X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie :) otwieram nowy wątek dotyczący problemów immunologicznych, a co za tym idzie - ich leczenia.

    Czy są tu osoby z tymi problemami? Biorą leki, albo są w trakcie/po szczepieniach?

    Podzielcie się swoimi cennymi doświadczeniami! :)

    ewlinaaa85, shooa, sylvuś, Martoszka, Anna1975, Bella93, Meera, Lusia 1234, palyna, Martinka, Sasanka55., Lila80, Anulka82, Iga89 lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bardzo fajny watek :) Jestesmy dopiero przed wizyta u immunologa, narazie maz ma pciala p. plemnikowe. Zastanawia mnie czy lekarz jakies badania nam zleci i jakie

    cicho sza lubi tę wiadomość

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja może zacznę od siebie:

    przeciwciała przeciwplemnikowe
    przeciwciała przeciwjanikowe
    przeciwciała przeciwłożyskowe
    przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
    wysoki czynnik martwicy nowotworu
    wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
    limfocyty CD56 - za wysokie
    wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
    wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
    + dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

    mąż
    przeciwciala przeciwplemnikowe

    Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
    lekarz: prof. Malinowski, Łódź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 09:56

    Basia-Basia, MarzHash lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
    Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
    Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

    Po nieudanych transferach in vitro - sami znaleźliśmy immunologa. Wybór padł na Łódź. Już tam zrobiliśmy wszystkie badania :) Jutro mamy kolejne sczepienia po przerwie - przypominające.

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Cieszę się, że ten wątek jest. Słyszałam o tych szczepionkach, ale myślałam, że one dotyczą tylko w przypadku gdy kobieta ma przeciwciała i one atakują plemniki. Wtedy ma szczepionki z krwi męża, żeby jej przeciwciała nie traktowały plemników jako wroga.
    U nas jest problem u męża przeciwciała przeciwplemnikowe i w wakacje mamy podchodzić do IMSI.
    Cicho sza czy u Was jest problem ze strony męża tak? Ma te przeciwciała? Czy u Ciebie też wykryto? Ile razy podchodziliście do ivf czy mieliście IMSI?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 10:17

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, u nas jest problem i u niego u i mnie.
    Mieliśmy też IMSI. Łącznie pięć transferów z dwóch procedur (ale to było przed tym zanim odkryliśmy te problemy)
    Po pierwszej serii szczepień - ja byłam "chwilowo naprawiona" a mąż jeszcze nie (miał zacząć brać sterydy). Jednak od razu z zaskoczenia pojawiła się ciąża (naturalna). Po paru tygodniach (9) serduszko przestało bić. Lekarz podejrzewa, że gdyby mąż zdążył brać leki - byłaby szansa na donoszenie... Do pory szczepień nie udawało mi się zajść w ciążę.
    Teraz próba numer 2. Szczepienia + idziemy na in vitro.
    PS. strasznie dużo rzeczy w nawiasy dzisiaj daję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 11:20

    Stefffcia88 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o leczeniu sterydami, ale to jest bardzo szkodliwe. Lekarz nam to odradzał, bo mało pomagają a przynoszą dużo skutków ubocznych czyli szkodzą. Ja właśnie jeszcze nie badałam się pod kątem przeciwciał i niezwiem czy mam. Czy to jest baranie z krwi czy wymaz z pochwy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 16:48

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
    Zdecydowanie są to badania z krwi.
    :)

    Ola1988 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cicho sza wrote:
    Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
    Zdecydowanie są to badania z krwi.
    :)

    Co nie znaczy, że szkodzi :-) &&

    cicho sza lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stwierdzę, że każdemu szkodzi, ale skoro nam to odradzał, to mąż nie będzie brał:)
    Jak te badanie na przeciwciała się nazywają? Mają jakiś skrót?
    Źle mi się pisze z komórki, więc przepraszam za błędy. Laptop mi padł a mąż na swoim pracuje teraz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 16:53

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 15 marca 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza??

    age.png
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 15 marca 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa <3
    Niestety.

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cicho sza wrote:
    To ja może zacznę od siebie:

    przeciwciała przeciwplemnikowe
    przeciwciała przeciwjanikowe
    przeciwciała przeciwłożyskowe
    przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
    wysoki czynnik martwicy nowotworu
    wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
    limfocyty CD56 - za wysokie
    wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
    wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
    + dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

    mąż
    przeciwciala przeciwplemnikowe

    Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
    lekarz: prof. Malinowski, Łódź
    Dużo tego :/
    Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
    Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Dużo tego :/
    Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
    Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

    hej! to zależy od lekarza do którego pójdziesz, od badań które Ci zleci, a przede wszystkim od cennika który obowiązuje w danym laboratorium/klinice :) ciężko odpowiedzieć na te pytanie... ale jestem przekonana, że gdybyś chciała naprawdę dużo zbadać to musisz wydać na to dość duże pieniądze ( u nas niestety to było dobrych parę tysięcy).

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    ja jestem po dwóch seriach szczepień w Łodzi.

    Teraz przed crio bede miała trzecie plus seria intralipidu . U nas problem w wysokimi NK i zabuzonym stosunkiem cytokin th1/th2. Poza tym zadnych przeciwciał nie wykryto.

    Po dwóch seriach wyniki poprawiły się, mimo to transfer zakonczył się ciązą biochemiczną.

    Cisza przykro mi ze Was to spotkało :-( ile serii masz jeszcze zaleconych przed rozpoczeciem stymulacji?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triss, dziękuję <3

    Nam wystarczyła jedna seria szczepień (też w Łodzi) i MLR podskoczył do właściwego poziomu. Od razu zaszłam w naturalną ciąże, ale znasz nasz scenariusz.

    Teraz przed kolejną procedurąlekarz kazał nam raz się doszczepić i przepisał stertę leków które mamy brać około 5 tygodni. Idealnie się składa bo za jakieś 5 tygodni wypadałby nam ewentualny transfer. Też mam intralipid przepisany, ale raz w dzień transferu.

    Ściskam Cię mocno

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicho sza ile tych szczepień jest?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, to zależy..
    Ja miałam serię (trzy szczepienia), triss pisała, że jest po dwóch seriach (więc pewnie sześć szczepień).
    Po serii robi się test MLR i jak jest OK to koniec szczepień (tylko doszczepianie), a jak nie jest OK to się powtarza serię najczęściej, chyba, że jest prawie OK to czasami wystarczy jedno dodatkowe.
    :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 marca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja zainteresowałam się immunologią po czterech nieudanych transferach całkiem ładnych zarodków (in vitro z czynnika męskiego). Nigdy moja beta nie podskoczyła nawet na chwilkę.
    Mój mąż nie zgadza się na szczepienia z jego krwi, nawet gdyby taka potrzeba wyszła w badaniach, więc odpuściłam sobie badania na zgodność. Przeciwciała, o których pisze cicho sza mam ujemne.
    Skopany mam delikatnie immunofenotyp. Komórki NK na poziomie 15%, a pod ciążę najlepiej mieć ok 8-10%. Inne parametry też zawyżone, ale nie umiem tego opisać, ponieważ nie znam się na tych literkach ;) Obecnie mam przed sobą minimum dwa kriotransfery (4 mrożaki), więc mam zalecony intralipid (20% chyba) w następującym schemacie:
    - pierwsza kroplówka około 3 tyg. przed krio;
    - druga kroplówka jak najbliżej krio, najlepiej w ten sam dzień, może być do 2-3 dni przed;
    - następne kroplówki uzależnione od wyniku bety. Jeśli będzie pozytywna, to mam się zgłaszać na kroplówki co 4 tygodnie, aż do 30-go tygodnia ciąży.
    Lekarka bardzo podkreślała, żeby przychodzić na ten intralipid jak będzie ciąża. Zna przypadki, że dziewczyny nie przychodziły na nie po pozytywnej becie i ciąże kończyły się koło 7-9tc.
    Poza tym mam brać 2x1 colostrum, 3x1 omega-3 1000mg, witaminy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 14:15

    Valancy Stirling lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ