniłam w sierpniu i od tej pory nic :-( lekarz sugeruje powtórzyć hsg :-( i nie wiem bo na nfz trzeba czekać albo wybrać opcję bez znieczulenia :-( a 500 zł to jednak sporo :-(

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 8 maja 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    a powiedzcie mi czy poronienie mogło wpłynąć na niedrożność?
    hsg miałam w kwietniu 2016 ,poroniłam w sierpniu i od tej pory nic :-( lekarz sugeruje powtórzyć hsg :-( i nie wiem bo na nfz trzeba czekać albo wybrać opcję bez znieczulenia :-( a 500 zł to jednak sporo :-(

    wiesz co Kochana, wydaje mi się, że w bardzo nielicznych przypadkach, ale mogło, dlatego lekarz zasugerował powtórzyć. najbardziej chyba szkodzi jajowodom ciąża pozamaciczna, a u Ciebie to poronienie to nie powinno być nic z jajowodami, no ale może jak miałaś zabieg w związku z poronieniem to mogło coś się tam posklejać.

    500 zł to naprawdę dużo, ja odkładałam, żeby to sono zrobić, bo niestety, ale nie dysponuje się takimi pieniędzmi ot tak. ale na hsg w szpitalu bym się nie zdecydowała. raz to dlatego że tentgen jest szkodliwy szczególnie w tamtych miejscach, dwa to na terminy na nfz czekałabym chyba do menopauzy, a trzy to ze względu na sprzęt używany w szpitalu. ponoć badanie w szpitalu jest bardzo bolesne, bo wykorzystuje się jeszcze kulociąg.

    także Jatoszka, badanie jest pomocne, ale jakie wybierzesz to kwestia Twoich możliwości. powodzenia.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • GiBa Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 9 maja 2017, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,ja mam zaplanowane HSG na 18.05,boję się strasznie nie samego badania ale raczej wyniku... Dwa miesiące temu miałam laparo (usunięcie torbieli okołojajowodowej i zrostów otrzewnowych) i podczas niej wykonywaną chromotubację, której wynki był niepewny i niejednoznaczny, ale przepływu w żadnym jajowodzie nie uzyskano. Dlatego teraz to hsg, nastawiam się raczej na złe wyniki, a obustronna niedrożność oznacza juz tylko jedno... boję sie nawet o tym pomyśleć.

    19.05 HSG- ok
    Hormony- ok
    26.07.2017- test pozytywny
    16ud90bvbuw4ihqg.png

    26.07.2017- beta 59:)
    11 cykl starań szczeliwy
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 9 maja 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GiBa, ten zabieg czasem ewentualne zrosty rozkleja. może nie masz wcale, albo jak masz to moze jakieś pozostałości. wiem, że się stresujesz bo ja podejrzeń nie miałam żadnych a bałam się jak nie wiem. miej nadzieję, że będzie dobrze, powodzenia :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
‹‹ 133 134 135 136 137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ