X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Hsg Kartuzy

Oceń ten wątek:
  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kundzia07 wrote:
    Można brak tabletki anty, i odstawić w odpowiednim momencie.

    Od dawna tabletek anty nie biorę, aby mieć cykl stosowałam tylko aromek lub wcześniej duphaston.
    Niestety anty nie zdają u mnie egzaminu... :/ Skonsultuję chyba z lekarzem po prostu

    preg.png
  • Jakostak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 marca 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!
    Odświeżam trochę temat ponieważ i mnie czeka badanie hsg. Obecnie szukam, gdzie można je wykonać w okolicach Trójmiasta i wszystko wskazuje na Kartuzy. Chciałabym zapytać, czy któraś z was ma wiedzę, czy muszę mieć wystawione skierowanie od lekarza w ramach wizyty nfz? Leczę się prywatnie, a nie wiem czy takie skierowanie będzie mnie upoważniać wykonania tego badania właśnie w ramach NFZ. Z góry dziękuję za pomoc!

  • Monia_W Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 marca 2022, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być skierowanie od lekarza prywatnego. Ja takie miałam i hsg wykonywałam również w Kartuzach.

  • Jakostak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 17 marca 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_W wrote:
    Może być skierowanie od lekarza prywatnego. Ja takie miałam i hsg wykonywałam również w Kartuzach.


    Dzięki za informację! Pamiętasz może, jakie dodatkowe badania trzeba było tam zrobić przed wizytą?

  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 18 marca 2022, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia_W wrote:
    Może być skierowanie od lekarza prywatnego. Ja takie miałam i hsg wykonywałam również w Kartuzach.
    dzwoniłam w marcu zaraz po miesiączce, nadal wstrzymane zapisy na badanie, powiedziała miła Pani, że w drugiej połowie marca można próbować się dowiadywać...
    nie dzwoniłam jeszcze po 15 marca

    preg.png
  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 18 marca 2022, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakostak wrote:
    Dzięki za informację! Pamiętasz może, jakie dodatkowe badania trzeba było tam zrobić przed wizytą?
    Lekarz mówił, że ostatni posiłek najpóźniej o 18 dzień przed badaniem. Koniecznie dzień przed zrobić test ciążowy aby na 1000% wykluczyć ciążę. To wszystko

    preg.png
  • Jakostak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 18 marca 2022, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strigo wrote:
    dzwoniłam w marcu zaraz po miesiączce, nadal wstrzymane zapisy na badanie, powiedziała miła Pani, że w drugiej połowie marca można próbować się dowiadywać...
    nie dzwoniłam jeszcze po 15 marca


    O.. myślałam, że w Kartuzach przyjmują ciągle.. A orientujesz się może jak sytuacja w UCK? Pisałam do nich email i dostalam numer telefonu na oddział, gdzie udzielają wszelkich informacji, ale jeszcze nie dzwoniłam..

  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakostak wrote:
    O.. myślałam, że w Kartuzach przyjmują ciągle.. A orientujesz się może jak sytuacja w UCK? Pisałam do nich email i dostalam numer telefonu na oddział, gdzie udzielają wszelkich informacji, ale jeszcze nie dzwoniłam..
    Info z ostatniej chwili, po rozpoczęciu miesiączki zadzwoniłam i jutro na 7 mam się stawić w Kartuzach.
    Zaczęli ponownie przyjmować na badanie.
    Dam znać po wszystkim. Jestem podenerwowana...

    preg.png
  • Helcia Autorytet
    Postów: 1468 802

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakby któraś z Was potrzebowała to badanie HSG można również zrobić w Starogardzie. Badanie nie jest przyjemne, ale ogólnie jestem zadowolona z opieki j personelu w szpitalu. HSG mogą wykonać nawet w tym samym cyklu, trzeba mieć aktualną cytologię, skierowanie i stawić się na czczo.

    Starania naturalne od 2019r. z pomocą medyczną od 2020r. z przerwami (ok roku).
    Stymulacja m.in. dostinex, clo, ovitrelle, lametta
    Luty 2022r. HSG prawy jajowód niedrożny
    Maj 2022r. klinika GAMETA, badania
    Lipiec 2022r. 1x inseminacja bezskutecznie
    Wrzesień 2022r. polip
    Grudzień 2022r. histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy
    ♥♥♥
    Marzec 2023r. 8.03 test pozytywny, beta 459 ♥
    29 czerwiec: połówkowe, 400 g zdrowego chłopaka
    sierpień: 28 tc, III prenatalne, 1400g zdrowego synusia
    wrzesień: 31 tc 2090g szczęścia
    październik: 34tc 2828g mojego oczka w głowie
    październik: 36+1tc 3008g maluszka

    Przed ciążą:
    Ona: badania ok
    On: badania ok
    badania nasienia: wyniki bardzo dobre
  • strigo Autorytet
    Postów: 390 313

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam dziś wykonane badanie. Najgorsze to czekanie...
    Samo badanie cóż, bardzo nieprzyjemne. Nie spodziewałam się tego, choć mam dość wysoki próg bólu. A całość bez jakiegokolwiek znieczulenia.
    Po badaniu poprosiłam o nospe.
    Na szczęście samo badanie nie trwa długo.
    W Kartuzach byłam chwilę przed 7, na czczo, pytali o ostatnią miesiączkę, wynik ostatniej cytologii, stosowane leki, przebyte/utracone ciąże, szczepienie na żółtaczkę, wagę i wzrost, zbadali ciśnienie i puls.
    Obsługa bardzo pomocna i uprzejma. Lekarz bardzo sympatyczny, wszyscy odpowiadają na pytania.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2022, 21:18

    preg.png
  • Jakostak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 16 czerwca 2022, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    strigo wrote:
    Miałam dziś wykonane badanie. Najgorsze to czekanie...
    Samo badanie cóż, bardzo nieprzyjemne. Nie spodziewałam się tego, choć mam dość wysoki próg bólu. A całość bez jakiegokolwiek znieczulenia.
    Po badaniu poprosiłam o nospe.
    Na szczęście samo badanie nie trwa długo.
    W Kartuzach byłam chwilę przed 7, na czczo, pytali o ostatnią miesiączkę, wynik ostatniej cytologii, stosowane leki, przebyte/utracone ciąże, szczepienie na żółtaczkę, wagę i wzrost, zbadali ciśnienie i puls.
    Obsługa bardzo pomocna i uprzejma. Lekarz bardzo sympatyczny, wszyscy odpowiadają na pytania.


    Hej! Jadę w końcu na hsg do Kartuz we wtorek. Mam pytanie, czy muszę zabierać ze sobą jakieś rzeczy, kładą na oddział? i o której Cię wypisali? :)

  • anna_z Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 lipca 2022, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jak wygląda kwestia rejestracji na to badanie w Kartuzach? Mam skierowanie z kliniki badania niepłodności. Mojej doktor prowadzącej zależało na badaniu ze zdjęciem RTG, a nie USG. Czy w Kartuzach badanie to jest wykonywane ze zdjęciem? Czy długo czeka się na badanie czy jest to z dnia na dzień? Czy wystarczy rejestracja telefoniczna czy jest jakaś kwalifikacja? Jestem przerażona po przeczytaniu komenatrzy na temat przebiegu... Mam niski próg bólu... Dzięki za odpowiedzi :)

  • anna_z Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 lipca 2022, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, raz jeszcze ja, widzę już że w Kartuzach badanie jest ale z USG. Gdzie w okolicy Trójmiasta to badanie robi się z wykorzystaniem RTG?

  • Jakostak Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 6 lipca 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Kartuzach tylko USG. Jeżeli chodzi o sam przebieg badania, to na prawdę nie ma co czytać tych wszystkich opowieści. Badanie nie jest przyjemne, ale do zniesienia. W przypadku Kartuz przemiła obsługa i panie położne, które dosłownie trzymały za rękę. Ja myślę że bardziej byłam zmęczona po tym badaniu stresem który sobie napędziłam przez czytanie forum.. :) jeśli się zdecydujesz robić tam, to wystarczy telefon do szpitala i umawiasz się na kiedy przyjechać. Tego samego dnia dostajesz wynik i wypis z Oddziału :)

  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 554 513

    Wysłany: 4 marca 2023, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, odświeżam temat :) jakie konkretnie wyniki badań trzeba mieć ze sobą w Kartuzach przy sono HSG? Sama cytologia wystarczy?

    Mam skierowanie już od prawie pół roku, ale ciągle nie mogłam się zebrać; ogółem strasznie nie znoszę szpitali; ale wiem, że jak się nie umówię, to znów minie mi kolejny cykl...

    Kwiecista94 lubi tę wiadomość

  • Kasia_1989_ Koleżanka
    Postów: 35 45

    Wysłany: 5 marca 2023, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja miałam sonoHSG w Kartuzach w tamtym roku. Rano zgłaszasz się na przyjęcie na oddział, później kwalifikacja na oddziale - pytania o leki etc., akurat nie było wolnych łóżek więc czekałam na zabieg na korytarzu. Sam zabieg trwał bardzo krótko, przygotowanie jak do zwykłej wizyty u gin. warto zabrać podpaskę, po można plamić. Zabieg nie był dla mnie praktycznie w ogóle bolesny, ani nawet specjalnie nieprzyjemny. Nie brałam leków ani przed ani po.

    preg.png
  • MałaStokrotka Autorytet
    Postów: 554 513

    Wysłany: 6 marca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia_1989_, dziękuję za wyjaśnienie. A czy ze sobą trzeba mieć coś więcej niż wynik cytologii i skierowanie? Zwolnienie dają tylko na dzień badania czy na następny ew. też? I czy dają coś przeciwbólowego czy lepiej wziąć samemu przed?

  • Kasia_1989_ Koleżanka
    Postów: 35 45

    Wysłany: 14 marca 2023, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaStokrotka wrote:
    Kasia_1989_, dziękuję za wyjaśnienie. A czy ze sobą trzeba mieć coś więcej niż wynik cytologii i skierowanie? Zwolnienie dają tylko na dzień badania czy na następny ew. też? I czy dają coś przeciwbólowego czy lepiej wziąć samemu przed?

    Nie robiłam żadnych dodatkowych badań, które są wymagane przy zwykłym HSG. Lekarz zapytał o zwolnienie na ten dzień. Nie brałam też żadnych leków, ale chyba pytali czy potrzebuję coś po. Wiem, że czasami zalecają wziąć coś przed, ale możesz zapytać o to przy przyjęciu, będzie jeszcze czas żeby zaczęło działać.

    preg.png
  • AgnieszkaW Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 24 kwietnia 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Wiem, że wątek dotyczy HSG, ale widziałam że niektóre z Was wykonywaly również histeroskopie w Kartuzach.
    Czy możecie powiedzieć mi czy trzeba jakieś badania przed, czy to jest jednodniowy zabieg i czy wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym?
    Dzwoniłam dzisiaj i się zapisałam, ale już później nie miała tyle szczęście żeby się dodzwonić i zadać powyższe pytania. Będę jeszcze próbować, ale chętnie dowiem się jak wygląda to badanie "w praktyce" od Was.

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ