X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną I Ivf żadna komórka się nie zaplodniła :(
Odpowiedz

I Ivf żadna komórka się nie zaplodniła :(

Oceń ten wątek:
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    poróbcie te badania m, bo uważam, że sa priorytetowe i to dzięki tej pierwszej klinice dowiedzieliśmy sie o tym problemie, podchodzenie do kolejnej procedury bez takich badań bez sensu, bo lekarz gdy wie może zastosować ulepszacze odpowiedni sposób zapłodnienia, ale muszą wiedzieć o tym wcześniej. mąż koleżanki to pobadał, akurat im wyszły super wyniki, oby Wam też :)
    A ta fragmentacja to jest badanie, które się osobno od badania nasienia? A można to zrobić przy jednym zamachu razem z badaniem nasienia?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    Nie chcę tu nikogo martwić,ale ja też już po 2 pełnych procedurach, protokół długi i krótki.

    Efekt 1 stymulacji w stopce = 0 zapłodnionych komórek , dwie ruszyły ale szybko stanęły + lekka hiperka

    Efekt 2 stymulki długi protokół = na 6 komórek zaplodnila się 1, wyszedł z tego 1 blastek b.slaby 3.3.3 i hiperka 2stopnia ,jajniki po 8cm

    Teraz w grudniu próbowaliśmy pobrać mało komórek , ryzyko bylo ,bo można pobrać 1-2 komórki i je zapłodnić co ma zwiększyć ich jakość ale zapłacimy wtedy jak za ivf - koszt leków do stymulacji, bo tu ich nie ma ,ale jest selekcja plemników pewnie ok 500-700 zł , monitoringi , punkcja i zapłodnienie jak jest co ,ale może chociaż jakaś dobra blastke się uda mieć

    Póki co komórki urosły aż 4,ale każda innej wielkości i lekarz odstąpił od pobrania,bo narkoza dla 1 kom. i parę tysi to trochę słabe, zmienił mi leki i teraz bd brać inne ,może to pomoże na równy wzrost ... zobaczymy już w połowie stycznia

    Mój lekarz wie,że wesoło nie jest u nas, próbuje i tak i siak już z nami ,bo przed nami defacto 3 ivf z refundacja leków ,a potem ... Już "rozbij bank" , niby bd mogli zapłodnić wszystko ,ale tu nie zapładnia się prawie nic z pobranych ok 11 :0 więc :(


    Szczerze czuję ,że jak są komórki słabej jakości to procedury wyglądają b.podobnie,a właściwie ich efekt .... A jeszcze jak się ma to wysokie amh i nie daj Bóg jeszcze do tego ja mam endometrioze to można się nabawic hiperki a stąd już do skręcenia jajowodów droga mała ,choć po co mi te jajowody,jak nawet ivf nie pomaga ...

    Dziewczyny ,wierze nadal ,mam 29 lat ,ale w przypadku słabych komórek ciężko nosić różowe okulary ... Można mieć 45 lat,pod 50 i wyjdzie ivf a te cholerne komórki to trudny przypadek ...
    Milka ale Ty jestes pewna, że to komórki a nie nasienie? Amh 4 to bardzo ładny wynik. Miałaś endo na jajnikach czy skąd diagnoza? Może to kwestia plemników?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka u nas podobna, kiepska sytuacja.

    I ivf krótki protokół. Pobranych 11 pęcherzyków, 9 komórek, 5 się zaplodnilo i tylko jedna blastka.

    II ivf zmiana protokołu na długi, inne leki i większa dawka, 17 pęcherzyków, 8 komórek, 3 zaplodnione początkowo, później jeszcze jedna ruszyła. Jeden zarodek zamrożony w 3 dobie, 0 blastek. Była dodana aktywacja oocytow.

    2 procedury i strasznie marny efekt. Oczywiście przy obu byliśmy obstawieni lekami, suplami i dietą.

    Nie wiem co jeszcze można zrobić...

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    A wiesz może jaka jest mniej więcej cena tej aktywacji?

    Niestety nie ale jak szukałam informacji to od 400 zł w zwyz, podejrzewam że tak do 1000 zł jak inne '' dodatki''... Ale wychodzę z założenia że wszystkiego trzeba spróbować zwłaszcza, że to będzie moje 2 podejście, jeszcze zapytam o magnetyczne sortowanie plemników..

    Ona900 lubi tę wiadomość

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 873 1407

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Niestety nie ale jak szukałam informacji to od 400 zł w zwyz, podejrzewam że tak do 1000 zł jak inne '' dodatki''... Ale wychodzę z założenia że wszystkiego trzeba spróbować zwłaszcza, że to będzie moje 2 podejście, jeszcze zapytam o magnetyczne sortowanie plemników..

    Oczywiście masz rację trzeba się łapać każdej możliwości.
    A to magnetyczne sortowanie na czym polega? Nie słyszałam chyba o tym.

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Oczywiście masz rację trzeba się łapać każdej możliwości.
    A to magnetyczne sortowanie na czym polega? Nie słyszałam chyba o tym.

    Jeżeli twój mąż /partner ma obniżone parametry nasienia może skorzystać z tej metody polega ona na selekcji plemników, dzięki metodzie mikroprzeplywow wybiera się te o najwyższej jakości i integralności DNA, zwiększając tym samym szanse na uzyskanie prawidłowych zarodków.

    Ona900 lubi tę wiadomość

  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co daje ta aktywacja oocytow?

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iwonkja wrote:
    A co daje ta aktywacja oocytow?

    https://www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/305/

    To możesz o tym poczytać 🙂

    iwonkja lubi tę wiadomość

  • iwonkja Przyjaciółka
    Postów: 232 47

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki. My przy obu procedurach mieliśmy ta opcję, w sumie nie wiem czemu nie było zastosowane, bo zawsze mieliśmy za to zwrot.

  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Ja jestem w Artvimedzie w Krakowie prowadzi mnie dr Chrostowski, nie mają tego na stronie ale po 1 nieudanej procedurze właśnie to mi zaproponował, ale wiesz co widzę np na stronie kliniki parens, ... Myślę że każda klinika coś takiego ma.. poczytuje trochę o tym a może akurat się uda.,

    to tak jak ja :) nam dr zaproponował z uwagi na niepowodzenia i brak zapłodnionych za 1 razem wszystkie możliwe dodatki w tym ten embrioskop, można później obejrzeć cały proces rozwoju maluszka :)

    Jolciaa lubi tę wiadomość

    👶
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    A ta fragmentacja to jest badanie, które się osobno od badania nasienia? A można to zrobić przy jednym zamachu razem z badaniem nasienia?

    mozna razem z tym podstawowym, albo jak macie podstawowe to osobno i wtedy jeszcze zalecają takie coś jak TEST HBA i MARR. ta fragmentacja to nazwa Fragmentacja DNA. u nas podstawowe badanie było wręcz rewelacyjne zdaniem lekarzy, a jak zlecono te fragmentacje, to lek pow, że jedna z wyższych (niekorzystnych) jakie w życiu widziała. wtedy zaleca sie obszerną suplementację, zmianę trybu życia gdy palacz , ograniczenie alko, dieta. Nie jestem lek ale uważam, że takie badania powinny być elementarne, bo my żeśmy 2,5 roku od rozpoczęcia starań z pomocą lekarza żyli w nieświadomości, a wszelkie naturalne starania ze stymulacjami, monitoringami, itp ciągle wyjazdy do lekarzy były na nic, stres, czas zmarnowany, itp... a wystarczyło tylko powiedzieć, albo czytać od dawna forum hehe :)

    Mum2b lubi tę wiadomość

    👶
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    Nie chcę tu nikogo martwić,ale ja też już po 2 pełnych procedurach, protokół długi i krótki.

    Efekt 1 stymulacji w stopce = 0 zapłodnionych komórek , dwie ruszyły ale szybko stanęły + lekka hiperka

    Efekt 2 stymulki długi protokół = na 6 komórek zaplodnila się 1, wyszedł z tego 1 blastek b.slaby 3.3.3 i hiperka 2stopnia ,jajniki po 8cm

    Teraz w grudniu próbowaliśmy pobrać mało komórek , ryzyko bylo ,bo można pobrać 1-2 komórki i je zapłodnić co ma zwiększyć ich jakość ale zapłacimy wtedy jak za ivf - koszt leków do stymulacji, bo tu ich nie ma ,ale jest selekcja plemników pewnie ok 500-700 zł , monitoringi , punkcja i zapłodnienie jak jest co ,ale może chociaż jakaś dobra blastke się uda mieć

    Póki co komórki urosły aż 4,ale każda innej wielkości i lekarz odstąpił od pobrania,bo narkoza dla 1 kom. i parę tysi to trochę słabe, zmienił mi leki i teraz bd brać inne ,może to pomoże na równy wzrost ... zobaczymy już w połowie stycznia

    Mój lekarz wie,że wesoło nie jest u nas, próbuje i tak i siak już z nami ,bo przed nami defacto 3 ivf z refundacja leków ,a potem ... Już "rozbij bank" , niby bd mogli zapłodnić wszystko ,ale tu nie zapładnia się prawie nic z pobranych ok 11 :0 więc :(


    Szczerze czuję ,że jak są komórki słabej jakości to procedury wyglądają b.podobnie,a właściwie ich efekt .... A jeszcze jak się ma to wysokie amh i nie daj Bóg jeszcze do tego ja mam endometrioze to można się nabawic hiperki a stąd już do skręcenia jajowodów droga mała ,choć po co mi te jajowody,jak nawet ivf nie pomaga ...

    Dziewczyny ,wierze nadal ,mam 29 lat ,ale w przypadku słabych komórek ciężko nosić różowe okulary ... Można mieć 45 lat,pod 50 i wyjdzie ivf a te cholerne komórki to trudny przypadek ...

    kurcze, przy takich Twoich wynikach to faktycznie niedobrze, może powinniście sie gdzieś jeszcze skonsultować, może leki jakie stosujesz nie są dla Ciebie, mi np tak lek pow teraz, że cyt:nie idę na jakieś tam. A u kogo Ty teraz się leczysz? może to kwestia embriologów, różnie dziewczyny piszą, że z tym jest. a mąż ma dobre wyniki ?

    👶
  • Megii_81 Autorytet
    Postów: 784 1174

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Milka u nas podobna, kiepska sytuacja.

    I ivf krótki protokół. Pobranych 11 pęcherzyków, 9 komórek, 5 się zaplodnilo i tylko jedna blastka.

    II ivf zmiana protokołu na długi, inne leki i większa dawka, 17 pęcherzyków, 8 komórek, 3 zaplodnione początkowo, później jeszcze jedna ruszyła. Jeden zarodek zamrożony w 3 dobie, 0 blastek. Była dodana aktywacja oocytow.

    2 procedury i strasznie marny efekt. Oczywiście przy obu byliśmy obstawieni lekami, suplami i dietą.

    Nie wiem co jeszcze można zrobić...

    moje wcześniejsze procedury to był dopiero marny efekt, pierwsza zero zarodków, w drugiej dwa, teraz też tylko dwa, zioła pijesz przed ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2019, 14:13

    👶
  • Margot Autorytet
    Postów: 850 1248

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    moje wcześniejsze procedury to był dopiero marny efekt, pierwsza zero zarodków, w drugiej dwa, teraz też tylko dwa, zioła pijesz przed ?
    Megii a jak z tymi ziołami przed IVF? Jestem w trakcie długiego protokołu, do 3 stycznia biorę antyki i nie wiem kiefy zacząć je pić? Wcześniej pilam podczas stymulacji do IUI i podczas miesięcznej przerwy przed IVF i owulacja była i więcej pęcherzyków :-)

    I ciąża naturalna - Maja 05/2015 <3
    od 12/2017 - starania o 2 dziecko
    03/2019 - Gameta Gdynia
    04/2019 - jajowody drożne
    05/2019 - AMH 0,713 ;(
    05-07/2019 - Stymulacje Aromkiem :(
    08-10/2019 4x IUI - nieudane :(
    01/2020 IVF długi protokól; punkcja ( 11 kumulusów, 7 MII, 6 zapłodnionych, 0 zarodków :( )
    02/2020 - AMH 0,456 :(
    03/2020 - cud II kreski! 13dpo bhcg 141 mIU/ml; 15dpo bhcg 304 mIU/ml; 18dpo 1279 mIU/ml; 24dpo 11630 mIU/ml; 🥰
    30/03 jest <3
    21/11/2020 Dorotka jest z nami <3
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    to tak jak ja :) nam dr zaproponował z uwagi na niepowodzenia i brak zapłodnionych za 1 razem wszystkie możliwe dodatki w tym ten embrioskop, można później obejrzeć cały proces rozwoju maluszka :)

    O widzisz! Dzięki o to też zapytam. Chcę te 2 podejście na maksa wykorzystać jeśli szansę są niewielkie..

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Hej mam podobna sytuację do Ciebie. I IVF pobrano 8 komórek 5 poddano zapłodnienia ale żadna się nie zaplodnila. Odpoczywamy do lutego i kolejna procedura II tym razem protokół krótki.. Lekarz zaproponował aktywację oocytów... Więc zobaczymy..

    Też chcę właśnie spróbować z tą aktywacja, to może rzeczywiście polepszyć ich jakość 😀 jestem ciekawa ile teraz czadu będę musiała odczekać, żeby zacząć 2 próbę 🤔 może jutro dowiem się czegoś więcej.

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    moje wcześniejsze procedury to był dopiero marny efekt, pierwsza zero zarodków, w drugiej dwa, teraz też tylko dwa, zioła pijesz przed ?

    A jakie zioła można pić, żeby polepszyć jakość komórek ?

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8520 7415

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    moje wcześniejsze procedury to był dopiero marny efekt, pierwsza zero zarodków, w drugiej dwa, teraz też tylko dwa, zioła pijesz przed ?

    Nie. Zioła odpuściłam.

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Też chcę właśnie spróbować z tą aktywacja, to może rzeczywiście polepszyć ich jakość 😀 jestem ciekawa ile teraz czadu będę musiała odczekać, żeby zacząć 2 próbę 🤔 może jutro dowiem się czegoś więcej.

    Mi lekarz poradził odpocząć po punkcji 3 miesiące więc końcem stycznia jadę na rozpiskę leków a jak dobrze pójdzie krótki protokół rozpocznie w połowie lutego 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Ja jestem w Artvimedzie w Krakowie prowadzi mnie dr Chrostowski, nie mają tego na stronie ale po 1 nieudanej procedurze właśnie to mi zaproponował, ale wiesz co widzę np na stronie kliniki parens, ... Myślę że każda klinika coś takiego ma.. poczytuje trochę o tym a może akurat się uda.,
    Widzisz,ja też się leczę u dr Ch. W artvimedzie , nie miałam propozycji aktywacji oocytów. Dr stwierdził,że raczej wina wyników to moje komórki, badali je i były b. Slave,a nasienie było z selekcji za każdym razem. Polecam wszystkim za to embrioscope , my może byśmy mieli w pierwszym ivf jakieś zarodki,ale nie dtazylismy tematu embrioscope ,dopiero za 2 razem ,a dzięki temu miałam choć 1 transfer crio ,wiem jak to wygląda (szans dawano mniej niż 25%) nie nastawiałam się ... Na nic, nawet jak zrobiłam betę i były resztki po ovitrelle. Co pomogę napisać to,to że nas oszczędzili kasowo na ostatnich 2 wizytach widząc,że znów "szału nie ma" . Choć dałabym wszystkie pieniądze za to dziecko

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ