X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Hsg Kartuzy

Oceń ten wątek:
  • Nelka1233 Przyjaciółka
    Postów: 119 422

    Wysłany: 5 lipca 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka wrote:
    Cześć Dziewczyny, miałam dzisiaj badanie sono HSG w szpitalu w Kartuzach. Może ten wpis kogoś zainteresuje i pomoże. Lekarze i personel bardzo miły, pomocny. Badanie przeprowadza 2 lekarzy. Akurat miałam niesamowite szczęście ponieważ zaproponowano mi badanie w znieczuleniu ogólnym. Przywiózł mnie mąż i lekarz stwierdził, ze skoro nie będę jechać autem to podadzą znieczulenie ogólne jeśli sobie tego życzę. Byłam w szoku. Być może miała na to wpływ również okoliczność zabiegów które odbywały się przed moim badaniem, w których uczestniczyli anestezjolodzy. W mojej ocenie jest więc zawsze szansa na znieczulenie ogólne w szpitalu w Kartuzach.
    Czy musiałaś mieć jakies wyniki badań ze sobą? Cytologie itp?

    847417fe28.png
    👱‍♀️32 lat 👨‍🦱37 lat
    Starania od 2018
    Niedoczynność tarczycy, endometrioza na lewym jajniku, słabe parametry nasienia
    4 x CLO na naturalnym cyklu nieudane
    4 x IUI 🍷

    Przerwa..
    09.2021 start długi protokół
    14.10.2021 zaczynamy stymulację, Ovaleap 150, Gonapeptyl daily
    27. 10 punkcja
    Mamy ❄️❄️ x 4.1.1
    FET 01.02.2022 🍀
    5 dpt ⏸️
    8dpt beta 126 mlU/ml, 10 dpt - 266, 20dpt - 6677 mlU/ml
    22.02.2022 pęcherzyk ciążowy z żółtkowym
    08.03 mamy ❤️ CRL 1,43
    07.04 CRl 5,5 cm 🍀✊
    26.10 Juz nami ❤️

    FET 25.10.2023 - 4.1.1. 🍀✊
    5dpt ⏸️
    8 dpt beta 158
    10 dpt beta 430 ✊
    22.01 - 15+3 - dzidzia 120g ❤️
    26.02 - 20+3 - dziewczynka - 369g ❤️
  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 5 lipca 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 23:26

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • Tajka Autorytet
    Postów: 3007 4247

    Wysłany: 6 lipca 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka 🍀 wrote:
    Do Kartuz wymagają tylko skierowania. Dowiadywałam się tydzień temu, bo planuję zapisać się w najbliższym cyklu.

    Zapytaj swojego lekarza czy lepiej robić sonohsg czyli USG, czy RTG. Tam robią USG i już po zabiegu lekarz zaczął kręcić nosem, że lepiej RTG bo USG nie jest tak dokładne i nie sprawdza wszystkiego, więc wynik może być zakłamany

    12.08.2020 - ⏸ (15dpo, 2gi cykl stymulowany clo, 3ci cykl po drożności, 15cs)
    27.04.2021 - nasz cud 🥰 3700g, 57 cm, 41tc
    19cd062133.png

    31.03.2022 - ⏸️
    Będzie dzidziuś 👣👶
    2534e96399.png
  • Niezapominajka 🍀 Autorytet
    Postów: 1801 4761

    Wysłany: 6 lipca 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 23:26

    Tajka, Kiki86 lubią tę wiadomość

    👩🏼29 PCOS, IO, PAI-1 4G/5G hetero, AMH 3.48
    🧔🏼31

    𝟐𝟎𝟏𝟗:
    Maj: rozpoczęcie starań 🌱
    𝟐𝟎𝟐𝟎:
    Maj: Gameta Gdynia
    🔸6 cykli stymulowanych
    𝟐𝟎𝟐𝟏:
    Czerwiec:
    🔸3 IUI (2 IUI CB💔) ➡️ 14dpi: 156, 16dpi: 404, 24dpi: 5280, 27dpi: ❤️
    𝟐𝟎𝟐𝟐:
    Luty: Łucja 3090g, 53cm 👶🏼🩷

    “𝐸𝑣𝑒𝑛 𝑚𝑖𝑟𝑎𝑐𝑙𝑒𝑠 𝑡𝑎𝑘𝑒 𝑎 𝑙𝑖𝑡𝑡𝑙𝑒 𝑡𝑖𝑚𝑒.” 🕊️
  • klaudia91 Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 25 września 2020, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na wstępie gratuluje wszystkim przyszłym mamom i trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny, które się starają. Pisze ponieważ na początku października dostanę okres i po miesiączce mam się stawić na hsg. Leczę się w Gamecie w Gdyni i lekarz powiedział, ze mogę wykonać sprawdzenie drożności w Kartuzach. Dzwoniłam do szpitala i lekarz nie miał zbyt wiele czasu na rozmowę powiedział mi tylko ze mogę przyjechać kiedy chce. Nie chciałam mu zawracać głowy skoro się spieszył, dlatego Was bardzo chciałabym prosić o odpowiedz, o której godzinie najlepiej się zgłosić i czy faktycznie nie trzeba się umawiać na ten zabieg i jeszcze gdzie powinnam się zgłosić na zabieg wraz ze skierowaniem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Dodam jeszcze, ze bardzo się boje..

  • Blanka Ekspertka
    Postów: 145 63

    Wysłany: 8 października 2020, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia91 wrote:
    Dziewczyny, na wstępie gratuluje wszystkim przyszłym mamom i trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny, które się starają. Pisze ponieważ na początku października dostanę okres i po miesiączce mam się stawić na hsg. Leczę się w Gamecie w Gdyni i lekarz powiedział, ze mogę wykonać sprawdzenie drożności w Kartuzach. Dzwoniłam do szpitala i lekarz nie miał zbyt wiele czasu na rozmowę powiedział mi tylko ze mogę przyjechać kiedy chce. Nie chciałam mu zawracać głowy skoro się spieszył, dlatego Was bardzo chciałabym prosić o odpowiedz, o której godzinie najlepiej się zgłosić i czy faktycznie nie trzeba się umawiać na ten zabieg i jeszcze gdzie powinnam się zgłosić na zabieg wraz ze skierowaniem. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Dodam jeszcze, ze bardzo się boje..

    Przyjechałam rano około godziny 7.00. Nie trzeba się umawiać. Kierujesz się na początku do izby przyjęć ginekologicznej.

    Kiki86 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • klaudia91 Nowa
    Postów: 5 5

    Wysłany: 20 października 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo dziekuje Blanka:)

  • Anulka12 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Mam skierowanie na HSG i bede robic w Kartuzach bo Gdańsk nie robi tego badania od jakiegoś czasu.
    Jeśli któraś Was miala że znieczuleniem ogólnym to może mi coś powiedzieć na ten temat, Jak to wygląda ? Wiem, ze trzeba być na czczo ale czy można np napić się wody wcześniej? Czy tam.wykonuja normalnie to badanie chyba z kontrastem jako rtg?

  • tuonela Autorytet
    Postów: 1168 320

    Wysłany: 13 marca 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka12 wrote:
    Hej dziewczyny
    Mam skierowanie na HSG i bede robic w Kartuzach bo Gdańsk nie robi tego badania od jakiegoś czasu.
    Jeśli któraś Was miala że znieczuleniem ogólnym to może mi coś powiedzieć na ten temat, Jak to wygląda ? Wiem, ze trzeba być na czczo ale czy można np napić się wody wcześniej? Czy tam.wykonuja normalnie to badanie chyba z kontrastem jako rtg?
    HSG był raczej sono HSG czyli pod kontrolą usg robili mi w kartuzach bez znieczulenia dostałam jakieś leki przeciwbolowe i coś tam jeszcze
    Histeroskopia była robiona pod narkozą czyli spalam:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2021, 19:47

    Anulka12 lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 roku niezliczona liczba badan zabiegow i kasy...
    21.06.2018 ICSI jednej blastocysty (niestety negatyw)

    04.02.2019 crio blastki ( ciąża biochemiczna) [*]
    10.06.2019 crio blastki (biochemiczna) [*]
    14.02.2021 kolejna procedura
    03.03.2021 odwołany transfer hiperstymulacja
    ❄️❄️❄️❄️❄️ blastek
    26.05. 2021 transfer beta 6dpt-37, 9dpt-123,11dpt - 160,13dpt-125
    08.12.2022 5 transfer
    6 dpt 33 8dpt 103.8 10 dpt 252 12 dpt 470 20 dpt 1631 22 dpt 389 😭
    30.10.2023 laparoskopia podejrzenia wodniaka niestety sprawa jest bardziej skomplikowana niz sie wydaje...
  • Monia_W Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wracając do tematu hsg w Kartuzach czy jest tu ktoś kto chciałby się w szczegółach podzielić z tym jak aktualnie wygląda badanie, procedura przyjęcia oto?

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_W wrote:
    Cześć dziewczyny. Wracając do tematu hsg w Kartuzach czy jest tu ktoś kto chciałby się w szczegółach podzielić z tym jak aktualnie wygląda badanie, procedura przyjęcia oto?

    Jak nikt Ci nie odpowie to śmiało możesz zadzwonić na oddział i zapytać. Panie są bardzo pomocne ;)

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Monia_W Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy91 wrote:
    Jak nikt Ci nie odpowie to śmiało możesz zadzwonić na oddział i zapytać. Panie są bardzo pomocne ;)
    No właśnie chyba trafiłam na niezbyt wylewną osobę 😒

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_W wrote:
    No właśnie chyba trafiłam na niezbyt wylewną osobę 😒
    No to jestem w szoku ...
    A dzwoniłaś bezpośrednio na oddział czy do sekretariatu?

    Mnie już tam mają dość bo od 2 miesięcy dzwonie kiedy będą wyniki sekcji zwlok syna ....

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Monia_W Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo współczuję;-(
    Ja najpierw dzwoniłam na oddział, kazali dzwonić na dyżurkę do lekarzy i lekarz był taki sobie. Powiedział, że mi wszystko powie, jak będę dzwonić i umawiać się na konkretny termin, a nie ukrywam, że wolałabym wiedzieć coś więcej. Głównie interesuje mnie to, czy jest możliwość wykonania badania ze znieczuleniem (choćby odpłatnie) oraz to ile mniej więcej należy zostać na oddziale. No i to, czy przyjmują normalnie na oddział (czy trzeba mieć coś na przebranie - piżamę itp) Już kiedyś miałam wykonywane to badanie ale w Gdańsku i wówczas procedura wyglądała tak samo jak do jakiejś poważniejszej operacji. Przyjmowali normalnie na oddział, dostawałaś łóżko, w międzyczasie badanie i wyjście późnym popołudniem.

  • Lucy91 Autorytet
    Postów: 2392 1944

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_W wrote:
    Bardzo współczuję;-(
    Ja najpierw dzwoniłam na oddział, kazali dzwonić na dyżurkę do lekarzy i lekarz był taki sobie. Powiedział, że mi wszystko powie, jak będę dzwonić i umawiać się na konkretny termin, a nie ukrywam, że wolałabym wiedzieć coś więcej. Głównie interesuje mnie to, czy jest możliwość wykonania badania ze znieczuleniem (choćby odpłatnie) oraz to ile mniej więcej należy zostać na oddziale. No i to, czy przyjmują normalnie na oddział (czy trzeba mieć coś na przebranie - piżamę itp) Już kiedyś miałam wykonywane to badanie ale w Gdańsku i wówczas procedura wyglądała tak samo jak do jakiejś poważniejszej operacji. Przyjmowali normalnie na oddział, dostawałaś łóżko, w międzyczasie badanie i wyjście późnym popołudniem.

    No nie pomogę kurcze bo nie wiem a nie chce strzelać...

    Aniołek Franek -SN 36 tc (*) 20.03.2021

    Maciej - CC 37+4 tc 3470g/54cm 08.03.2022

    202203084562.png
  • Pati922 Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 14 września 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HSG Kartuzy . Część dziewczyny czy któras z was miała robione HSG w Kartuzach ? Jak się przygotować ?

  • Monia_W Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 września 2021, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Stawiasz się rano, najpierw wywiad, badanie ginekologiczne, następnie kierują Ciebie na oddział, dostajesz swoje łóżko ( nie musisz się przebierać, ale polecam ubrać lozniejsze ciuszki) Czekasz na swoją kolejkę, następnie zabierają Ciebie na salę zabiegową i hsg wykonują pod USG.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2021, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Jutro mam HSG w Kartuzach i widzę, że większość z Was leczy się w Gamecie fajnie bo to znaczy że dobrze wybraliśmy klinikę😁
    Dr. wystawił skierowanie i mówił żeby zrobić w Kartuzach, zadzwoniłam zapisałam się i mówią że robią tylko pod USG a nie RTG więc pytam czy to różnica i czytam co mam na skierowaniu, a lekarz który mnie zapisywał mówił że nie. Dziś siedzę i czytam to skierowanie i tam jak byk napisany kod 87.83 sprawdzam a to RTG i teraz nie wiem czy zrobią mi to badanie czy nie?

  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiki86 wrote:
    Hej dziewczyny,
    Jutro mam HSG w Kartuzach i widzę, że większość z Was leczy się w Gamecie fajnie bo to znaczy że dobrze wybraliśmy klinikę😁
    Dr. wystawił skierowanie i mówił żeby zrobić w Kartuzach, zadzwoniłam zapisałam się i mówią że robią tylko pod USG a nie RTG więc pytam czy to różnica i czytam co mam na skierowaniu, a lekarz który mnie zapisywał mówił że nie. Dziś siedzę i czytam to skierowanie i tam jak byk napisany kod 87.83 sprawdzam a to RTG i teraz nie wiem czy zrobią mi to badanie czy nie?

    Cześć, ja również leczę się w Gamecie w Gdyni. Mam skierowanie na badanie HSG, sugerując się waszymi opiniami również chcę się zdecydować na Kartuzy.
    Jestem pełna obaw nie tyle o ból podczas badania o którym mówicie, a to, że zupełnie nie mam wiedzy kiedy takie badanie wykonać. Niestety nie mam swojego cyklu więc pojawienie się miesiączki można porównać do wygranej w totolotka.

    Jak sobie z tym radzicie? Stymulujecie cykl, żeby miesiączka się pojawiła i dopiero na badania się umawiacie?

    :(

    preg.png
  • Kundzia07 Autorytet
    Postów: 594 662

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strigo wrote:
    Cześć, ja również leczę się w Gamecie w Gdyni. Mam skierowanie na badanie HSG, sugerując się waszymi opiniami również chcę się zdecydować na Kartuzy.
    Jestem pełna obaw nie tyle o ból podczas badania o którym mówicie, a to, że zupełnie nie mam wiedzy kiedy takie badanie wykonać. Niestety nie mam swojego cyklu więc pojawienie się miesiączki można porównać do wygranej w totolotka.

    Jak sobie z tym radzicie? Stymulujecie cykl, żeby miesiączka się pojawiła i dopiero na badania się umawiacie?

    :(
    Można brak tabletki anty, i odstawić w odpowiednim momencie.

    👩PCOS, Cienkie endometrium, Niedoczynność tarczycy, Hiperprolaktynemia

    👦teratoozospermia, hormony ok

    Starania 5 lat
    1 IVF - ❄️❄️❄️, dwa FET nieudane

    2 IVF - hiperstymulacja, ❄️❄️❄️
    4.1.1❄️ - 😢
    4.2. 2❄️ -..😪
    4.2.3❄️.😥

    Zmiana kliniki..
    5 zdrowych śnieżynek 🥰
    4.1.1 - 24 dpt. ❤
    31.12.2022 - 👶 🥳🎆🥰
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ