X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Panie :) otwieram nowy wątek dotyczący problemów immunologicznych, a co za tym idzie - ich leczenia.

    Czy są tu osoby z tymi problemami? Biorą leki, albo są w trakcie/po szczepieniach?

    Podzielcie się swoimi cennymi doświadczeniami! :)

    ewlinaaa85, shooa, sylvuś, Martoszka, Anna1975, Bella93, Meera, Lusia 1234, palyna, Martinka, Sasanka55., Lila80, Anulka82, Iga89 lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, bardzo fajny watek :) Jestesmy dopiero przed wizyta u immunologa, narazie maz ma pciala p. plemnikowe. Zastanawia mnie czy lekarz jakies badania nam zleci i jakie

    cicho sza lubi tę wiadomość

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja może zacznę od siebie:

    przeciwciała przeciwplemnikowe
    przeciwciała przeciwjanikowe
    przeciwciała przeciwłożyskowe
    przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
    wysoki czynnik martwicy nowotworu
    wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
    limfocyty CD56 - za wysokie
    wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
    wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
    + dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

    mąż
    przeciwciala przeciwplemnikowe

    Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
    lekarz: prof. Malinowski, Łódź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 09:56

    Basia-Basia, MarzHash lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
    Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opu wrote:
    On zlecil te wszystkie badania ? Kto cię skierowal do immunologa ? Z jakiej przyczyny ?
    Nam dr powiedzial ze nas wysyla na konsultacje ze wzgledu na to ze maz ma przeciwciala i zeby sprawdzic czy ja mam...

    Po nieudanych transferach in vitro - sami znaleźliśmy immunologa. Wybór padł na Łódź. Już tam zrobiliśmy wszystkie badania :) Jutro mamy kolejne sczepienia po przerwie - przypominające.

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    Cieszę się, że ten wątek jest. Słyszałam o tych szczepionkach, ale myślałam, że one dotyczą tylko w przypadku gdy kobieta ma przeciwciała i one atakują plemniki. Wtedy ma szczepionki z krwi męża, żeby jej przeciwciała nie traktowały plemników jako wroga.
    U nas jest problem u męża przeciwciała przeciwplemnikowe i w wakacje mamy podchodzić do IMSI.
    Cicho sza czy u Was jest problem ze strony męża tak? Ma te przeciwciała? Czy u Ciebie też wykryto? Ile razy podchodziliście do ivf czy mieliście IMSI?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 10:17

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, u nas jest problem i u niego u i mnie.
    Mieliśmy też IMSI. Łącznie pięć transferów z dwóch procedur (ale to było przed tym zanim odkryliśmy te problemy)
    Po pierwszej serii szczepień - ja byłam "chwilowo naprawiona" a mąż jeszcze nie (miał zacząć brać sterydy). Jednak od razu z zaskoczenia pojawiła się ciąża (naturalna). Po paru tygodniach (9) serduszko przestało bić. Lekarz podejrzewa, że gdyby mąż zdążył brać leki - byłaby szansa na donoszenie... Do pory szczepień nie udawało mi się zajść w ciążę.
    Teraz próba numer 2. Szczepienia + idziemy na in vitro.
    PS. strasznie dużo rzeczy w nawiasy dzisiaj daję :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 11:20

    Stefffcia88 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o leczeniu sterydami, ale to jest bardzo szkodliwe. Lekarz nam to odradzał, bo mało pomagają a przynoszą dużo skutków ubocznych czyli szkodzą. Ja właśnie jeszcze nie badałam się pod kątem przeciwciał i niezwiem czy mam. Czy to jest baranie z krwi czy wymaz z pochwy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 16:48

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 13 marca 2016, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
    Zdecydowanie są to badania z krwi.
    :)

    Ola1988 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cicho sza wrote:
    Niestety każdy lek ma skutki uboczne.
    Zdecydowanie są to badania z krwi.
    :)

    Co nie znaczy, że szkodzi :-) &&

    cicho sza lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stwierdzę, że każdemu szkodzi, ale skoro nam to odradzał, to mąż nie będzie brał:)
    Jak te badanie na przeciwciała się nazywają? Mają jakiś skrót?
    Źle mi się pisze z komórki, więc przepraszam za błędy. Laptop mi padł a mąż na swoim pracuje teraz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 marca 2016, 16:53

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 15 marca 2016, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza??

    age.png
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 15 marca 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa <3
    Niestety.

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cicho sza wrote:
    To ja może zacznę od siebie:

    przeciwciała przeciwplemnikowe
    przeciwciała przeciwjanikowe
    przeciwciała przeciwłożyskowe
    przeciw ciała beta - 2 glikoproteinie
    wysoki czynnik martwicy nowotworu
    wysoki czynnik helper Cd3+/Cd4+
    limfocyty CD56 - za wysokie
    wskaźnik TNF/IL-4 - za wysoki
    wskaźnik TNF/IL-10 - za wysoki
    + dużo innych ale chyba mniej istotnych bo nie podkreślonych przez lekarza :)

    mąż
    przeciwciala przeciwplemnikowe

    Aktualnie: kwa foliowy 5, witamina B, acard oraz szczepienia limfocytami męża
    lekarz: prof. Malinowski, Łódź
    Dużo tego :/
    Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
    Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewlinaaa85 wrote:
    Dużo tego :/
    Chyba sama zacznę szukać jakiegoś immunologa jestem po dwóch transferach za każdym razem beta lekko wzrośnie potem spada dodam że, startowałam z niedrożnością jajowodów.
    Mogłabyś określić mniej więcej cene tych badań?

    hej! to zależy od lekarza do którego pójdziesz, od badań które Ci zleci, a przede wszystkim od cennika który obowiązuje w danym laboratorium/klinice :) ciężko odpowiedzieć na te pytanie... ale jestem przekonana, że gdybyś chciała naprawdę dużo zbadać to musisz wydać na to dość duże pieniądze ( u nas niestety to było dobrych parę tysięcy).

    ewlinaaa85 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    ja jestem po dwóch seriach szczepień w Łodzi.

    Teraz przed crio bede miała trzecie plus seria intralipidu . U nas problem w wysokimi NK i zabuzonym stosunkiem cytokin th1/th2. Poza tym zadnych przeciwciał nie wykryto.

    Po dwóch seriach wyniki poprawiły się, mimo to transfer zakonczył się ciązą biochemiczną.

    Cisza przykro mi ze Was to spotkało :-( ile serii masz jeszcze zaleconych przed rozpoczeciem stymulacji?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Triss, dziękuję <3

    Nam wystarczyła jedna seria szczepień (też w Łodzi) i MLR podskoczył do właściwego poziomu. Od razu zaszłam w naturalną ciąże, ale znasz nasz scenariusz.

    Teraz przed kolejną procedurąlekarz kazał nam raz się doszczepić i przepisał stertę leków które mamy brać około 5 tygodni. Idealnie się składa bo za jakieś 5 tygodni wypadałby nam ewentualny transfer. Też mam intralipid przepisany, ale raz w dzień transferu.

    Ściskam Cię mocno

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 marca 2016, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cicho sza ile tych szczepień jest?

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 16 marca 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa, to zależy..
    Ja miałam serię (trzy szczepienia), triss pisała, że jest po dwóch seriach (więc pewnie sześć szczepień).
    Po serii robi się test MLR i jak jest OK to koniec szczepień (tylko doszczepianie), a jak nie jest OK to się powtarza serię najczęściej, chyba, że jest prawie OK to czasami wystarczy jedno dodatkowe.
    :)

    ewa81 lubi tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 marca 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja zainteresowałam się immunologią po czterech nieudanych transferach całkiem ładnych zarodków (in vitro z czynnika męskiego). Nigdy moja beta nie podskoczyła nawet na chwilkę.
    Mój mąż nie zgadza się na szczepienia z jego krwi, nawet gdyby taka potrzeba wyszła w badaniach, więc odpuściłam sobie badania na zgodność. Przeciwciała, o których pisze cicho sza mam ujemne.
    Skopany mam delikatnie immunofenotyp. Komórki NK na poziomie 15%, a pod ciążę najlepiej mieć ok 8-10%. Inne parametry też zawyżone, ale nie umiem tego opisać, ponieważ nie znam się na tych literkach ;) Obecnie mam przed sobą minimum dwa kriotransfery (4 mrożaki), więc mam zalecony intralipid (20% chyba) w następującym schemacie:
    - pierwsza kroplówka około 3 tyg. przed krio;
    - druga kroplówka jak najbliżej krio, najlepiej w ten sam dzień, może być do 2-3 dni przed;
    - następne kroplówki uzależnione od wyniku bety. Jeśli będzie pozytywna, to mam się zgłaszać na kroplówki co 4 tygodnie, aż do 30-go tygodnia ciąży.
    Lekarka bardzo podkreślała, żeby przychodzić na ten intralipid jak będzie ciąża. Zna przypadki, że dziewczyny nie przychodziły na nie po pozytywnej becie i ciąże kończyły się koło 7-9tc.
    Poza tym mam brać 2x1 colostrum, 3x1 omega-3 1000mg, witaminy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2016, 14:15

    Valancy Stirling lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ