X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Frutellka Autorytet
    Postów: 2848 2999

    Wysłany: 26 października 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tika wrote:
    Cześć,
    Co sądzicie o wynikach:

    Mam opisie wpisane że: jajowody ubu stronnie drożne, przepuszczają kontrast do jamy brzusznej pod wzmożonym ciśnieniem, w niewielkiej ilości

    Co do krwawienia to ja tylko delikatnie w dniu badania.

    Ja to odczytuje, że przepuszczają ale pod większym ciśnieniem więc, mogą być w nich jakieś niedrożności, ale nie są całkowicie zablokowane;)

    Tika lubi tę wiadomość

    Starania, a raczej walka o pierwszego maluszka.

    ♀️rocznik '92 - niedrożny lewy jajowód, ogniska endometrialne
    ♂️ rocznik '90

    “Życie stawia przed Tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec.”
  • Polcia12 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 17 listopada 2023, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej miałam robiona drożność hsg z rentgenem na NFZ w spaotapi jestem po ciąży pozamacicznej brak jednego jajowodu drugi udrożniony miał zrosty czy lekarz mówił wam po zabiegu kiedy możecie się starać ?

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 829 973

    Wysłany: 17 listopada 2023, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam pod RTG. Mi powiedział, że dopiero w następnym cyklu ze względu na promieniowanie rentgenowskie.

    Polcia12 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Cukruś Autorytet
    Postów: 1909 1997

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny po nowym roku mam dzwonic o termin HSG do szpitala na Polnej w Poznaniu.
    Nie wiem na co się nastawić?
    Czytam, że wypuszczają w ten sam dzień a czy podawaja znieczulenie?
    Czy coś konkretnego mam wziąć? Coś do przebrania? Jakieś środki higieny?
    Na nastepny dzień szlyscie normalnie do pracy czy jednak prosiłyście o l4?

    👱‍♀️ 24L
    AMH 7,9
    • 2x ovarin • glucophage XR 1500 mg • witamina D 4000 • NAC 600 mg
    ❌️ PCOS, IO
    ✅️ badania hormonalne
    2023 - 2 cykle z CLO
    12/2023 klinika
    02/2024 sonoHSG - lewy niedrożny
    ✖️02/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    ✅️ 03/2024 laparoskopia - lewy jajowód odklejony od otrzewnej + oba jajowody drożne 🥳
    ✖️04/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    05/2024 3-7 dc stymulacja lametta 2x1+ ovitrelle
    06/05/2024 monitoring

    🧔 27L
    • zmiana supli na zalecane od androloga •
    19/07/2023 - badanie nasienia - morfologia 2%
    24/11/2023- badanie nasienia - morfologia 0%
    16/11/2023- posiew nasienia - wszystkie bakterie ujemne
    ❌️ żylaki powrozka nasiennego
    ✅️badania hormonalne ➡️suple ➡️ 29/04/2024 kontrola nasienia

    07.2020-12.2020 - 5 cs - odpuściliśmy
    03.2023 - start ponownych starań

    obecnie 14cs
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 206 46

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    Cześć dziewczyny po nowym roku mam dzwonic o termin HSG do szpitala na Polnej w Poznaniu.
    Nie wiem na co się nastawić?
    Czytam, że wypuszczają w ten sam dzień a czy podawaja znieczulenie?
    Czy coś konkretnego mam wziąć? Coś do przebrania? Jakieś środki higieny?
    Na nastepny dzień szlyscie normalnie do pracy czy jednak prosiłyście o l4?
    Hej, ja co prawda nie byłam w Poznaniu tylko w Lublinie, ale powiem Ci z mojej perspektywy, żebyś nie czytala za dużo opinii i nie nastawiała się negatywnie. Po przeczytaniu wpisów nastawiałam się na okropny ból (nie bolało mnie ani zakładanie wziernika, ani samo badanie. Całość trwała dosłownie 5 minut. Po badaniu czułam lekki ucisk (jak przy okresie). Dostałam zwolnienie na następny dzień, ale myślę że nie było konieczne. Co do środków higienicznych to na pewno weź podpaskę, bo po badaniu można lekko krwawić, ale też wypływa kontrast. W moim szpitalu nie trzeba było się w nic przebierać ale może ktoś z Poznania potwierdzi Ci jak było tam (ja niepotrzebnie wzięłam piżamę, klapki, recznik). Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, to wal śmiało;)

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Bella88 Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!

    W sobotę, 30.12 wybieram się na sono-hsg.
    Dzisiaj mam drugi dzień miesiączki, do piątku powinna całkowicie ustąpić.

    Od środy mam brać antybiotyk Unidox, a od czwartku betadine.
    Na badanie - 2 tabletki ketonalu + 2 tabletki nospy max.

    Szukałam na forum wpisów o braniu antybiotyku lub innych leków przed sono-hsg, ale nie jest to popularny wątek. Dziewczyny piszą, że biorą antybiotyk osłonowo przez 2 dni. Zastanawiam się, dlaczego mam go brać tak długo, może ktoś wie, czy to jest normalne. Martwi mnie to, bo mam wrażliwe jelita i często muszę posiłkować się probiotykami sanprobi na IBS.

    Czy cykl z tyloma lekami trzeba będzie odpuścić?

    Pozdrawiam Was wszystkie :)

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 829 973

    Wysłany: 26 grudnia 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam kazali odpuścić, ale miałam hsg pod RTG i to było główne przeciwskazanie.

    preg.png
  • Marmolada1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 lutego, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę że wątek trochę obumarł, ale mam takie pytanie do Was, może któraś miała taką sytuację jak ja. W lipcu tamtego roku poroniłam bez łyżeczkowania, za to proszkami. Od tamtej pory nie mogę zajść w ciążę, zgłosiłam się do kliniki niepłodności. Mam problemy z niepękającymi pęcherzykami, miałam już 3 zastrzyki, ale nic nie pomaga niestety. W klinice zaproponowali mi zrobienie drożności jajowodów, czy któraś z Was po poronieniu robiła to ? Wydaje mi się że jestem drożna skoro już raz się udało, a gin chce zarobić bo to badanie nie należy do tanich. Pozdrawiam Karolina

  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 206 46

    Wysłany: 5 lutego, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmolada1990 wrote:
    Cześć dziewczyny. Widzę że wątek trochę obumarł, ale mam takie pytanie do Was, może któraś miała taką sytuację jak ja. W lipcu tamtego roku poroniłam bez łyżeczkowania, za to proszkami. Od tamtej pory nie mogę zajść w ciążę, zgłosiłam się do kliniki niepłodności. Mam problemy z niepękającymi pęcherzykami, miałam już 3 zastrzyki, ale nic nie pomaga niestety. W klinice zaproponowali mi zrobienie drożności jajowodów, czy któraś z Was po poronieniu robiła to ? Wydaje mi się że jestem drożna skoro już raz się udało, a gin chce zarobić bo to badanie nie należy do tanich. Pozdrawiam Karolina
    Hej, a jak przed tą ciążą? Długo się starałaś? Ja może nie po poronieniu, ale miałam takie badanie po ciąży pozamacicznej. I wiem, że sporo dziewczyn je robi. Może spróbuj poszukać na NFZ? Ja robiłam w państwowym szpitalu.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 10 lutego, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem po dwóch poronieniach, staramy się o trzecią ciążę bez skutku i naszym kolejnym krokiem jest HSG.

    Dziewczyny, czy któraś z Was miała HSG w znieczuleniu typu NLA (to chyba jakaś krótka sedacja)? Jakie wrażenia? Bolało? Nie ukrywam, że skuszona informacją na stronie szpitala Salve w Łodzi, pojechałam na kwalifikację do nich i okazało się że zamiast znieczulenia ogólnego jest właśnie to NLA.

    Ewentualnie jaką klinikę/szpital w Polsce możecie polecić do HSG (nie sono) w znieczuleniu ogólnym?

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 206 46

    Wysłany: 10 lutego, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Hej, ja jestem po dwóch poronieniach, staramy się o trzecią ciążę bez skutku i naszym kolejnym krokiem jest HSG.

    Dziewczyny, czy któraś z Was miała HSG w znieczuleniu typu NLA (to chyba jakaś krótka sedacja)? Jakie wrażenia? Bolało? Nie ukrywam, że skuszona informacją na stronie szpitala Salve w Łodzi, pojechałam na kwalifikację do nich i okazało się że zamiast znieczulenia ogólnego jest właśnie to NLA.

    Ewentualnie jaką klinikę/szpital w Polsce możecie polecić do HSG (nie sono) w znieczuleniu ogólnym?
    Szczerze mówiąc, nie wiem czy znieczulenie jest potrzebne. Samo badanie trwa maksymalnie 5 minut.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 11 lutego, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Szczerze mówiąc, nie wiem czy znieczulenie jest potrzebne. Samo badanie trwa maksymalnie 5 minut.
    Z uwagi na epilepsję szukam tylko opcji ze znieczuleniem czyli prywatnie (inaczej poszłabym na NFZ).
    Niestety przy podejrzeniu niedrożności po ureaplasmie, ból w trakcie badania mógłby wyzwolić u mnie problemy neurologiczne 😣

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 206 46

    Wysłany: 11 lutego, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Z uwagi na epilepsję szukam tylko opcji ze znieczuleniem czyli prywatnie (inaczej poszłabym na NFZ).
    Niestety przy podejrzeniu niedrożności po ureaplasmie, ból w trakcie badania mógłby wyzwolić u mnie problemy neurologiczne 😣
    A rozumiem. Dla mnie ból przy hsg był nie wiekszy niż miesiączkowy, plus do tego bardzo krotki, stąd moje pytanie. Ale rozumiem że są różne wskazania. Ja nie słyszałam niestety o badaniu hsg w znieczuleniu. Tyn bardziej w znieczuleniu ogólnym.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Mijeczkaaaa Debiutantka
    Postów: 15 40

    Wysłany: 12 lutego, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam HSG. Dla mnie to było coś strasznego. Bolało okropnie, aż pielęgniarka była zdziwiona, że tak reaguje. Oblały mnie poty i miałam takie uczucie jakby zaraz mieli mi wyrwać macice. Podała mi dwa zastrzyki z jakimś tam znieczuleniem a i tak ból był dla mnie nie do zniesienia. Jakbym miała się poddać temu raz jeszcze chyba bym się załamała. Ale to ja chyba jakaś inna jestem, bo większość osób nie miało takiego problemu 😅

  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 12 lutego, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Khalida wrote:
    Gameta Podzamcze, nie pytałam osobiście o cenę, wg cennika ze strony kliniki 1120zł.

    Myślę, że warto dodać iż wykonują SonoHSG (czyli pod USG)

    Ale może któraś skorzysta ☺️

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Werska01 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 16 lutego, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Z uwagi na epilepsję szukam tylko opcji ze znieczuleniem czyli prywatnie (inaczej poszłabym na NFZ).
    Niestety przy podejrzeniu niedrożności po ureaplasmie, ból w trakcie badania mógłby wyzwolić u mnie problemy neurologiczne 😣

    Hej, dlugo borykałas się z ureaplasma ? I które bakterie u Ciebie wykryto te urealyticum czy parvum ? Ja właśnie odebrałam wyniki z wynikiem dodatnim parvum, te drugie negatywne. Nie wiem jak to rozumieć bo w internecie te dwie bakterie występują w opisach jak jedna a ja jednak a mam a drugiej nie ...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) czy wiecie może, czy jest jakiś okres czasu który trzeba odczekać między jednym badaniem hsg (kontrastem) a sono hsg? Pierwsze badanie miałam w październiku - jajowody drożne ale pod dużym ciśnieniem. Zastanawiam się nad drugim badaniem, tym razem sono, tylko nie wiem czy po 4 miesiącach można/warto :)?

  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 16 lutego, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werska01 wrote:
    Hej, dlugo borykałas się z ureaplasma ? I które bakterie u Ciebie wykryto te urealyticum czy parvum ? Ja właśnie odebrałam wyniki z wynikiem dodatnim parvum, te drugie negatywne. Nie wiem jak to rozumieć bo w internecie te dwie bakterie występują w opisach jak jedna a ja jednak a mam a drugiej nie ...
    Hej, walczyliśmy tak naprawdę pół roku. Udało się dopiero za 3 podejściem (doksycyklina na nas nie działała i dostaliśmy podobno najsilniejszy możliwy do brania w domu antybiotyk czyli levofloksacynę). Na szczęście on w połączeniu z jeszcze jednym antybiotykiem pomógł ale po miesiącu brania tego leku długo dochodziliśmy do siebie (żołądkowo i jelitowo). Którą dokładnie ureaplasmę miałam - nie wiem, na naszych wymazach nie było określone.

    Teraz w cytologii wyszedł mi stan zapalny, więc zrobiliśmy wymazy w kierunku tego stanu zapalnego i przy okazji ureaplasmy. Mój ginekolog mówi, że ona czasem nawraca mimo kuracji i braku nowego zakażenia. Mam nadzieję, że nie będziemy tym przypadkiem.

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Mq1991 Przyjaciółka
    Postów: 206 46

    Wysłany: 17 lutego, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatrycjaa29 wrote:
    Cześć :) czy wiecie może, czy jest jakiś okres czasu który trzeba odczekać między jednym badaniem hsg (kontrastem) a sono hsg? Pierwsze badanie miałam w październiku - jajowody drożne ale pod dużym ciśnieniem. Zastanawiam się nad drugim badaniem, tym razem sono, tylko nie wiem czy po 4 miesiącach można/warto :)?
    Hej, a czemu chcesz powtarzać badanie skoro wyszły Ci drożne jajowody? Mnie mój ginekolog mówił, że badanie HSG pod RTG lepiej obrazuje droznosc niż Sono. Z tego co wiem, to też nie są jakieś zupełnie nieinwazyjne badania.

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mq1991 wrote:
    Hej, a czemu chcesz powtarzać badanie skoro wyszły Ci drożne jajowody? Mnie mój ginekolog mówił, że badanie HSG pod RTG lepiej obrazuje droznosc niż Sono. Z tego co wiem, to też nie są jakieś zupełnie nieinwazyjne badania.

    Badanie było w październiku. W grudniu i w styczniu mieliśmy inseminacje - niestety nieudane. Drożne ale pod dużym ciśnieniem a z tego co mówił lekarz, najwieksze szanse są 3 cykle po hsg. Dlatego zastanawiam się czy może znowu coś tam się wydarzyło że są niedrożne :( co prawda u męża też morfologia to 2% ale z tego co mówił lekarz jak na inseminację to tragedii nie ma. Pomyślałam że takie badanie mogłoby ponownie udrożnić jeśli faktycznie coś tam jest nie tak.

‹‹ 199 200 201 202 203
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ