X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, myślę, że skoro czuję to coś się wydarzyło. Może i prawy jajnik się obudził. Bo on też jakiś pochowany siedział, nawet przy laparoskopii cp go nie znaleźli. Choć raczej słabo szukali bo go mam na 100%.
    HSG miałam 9.04. Dostałam po nim wcześniej @ (25 dc) i ciągnął mnie prawy przed okresem i dziś czyli 9 dc. Po hsg byłam w gamecie w gdyni i niby jestem umówiona na ivf na jesieni. LEkarz powiedział że opcją byłaby laparoskopia prawego (tego co się przetkał) ale wiek goni. Nie staram się naturalnie bo przeraża mnie myśl, że mogłabym mieć znowu cp. A może powinnam spróbować? Może to ożywienie to dobry znak?

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda...ja bym próbowała...bo teraz jest szansa

  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit. HSG miałam 3 kwietnia

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym próbowała :)


    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda jeśli nie chcesz starać się naturalnie tylko podejść do in vitro to w jakim celu robiłaś drożność jajowodów ;)
    Ja bym próbowała :) W każdym razie trzymam kciuki :)

    JuicyB gratuluje synka !!!!! ♥️

    Ps.czekam nadal na brzuszek ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2018, 23:31

    JuicyB lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Oranda Autorytet
    Postów: 643 371

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:
    Oranda jeśli nie chcesz starać się naturalnie tylko podejść do in vitro to w jakim celu robiłaś drożność jajowodów ;)
    Ja bym próbowała :) W każdym razie trzymam kciuki :)

    Hsg robiłam bo było podejrzenie zapchanych jajowodów. Szczególnie tego po CP. Ale mój lekarz nie podszedł optymistycznie do kwestii przepchania jajowodu i stwierdził ze mam wskazania do ivf.
    Tylko może skoro coś tam czuję to jednak nie jest tak źle..

    A i po lewej stronie też czuję (sytuacja dynamiczna :P)

    2011- cb,
    2012.09- poród, jest Marcel!,
    2015.07- cb,
    2017.03-poronienie zatrzymane 8tc/12tc
    2017.04 - badania - mthfr+, c677tt
    2017.10 -cp, laparoskopia oszczędzająca
    2018 - badania hormonalne, immunologiczne i inne w normie. Niestety jajowody do bani :/
    2019 - IVF - start 15.04, 26.04 - 13/15 komórek jest ok, 8 zapłodnionych - 3 zarodki do mrożenia
    25.05 - crio 4aa - 7dpt beta 53 - 10 dpt beta 270
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oranda może akurat to dobry znak że zaczynasz czuć tą stronę.
    Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :p
    Powodzenia!

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 27 kwietnia 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evli wrote:

    JuicyB gratuluje synka !!!!! ♥️

    Ps.czekam nadal na brzuszek ;D

    Dziękuję :) Trzymam nieustannie kciuki za Ciebie :)

    Evli lubi tę wiadomość


    age.png
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 28 kwietnia 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oranda standardowo po HSG stara się 3 miesiące przed dalszym leczeniem. Nie wiem czy to dla ciebie dużo. Ja czekam ale u mnie inna diagnoza więc chyba nie można tego porównywać.

    npV2p1.png
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tutaj nowa. Staramy się juz pewien czas, clo 0,5 nie dziala, teraz zaczynam 2 cykl clo 1tab, jezeli nic nie urosnie, beda gonady ale lekarz chce koniecznie zrobic te hsg. Tak sie boje! Naczytalam sie takich rzeczy ze krew w zylach mrozi... Chcialabym zapytac kobiet ktore juz mialy te badanie, jak bylo, jak sie przygotowywalyscie. Ja wiem ze mnie to nie ominie, poprostu mam przeczucie :( Czytam tutaj ze robicie wymaz, moj lekarz nic nie mowil o tym, chyba go zapytam jak bede na monitoringu. Milego wieczoru...;)

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 13 maja 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie taki diabeł straszny jak go malują. Skoro lekarz widzi potrzebę zrobienia badania to go zrób. Hsg miałam w styczniu. Bolało bardzo ale głównie dlatego że u mnie lekarze schrzanili to badanie. Niektóre z dziewczyn czują tylko dyskomfort. Podejdź do tego w ten sposób że poród naturalny boli na pewno milion razy bardziej.
    Co do badań. Powinnaś mieć świeżą cytologie, wymaz z pochwy. Niekiedy szpitale wymagają grupę krwi i morfologie. Musisz być 100 %zdrowa

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 14 maja 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja - badanie jest bardzo krótkie, a jego wynik jest bardzo ważny przy staraniach. Wiele z dziewczyn dzięki niemu zachodzi w ciążę, więc warto sprawdzić drożność.
    To co musisz zrobić przed HSG zależy od wymogów szpitala/kliniki, gdzie badanie będzie przeprowadzane. Cytologia + wymazy są jednak ważne, więc warto pogadać z lekarzem, aby je zrobić nawet jeśli szpital tego nie wymaga. Kiedy masz ten monitoring?

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość


    age.png
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 14 maja 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Hej dziewczyny jestem tutaj nowa. Staramy się juz pewien czas, clo 0,5 nie dziala, teraz zaczynam 2 cykl clo 1tab, jezeli nic nie urosnie, beda gonady ale lekarz chce koniecznie zrobic te hsg. Tak sie boje! Naczytalam sie takich rzeczy ze krew w zylach mrozi... Chcialabym zapytac kobiet ktore juz mialy te badanie, jak bylo, jak sie przygotowywalyscie. Ja wiem ze mnie to nie ominie, poprostu mam przeczucie :( Czytam tutaj ze robicie wymaz, moj lekarz nic nie mowil o tym, chyba go zapytam jak bede na monitoringu. Milego wieczoru...;)

    Ja miałam robione hsg trzy dni temu w szpitalu wojewódzkim w Poznaniu. Wymagane były badanie nasienia i cytologia. Lekarz zalecił 5 dni wcześniej probiotyk dopochwowo i w dniu badania przepłukanie pochwy wodą z cytryną.

    Patrycja201501 lubi tę wiadomość

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 15 maja 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka1825 wrote:
    Nie taki diabeł straszny jak go malują. Skoro lekarz widzi potrzebę zrobienia badania to go zrób. Hsg miałam w styczniu. Bolało bardzo ale głównie dlatego że u mnie lekarze schrzanili to badanie. Niektóre z dziewczyn czują tylko dyskomfort. Podejdź do tego w ten sposób że poród naturalny boli na pewno milion razy bardziej.
    Co do badań. Powinnaś mieć świeżą cytologie, wymaz z pochwy. Niekiedy szpitale wymagają grupę krwi i morfologie. Musisz być 100 %zdrowa

    a mogę zapytać w jakim sensie schrzanili? Aż mnie ciarki przeszły.. Gdzieś wyczytałam że nie może być żadnego zapalenia ani nic bo to idzie do brzucha i można by było nabawić się zapalenia otrzewnej....Czy to prawda?

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 15 maja 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Patrycja - badanie jest bardzo krótkie, a jego wynik jest bardzo ważny przy staraniach. Wiele z dziewczyn dzięki niemu zachodzi w ciążę, więc warto sprawdzić drożność.
    To co musisz zrobić przed HSG zależy od wymogów szpitala/kliniki, gdzie badanie będzie przeprowadzane. Cytologia + wymazy są jednak ważne, więc warto pogadać z lekarzem, aby je zrobić nawet jeśli szpital tego nie wymaga. Kiedy masz ten monitoring?

    Kurcze dziwię się że lekarz nic nie mówi o cytologii ani o wymazie przed hsg. Teraz to mam stracha. Monitoring będę miała 23 maja, 18maja kończę ostatnią tabletkę clo i po 5 dniach idę. Strasznie się boję tego badania, chciałabym żeby teraz się udało ale nadzieja nikła- poprzedni cykl z 0,5clo okazał się fiaskiem- nic nie urosło... Teraz niby większa dawka ale sama niewiem, czy mam się łudzić...

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 15 maja 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    Ja miałam robione hsg trzy dni temu w szpitalu wojewódzkim w Poznaniu. Wymagane były badanie nasienia i cytologia. Lekarz zalecił 5 dni wcześniej probiotyk dopochwowo i w dniu badania przepłukanie pochwy wodą z cytryną.

    A mi właśnie lekarz nic nie powiedział o cytologi, martwi mnie to, bo ma opinię naprawdę dobrego specjalisty....:(

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musisz zapytac w szpitalu- tam gdzie bedziesz miala robione hsg bo ginekolodzy nie wiedza co gdzie wymagaja.
    Ja robilam w takim miejscu gdzie NIC nie wymagali procz brania 5dni przed antybiotyku Unidox( ja wzielam Summamed- tez ok) posiew zrobilam dla siebie i wlasnego spokoju ducha.
    W innym szpitalu gdzie befe miala po ownie robione wymagaja cytologie aktualna, posiew i OB

  • Patrycja201501 Autorytet
    Postów: 1124 307

    Wysłany: 17 maja 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoniczynkaNaSzczęście wrote:
    Musisz zapytac w szpitalu- tam gdzie bedziesz miala robione hsg bo ginekolodzy nie wiedza co gdzie wymagaja.
    Ja robilam w takim miejscu gdzie NIC nie wymagali procz brania 5dni przed antybiotyku Unidox( ja wzielam Summamed- tez ok) posiew zrobilam dla siebie i wlasnego spokoju ducha.
    W innym szpitalu gdzie befe miala po ownie robione wymagaja cytologie aktualna, posiew i OB


    Muszę lekarza spytac koniecznie, w przyszla srode mam monitoring wiec zapytam... Ale bym dala duzo by mnie to ominelo!;(

    Nadzieja umiera ostatnia❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2018, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    Muszę lekarza spytac koniecznie, w przyszla srode mam monitoring wiec zapytam... Ale bym dala duzo by mnie to ominelo!;(
    Ja tez.....a musze isc drugi raz...

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 18 maja 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja201501 wrote:
    a mogę zapytać w jakim sensie schrzanili? Aż mnie ciarki przeszły.. Gdzieś wyczytałam że nie może być żadnego zapalenia ani nic bo to idzie do brzucha i można by było nabawić się zapalenia otrzewnej....Czy to prawda?
    Tak nie może byc żadnej infekcji żeby z tymi aparatami nie przenieść jej dale.
    Schrzanili bo w wypisie ze szpitala mam że kontrast w macicy a jajowody niedrozne. Poszłam na konsultacje do innego lekarza zobaczył zdjęcie i okazało się że kontrast wylal im się w pochwie a oni to opisali jako macice. Teraz muszę powtarzać hsg

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ