X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN-VITRO - MAJ 2019
Odpowiedz

IN-VITRO - MAJ 2019

Oceń ten wątek:
  • Sara88 Ekspertka
    Postów: 209 389

    Wysłany: 12 maja 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was kochane. Nie moglam was nadrobic ale juz sie uporalam. Trzymam za wszystkie kciuki I za wasze kropeczki aby zostaly z wami na 9 miesiecy i zebyscie dolaczyly na fioletowa jak najszybciej,bo czekamy tam na was. Milej niedzieli. Pozdrawiam ;-)

    Makt, ELI ;), CYTRYNKA_2016, Basia-Basia lubią tę wiadomość

    bl9ck6nlh03zdmsd.png
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 12 maja 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    Cześć dziewczyny
    Rozpoczęłam monitoring do kriotransferu. Jestem po trzech nieudanych transferach i tym razem mój lekarz proponuje podanie Encortonu po transferze + zastosowanie Embryoglue. Jak to się nie uda to nie wiem co dalej, czy robić jakieś badania, czy próbować dalej w ciemno...

    Czy któraś z was brała Encorton? Najbardziej boję się chyba wzrostu wagi, bo po sterydach się chyba tyje. Ktoś ma jakieś opinie?
    Ja brałam Metypred od 5 dni przed transferem do 7tc i tak samo jak dziewczyny, waga bez zmian

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • LadyS Ekspertka
    Postów: 144 147

    Wysłany: 12 maja 2019, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Encorton brałam trzy miesiące, i też nie przytyłam 😊

    c55fdqk3n0x5gje7.png
    36 lat, INV kwiecień 2019, długi protokół.
    06.04 transfer dwóch zarodków
    13dpt - beta 174 17dpt - beta 989
  • Czarna Przyjaciółka
    Postów: 108 256

    Wysłany: 12 maja 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.
    Jesteście niekwestionowanymi ekspertkami.
    Powiedzcie mi jak to wygląda, bo sama myślę i się nakręcam.
    8 dzień cyklu,
    Estadiol- 1018
    8 pęcherzyków o wymiarach 14 do 10.

    Brzmi obiecująco? Czy wręcz przeciwnie? 🤔🤔🤔

    33 lata
    Niepłodność pierwotna
    Hsg
    Histeroskopia
    Laparoskopia
    Wszystko ok
    2x iui 😕
    27.02.2019 IUI 😥😥😥
    Idę dalej!
    22 maj 2019 transfer 5 dniowej blaski 4.2.2
    Czekaja na nas jeszcze 2 ❄️❄️
  • Alstro38 Ekspertka
    Postów: 217 160

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam

  • Makt Autorytet
    Postów: 17873 15459

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aprill wrote:
    Cześć dziewczyny
    Rozpoczęłam monitoring do kriotransferu. Jestem po trzech nieudanych transferach i tym razem mój lekarz proponuje podanie Encortonu po transferze + zastosowanie Embryoglue. Jak to się nie uda to nie wiem co dalej, czy robić jakieś badania, czy próbować dalej w ciemno...

    Czy któraś z was brała Encorton? Najbardziej boję się chyba wzrostu wagi, bo po sterydach się chyba tyje. Ktoś ma jakieś opinie?

    Sterydy zwiększają apetyt co może się przekładać na wzrost wagi plus mogą prowadzić do puchnięcia/ zatrzymania wody, ale mając tego świadomość można się ustrzec przed drastycznym wzrostem wagi :)

    Basia-Basia lubi tę wiadomość

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    2/6 transferów udane, skuteczności 33,33%

    Macierzyństwo Krk->KrakOvi
    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • Makt Autorytet
    Postów: 17873 15459

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Dziewczyny, w końcu mogę to napisać: wracamy do domu we trójkę 😍 podali mi dzisiaj blastkę 5.1.1

    Nie mogę uwierzyć, że to się w końcu dzieje ☺️ Ogólnie jestem nastawiona pozytywnie, ale czas pokaże jak to się potoczy.

    Dostałam raport od embriologa, okazało się że z 16 dojrzałych komórek udało się zapłodnić 12. W 2 dobie było 9, w 3 dobie 8, w 4 dobie 5.
    Do 5 doby dotrwały 4 😍 czyli mamy jeszcze 3 ❄️❄️❄️
    Nie spodziewałam się takiego wyniku, naprawdę.

    Dziękuję za wszystkie kciuki i wsparcie! 😘
    A teraz jedziemy z mężem na dobry obiad do knajpki. W końcu mamy co świętować 🥳😍

    Super wynik!:) trzymam kciuki zeby kropka została z wami :)

    Catlady lubi tę wiadomość

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    2/6 transferów udane, skuteczności 33,33%

    Macierzyństwo Krk->KrakOvi
    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • Makt Autorytet
    Postów: 17873 15459

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam

    Strasznie mi przykro :( jesteś mega silna, mam nadzieje, że wkrótce się jednak uda na 9 mcy.
    Co do badań nie pomogę, jedynie wysyłam pozytywne myśli 😘

    Alstro38 lubi tę wiadomość

    age.png
    19.03.2020 (39+0), CC, 13:35, 3335g, 54 cm

    age.png
    24.06.2022 (39+1), SN, 9:55, 2985g, 52 cm

    2 IVF-9.07(20dc)-ET(2)-3.1.1
    6dpt beta 12,37, prog 8,6;
    15dpt (4+6)- GS 2,2 mm, YS 1,1 mm;
    23dpt (6+0)- CRL 1,8 mm i ❤️

    13.10(21dc)-FET(5)-S-bl2
    +atosiban+encorton 7,5mg+Prograf+accofil
    6 dpt beta 20,51
    15 dpt (5+0)-GS 3,7 mm
    21 dpt (5+6)-CRL 1,8 mm i ❤️

    2/6 transferów udane, skuteczności 33,33%

    Macierzyństwo Krk->KrakOvi
    Amh 2019 1,35->2024 0,58
    Nasza historia

    weight.png
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna wrote:
    Dziewczyny.
    Jesteście niekwestionowanymi ekspertkami.
    Powiedzcie mi jak to wygląda, bo sama myślę i się nakręcam.
    8 dzień cyklu,
    Estadiol- 1018
    8 pęcherzyków o wymiarach 14 do 10.

    Brzmi obiecująco? Czy wręcz przeciwnie? 🤔🤔🤔
    Jutro Ci powiem jaki miałam estradiol w 8 dniu stymulacji, bo wczoraj robiłam, ale dopiero jutro wynik.

    Czarna ilość jajeczek to wielka tajemnica i zdarzenie losowe.

    Ja mam większe pęcherzyki w 6 dniu stymulacji miałam 15,16 mm. A estradiol koło 600. Ale nie wiem czy to dobrze czy źle. U mnie zawsze szybko rosły pęcherzyki. Kiedy masz punkcję?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam

    Byłaś u jakiegoś immunologa czy tylko badania robiłaś? Jakie badania immunologiczne robiłaś?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Czarna Przyjaciółka
    Postów: 108 256

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Jutro Ci powiem jaki miałam estradiol w 8 dniu stymulacji, bo wczoraj robiłam, ale dopiero jutro wynik.

    Czarna ilość jajeczek to wielka tajemnica i zdarzenie losowe.

    Ja mam większe pęcherzyki w 6 dniu stymulacji miałam 15,16 mm. A estradiol koło 600. Ale nie wiem czy to dobrze czy źle. U mnie zawsze szybko rosły pęcherzyki. Kiedy masz punkcję?

    Pewnie jutro się dowiem kiedy punkcja.
    Cały czas żyje w niepewności (z resztą jak każda z Was)
    Lekarz daleki jest od optymizmu czy pesymizmu.
    Ja wszystko wiem, wszystko rozumiem, że każda inaczej reaguje, przechodzi to ale twardo stąpam po ziemi i takie zawieszenie jest najgorsze.
    EVKILL a Ty kiedy masz termin punkcji?

    33 lata
    Niepłodność pierwotna
    Hsg
    Histeroskopia
    Laparoskopia
    Wszystko ok
    2x iui 😕
    27.02.2019 IUI 😥😥😥
    Idę dalej!
    22 maj 2019 transfer 5 dniowej blaski 4.2.2
    Czekaja na nas jeszcze 2 ❄️❄️
  • Alstro38 Ekspertka
    Postów: 217 160

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Byłaś u jakiegoś immunologa czy tylko badania robiłaś? Jakie badania immunologiczne robiłaś?
    Byłam u immunologa w Novum tu gdzie się leczę , z badań które mi zalecił (ale nie mam ich teraz przed sobą to dokładnie nie napiszę )wszystko było w normie . . .

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna wrote:
    Pewnie jutro się dowiem kiedy punkcja.
    Cały czas żyje w niepewności (z resztą jak każda z Was)
    Lekarz daleki jest od optymizmu czy pesymizmu.
    Ja wszystko wiem, wszystko rozumiem, że każda inaczej reaguje, przechodzi to ale twardo stąpam po ziemi i takie zawieszenie jest najgorsze.
    EVKILL a Ty kiedy masz termin punkcji?
    Ja mam we wtorek, czyli 12 DC, ostatnio miałam w 13 DC.

    Dziwne, że mam więcej pęcherzyków i są większe a estradiol mniejszy od Ciebie. Zaczęłam się martwić.

    Czy ktoś wie jaki powinien być estradiol w trakcie stymulacji? Albo jaki miałyście estradiol i ile dojrzałych jajeczek?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Byłam u immunologa w Novum tu gdzie się leczę , z badań które mi zalecił (ale nie mam ich teraz przed sobą to dokładnie nie napiszę )wszystko było w normie . . .
    Spróbuj do dr Paśnika, chyba jeden z najlepszych w PL immunologów, może będzie miał jakiś pomysł.

    Basia-Basia lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam

    Alstro!! Bardzo mi przykro :(( to faktycznie cos sie dzieje akurat w 6tym tygodniu.. musisz se dobijac do jakichs specjalistow .. mam nadzieje ze ktos pomoze . trzymaj sie kochana :*

    Alstro38 lubi tę wiadomość

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • Czarna Przyjaciółka
    Postów: 108 256

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja mam we wtorek, czyli 12 DC, ostatnio miałam w 13 DC.

    Dziwne, że mam więcej pęcherzyków i są większe a estradiol mniejszy od Ciebie. Zaczęłam się martwić.

    Czy ktoś wie jaki powinien być estradiol w trakcie stymulacji? Albo jaki miałyście estradiol i ile dojrzałych jajeczek?

    Evkill nie martw się na zapas. Daj znać jutro jak po wizycie. Trzymam kciuki.

    33 lata
    Niepłodność pierwotna
    Hsg
    Histeroskopia
    Laparoskopia
    Wszystko ok
    2x iui 😕
    27.02.2019 IUI 😥😥😥
    Idę dalej!
    22 maj 2019 transfer 5 dniowej blaski 4.2.2
    Czekaja na nas jeszcze 2 ❄️❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam


    Bardzo mi przykro, że kolejny raz musisz przez to przechodzić 😪 tu na forum sporo dziewczyn poleca prof. Jerzak po poronieniach... Może warto się skonsultować...

    Alstro38 lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna wrote:
    Evkill nie martw się na zapas. Daj znać jutro jak po wizycie. Trzymam kciuki.
    Jutro nie mam wizyty, tylko wyniki hormonów z soboty. Dziś ostatni zastrzyk - ovitrell i we wtorek o 8 punkcja. Ale zleciało.

    elfi, Basia-Basia lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Emi82 Autorytet
    Postów: 606 162

    Wysłany: 12 maja 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alstro38 wrote:
    Cześć dziewczyny, przepraszam jeśli popsuję statystyki ale jestem w kwiatniu zaznaczona jako powodzenie i faktycznie tak było , nawet widziałam serduszko w poniedziałek . W piatek już go nie było . . . Była /jest jeszcze to moja 5 ciąża wszystkie konczyły się w podobnym terminie . Na in vitro trafiłam dlatego że 4 ciaża umiejscowiła się w jedynym jajowodzie który musieli usunąć. Tak naprawdę w przychodni leczenia niepłodności nie szukali co było przyczyna poprzednich niepowodzeń i chyba nie będą tego szukać ale ja bym chciała sprawdzić . . .
    Tak naprawdę to nie mamy problemu z zajściem w ciążę , coś dzieje się po 6 tygodniu w podstawowych badaniach immunologicznych nic nie wychodzi. . .Podpowiedzcie gdzie mam szukać "pomocy", nie chcę próbować a może kiedyś się uda . . . Mam co prawda 6 mrozaczków ale każda strata nie jest łatwa . . .
    Ale się rozpisałam

    powiedz prosze, czy sprawdzałaś czy nie masz problemu z krzepliwościa?

    Alstro38 lubi tę wiadomość

    Emi82
    1 mrozaczek 2.2.2;
    MTHFR_1298A-C Układ heterozygotyczny
    3 transfer z tevagrastimem :(
    2 transfer :(
    1 transfer :(.
    3 stymulacje: zebrane 4 zarodki 5 dniowe;
    2016: 1 pełen cykl in vitro z podaniami kolejno 3 zarodków 3 dniowych -:(
    endometrioza IV, biopsja endo - ok, uma 4 razy - ok
    3 laparoskopie,
    AMH około 1
    ANA pozytywny
    KIR brak 3DP1 haplo Bx.
    Maż OK
    Starania: 2014
  • ELI ;) Autorytet
    Postów: 401 897

    Wysłany: 12 maja 2019, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w którym tyg ciąży zaczelyscie współżyc?
    Nie robiliśmy tego chyba z 3 miesiące 🙈 i tak myślę czy 5 tydz to dobry pomysl🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2019, 15:18

    1 IVF, -krótki - ET - transfer kwiecien 4.1.1 I 3.1.1 - beta 6 dpt 32,6. beta 10 dpt 159,7, 20dpt 4508, 27dpt 20485
    Urodzili się chłopcy w 35tc, są tacy sami! Nasze 2 CUDY!
    Wróciliśmy po naszą ostatnią dzidzię.
‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ