X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną I Ivf żadna komórka się nie zaplodniła :(
Odpowiedz

I Ivf żadna komórka się nie zaplodniła :(

Oceń ten wątek:
  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    AMH
    Inhibinia B
    SHBG
    E2
    FSH
    LH
    AntyTPO
    DHEA-SO4
    MTCx2
    TST
    TSH
    MTHFR
    CFTR
    Prolaktyna
    Podstawowe badanie nasienia
    Fragmentacja DNA plemnika
    Test wiązania z hialuronianem
    Kariotypy
    Wirusowe dla obojga:
    Zapalenie wątroby typu B i C
    Różyczka
    Kiła
    Cytomegalia
    Chlamydia
    Toxoplazmoza
    Cytologia
    Usg piersi
    Morfologia krwi obwodowej 22 parametry
    Hematologia
    Koagulologia - czasy krzepnięcia
    Biochemia - metabolity i jony
    Te wszystkie badania musieliśmy zrobić zanim podpisaliśmy zgody i umowę u lekarza(i tak pewnie o czymś zapomniałam)
    Potem były kolejne badania ale już nie tyle.
    Badanie fragmentacji DNA nie jest tanie (u nas 530zł) ale myślę że warto zrobic. I męcz lekarza o ta aktywację oocytów. Przecież za to płacisz to co mu zależy

    Omg aż tyle badań to nie mam zrobionych 😯 o kilku to nawet pierwszy raz słyszę. A w jakiej klinice jesteście?

    Ona900 lubi tę wiadomość

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    A jakie sa wyniki ??

    Ja jeszcze nie podeszlam do zadnej procedury ale zanim wydam duzo kady na invitro , chcialam sprawdzic co jest nie tak.
    Fragmenatacja , hba to byla pierwsZa rzecz jaka nam dali do zrobienia.
    Kariotypy i inne genetyczne zrobilam sama bo wiedzialam ze i tak to bedzie zlecone a zreszta uwazalam ze to wazne.

    Widzę, że co klinika to zupełnie coś innego... Wcześniej byłam w innej to też totalnie inne podejście. Ja już głupieje od tego wszystkiego ☹️

  • Ona900 Autorytet
    Postów: 871 1407

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Omg aż tyle badań to nie mam zrobionych 😯 o kilku to nawet pierwszy raz słyszę. A w jakiej klinice jesteście?

    Invicta w Gdańsku. No na same badania wydaliśmy chyba z 3 tysiące 😖😩 ale jak czytam jakie badania czasem dziewczyny robią to studnia bez dna. Jak podejdziemy kolejny raz to oprócz kariotypow wszystkie badania od nowa będziemy musieli robić. Ciekawe czy jeszcze inne dołoży nam. Cześć badań robiliśmy u siebie w mieście bo pozwalali i taniej bylo

    12 lat starań
    🙎‍♀️33l
    🙎‍♂️40l
    Niedrozne jajowody
    Słaba jakość 🥚
    1 ivf 2019 - 0 zarodkow
    2 ivf 2022 - 1 ❄️ beta 0
    Decyzja o AZ - ❄️ 3.2.2 transfer 1.02.23 ☺️
    7dpt - beta 42,20
    9dpt - beta 86,70
    12dpt - beta 204
    14dpt - beta 467
    16dpt - beta 962
    19dpt - beta 2467
    23dpt - beta 7174
    26dpt - ❤
    Prenatalne - 6,43 cm człowieczka 🥰
    Córcia 💗👶💗
    Połówkowe 339g 🥰
    27.06 601 gram 👶
    17.08 1594 gramy 👶
    31.08 1946 gram 👶
    14.09 2487 gram 👶
    28.09 2864 gramy 👶
    4.10 3152 gramy 👶
    16.10.2023 Oliwia 3240g 49cm 💗
    age.png
  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 31 grudnia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona900 wrote:
    Invicta w Gdańsku. No na same badania wydaliśmy chyba z 3 tysiące 😖😩 ale jak czytam jakie badania czasem dziewczyny robią to studnia bez dna. Jak podejdziemy kolejny raz to oprócz kariotypow wszystkie badania od nowa będziemy musieli robić. Ciekawe czy jeszcze inne dołoży nam. Cześć badań robiliśmy u siebie w mieście bo pozwalali i taniej bylo

    My podobnie wydaliśmy, w poprzedniej klinice robiłam większość, nie tylko te standardowe właśnie ale też jakieś genetyczne typu mutacja mthfr czy na celiaklie. Dziś mamy już oboje zrobione Kariotypy. Kolejny krok na przód. Cały czas mysle jeszcze o tej fragmentacji 🤔 próbowałam się umówić do lekarki z poprzedniej kliniki żeby poznać jej zdanie w tym temacie ale wizyta dopiero na 3.02 ☹️ ja mam ważne większość badań do końca lutego więc też dużo czadu nie zostało...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć badań zleconych jest obligatiryjnych np. Wirusowe, czy hormony Fsh lh i Amh.
    Kliniki często zlecają dużo badań na rzeczy które nie mają znaczenia przy in vitro tylko naturalnym zaplodnieniu...

    Co do plemników, to najważniejszy jest poza samym plemnikiem dobry embrionolog. On jest skuteczniejszy niż te wszystkie bonusy za które można zapłacić...

    Ja mam endo, ciężka ścieżkę diagnozy. Tenat nie na to forum.

    Ale uważam że 1 in vitro ok, na czysto.
    A drugie jyz trzeba albo badać akbo mieć lekarza ktory zaproponuje coś nowego.

    Brak zarodków to albo słabe komórki, albo słabe plemniki, wady dna,.. Warto badać kariotypy, przejść na zdrowa dietę i masę suplementów.. Zadbać o siebie i partnera. Nasienie może być super ale nieść słabe dna.
    Nam lekarz nie kazał powtarzać badań nasienia bo stwierdził że liczy się to co będzie w dniu pobrania, mamy brać witaminy i tyle..

    Nie szła bym na drugie takie samo in vitro. Ktoś by musiał mi powiedzieć jaka ma hipotezę i co zamierza zmienić.. Czym przeciwdziałać. Są różne metody. Ale tylko 3 finansowane próby. Jak trzeva leki kupić sanenu to się robi wielka kwota..
    Juz nie wspomnę o tym że wybór samej kliniki i lekarza to nie może być kwestia odległości i wygody..

    Powodzenia w nowym roku. =)


  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Cześć badań zleconych jest obligatiryjnych np. Wirusowe, czy hormony Fsh lh i Amh.
    Kliniki często zlecają dużo badań na rzeczy które nie mają znaczenia przy in vitro tylko naturalnym zaplodnieniu...

    Co do plemników, to najważniejszy jest poza samym plemnikiem dobry embrionolog. On jest skuteczniejszy niż te wszystkie bonusy za które można zapłacić...

    Ja mam endo, ciężka ścieżkę diagnozy. Tenat nie na to forum.

    Ale uważam że 1 in vitro ok, na czysto.
    A drugie jyz trzeba albo badać akbo mieć lekarza ktory zaproponuje coś nowego.

    Brak zarodków to albo słabe komórki, albo słabe plemniki, wady dna,.. Warto badać kariotypy, przejść na zdrowa dietę i masę suplementów.. Zadbać o siebie i partnera. Nasienie może być super ale nieść słabe dna.
    Nam lekarz nie kazał powtarzać badań nasienia bo stwierdził że liczy się to co będzie w dniu pobrania, mamy brać witaminy i tyle..

    Nie szła bym na drugie takie samo in vitro. Ktoś by musiał mi powiedzieć jaka ma hipotezę i co zamierza zmienić.. Czym przeciwdziałać. Są różne metody. Ale tylko 3 finansowane próby. Jak trzeva leki kupić sanenu to się robi wielka kwota..
    Juz nie wspomnę o tym że wybór samej kliniki i lekarza to nie może być kwestia odległości i wygody..

    Powodzenia w nowym roku. =)

    Mi lekarz zaproponował zwiększenie dawki leku, jakiś dodatkowy ale oczywiście zapomniałam nazwę oraz przedłużenie tego procesu, żeby komórki dłużej przetrzymac na tym cetrotide. Teraz biorę suplementy ale nie wiem czy 1 Mc przerwy z suplementacja wystarczy, żeby zrobić 2 podejście... Bo przecież nie mam jak sprawdzić czy poprawiła się jakość komórek 🤔 czekam też na Kariotypy no i zobaczymy... Muszę zdecydowac czy idę w kolejnym cyklu czy jeszcze czekam
    😉

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megii_81 wrote:
    to tak jak ja :) nam dr zaproponował z uwagi na niepowodzenia i brak zapłodnionych za 1 razem wszystkie możliwe dodatki w tym ten embrioskop, można później obejrzeć cały proces rozwoju maluszka :)
    Megi sorki ze dopiero teraz pytam, powiedz mi na jakie wszystkie '' dodatki''dokladnie zdecydowaliscie się? Pamiętasz może ile placiliscie za aktywację? Nie wiem na ile się przygotować🙈

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Embrioskop to chyba z 500zl dodatkowo, nacięcie otoczki podobnie a aktywacja to nie wiem.Nam znów nie urosły komórki,czekamy na luty :(

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    Embrioskop to chyba z 500zl dodatkowo, nacięcie otoczki podobnie a aktywacja to nie wiem.Nam znów nie urosły komórki,czekamy na luty :(
    Milka przykro mi 😕 w takim razie walczymy razem w lutym 💪 dzięki za info właśnie jestem ciekawe ile to wszystko będzie kosztować, jeszcze ta aktywacja..

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Megi sorki ze dopiero teraz pytam, powiedz mi na jakie wszystkie '' dodatki''dokladnie zdecydowaliscie się? Pamiętasz może ile placiliscie za aktywację? Nie wiem na ile się przygotować🙈

    U mnie na stronie kliniki aktywacja oocytów to 300 zł a embrioskop to 800 zł. To chyba zależy od cennika kliniki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2020, 17:31

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    U mnie na stronie kliniki aktywacja oocytów to 300 zł a embrioskop to 800 zł. To chyba zależy od cennika kliniki.

    Ooo dzięki! 😊 Myślę że ceny mogą być zblizone.. u nas w klinice nie ma właśnie wyszczególnionej aktywacji occytow 🤔

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolciaa wrote:
    Ooo dzięki! 😊 Myślę że ceny mogą być zblizone.. u nas w klinice nie ma właśnie wyszczególnionej aktywacji occytow 🤔

    To chyba trzeba podpytać bo jeśli nie mają w cenniku to nie wiadomo czy coś takiego robią? Swoją drogą ciekawe czy to coś daje bo ja chciałam to zastosować a lekarz mi odradził
    🤔

  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    To chyba trzeba podpytać bo jeśli nie mają w cenniku to nie wiadomo czy coś takiego robią? Swoją drogą ciekawe czy to coś daje bo ja chciałam to zastosować a lekarz mi odradził
    🤔
    Na to wygląda, że mają bo mój lekarz mi to zaproponował, hmmm nie wiem czy to coś daje jak czytam po forum jedni piszą, że tak inni że nie 🤷‍♀️... próbuje myślę że nie zaszkodzi a może pomoże..

  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczymy ja tez sie nadaje do tego watku, u mnie wszystkie wyniki dobre, pobrane 24 occyty z czego 0 zarodkow

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia555111 wrote:
    Czesc dziewczymy ja tez sie nadaje do tego watku, u mnie wszystkie wyniki dobre, pobrane 24 occyty z czego 0 zarodkow

    Cześć, ale nic się nie zaplodnilo czy po prostu komórki źle się dzieliły?
    U mnie też niby wszystko ok a tu 0 zaplodnionych... Diagnoza- słabe komórki i trochę załamka. Teraz mam jeszcze 1 mc przerwy i zobaczymy czy przy kolejnej próbie coś się zmieni... Miejmy nadzieję, że tak
    🙂

  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita,
    Mam pytanie do bardzo doświadczonych dziewczyn, czym się różni krótki protokół od długiego oprócz mocy stymulacji?
    Czy mogę porobić jakieś badania, które pomogą mi lepiej dobrać protokół do swoich potrzeb?
    Czy na coś się upierać u lekarza żeby zrobił konkretny protokół?
    Co radzicie, na co zwracać uwagę.
    Czy zauważyłyście u koleżanek na forum, że lepiej mieć konkretny protokół bo jest z niego więcej ciąż albo komórek?
    Pozdrawiam.

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • martamus Autorytet
    Postów: 258 139

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Cześć, ale nic się nie zaplodnilo czy po prostu komórki źle się dzieliły?
    U mnie też niby wszystko ok a tu 0 zaplodnionych... Diagnoza- słabe komórki i trochę załamka. Teraz mam jeszcze 1 mc przerwy i zobaczymy czy przy kolejnej próbie coś się zmieni... Miejmy nadzieję, że tak
    🙂
    Witaj, a powiedz czy są jakieś badania, które można wykonać żeby stwierdzić, że komórki są słabe?
    Czy jest możliwe, że wybrany był zły protokół i dlatego tak się stało?

    35 lat
    starania 2 lata
    3 inseminacje - invimed -brak wyników
    Kir BX
    Nk 31 -encorton
    Mąż - 1% 1 KLASY MSOME
    HBA -68%
    AMH 2,12
    Histeroskopia 14 luty 2020
    1 In-vitro Krótki protokół - 16 komórek pobranych, 11 dojrzalych - 8 zapłodnioych - 4 zarodki, 5doba -0
  • Jolciaa Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Wita,
    Mam pytanie do bardzo doświadczonych dziewczyn, czym się różni krótki protokół od długiego oprócz mocy stymulacji?
    Czy mogę porobić jakieś badania, które pomogą mi lepiej dobrać protokół do swoich potrzeb?
    Czy na coś się upierać u lekarza żeby zrobił konkretny protokół?
    Co radzicie, na co zwracać uwagę.
    Czy zauważyłyście u koleżanek na forum, że lepiej mieć konkretny protokół bo jest z niego więcej ciąż albo komórek?
    Pozdrawiam.
    Porotokol wybiera lekarz podczas wywiadu wiem, że np jak masz endometrioza tak jak w moim wypadku zastosowano długi protokół żeby wyciszyć Tab anty, jeżeli masz tendencje to torbieli cyst to również długi protokół. Niestety u mnie zawiódł i teraz będę podchodzić do krótkiego.. Podobno większych różnicco do protokolow nie ma udowodnionych ale tego nie jestem pewna..

  • Madzia555111 Koleżanka
    Postów: 111 9

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julitka123 wrote:
    Cześć, ale nic się nie zaplodnilo czy po prostu komórki źle się dzieliły?
    U mnie też niby wszystko ok a tu 0 zaplodnionych... Diagnoza- słabe komórki i trochę załamka. Teraz mam jeszcze 1 mc przerwy i zobaczymy czy przy kolejnej próbie coś się zmieni... Miejmy nadzieję, że tak
    🙂

    Dwie dotrwaly do drugiego dnia i stanely w miejscu, jedna zdechla w trzecim dniu i to by bylo na tyle niestety. Tyle dobrego ze chociaz wiadomo niby skad nie powodzenia naturalnie bo jak mialoby sie udac jak nawet to zawiodlo

  • Julitka123 Autorytet
    Postów: 576 390

    Wysłany: 27 stycznia 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamus wrote:
    Witaj, a powiedz czy są jakieś badania, które można wykonać żeby stwierdzić, że komórki są słabe?
    Czy jest możliwe, że wybrany był zły protokół i dlatego tak się stało?

    Z tego co mi lekarz mówił to dopiero przy punkcji byli w stanie stwierdzić, że to wina komórek. Inaczej chyba się nie da. A protokół podobno nie ma nic do tego. Teraz przy drugiej próbie też będę miała krótki więc pewnie tak jak pisze Jolciaa to zależy od oceny i doboru lekarza prowadzącego.

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ