Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

HSG

Oceń ten wątek:
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 345 80

    Wysłany: 19 maja, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania14 wrote:
    Byłyście naczczo na badaniu ?
    Ja na zwykłym hsg s szpitalu musiałam być na czczo

    ania14 lubi tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Muffina_92 Znajoma
    Postów: 26 4

    Wysłany: 23 maja, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Jestem już po Sono HSG. Z uwagi na fakt, że bardzo długo leczyliśmy ureaplasmę i było realne podejrzenie zrostów, zdecydowałam się na badanie w krótkotrwałym znieczuleniu ogólnym.

    Wybór znieczulenia do tego badania był super pomysłem. Zdecydowanie polecam każdemu. Z kliniki wyszłam po 1,5h od badania, nic mnie nie bolało ani w trakcie badania ani po. Funkcjonuję normalnie. Jeśli możecie sobie pozwolić na znieczulenie (koszt badania znacząco wzrasta) i tak jak ja macie niski próg bólu, nie ma się co zastanawiać.

    P.S. moje jajowody okazały się drożne co było szokiem nie tylko dla mnie ale i dla lekarza.

    👩🏻 32
    MTHFR homo, PAI hetero, NK 19%

    🧑🏼 33
    Słaba morfologia, obniżona objętość nasienia
    ___________

    2 straty za nami 😭, teraz nie możemy zajść w ciążę
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 24 maja, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już tydzień po Sono HSG i odczuwam takie kłucie jajowodów i macicy 🙄
    Wiecie może jak długo moze trwać taki ból? Martwi mnie to.

  • Muffina_92 Znajoma
    Postów: 26 4

    Wysłany: 24 maja, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie11 wrote:
    U mnie już tydzień po Sono HSG i odczuwam takie kłucie jajowodów i macicy 🙄
    Wiecie może jak długo moze trwać taki ból? Martwi mnie to.

    Mnie wczoraj chwilę przed zabiegiem i znieczuleniem ginekolog mówił, że taki dyskomfort podbrzusza i plamienia mogą się utrzymywać do tygodnia i że jeśli tak będzie to mam się nie przejmować bo to normalne.
    Gdyby jednak to się utrzymało po 10-14 dniach, wtedy mam się zgłosić.

    👩🏻 32
    MTHFR homo, PAI hetero, NK 19%

    🧑🏼 33
    Słaba morfologia, obniżona objętość nasienia
    ___________

    2 straty za nami 😭, teraz nie możemy zajść w ciążę
  • Aggie11 Znajoma
    Postów: 21 5

    Wysłany: 26 maja, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Mnie wczoraj chwilę przed zabiegiem i znieczuleniem ginekolog mówił, że taki dyskomfort podbrzusza i plamienia mogą się utrzymywać do tygodnia i że jeśli tak będzie to mam się nie przejmować bo to normalne.
    Gdyby jednak to się utrzymało po 10-14 dniach, wtedy mam się zgłosić.

    To mnie uspokoiłaś, w sumie od wczoraj już mnie nie boli, ale w moim przypadku można powiedzieć że było to 1,5 tygodnia.

  • Asika Koleżanka
    Postów: 66 12

    Wysłany: 18 czerwca, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Jestem nowa w tym temacie. Okropnie sie boje.... i z uwagi na to co sie naczytalam o droznosci jajowodow, ze to czesto straszny bol .... ale tez dlatego ze pierwszy raz ide do szpitala i spedze tam prawie caly dzien... 🥺
    Nigdy w zyciu nie lezalam w szpitalu i nie mam pojecia jak sie do tego przygotowac....
    Co mnie tam czeka. Na co sie nastawic...
    Mozecie powiedziec mi mniej wiecej jak to wszystko wyglada? W szpitalu mam sie stawic na godzine 7:00 , o 14 czy 15 maja mnie wypisac ...
    A w miedzy czasie nie mam pojecia co mnie czeka....
    Dajcie znac prosze Was bardzo jak to wszystko wyglada i co powinnam wiedziec

    Patrycja B. lubi tę wiadomość

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 345 80

    Wysłany: 19 czerwca, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Czesc! Jestem nowa w tym temacie. Okropnie sie boje.... i z uwagi na to co sie naczytalam o droznosci jajowodow, ze to czesto straszny bol .... ale tez dlatego ze pierwszy raz ide do szpitala i spedze tam prawie caly dzien... 🥺
    Nigdy w zyciu nie lezalam w szpitalu i nie mam pojecia jak sie do tego przygotowac....
    Co mnie tam czeka. Na co sie nastawic...
    Mozecie powiedziec mi mniej wiecej jak to wszystko wyglada? W szpitalu mam sie stawic na godzine 7:00 , o 14 czy 15 maja mnie wypisac ...
    A w miedzy czasie nie mam pojecia co mnie czeka....
    Dajcie znac prosze Was bardzo jak to wszystko wyglada i co powinnam wiedziec
    Hej, wszystko zależy w jakim szpitalu będziesz.
    Ja miałam drożność w Lublinie, zostałam przyjęta do szpitala rano przed 8. Mialam przygotowane ubrania na zmianę, klapki, ręcznik ale zupelnie nie było mi to potrzebne- bylqm caly czas w swoich ciuchach. Że względu na obchod itp musiałam czekać do 11 na drożność. W międzyczasie dostałam zastrzyk z antybiotykiem i chyba pyralginą.
    Około 11 poszłyśmy z panią doktor do pracowni RTG, założyła mi wziernik, podała kontrast. Wynik badania było widać od razu na monitorze przy stole (ja miałam oba drozne). Całe badanie trwało u mnie max 5 minut. Później można lekko plamić, może być ucisk w brzuchu.
    Mnie to badanie nie bolało w ogóle (wiadomo, nie było zbyt przyjemne ale nie nazwałabym tego okropbym bolem). Jakoś po 12 wypisano mnie do domu, dostałam zwolnienie na dzień badania i na następny dzień. Myslalam, ze bedzie musial mnie odebrac mąz, bo moze będę się zle czula, ale czułam się zupełnie normalnie i wróciłam sama do domu.
    Bardzo się bałam, bo naczytalam się różnych rzeczy na forum. A okaxalo się ze zupelnie niepotrzebnie, wszystko poszło bardzo szybko. W sumie więcej było przygotowań i czekania.

    Patrycja B., Asika lubią tę wiadomość

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Patrycja B. Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 23 czerwca, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Czesc! Jestem nowa w tym temacie. Okropnie sie boje.... i z uwagi na to co sie naczytalam o droznosci jajowodow, ze to czesto straszny bol .... ale tez dlatego ze pierwszy raz ide do szpitala i spedze tam prawie caly dzien... 🥺
    Nigdy w zyciu nie lezalam w szpitalu i nie mam pojecia jak sie do tego przygotowac....
    Co mnie tam czeka. Na co sie nastawic...
    Mozecie powiedziec mi mniej wiecej jak to wszystko wyglada? W szpitalu mam sie stawic na godzine 7:00 , o 14 czy 15 maja mnie wypisac ...
    A w miedzy czasie nie mam pojecia co mnie czeka....
    Dajcie znac prosze Was bardzo jak to wszystko wyglada i co powinnam wiedziec


    Cześć, jesteś już po drożności ?
    Mialam to samo co Ty, bo też stresował mnie szpital i czułam się zagubiona. Mnie bardzo bolał ten zabieg, nie dostałam żadnego przeciwbólowego. Na szczęście drożność trwala może 7 min i powtarzalam sobie, że zaraz to się skończy

  • Patrycja B. Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 23 czerwca, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu ktoś jeszcze, kto czeka na dodatni test po drożności ? Ja staram się 3.5 roku, 4 mce po drożności i dalej nic

  • Asika Koleżanka
    Postów: 66 12

    Wysłany: 24 czerwca, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Jeszcze nie mialam droznosci, bo po wdrozeniu Aromeku na wywolanie miesiaczki troche mi sie przedluzyla i nalozyla mi sie na termin droznosci....
    W zwiazku z tym zostala przeniesiona na jutro 🥺
    Jak juz bedzie po wszystkim to dam znac jak poszlo.
    Jedno co powiem to bardzo mi pomogla moja przyjaciolka i Mq1991 bardzo Wam dziekuje bo jestem dzieki Wam o wiele spokojniejsza.
    Stres oczywiscie jest ale duzo mniejszy niz na poczatku.

    Patrycja B. lubi tę wiadomość

  • Maj.a Autorytet
    Postów: 397 701

    Wysłany: 24 czerwca, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,
    ja drożność HGS + RTG miałam w tam tym tygodniu. Po zabiegu ciężko miałam dojść do siebie, ponieważ ciągle zbierało mnie na wymioty. Dopiero wieczorem w domu porządnie zawisłam nad misą toalety i od razu lepiej się poczułam.
    :)
    Póki co dzisiaj 1dpo. Lekarz nic mi nie powiedział, że nie można się starać o bejbika. Tylko rzucił tekstem, że w następnym miesiącu na monitoringu się widzimy.

    1️⃣7️⃣ cs
    19.06.➡️ HSG 🆗

    ❔️wynik trombofilii
    ❔️wynik na pasożyty

    👱‍♀️ '93 👦 '87
  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 345 80

    Wysłany: 24 czerwca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Czesc! Jeszcze nie mialam droznosci, bo po wdrozeniu Aromeku na wywolanie miesiaczki troche mi sie przedluzyla i nalozyla mi sie na termin droznosci....
    W zwiazku z tym zostala przeniesiona na jutro 🥺
    Jak juz bedzie po wszystkim to dam znac jak poszlo.
    Jedno co powiem to bardzo mi pomogla moja przyjaciolka i Mq1991 bardzo Wam dziekuje bo jestem dzieki Wam o wiele spokojniejsza.
    Stres oczywiscie jest ale duzo mniejszy niz na poczatku.
    Daj znać jak poszło!

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • Muffina_92 Znajoma
    Postów: 26 4

    Wysłany: 24 czerwca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja B. wrote:
    Czy jest tu ktoś jeszcze, kto czeka na dodatni test po drożności ? Ja staram się 3.5 roku, 4 mce po drożności i dalej nic

    Ja czekam. U nas drożność była robiona w 22dc, więc już po owulacji. Kolejny cykl był zatem naszym pierwszym po badaniu. Niestety dziś przyszła 🐒😭
    Nie mogę się pozbierać bo bardzo liczyłam na ten cykl i lekarz też nas tak nastawił, że raczej się uda a tu o 🤷🏻‍♀️

    Patrycja B. lubi tę wiadomość

    👩🏻 32
    MTHFR homo, PAI hetero, NK 19%

    🧑🏼 33
    Słaba morfologia, obniżona objętość nasienia
    ___________

    2 straty za nami 😭, teraz nie możemy zajść w ciążę
  • Muffina_92 Znajoma
    Postów: 26 4

    Wysłany: 24 czerwca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj.a wrote:
    Hejka,
    ja drożność HGS + RTG miałam w tam tym tygodniu. Po zabiegu ciężko miałam dojść do siebie, ponieważ ciągle zbierało mnie na wymioty. Dopiero wieczorem w domu porządnie zawisłam nad misą toalety i od razu lepiej się poczułam.
    :)
    Póki co dzisiaj 1dpo. Lekarz nic mi nie powiedział, że nie można się starać o bejbika. Tylko rzucił tekstem, że w następnym miesiącu na monitoringu się widzimy.

    Przy drożności wykonywanej pod RTG, rzeczywiście nie powinno się starać w cyklu z badaniem. Być może dlatego lekarz „zaprosił” od razu na monitoring na kolejny cykl.

    👩🏻 32
    MTHFR homo, PAI hetero, NK 19%

    🧑🏼 33
    Słaba morfologia, obniżona objętość nasienia
    ___________

    2 straty za nami 😭, teraz nie możemy zajść w ciążę
  • Kasiaxx2406 Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 24 czerwca, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja B. wrote:
    Czy jest tu ktoś jeszcze, kto czeka na dodatni test po drożności ? Ja staram się 3.5 roku, 4 mce po drożności i dalej nic

    Tak. Ja jestem 3 miesiące po HSG i nadal czekam 🫣

    Patrycja B. lubi tę wiadomość

  • Patrycja B. Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 24 czerwca, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Ja czekam. U nas drożność była robiona w 22dc, więc już po owulacji. Kolejny cykl był zatem naszym pierwszym po badaniu. Niestety dziś przyszła 🐒😭
    Nie mogę się pozbierać bo bardzo liczyłam na ten cykl i lekarz też nas tak nastawił, że raczej się uda a tu o 🤷🏻‍♀️



    Mam to samo, czytałam dużo fajnych komentarzy, że od razu się udaje a u mnie już przez 4 mce takie rozczarowanie

  • Patrycja B. Znajoma
    Postów: 18 2

    Wysłany: 24 czerwca, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiaxx2406 wrote:
    Tak. Ja jestem 3 miesiące po HSG i nadal czekam 🫣

    Trzymam kciuki za nas, ja 4 mce czekam

    Kasiaxx2406 lubi tę wiadomość

  • Asika Koleżanka
    Postów: 66 12

    Wysłany: 25 czerwca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Mialam dac znad jak u mnie poszlo... juz bylam w szpitalu i rejestrujac sie okazalo sie ze moja mojej lekarce doszla jeszcze jedna pacjentka w zwiazku z tym przelozyli mi zabieg na jutro. Ale tez prawdopodobnie bede miala histeroskopie... czy ktoras z Was miala taki zabieg?

  • Mq1991 Ekspertka
    Postów: 345 80

    Wysłany: 25 czerwca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asika wrote:
    Hej! Mialam dac znad jak u mnie poszlo... juz bylam w szpitalu i rejestrujac sie okazalo sie ze moja mojej lekarce doszla jeszcze jedna pacjentka w zwiazku z tym przelozyli mi zabieg na jutro. Ale tez prawdopodobnie bede miala histeroskopie... czy ktoras z Was miala taki zabieg?
    Tak, ja miałam też histeroskopię. Jak masz jakieś pytania to pytaj śmiało ;)

    12.2022 CP usunięta laparoskopowo, jajowód zachowany
    04.2023 badanie HSG
    11.2023 histeroskopia (usunięcie polipa)
    Od 12.2023 stymulacja owulacji
  • magnife Koleżanka
    Postów: 44 21

    Wysłany: 29 czerwca, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, miałam w czwartek hsg (rentgen). Drożne były, ból największy przy wtłaczaniu kontrastu. Myślalam, że się zes**am.😳 Po plamienie z pojedynczymi skrzepami. Dzisiaj drugi dzień po badaniu i troszkę mocniejsze plamienie. Dzisiaj też kończę antybiotyk 3-dniowy. Lekarz mówił, że jajowody drożne są, ale mam wrażenie, że jednak coś tam musiało być skoro zaczęłam odczuwać lewą stronę, której nigdy nie czułam. Jeśli w poniedziałek jeszcze będę mieć krwawienie to przejdę się do gina

    🙍🏾‍♀️28 🧔🏽‍♂️34

    starania od 2022
    ja: niedoczynność, hiperprolaktynemia (uregulowana)
    06.2024 hsg - drożne ✔️

    02.2024 leczenie ureaplasmy

    on: 02.2023 morfologia 4%
    05.2024 morfologia 0%
    testosteron poniżej normy
‹‹ 202 203 204 205 206
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ