X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) jestem po I nieudanej procedurze in vitro (2transfery) i zamierzam umówić się do immunologa przed kolejną próbą. Jakie badania warto wykonać przez wizytą? Nie jest to tania sprawa, więc chciałabym iść na wizytę już z konkretnym zestawem, a nie tylko by się dowiedzieć jakie badania zrobić i iść drugi raz z wynikami.
    Druga sprawa: doc Paśnik czy prof Jerzak? Jakie są Wasze opinie?
    Z góry dzięki za odpowiedzi :)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Hej dziewczyny :) jestem po I nieudanej procedurze in vitro (2transfery) i zamierzam umówić się do immunologa przed kolejną próbą. Jakie badania warto wykonać przez wizytą? Nie jest to tania sprawa, więc chciałabym iść na wizytę już z konkretnym zestawem, a nie tylko by się dowiedzieć jakie badania zrobić i iść drugi raz z wynikami.
    Druga sprawa: doc Paśnik czy prof Jerzak? Jakie są Wasze opinie?
    Z góry dzięki za odpowiedzi :)

    Ja byłam na jeden wizycie u prof Jerzak była nieco oschła a wizyta bardzo krotka ale pewnie dlatego ze nie miałam żadnych badan :) jutro idę z badaniami i sama jestem ciekawa jak będzie wygladac wizyta.
    Co do badan zleciła mi Kir, cytokiny th1/th2, homocysteine, wit D, krzywa cukrowa i insuliny , test dna na trombofilie

    mAnik lubi tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    Ja byłam na jeden wizycie u prof Jerzak była nieco oschła a wizyta bardzo krotka ale pewnie dlatego ze nie miałam żadnych badan :) jutro idę z badaniami i sama jestem ciekawa jak będzie wygladac wizyta.
    Co do badan zleciła mi Kir, cytokiny th1/th2, homocysteine, wit D, krzywa cukrowa i insuliny , test dna na trombofilie
    Dzięki za odpowiedź :) dla mnie to wszystko to jest jeszcze czarna magia.. dużo dziewczyn pisze coś o komórkach NK, nie mówiła Ci nic, żebyś też zbadała?

    Megg lubi tę wiadomość

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 15 lipca 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Dzięki za odpowiedź :) dla mnie to wszystko to jest jeszcze czarna magia.. dużo dziewczyn pisze coś o komórkach NK, nie mówiła Ci nic, żebyś też zbadała?

    Tez jeszcze jestem w fazie czarnej magii :)
    nie o komórkach nk nic nie mówiła, w ogóle prawie nic nie mówiła :p
    Przypuszczam ze jutro coś jeszcze zleci także jak chcesz to dam Ci znać.
    Póki co te badania nie były az tak dramatycznie drogie (w porównaniu do ceny wizyty u prof :/) bo ok 1200 zl

    mAnik lubi tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Aneczka88 Przyjaciółka
    Postów: 88 160

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Hej dziewczyny :) jestem po I nieudanej procedurze in vitro (2transfery) i zamierzam umówić się do immunologa przed kolejną próbą. Jakie badania warto wykonać przez wizytą? Nie jest to tania sprawa, więc chciałabym iść na wizytę już z konkretnym zestawem, a nie tylko by się dowiedzieć jakie badania zrobić i iść drugi raz z wynikami.
    Druga sprawa: doc Paśnik czy prof Jerzak? Jakie są Wasze opinie?
    Z góry dzięki za odpowiedzi :)


    Hej😉 ja też jestem po 2 wizycie u prof. Jerzak, która zleciła mi ostatnio cytokiny, Wit D, homocysteinę oraz prolaktynę. Jak dotąd wszystkie badania miałam idealne a ciąży od 5 lat brak. Okazało się że cytokiny są nieprawidłowe co może być przyczyną braku ciąży. Pani prof. zleciła fizjoterapie, ćwiczenia, dietę oraz suplementy i kontrolę cytokin za 2-3 miesiące. Później czeka mnie immunopresja i 1 podejście do criotransferu (mam nadzieję ✊)

    mAnik lubi tę wiadomość

  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka88 wrote:
    Hej😉 ja też jestem po 2 wizycie u prof. Jerzak, która zleciła mi ostatnio cytokiny, Wit D, homocysteinę oraz prolaktynę. Jak dotąd wszystkie badania miałam idealne a ciąży od 5 lat brak. Okazało się że cytokiny są nieprawidłowe co może być przyczyną braku ciąży. Pani prof. zleciła fizjoterapie, ćwiczenia, dietę oraz suplementy i kontrolę cytokin za 2-3 miesiące. Później czeka mnie immunopresja i 1 podejście do criotransferu (mam nadzieję ✊)

    Czyli wg prof cytokiny poprawia sie po fizjoterapii i diecie ? A immunosupresja to encorton czy cos innego?


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Aneczka88 Przyjaciółka
    Postów: 88 160

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    Czyli wg prof cytokiny poprawia sie po fizjoterapii i diecie ? A immunosupresja to encorton czy cos innego?


    Tak, to jest jej autorski program (podobno w USA też stosują podobne metody na początku leczenia). Fizjo i zmiana stylu życia maja za zadanie obniżyć cytokiny tak żeby leki immunopresyjne były podawane w mniejszych dawkach (u mnie podobno cytokiny Th1 są wybitnie wysokie więc może ktoś kto ma lepsze wyniki będzie miał przepisane od razu leki immuno). Jeśli chodzi o to jaką immunopresja będę później przyjmować to tego jeszcze nie wiem dokładnie- pewnie zależy od poziomu cytokin.

    Megg lubi tę wiadomość

  • Pp123 Koleżanka
    Postów: 59 23

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    Oby stan zapalny bo juz mam wizje nowotworu :(

    Interlukina 10 1599 pg/ml (695-3048)
    Interlukina 2 20 pg/ml ( 20-62)

    Nie wpisałam tych wyników bo mieszczą sie w normie

    IL 10 według docent powinno być około 3-4tys bo odpowiadają one za ochronę zarodka w ciąży, a IL2 im niższe tym lepiej więc u Ciebie jest ok

    mutacje: PAI 1 homozygota,V Leiden heterozygota, MTHFR 665C homozygota 1286A heterozygota, PCOS, lekka niedoczynność, immunologia za niskie IL10, za wysokie IL2

    3 poronienia 05 i 09 2019, 05 2020 nigdy nie wykryto akcji serca

    06.2021 narodziny naszej córeczki ❤
  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg daj znać koniecznie co Ci powiedziała :)

    Aneczka88 fizjoterapia i dieta? W sumie niewielu lekarzy zwraca uwagę na takie rzeczy, wolą pakować w nas miliony leków, może to jest jakieś sensowne podejście :)

    My z M. już się zupełnie spłukaliśmy przy pierwszym in vitro i w zasadzie kasa w błoto. Te wszystkie badania i wizyty to jakiś finansowy koszmar... No ale może warto będzie wydać jeszcze te kilka tysi na badania i wizyty, kto wie, może nawet kolejne in vitro nie będzie konieczne :)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • Pp123 Koleżanka
    Postów: 59 23

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Hej dziewczyny :) jestem po I nieudanej procedurze in vitro (2transfery) i zamierzam umówić się do immunologa przed kolejną próbą. Jakie badania warto wykonać przez wizytą? Nie jest to tania sprawa, więc chciałabym iść na wizytę już z konkretnym zestawem, a nie tylko by się dowiedzieć jakie badania zrobić i iść drugi raz z wynikami.
    Druga sprawa: doc Paśnik czy prof Jerzak? Jakie są Wasze opinie?
    Z góry dzięki za odpowiedzi :)

    Ja byłam zarówno na wizytach u Jerzak i Paśnika. Prof Jerzak w większość przypadków zaleca duże ilości witamin, metforminę, a w ciąży heparyna i acard. Na forum można znaleźć jakie badania zazwyczaj wymaga.
    Doc Paśnik znany jest że szczepień limocytami meza, ja również dostałam takie zalecenia. Patrzy na cytokiny, komórki NK, KIRy, ANA

    mAnik lubi tę wiadomość

    mutacje: PAI 1 homozygota,V Leiden heterozygota, MTHFR 665C homozygota 1286A heterozygota, PCOS, lekka niedoczynność, immunologia za niskie IL10, za wysokie IL2

    3 poronienia 05 i 09 2019, 05 2020 nigdy nie wykryto akcji serca

    06.2021 narodziny naszej córeczki ❤
  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pp123 wrote:
    IL 10 według docent powinno być około 3-4tys bo odpowiadają one za ochronę zarodka w ciąży, a IL2 im niższe tym lepiej więc u Ciebie jest ok

    A wiesz może czy można jakoś podnieść te wartości w il10?


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Aneczka88 Przyjaciółka
    Postów: 88 160

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Megg daj znać koniecznie co Ci powiedziała :)

    Aneczka88 fizjoterapia i dieta? W sumie niewielu lekarzy zwraca uwagę na takie rzeczy, wolą pakować w nas miliony leków, może to jest jakieś sensowne podejście :)

    My z M. już się zupełnie spłukaliśmy przy pierwszym in vitro i w zasadzie kasa w błoto. Te wszystkie badania i wizyty to jakiś finansowy koszmar... No ale może warto będzie wydać jeszcze te kilka tysi na badania i wizyty, kto wie, może nawet kolejne in vitro nie będzie konieczne :)


    mAnik, też uważam że można spróbować powalczyć fizjoterapią, dietą i ćwiczeniami bo leki nie zawsze są naszym sprzymierzeńcem niestety- oczywiście nie liczę na to że obejdzie się bez immunopresji ale może chociaż dawki będą ludzkie. Z mojego punktu widzenia prof Jerzak jest lekarzem z powołania i mimo że nie mówi wiele to badania analizuje szczegółowo i wydaje się że wie co robi i wie w którym kierunku iść najważniejsze żeby był efekt! ( a podobno ma już kilka pacjentek w ciąży po tym innowacyjnym leczeniu 😁)

    mAnik lubi tę wiadomość

  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pp123 wrote:
    Ja byłam zarówno na wizytach u Jerzak i Paśnika. Prof Jerzak w większość przypadków zaleca duże ilości witamin, metforminę, a w ciąży heparyna i acard. Na forum można znaleźć jakie badania zazwyczaj wymaga.
    Doc Paśnik znany jest że szczepień limocytami meza, ja również dostałam takie zalecenia. Patrzy na cytokiny, komórki NK, KIRy, ANA
    No to już zupełnie nie wiem na kogo się zdecydować ;)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka88 wrote:
    mAnik, też uważam że można spróbować powalczyć fizjoterapią, dietą i ćwiczeniami bo leki nie zawsze są naszym sprzymierzeńcem niestety- oczywiście nie liczę na to że obejdzie się bez immunopresji ale może chociaż dawki będą ludzkie. Z mojego punktu widzenia prof Jerzak jest lekarzem z powołania i mimo że nie mówi wiele to badania analizuje szczegółowo i wydaje się że wie co robi i wie w którym kierunku iść najważniejsze żeby był efekt! ( a podobno ma już kilka pacjentek w ciąży po tym innowacyjnym leczeniu 😁)
    Zdecydowanie warto o tym pomyśleć, bo mam wrażenie , że po ostatniej stymulacji i transferach i masie leków, które w sumie jeszcze przyjmuje, bo dopiero dzisiaj negatywna beta... to mam wrażenie, że mój organizm zaczyna powoli siadać i potrzebuje chwili regeneracji :)

    A powiedzcie mi, gdzie robilyscie te wszystkie badania? Ja aktualnie mieszkam w Wawie i zupełnie nie wiem gdzie to zrobić 🙈 i czy na krzywą cukrową i insulinową potrzebne jest skierowanie?

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • Megg Autorytet
    Postów: 386 278

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    Zdecydowanie warto o tym pomyśleć, bo mam wrażenie , że po ostatniej stymulacji i transferach i masie leków, które w sumie jeszcze przyjmuje, bo dopiero dzisiaj negatywna beta... to mam wrażenie, że mój organizm zaczyna powoli siadać i potrzebuje chwili regeneracji :)

    A powiedzcie mi, gdzie robilyscie te wszystkie badania? Ja aktualnie mieszkam w Wawie i zupełnie nie wiem gdzie to zrobić 🙈 i czy na krzywą cukrową i insulinową potrzebne jest skierowanie?

    W Wawie cytokiny zrobisz w Synevo na Dzikiej a Kir w Medgen. Test Na trombofilie dostalam od prof ale mozna zamowic do domu z ich strony. A reszta bez problemu wszędzie :)

    mAnik lubi tę wiadomość


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • Aneczka88 Przyjaciółka
    Postów: 88 160

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mAnik wrote:
    No to już zupełnie nie wiem na kogo się zdecydować ;)

    Ciężko tu cokolwiek doradzać ( szczególnie mi jako że o problemie z cytokinami dowiedziałam się dzisiaj rano 😛) ale myślę że musisz zdecydować czy wolisz działać od razu lekami( być może efekt uzyskasz wczesniej) czy spróbować holistycznych metod, które mogą wydłużyć czas leczenia, ale być może (nie wiem) mniej obciąża organizm. Ja stwierdziłam że jak czekałam 5 lat na ciążę to poczekam jeszcze te kilka miesięcy - uczę się cierpliwości 😉

    mAnik lubi tę wiadomość

  • Aneczka88 Przyjaciółka
    Postów: 88 160

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    W Wawie cytokiny zrobisz w Synevo na Dzikiej a Kir w Medgen. Test Na trombofilie dostalam od prof ale mozna zamowic do domu z ich strony. A reszta bez problemu wszędzie :)

    Ja też robiłam cytokiny na Dzikiej, KIR nie miałam zleconego. Co do testu na trombofilie to robiłam przez testdna.pl (pobranie w Warszawie, bo jest kilka punktów pobrań wyszczególnionych na stronie). Co do krzywej cukrowej i insulinowej to robiłam w szpitalu na badaniach endokrynologicznych więc nie wiem ale pewnie można wszędzie to zrobić bez problemu prywatnie ( co do NFZ nie wiem bo juz dawno zrezygnowałam z ich usług )

    mAnik lubi tę wiadomość

  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka88 wrote:
    Ciężko tu cokolwiek doradzać ( szczególnie mi jako że o problemie z cytokinami dowiedziałam się dzisiaj rano 😛) ale myślę że musisz zdecydować czy wolisz działać od razu lekami( być może efekt uzyskasz wczesniej) czy spróbować holistycznych metod, które mogą wydłużyć czas leczenia, ale być może (nie wiem) mniej obciąża organizm. Ja stwierdziłam że jak czekałam 5 lat na ciążę to poczekam jeszcze te kilka miesięcy - uczę się cierpliwości 😉
    Mój M. będzie miał teraz pewnie kilka miesięcy leczenia, więc w sumie mi się tak nie spieszy :) My czekamy już 3 lata i w sumie na początku nie mogłam sobie wyobrazić nawet miesiąca zwłoki, teraz kilka miesięcy nie robi wielkiej różnicy, oby się udało :)

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • mAnik Znajoma
    Postów: 20 38

    Wysłany: 15 lipca 2020, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    W Wawie cytokiny zrobisz w Synevo na Dzikiej a Kir w Medgen. Test Na trombofilie dostalam od prof ale mozna zamowic do domu z ich strony. A reszta bez problemu wszędzie :)
    Test na trombofilie juz mam, bo w sumie robiłam jeszcze przed stymulacją :) dzięki za pomoc!

    Starania od sierpnia 2017
    07.2019 IUI ☹️
    08.2019 IUI ☹️
    02.2020 pierwsze podejście do in vitro- długi protokół- po miesiącu przerwany przez koronę ☹️
    04.2020 drugie podejście do in vitro
    05.06.2020 pobranie komórek, wyhodowalam 8, 6 poddano zapłodnieniu, mamy 3 słabiutkie zarodki
    08.06.2020 transfer świeży dwóch 3-dniowców (5B/C i 6C) ☹️
    09.07.2020 transfer jedynego ❄️ 4BB 🙏🙏🙏
    6dpt beta <0.1 😞😞😞
  • Pp123 Koleżanka
    Postów: 59 23

    Wysłany: 15 lipca 2020, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megg wrote:
    A wiesz może czy można jakoś podnieść te wartości w il10?

    Ja mam IL10 ponad 500 i dostałam zalecenia od doc Paśnika na szczepienia ale nie wiem czy się na nie zdecyduje...
    Znowu prof Jerzak zaleca tak jak dziewczyny piszą dieta, ćwiczenia i immunopresja ale dopiero jak zajde w ciążę bo teraz koronawirus. Moja ostatnio ciążę prowadziłam u Jerzak i niestety doszlo do poronienia, a więc sama jestem w kropce co dalej.

    mutacje: PAI 1 homozygota,V Leiden heterozygota, MTHFR 665C homozygota 1286A heterozygota, PCOS, lekka niedoczynność, immunologia za niskie IL10, za wysokie IL2

    3 poronienia 05 i 09 2019, 05 2020 nigdy nie wykryto akcji serca

    06.2021 narodziny naszej córeczki ❤
‹‹ 1407 1408 1409 1410 1411 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ