X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • GiBa Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardz, mam nadzieję, że będzie dobrze ale stres coraz wiekszy... Już nawet nie chce czytać o badaniu bo tylko się nakręcam bardziej. Trzymajcie kciuki za drożność.

    19.05 HSG- ok
    Hormony- ok
    26.07.2017- test pozytywny
    16ud90bvbuw4ihqg.png

    26.07.2017- beta 59:)
    11 cykl starań szczeliwy
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam gdzieś tu na forum posta dziewczyny której wyszła obustronna niedrożność a właśnie w tym cyklu po badaniu zaciążyła więc natura rządzi się swoimi prawami :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 10 maja 2017, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie :) wiele jest historii, w których ciąża była mało prawdopodobna a jednak się udało.

    wczoraj drugie dziecko urodziła moja koleżanka, której doktorek powiedział, że ma bardzo małe szanse na naturalną ciążę. a udało się dwa razy :)

    Powodzenia :)

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Nimia Koleżanka
    Postów: 76 13

    Wysłany: 10 maja 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poniedziałek po sonoHSG :)

    No nawet znośne to badanie, faktycznie ból jak przy bardzo bolesnej miesiączce, ale trwa może ze 3 minuty, więc trzeba wytrzymać i jest git.

    Ile czasu miałyście krwawienie po HSG? Od poniedziałku coraz więcej mam :/ a dobrze, żeby się skończyło...

    niedoczynność Hashimoto, PCOS, IO
    '85, starania od września 2011...
    d600a17edc96a58a32fbf409cc727b21.png
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 10 maja 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia wrote:
    Ja w poniedziałek po sonoHSG :)

    No nawet znośne to badanie, faktycznie ból jak przy bardzo bolesnej miesiączce, ale trwa może ze 3 minuty, więc trzeba wytrzymać i jest git.

    Ile czasu miałyście krwawienie po HSG? Od poniedziałku coraz więcej mam :/ a dobrze, żeby się skończyło...

    ja miałam tylko w gabinecie jak po skonczonym zabiegu poszłam do toalety. doktorek zalecił żeby założyć wkładkę i zanim dojechałam do domu było po problemie, a na wkładce tylko pozostałości płynu, no trochę na różowo była zabarwiona. to wszystko. nie powinnaś krwawić tak długo chyba. może zadzwoń zapytaj o co kaman.

    Nimia lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nimia też miałam hsg w poniedziałek :) ja plamilam niecały dzień po zabiegu. Tuż po badaniu trochę żywej krwi że śluzem a później trochę brunatne plamienia, jeszcze ciut na następny dzień rano i tyle. Myślę że tak 2-3dni to pewnie max, choć wiadomo każda z nas jest inna :)

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 maja 2017, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, ale ogólnie dobrze się czujesz po zabiegu? zaraz po wyjściu było ok? bo mnie naprawde nic a nic potem nie dokuczało, tak jakbym była po zwykłej wizycie.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena miałam dokładnie tak samo :) Czułam się zupełnie normalnie tylko czułam, że przez jakiś czas coś ze mnie wypływa. Widziałam w tym śluzie z krwią jakieś resztki czegoś hmmm nie wiem pozostałości po @ może, jakieś resztki endometrium? Więc chyba dobrze że wyleciało to co musiało ;)
    Nie czuję żebym owu już miała (testów ani obserwacji tempki nie robię), ale śluz już jest, więc myślę że tak z 2dni i będzie. Ciekawa jestem co wyjdzie na poniedziałkowym monicie...

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to takie resztki to i ja miałam też. takie jakby malutkie skraweczki albo skrzepiki. u mnie na monitoringu przed samym zabiegiem pokazało się jajo 22mm chyba z tego co pamiętam i po zabiegu miało podobno pęknąć max następnego dnia rano, lecz owulacji jako takiej potwierdzonej nie miałam, tak jak Ty.

    niestety dziś przyszła @ i zastanawiam się czy ten zabieg troszkę tego nie zaburzył.

    no nic, lecimy dalej z tematem

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlena przykro mi że małpa przylazła :/ nie ten to następny cykl! :)
    Ja strasznie się cieszyłam na to hsg i później z wyniku a teraz myślę sobie, że to i tak nic nie da. Na 4 razy od tamtej pory jak było <3, to 2 razy coś mąż miał problemy i trzeba było odpuścić. Twierdzi że po nim się wcale nie stresuje ani nie spina i nie myśli o tym...eheeee na bank. Prawda jest też taka że wyrabani codziennie jesteśmy, ja wychodzę rano i wracam wieczorem padnięta jak mucha i w zasadzie ostatkiem sił to robimy. Wczoraj w nocy odpuściliśmy, pomyślałam że rano z nową siłą się uda a tu klops. Nazamawialam jakichś nowych żeli wspomagających (coś innego od conceive i 3x droższe kuźwa), dziś przyszły to może uda się spróbować. Jednak jakoś nie mam wielkich nadzieji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2017, 12:09

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie mam nadziei z tego względu, że wszystko ciągle wychodzi dobrze, drożność jest, więc na tyle razy co mogło się udać i się nie udało to czemu teraz miało by się coś zmienić?

    tyle razy byłam na monitoringu i słyszałam "wszystko wygląda super, teraz się tylko starać i czekać na rezultat" TYLE RAZY. no i co?? nic z tego nie wyszło. miałam nadzieję, że to hsg trochę chociaż tam wyczyści jeśli nie będzie żadnych zrostów i chociaż to pomoże, ale jak widać nie pomogło.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 maja 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina Ty jeszcze masz trochę czasu do testowania i jeszcze nawet z tego co piszesz nie miałaś ovu więc jeszcze wszystko przed Tobą. zobaczymy może się uda, nie teraz to następnym razem

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jestem dopiero w 1 połowie cyklu, ale co chwilę dosięga mnie taka niemoc i że to pewnie znów nie teraz.
    Marlena a robiłaś może badania na p.ciala przeciwplemnikowe z krwi? Twój mąż miał to może zlecane z nasienia?
    Mój mąż wczoraj był u androloga, ogólnie gość mówi że nie wie czemu się nie udaje-swietnie... Mąż ma trochę powolne plemniki, ale to on mówi że to nic bo jest ich dużo. Tak czy inaczej ma brać FertilMan Plus przez miesiąc i końcem czerwca ma zrobić znów seminogram i oznaczyć hbs, p.ciala przeciwplemnikowe i coś tam jeszcze ale zapomniałam co. Oprócz tego hormony. No nic czekamy
    Wczoraj była u mnie w pracy znajoma i tak się jakoś zgadalysmy na te tematy i okazało się, że się 2lata starają. On ma słabsze nasienie a u niej niby wszystko ok (oprócz prolaktyny która zbijała), mieli w ciul badań, zmieniała lekarzy i mówi że chyba z 10kola wydali na leczenie, wizyty itd Dramat. Okazało się, że parę jej koleżanek (a później jeszcze 2 ginekologów) odradzało jej kliniki u nas w mieście, że tutaj nie ma dobrych specjalistów od IUI i in vitro (polecano im IUI że względu.na to nasienie). U nas w mieście zrobiła jedno IUI w klinice, była niezadowolona z obsługi (z lekarza ogólnie), nawet stymulacji nie dostała przed no i się nie udało. W końcu pojechali do Wrocławia tak jak im polecano i tam w klinice u jednego doktorka miała niedawno IUI. Mówi mi że 2dni temu zrobiła betę i pozytywna :) chociaż ona w to w ogóle nie wierzy i nie dopuszcza tej myśli do siebie, czeka na powtórne badanie i wynik. Kurcze tak trzymam kciuki za nią oby się udało
    Jednak kurcze tyle osób ma problem, wystarczy zagadać, no i dobrze wiedzieć gdzie warto iść a gdzie nie w razie wu

  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 11 maja 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co jeszcze mi nikt przeciwcial nie zlecał, ale widzialam, że dużo dziewczyn to robi. Poczytam o tym. Dzieki.mój mial tylko zwykle badanie nasienia. Tam o tych przeciwciałach nic nie bylo.

    Jesli chodzi o lekarzy to niektórzy mam wrażenie kluczą a sami może nie wiedzą jak leczyć dlatego lecą schematami.

    Oj co tu dużo gadać. Może nam sie w końcu uda. Miejmy nadzieję.

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • Natalia88 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 13 maja 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Powiedzcie proszę czy przed hsg na NFZ są podawane w szpitalu leki przeciwbólowe/znieczulenie? Jeśli tak to co dokładnie dostawałyście?
    Mam termin na 30 maj i zaczynam się delikatnie przejmować ewentualnym bólem ;)

    Starania od 07.2016
    2 cs Clo+Pregnyl+Duphaston
    30.05.2017 - Hsg
  • palusia171 Ekspertka
    Postów: 170 112

    Wysłany: 15 maja 2017, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 13:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2017, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echh czytając Wasze opowieści o hsg na nfz wiem, że dobrze zrobiłam idąc prywatnie (oczywiście wiem że nie każdy może sobie na to pozwolić). Całość trwała z 20min (przy czym najdłużej zakładanie cewnika) i tylko zakładanie cewnika trochę nie fajnie a samo badanie lux, nic nie czułam, jajowody drożne. Wzięłam coprawda pół h przed badaniem w domu Ketonal forte i buscopan, jednak nikt wcześniej nie mówił bym coś zażywała (w sensie lekarz).

  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 15 maja 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie do biorących clo? brałam go przez 5 miesięcy-teraz sama zrobiłam przerwę choć lekarz chciał dalej stymulować -czy ten naturalny cykl przez tą przerwę może być krótszy? byłam na monitoringu w 10dc i lekarz powiedział że wygląda jakby już było po owulce bo pęcherzyk pęknięty i był płyn w zatoce ???? chyba nigdy tak nie miałam :-( nie wiem co myśleć-mam się umówić na hsg i nie wiem czy cykl będzie 28 dni czy krótszy?

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Marlena88 Autorytet
    Postów: 1311 327

    Wysłany: 15 maja 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka, przeskocz na temat CLO, tam więcej jest info o tym.

    jeśli chodzi o mnie to CLO wydłużylo mi cykle i to o kilka dni, swoje mam krótkie-24-25dni, na clo 29 nawet.

    po dwumiesięcznej kuracji clo cykle naturalne bez leków stopniowo się skracały, kiedy jednak znów zaczynałam CLO, znów wracały do 29dni.

    także bardzo to możliwe, że Ci się skróci, a bardziej powróci do "normalności" sprzed CLO.

    jatoszka lubi tę wiadomość

    początek starań sierpień 2014
    początek leczenia sierpień 2015- bromergon, cyclo-progynova, clo, ovarin, suplementy. Jajowody drożne.
    Lipiec 2017 ruszamy z duphastonem
    Październik 2017 aromek-duphaston
    Co dalej???
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 15 maja 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie czy wam lekarz kazał zrobic hsg tylko w konkretnych dniach cyklu? bo mi 3 mówili po okresie przed owulka a ten jeden co mówił o hsg prywatnie kazał przyjść w pondz tzn dziś a ja mam dziś 16dc wiec jak to ???? nie wiem czy on mnie nie chciał na kasę naciągnąć-zrobić kasę wziąć a nie ważne że wynik nie wiarygodny ?????

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ