X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 293 64

    Wysłany: 6 maja, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Czy na HSG do szpitala mogę pojechać samodzielnie? Mam mieć tylko kilkugodzinny pobyt.
    Ja byłam sama. Moj mąż miał być w razie czego pod telefonem, ale zupełnie nie było takiej potrzeby. Po badaniu czułam się zupełnie normalnie, okolo 11 mialam HSG a jakos po 12 mnie wypuścili ze szpitala

    elektro96 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • MrsMuggels Przyjaciółka
    Postów: 82 81

    Wysłany: 6 maja, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,

    Może mój wpis komuś pomoże. Jestem świeżo po badaniu HyCoSy. Zlecił mi je mój lekarz prowadzący w klinice niepłodności bardziej “ dla mojego świętego spokoju” niż praktyczności. Jestem przed stymulacją do in vitro.

    Plusem HyCoSy jest jego maloinwazyjnosc. Do badania używana jest pianka jako kontrast to roztwor soli fizj. z pęcherzykami powietrza podawany przez cewnik pod ciśnieniem. Ciśnienie reguluje lekarz w zależności od przepływu kontrastu. Badanie miałam przeprowadzone w zwykłym gabinecie gin. na fotelu. Jedynie założenie cewnika i wprowadzenie balonika trochę zabolało.

    Jajowody mam drożne, lewo odrobinę skręcony ale pod większym ciesnieniem naprostował się. Także w moim przypadku było to doświadczenie niebolesne. Lekarz mi wyjsnil, ze przy zablokowanych, badz niedroznych jajowdach bol moze sie pojawic. Plamiłam odrobinę jakies 3-4 dni po. Koszt badania prywatnie w Opolu 1 tys. Dużym plusem jest to, że można się starać już w tym samym cyklu co przy podaniu kontrastu RTG jest niewskazane ze względu na promieniowanie. Jak również obraz jajników i macicy jest dokładniejszy przy USG. Tutaj warto wybrać gabinet z dobrym, nowym sprzętem, jeśli jest taka możliwość.

    Pozdrawiam i życzę sukcesów🍀💪🏼

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 17:17

    Mq1991 lubi tę wiadomość

    👨🏼(33) - ok👸🏽(41) + 🐕 +🐕‍🦺
    📍AMH 2024-1,39 FSH- 6.1
    ⏳22cs
    🌱- wege

    ✅Cykle reguralne + owulacja, MUCHA - ok
    ✅Hormony, tarczyca, insulina
    ✅KIR Bx-y- wszystkie implantaycjne
    ✅Histeroskopia 09.23- usuniety polip
    ✅HyCoSy 04.24- oba drozne
    ✅ANA, ASA
    ✅Allo mlr 32,5%
    ✅cross match - 17%
    🚨NK- 17%, Cytokiny- TH1, Mutacje- PAI 1, C677T  

    2022
    IVF 1# Gonal f 300j,+ Ganirelix, krótki
    ❄️❄️❄️- 1xCB
    IV 2# Gonal f 300 j, długi
    ❄️❄️❄️❄️ - 2x CB

    2023- starania naturalne + encorton+ clexane+Sildenafil+progesteron+akupunktura + tona supli

    04.2023- 6tc 👼🏼
    07.2023- CB
    ———————————————————
    2024
    IVF #3 , Gonal 300, E2 priming estrogenowy, PGT-A ❄️❄️❄️
    IVF # 4 , Gonal 300, antyki+ krótki
    Start 💉08.05✨
  • flower 🌸 Koleżanka
    Postów: 35 44

    Wysłany: 6 maja, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Czy na HSG do szpitala mogę pojechać samodzielnie? Mam mieć tylko kilkugodzinny pobyt.

    Ja byłam sama i było ok. Czekając na wypis doszłam do siebie, brzuch przestał boleć jakieś 20-30 min po badaniu. :)

    elektro96 lubi tę wiadomość

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    Starania od 07.2023 r.
    14 cykl starań rozpoczęty 19 maja 2024 r. 😔

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne
  • Miczka Ekspertka
    Postów: 204 174

    Wysłany: 6 maja, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Czy na HSG do szpitala mogę pojechać samodzielnie? Mam mieć tylko kilkugodzinny pobyt.

    Ja pojechałam sama ale.. po kroplówce z przeciwbólowych miałam taki odjazd, że żałuję, że nie było nikogo ze mną. W sumie najbardziej o samo odebranie ze szpitala. Ja jechałam samochodem i chyba trafiłam w jakieś okienko dobrego samopoczucia bo po powrocie do domu nie miałam siły wstać z łóżka.. czułam się jak pijana 😀🫣

    elektro96 lubi tę wiadomość

  • Miczka Ekspertka
    Postów: 204 174

    Wysłany: 6 maja, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak wyglądał Wasz okres po hsg? Ja pierwszy raz w życiu mam bezbolesny.. jestem w szoku. Zawsze mam wycięte dwa dni i muszę brać kilka tabletek żeby bol był znośny a teraz nic. Jest tak samo obfity i wgl ale nie boli!!! To normalne? 🫣

    Kwiecista94 lubi tę wiadomość

  • Kasiaxx2406 Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 6 maja, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elektro96 wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Czy na HSG do szpitala mogę pojechać samodzielnie? Mam mieć tylko kilkugodzinny pobyt.

    Hej,
    Ja też uważam, że lepiej jechać z kimś. Pielęgniarka mówiła, że lepiej nie kierować samochodem ze względu na możliwe zawroty głowy po lekach.

    Miczka, elektro96 lubią tę wiadomość

  • Kwiecista94 Ekspertka
    Postów: 128 60

    Wysłany: 8 maja, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem świeżo po badaniu sono hsg.
    Mimo drożnych jajowodów, ból niesamowity… zbladłam i zasłabłam. Plus taki że dostałam 2 dni zwolnienia to doszłam do siebie w domu. Dosłownie mam traumę, potem się popłakałam,że warto było jeśli to ma nam pomóc.
    Byłam w takim szoku, że nie dopytałam skąd ten ból mimo drożności … miałam znieczulenie dożylnie … a i tak okropnie…
    Miałam wrażenie że będę wymiotować i się „załatwiam…:”….
    W piątek idę na monitoring, mam nadzieję,że w końcu….


    Pytanie do Was bo wątek długi, komu się udało po hsg?

    👩‍💼28 🏋️29
    👫6 lat
    Starania od październik 2021


    2024: nowy start, rozpoczęcie leczenia w invimed.
    Plan hsg na Maj.
  • Neta Ekspertka
    Postów: 207 337

    Wysłany: 8 maja, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja miałam robione badanie HyCoSy w listopadzie, najbardziej bolało zakładanie cewnika. Okazało się że jeden jajowód był drożny a drugi nie.
    W styczniu byłam już w ciąży. Staraliśmy się z mężem 8 cykli więc możliwe że to badanie pomogło, przynajmniej tak twierdzi mój lekarz.

    93'
    AMH - wrzesień 0,9 styczeń 0,66
    PAI-1 -> heparyna

    10.02.2024 ⏸️ - beta 308, prog. 36,8
    28.02.2024 - CRL 1 i bijące ❤️
    13.03.2024 - CRL 2,38 cm

    NIFTY - zdrowa dziewczynka 🩷
    04.04- prenatalne - wszystko dobrze, CRL 5,7 cm
    29.04 - 152 g dzieciątka
    29.05 - prenatalne

    preg.png
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 293 64

    Wysłany: 8 maja, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiecista94 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem świeżo po badaniu sono hsg.
    Mimo drożnych jajowodów, ból niesamowity… zbladłam i zasłabłam. Plus taki że dostałam 2 dni zwolnienia to doszłam do siebie w domu. Dosłownie mam traumę, potem się popłakałam,że warto było jeśli to ma nam pomóc.
    Byłam w takim szoku, że nie dopytałam skąd ten ból mimo drożności … miałam znieczulenie dożylnie … a i tak okropnie…
    Miałam wrażenie że będę wymiotować i się „załatwiam…:”….
    W piątek idę na monitoring, mam nadzieję,że w końcu….


    Pytanie do Was bo wątek długi, komu się udało po hsg?
    O kurcze, współczuję takich przeżyć... Ja jestem rok po HSG, oba jajowody drozne ale się nie udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 13:59

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Katcha11 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 maja, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiecista94 wrote:
    Cześć dziewczyny, jestem świeżo po badaniu sono hsg.
    Mimo drożnych jajowodów, ból niesamowity… zbladłam i zasłabłam. Plus taki że dostałam 2 dni zwolnienia to doszłam do siebie w domu. Dosłownie mam traumę, potem się popłakałam,że warto było jeśli to ma nam pomóc.
    Byłam w takim szoku, że nie dopytałam skąd ten ból mimo drożności … miałam znieczulenie dożylnie … a i tak okropnie…
    Miałam wrażenie że będę wymiotować i się „załatwiam…:”….
    W piątek idę na monitoring, mam nadzieję,że w końcu….


    Pytanie do Was bo wątek długi, komu się udało po hsg?

    Ja zaszłam po hsg rtg od razu w tym samym cyklu. Miałam jajowody drożne, ale poskręcane.

  • flower 🌸 Koleżanka
    Postów: 35 44

    Wysłany: 16 maja, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny które są już po badaniu - czy cykl z HSG u Was wyglądał inaczej? Ja zazwyczaj mam cykle ok 25-28 dni. Czasami 1-2 dni przed pojawia się delikatne plamienie, nie zawsze.
    W 4 dc miałam HSG, dziś 21 dc a ja zauważyłam spore plamienie/brudzenie. Takie jak pojawiało się tuż przed okresem. Czy możliwe że po badaniu cykl się tak skrócił i już rozkręca się @? 🙄

    👩 29
    Hormony 🆗 ( LH - 7,70 IU/l, FSH - 6,76 U/l, Prolaktyna - 325 mU/l, DHEA-S 196 ug/d, Estradiol 40,95pg/ml )
    USG 🆗
    Cykle 25-28 dni
    Psychoterapia od października 2023 r. (stwierdzona depresja i zaburzenia lękowe)
    👨 28
    Październik 2023 - OAT II, ŻPN, wysoka prolaktyna (Koncentracja 4,09 mln/ml, całkowita liczba 17,59 m/próba, morfologia 1 %) 😨
    ➡️ Agapurin, Bromocorn, TenFertilON
    Grudzień 2023 r. - Koncentracja 37,82 mln/ml, Całość 177,75 mln, Ruch a+b 42,95 %, morfologia 8 %, fragmentacja - 🆗

    Starania od 07.2023 r.
    14 cykl starań rozpoczęty 19 maja 2024 r. 😔

    29.04 ➡️ HSG 🆗 jajowody drożne
  • Aggie11 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 maja, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, w czwartek miałam badanie Sono HSG, troszkę bolało jak podawali piankę kontrastujaca, ale ja nie o tym. Dzisiaj jest sobota a ja czuję taki ciągnący ból - delikatny ale jest. Właściwie to czuję go od czwartku. Czy któraś tak miała? Czy to normalne? Oba jajowody drożne.

  • Alba3333 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 18 maja, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Hej dziewczyny, w czwartek miałam badanie Sono HSG, troszkę bolało jak podawali piankę kontrastujaca, ale ja nie o tym. Dzisiaj jest sobota a ja czuję taki ciągnący ból - delikatny ale jest. Właściwie to czuję go od czwartku. Czy któraś tak miała? Czy to normalne? Oba jajowody drożne.

    Mnie też bolał brzuch przez kilka dni po badaniu sono hsg ale nie wiem czy to przez samo badanie czy przez antybiotyk, który dostałam po… (w skutkach ubocznych były bóle brzucha) w moim przypadku oba niedrożne

  • ania14 Autorytet
    Postów: 1041 462

    Wysłany: 18 maja, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłyście naczczo na badaniu ?

    2015 corka 😍 po 2 latach starań
    Starania o rodzeństwo od 2016
    Ja wysoka prolaktyna , 2 mutacje
    On brak plemników, wysoka homocysteina , 2 mutacje
  • Alba3333 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 18 maja, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Byłyście naczczo na badaniu ?

    Nie ☺️

    ania14 lubi tę wiadomość

  • Aggie11 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 maja, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alba3333 wrote:
    Mnie też bolał brzuch przez kilka dni po badaniu sono hsg ale nie wiem czy to przez samo badanie czy przez antybiotyk, który dostałam po… (w skutkach ubocznych były bóle brzucha) w moim przypadku oba niedrożne

    Alba, przykro mi. Da się coś z tym.zrobić?
    Hmm ja dostałam jedną tabletkę antybiotyku ale nie czytalam o skutkach ubocznych. Mnie tak bobolewa jak przy badaniu, jakbym miała napompowane te jajowody...taki rwacy moze jie ból a dyskomfort.
    A tak szczerze to jak okazało się, że mam oba drożne to nie wiedziałam czy to dobra czy zła wiadomość. Bo tak naprawdę dalej niewiadomo dlaczego w ciążę nie zachodzę 🤷‍♀️

  • Aggie11 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 18 maja, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Byłyście naczczo na badaniu ?
    Przy SONO HSG nie trzeba być naczczo ale przy typowym HSG wydaje mi się, że tak ale głowy sobie nie dam uciąć ☺️

  • Alba3333 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 19 maja, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Alba, przykro mi. Da się coś z tym.zrobić?
    Hmm ja dostałam jedną tabletkę antybiotyku ale nie czytalam o skutkach ubocznych. Mnie tak bobolewa jak przy badaniu, jakbym miała napompowane te jajowody...taki rwacy moze jie ból a dyskomfort.
    A tak szczerze to jak okazało się, że mam oba drożne to nie wiedziałam czy to dobra czy zła wiadomość. Bo tak naprawdę dalej niewiadomo dlaczego w ciążę nie zachodzę 🤷‍♀️

    Można zrobić zabieg laparoskopii żeby potwierdzić to ale w moim przypadku marne szanse. Zdecydowaliśmy się przejść odrazu do procedury in vitro. Kochana czytałam, że jeżeli jajowody są drożne to po badaniu sono hsg dużo dziewczyn na grupie pisało, że zachodziły w ciążę zaraz po badaniu mimo tego, że wcześniej starały się długo ale nie wiem jaki to ma wpływ ☺️ więc ciesz się że wszystko dobrze ❤️

  • Alba3333 Znajoma
    Postów: 27 32

    Wysłany: 19 maja, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    Przy SONO HSG nie trzeba być naczczo ale przy typowym HSG wydaje mi się, że tak ale głowy sobie nie dam uciąć ☺️

    Też czytałam, że przy typowym hsg trzeba być na czczo ☺️

    ania14 lubi tę wiadomość

  • Aggie11 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 19 maja, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alba3333 wrote:
    Można zrobić zabieg laparoskopii żeby potwierdzić to ale w moim przypadku marne szanse. Zdecydowaliśmy się przejść odrazu do procedury in vitro. Kochana czytałam, że jeżeli jajowody są drożne to po badaniu sono hsg dużo dziewczyn na grupie pisało, że zachodziły w ciążę zaraz po badaniu mimo tego, że wcześniej starały się długo ale nie wiem jaki to ma wpływ ☺️ więc ciesz się że wszystko dobrze ❤️

    No zobaczymy jak to będzie, chociaż powiem.szczerze, że mysle juz tez o in vitro, mam 40 lat 🙈 Za Ciebie oczywiscie rownież trzymam kciuki ☺️☺️

    Alba3333 lubi tę wiadomość

‹‹ 201 202 203 204 205
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ