X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 26 września 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A sam zabieg był dla Ciebie też taki bolesny? Miałaś zrosty?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Asiaczek91 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 26 września 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam sono w przyszły piątek.. Zaczynam się bać nawet nie bólu..tylko wyniku. Owulacje mam. Wszystkie badania w normie więc coś musi być nie tak skoro od 2 lat nic..

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 września 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jedziemy na tym samym wózku. Ja też owulację mam, wyniki też są ok i też 2 lata bezowocnych starań... Chyba już bym wolała, żeby okazało się na HSG, że to jajowody są problemem - ale też wyszło bez zarzutu. :/ Jak widzisz i tak źle, i tak niedobrze. Bo co z tego, że wyszło ok, skoro wróciłam do punktu wyjścia. Teraz będę miała laparo, więc może w końcu poznam przyczynę niepowodzeń.

    Trzymam kciuki, żeby zabieg poszedł Ci tak szybko i bezboleśnie jak u mnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2018, 11:52

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Asiaczek91 Nowa
    Postów: 5 3

    Wysłany: 27 września 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałym po prostu wiedzieć co jest grane i to leczyć.. Ale nie ma czego leczyć:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo jest tu ktoś ? Czy słyszałyście może od lekarza. Coś na temat żelu z kwasem hialuronowym jako terapia profilaktyczna ? Czytam właśnie ze powinno stosować się ten żel podczas hsg w przypadku stwierdzenia i usunięcia zrostów , ponoć dzięki niemu zrosty nie tworzą sie na nowo , ktoś coś słyszał ? Ja mam hsg 11.10 co prawda będziemy to mój 25 dc ale mam cykl bezowulacyjny wiec ponoć można zrobić . Hm..

  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 października 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czytałam tutaj na forum, że używa się jakiegoś żelu w czasie laparoskopii i że właśnie ma zapobiegać tworzeniu się zrostów. O używaniu czegoś takiego w czasie HSG nie słyszałam.

    Isia1986 lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Ja czytałam tutaj na forum, że używa się jakiegoś żelu w czasie laparoskopii i że właśnie ma zapobiegać tworzeniu się zrostów. O używaniu czegoś takiego w czasie HSG nie słyszałam.
    Już prostuje mam mieć HSC bo hsg to drożność jajowodów a ja mam zrost w macicy , napisałam już do gina czy mam kupić chociaż koszt powala ale czytam badania ze żel powinien być standardem w dzisiejszej medycynie przy hsc a pomimo to rzadko stosowany dokładnie - hyalobarrier gel endo

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 3 października 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam pytanie jak się czulyscie po badaniu? Ja miałam dzisiaj i teraz wieczorem dostałam dreszczy i mam stan podgorączkowy. Powinnam się martwić i wracać do szpitala czy dzisiaj tak może być? Brzuch mnie pobolewa ale cały czas tak samo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2018, 21:24

    Isia1986 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gacka89 wrote:
    Hej, mam pytanie jak się czulyscie po badaniu? Ja miałam dzisiaj i teraz wieczorem dostałam dreszczy i mam stan podgorączkowy. Powinnam się martwić i wracać do szpitala czy dzisiaj tak może być? Brzuch mnie pobolewa ale cały czas tak samo.
    Jej i jak samopoczucie ? Lepiej ? Nie pomogę bo jestem przed badaniem niestety , ale jak sieć dziś czujesz ?

  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 4 października 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Jej i jak samopoczucie ? Lepiej ? Nie pomogę bo jestem przed badaniem niestety , ale jak sieć dziś czujesz ?
    Już dziś dobrze, po ibupromie mi przeszło. Ale trochę się wczoraj wystraszyłam, może to też że stresu. Od rana dzisiaj czuje się lepiej brzuch przestał w zasadzie boleć.

    Isia1986 lubi tę wiadomość

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 5 października 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, jestem Marlena trafiłam na Wasz wątek i chciałabym się z Wami podzielić moimi sprawami- w grupie raźniej podobno ;-)

    Staramy się z mężem o dzidziusia 14 miesięcy. Przeszłam badania hormonalne w szpitalu i niby jest wszytko ok. Pisze niby bo AMH-0,83 i troszeczkę TSH jest oznaczone inaczej w styczniu tego roku miałam robione TSH3 i wyszło 4,07, w sierpniu w szpitalu TSH 2,02 a wczoraj odebrałam wynik z laboratorium i TSH3 wyszło 3,99. Jakiś totalny rozjazd. Czułam że ten wynik szpitalny jest "dziwny" bo na przestrzeni lat TSH ciągle mi rosło a teraz raptem spadło ? Przewidując to endokrynolog przypisał mi euthyrox 25 i kazał powtórzyć badanie. Więc dziś wykupuję receptę i zacznę od jutra przyjmować.

    Jeszcze wcześniej ginekolog zaproponował badanie HSG w szpitalu na Karowej, robią tam starą tradycyjną metodą (nie sono). Zdecydowałam się na to badanie, idę na nie za jakieś 2-3 tygodnie ale teraz nie wiem co z euthyrox-em ? Przyjmować ? Szkoda mi znowu czekać 3 tygodnie i stracić kolejny cykl. Czy ten lek koliduje z badaniem HSG ? Niestety nie dopytałam o to lekarza ;-( Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • gacka89 Autorytet
    Postów: 1046 345

    Wysłany: 5 października 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem Marlena trafiłam na Wasz wątek i chciałabym się z Wami podzielić moimi sprawami- w grupie raźniej podobno ;-)

    Staramy się z mężem o dzidziusia 14 miesięcy. Przeszłam badania hormonalne w szpitalu i niby jest wszytko ok. Pisze niby bo AMH-0,83 i troszeczkę TSH jest oznaczone inaczej w styczniu tego roku miałam robione TSH3 i wyszło 4,07, w sierpniu w szpitalu TSH 2,02 a wczoraj odebrałam wynik z laboratorium i TSH3 wyszło 3,99. Jakiś totalny rozjazd. Czułam że ten wynik szpitalny jest "dziwny" bo na przestrzeni lat TSH ciągle mi rosło a teraz raptem spadło ? Przewidując to endokrynolog przypisał mi euthyrox 25 i kazał powtórzyć badanie. Więc dziś wykupuję receptę i zacznę od jutra przyjmować.

    Jeszcze wcześniej ginekolog zaproponował badanie HSG w szpitalu na Karowej, robią tam starą tradycyjną metodą (nie sono). Zdecydowałam się na to badanie, idę na nie za jakieś 2-3 tygodnie ale teraz nie wiem co z euthyrox-em ? Przyjmować ? Szkoda mi znowu czekać 3 tygodnie i stracić kolejny cykl. Czy ten lek koliduje z badaniem HSG ? Niestety nie dopytałam o to lekarza ;-( Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?
    Ja jak rejestrowałem sienna badanie dostałam do wypełnienia kartę i tam była informacja jakie leki trzeba przerwać przed przyjęciem. Nie pamiętam czy był tam eutyrox, ale może zapytaj właśnie w szpitalu czy możesz brać.

    Laparoskopia- torbiel okołojajnikowa, jajowody drożne
    HSG - oba drożne :-)2018
    PCOS - długie cykle, problem z owłosieniem, owulacja jest!
    wczesne dojrzewanie
    Moje wyniki -ok
    Wyniki nasienia -ok 2018, 2020
    ovarin,
    Stymulacja clo trzecie podejście, metformina
    IVF start styczeń 2022 ❄️
    21.03 - transfer ❄️😭
    2 czerwca - histeroskopia-biopsja+cd138 ok
    24.08- transfer ❄️😭
    został nam ostatni ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2018, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem Marlena trafiłam na Wasz wątek i chciałabym się z Wami podzielić moimi sprawami- w grupie raźniej podobno ;-)

    Staramy się z mężem o dzidziusia 14 miesięcy. Przeszłam badania hormonalne w szpitalu i niby jest wszytko ok. Pisze niby bo AMH-0,83 i troszeczkę TSH jest oznaczone inaczej w styczniu tego roku miałam robione TSH3 i wyszło 4,07, w sierpniu w szpitalu TSH 2,02 a wczoraj odebrałam wynik z laboratorium i TSH3 wyszło 3,99. Jakiś totalny rozjazd. Czułam że ten wynik szpitalny jest "dziwny" bo na przestrzeni lat TSH ciągle mi rosło a teraz raptem spadło ? Przewidując to endokrynolog przypisał mi euthyrox 25 i kazał powtórzyć badanie. Więc dziś wykupuję receptę i zacznę od jutra przyjmować.

    Jeszcze wcześniej ginekolog zaproponował badanie HSG w szpitalu na Karowej, robią tam starą tradycyjną metodą (nie sono). Zdecydowałam się na to badanie, idę na nie za jakieś 2-3 tygodnie ale teraz nie wiem co z euthyrox-em ? Przyjmować ? Szkoda mi znowu czekać 3 tygodnie i stracić kolejny cykl. Czy ten lek koliduje z badaniem HSG ? Niestety nie dopytałam o to lekarza ;-( Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?
    Hej ja jestem przed histero to ci nie pomogę ale zwróciłam uwagę na twoje AMH 0,83 bo jestem po wizycie w klinice niepłodności i miałam żel sobą jedynie lh i fsh gdzie w stosunku wynik 0,6 lekarz zlecił wlasnie amh i powiedziała ze jak będziemy poniżej 1,5 mam wrócić szybko na wizytę . Czekam na @ żeby zrobić badanie a tobie co powiedział lekarz na ten wynik?

  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 5 października 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isia1986 wrote:
    Hej ja jestem przed histero to ci nie pomogę ale zwróciłam uwagę na twoje AMH 0,83 bo jestem po wizycie w klinice niepłodności i miałam żel sobą jedynie lh i fsh gdzie w stosunku wynik 0,6 lekarz zlecił wlasnie amh i powiedziała ze jak będziemy poniżej 1,5 mam wrócić szybko na wizytę . Czekam na @ żeby zrobić badanie a tobie co powiedział lekarz na ten wynik?

    Moj ginekolog ze wzgledu na amh d razu chcial mnie pokierowac na in vitro, nie spodziewalam sie tego totalnie, i dopiero jak kategorycznie odmowilam zaproponowal mi badanie droznosci jajowodow. Teraz jak mysle na spokojnie to mam wrazenie ze chcial mnie naciagnac bo nie wykluczyl nowdroznosci a od razu.cisnal na in vitro. Przeplakalam 5 dob i maz zapisal mnie do starszej profesor ginekolo endokrynolog i ona mnir uspokoila bo powiedziala ze fajnie jak amh jest powyzej 1 i max 3, ze 0,83 oznacza ze moja zdolnosc zajscia w ciaze jest mniejsza niz zdrowej kobiety ale najwazniejsza jest owulacja.i.hormony. A te mama idealne...poza tsh. Stosunek lh do fsh powinien byc ok 1. Jesli.jest mniejszy to oznacza ze zblizasz sie do okresu monopauzalnego i amh to albo ci potwierdzi albo zapczeczy. Jak wyjdzie ci ponizej 1,5 to bedzie pewnie stymulowal hormony. Mi wyszlo 0,8 ale hormony.nie potwierdzaja 'wygasania' wiec ta prof. kazala sie uspokoic i dzialac naturalnie. Nie wiem co.robic.tak naprawde i kogo sluchac. Aha i nie ma znaczenia e ktorym dniu cyklu robisz amh, ale pewnie czekasz zeby upewnic sie ze badanie jest nadal potrzebne.

    Isia1986 lubi tę wiadomość

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 października 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mi się tak wydaje na logikę ze o invitro powinno się rozmawiać w chwili całkowitego przebadania i bez drożności nie miało by to sensu bo czarna na naturalna ciąże jest zawsze przy sprawdzeniu wszelkich przeszkód ... nie wiedziałam ze amh nożna robić nie zależnie od cyklu . Ale poczekam bo i tak za tydzień mam histero .. moje jajniki w obrazie usg wyglądają prawidłowo wiec lekarz nie kazał się nastawiać zle , ale w tym cyklu po podaniu estrofemu na wzrost endo dziwnym zbiegiem okoliczności mam cykl bezowulacyjny ... of wyznaczył owu ale jestem przeziębiona i miałam temp stad skok ech a na nonitoringu pęcherzyk urósł tylko do 9 mm

    marlenaO, marlenaO lubią tę wiadomość

  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 7 października 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marlenaO wrote:
    Cześć Dziewczyny, jestem Marlena trafiłam na Wasz wątek i chciałabym się z Wami podzielić moimi sprawami- w grupie raźniej podobno ;-)

    Staramy się z mężem o dzidziusia 14 miesięcy. Przeszłam badania hormonalne w szpitalu i niby jest wszytko ok. Pisze niby bo AMH-0,83 i troszeczkę TSH jest oznaczone inaczej w styczniu tego roku miałam robione TSH3 i wyszło 4,07, w sierpniu w szpitalu TSH 2,02 a wczoraj odebrałam wynik z laboratorium i TSH3 wyszło 3,99. Jakiś totalny rozjazd. Czułam że ten wynik szpitalny jest "dziwny" bo na przestrzeni lat TSH ciągle mi rosło a teraz raptem spadło ? Przewidując to endokrynolog przypisał mi euthyrox 25 i kazał powtórzyć badanie. Więc dziś wykupuję receptę i zacznę od jutra przyjmować.

    Jeszcze wcześniej ginekolog zaproponował badanie HSG w szpitalu na Karowej, robią tam starą tradycyjną metodą (nie sono). Zdecydowałam się na to badanie, idę na nie za jakieś 2-3 tygodnie ale teraz nie wiem co z euthyrox-em ? Przyjmować ? Szkoda mi znowu czekać 3 tygodnie i stracić kolejny cykl. Czy ten lek koliduje z badaniem HSG ? Niestety nie dopytałam o to lekarza ;-( Macie jakieś doświadczenie w tym temacie ?
    Euthyrox nie ma zadnego wplywu na badamie HSG.

    marlenaO lubi tę wiadomość

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 8 października 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki 4me za odpowiedź. Zaczęłam przyjmowac lek od soboty.

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • marlenaO Autorytet
    Postów: 322 291

    Wysłany: 19 października 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamałam się, czekałam na HSG, dostałam dziś okresu i powinnam mieć wykonanie badanie w przyszłym tygodniu a jak na złość lekarz mi odpisał że w przyszłym tygodniu wszystkie HSG na Karowej są odwołane ;-( Znowu wszytko się przesuwa o kolejny miesiąc.
    Zaproponował sonoHSG prywatnie ale po pierwsze cena jest spora a po drugie naczytałam się że HSG z kontrastem jest lepsze. Co o tym sądzicie ?

    iv09l6d8avrm8gc1.png
  • Promyk89 Autorytet
    Postów: 2332 1942

    Wysłany: 20 października 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja płaciłam za sonoHSG w znieczuleniu 960 zł.
    Jak mus to mus. I już.

    Starania od 2017r.
    1 IVF maj/czerwiec 2019
    4 zarodki 4AA 4BB 4BB 3.
    1-Transfer 4AA
    Test 06.07 - Bhcg<1.
    2-Transfer odwołany-krwawienie w 15dc.
    3-Transfer 4BB +assisted hatching+embryoglue
    Test 21.09 -Bhcg 486 :-)
    Test 23.09 - Bhcg 1076 :D
    USG 04.10 - <3
    12.10 krwawienie. Poronienie zagrażające? Leżing zawodowy
    31.10 - koniec leżingu !:D
    21.11-USG prenatalne - syn?:D
    12.12 - nawrót plamienia. Leżing.
    11.01-usg połówkowe. syn ! 350g szczęścia.
    23.03- 1660g ślicznego bobasa <3
    27.05 3300g 54 cm - Misio <3
    4 -transfer " 4AB "13.01
    Bhcg <0.1
    5 - 4ty ostatni transfer blastki "3" 13.10.2023
    Bhcg 472
  • Wróbel Autorytet
    Postów: 2657 2085

    Wysłany: 20 października 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sono jest lepsze, mniej bolesne a równie skuteczne. One się różnicę tylko tym że przy sono masz usg a przy zwykłym rtg. No i przy sono narzędzia są mniejsze i dlatego mniej boli.

    npV2p1.png
‹‹ 161 162 163 164 165 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ