X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro- start listopad
Odpowiedz

In vitro- start listopad

Oceń ten wątek:
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybitwa wrote:
    mysle, ze zaczniemy w styczniu, bo gdybym nawet rzucila sie do "roboty" w grudniu, to transfer przypadalby na okolice Sylwestra, ja juz dosc sie stresowalam jak teraz bylo Wszystkich Swietych itd, wiec wole poczekac do stycznia na spokojnie i przynajmniej podregeneruje sie troszke.
    Mysle,ze beda mnie pewnie chcieli mocniej stymulowac, skoro tylko 4 komorki byly dobre a jeden zarodek byl ok.. z drugiej str bede sie wtedy bala w cholere hiperki.
    Ja w ogole sie boje. Kolejnej porazki oczywiscie. No ale jak to mowi moj maz, ile mozna miec pecha nie ?

    Zastanawia mnie ostatnio jedna rzecz. ja jestem z tych , ktore maja owulacje bardzo pozno - dlugie cykle, moje pecherzyki pekaja naturalnie jak maja ok.. 3 cm ! jeden doktor powiedzial mi kiedys, ze to tez mogla byc przyczyna, ze sa jakby"przejrzale" wtedy.. ale z drugiej strony, teraz mialam pobrane tak szybko, one mialy chyba ok 20 mm.. moze powinnam jednak miec je troszke podrosniete.. chociaz o 1 dzien wiecej?
    myslicie, ze to w ogole moze miec wplyw? no bo na 7 pobranych 4 byly tylko dojrzale zeby w ogole probowac je zaplodnic... moze za wczesnie byla punkcja????
    Jestem ciekawa Waszego zdania

    Rzeczywście naturalnie późno ci pękały co mogło miec wpływ na ich jakość. Jeżeli chodzi o cykl stymulowany to tu komórki są hamowane przez leki, odpiero ostatni zastrzyk (np ovitrelle) pobudza je, żeby dojrzały. Tak to rozumiem, więc wydaje mi się, że nie pobrali ci za wczesnie, szczególnie, że czytałam, że pobeira się takie od 16-20 mm.

    U mnie niestety też pobrali tylko 10, cześć niedojrzałych, a estradiol poszedł w kosmos.

    Hiperki bym się nie bała na zapas, chociaż każda stymulacja jest inna, inaczej reagujesz itp, ważne żeby pilnować Estradiolu.

    Na pewno będzie dobrze, zaczniesz rok z niezłym przytupem :)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Mi się wydaje, że trochę za szybko, aby test coś pokazał... że to może pozostałość ovitrelle...
    Ale mam nadzieję, że się mylę :)
    Hmmm 8 dni po ovitrelle... kurcze może faktycnie ...

    palyna
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    A ile dni miał zarodek?
    3 dniowe 2 zarodki

    palyna
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Mi się wydaje, że trochę za szybko, aby test coś pokazał... że to może pozostałość ovitrelle...
    Ale mam nadzieję, że się mylę :)

    No właśnie też doczytałam, że 3 dpt więc wcześnie, dlatego jeżeli zarodek był 5 dniowy to już mogło coś wyjść,ale pewnie na podobnym poziomie jak zastrzyk, a może to i to daje mocną kreskę? :)

    Najelpiej zrobić betę i parzeć na przyrost , niestety cierpliwość jednak zaoszczędza nerwów, ale to też nie jest moja mocna strona :)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    A cały ovitrelle brałaś? Kiedy robisz betę?
    Cały ovitrelle , nie wiem może jutro pójdę, ale nie wiem czy jest sens..
    Bo może faktycznie 8 dni po ovitrelle to jeszcze pozostałość...
    Ale wiecei 5 dni to ja rozumiem , nie miałabym złudzeń... ale 8 i taka wyraźna kreska to nie wiem

    palyna
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    3 dniowe 2 zarodki

    To wcześnie, bo to tak jakby 6 dpo tak? (Jakoś dziewczyny to liczyły), więc może to być jeszcze zastrzyk, co nie znaczy, ze się nie udało, szczególnie przy dwóch zarodkach beta może szybko być spora :)

    Trzymam mocno kciuki!!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    No właśnie też doczytałam, że 3 dpt więc wcześnie, dlatego jeżeli zarodek był 5 dniowy to już mogło coś wyjść,ale pewnie na podobnym poziomie jak zastrzyk, a może to i to daje mocną kreskę? :)

    Najelpiej zrobić betę i parzeć na przyrost , niestety cierpliwość jednak zaoszczędza nerwów, ale to też nie jest moja mocna strona :)
    Kurcze ja to zawsze sobie niepotrzebnie namnożę problemów :)
    Stary taki człowiek a głupi , że głowa mała :)
    Już mi się smiać chce z tego wszystkiego :)

    palyna
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @rybitwa co do mocniejszej stymulacji, to dużo zależy od danego cyklu, kazdy nawet na lekach różni się od siebie... ja podczas stymulacji do IUI na najmnienszej dawce jaką dają miałam 3 pecherzyki, potem kolejna stymulacja ta sama dawk i 1 pęcherzyk, kolejna stymulacja delikatnie większa dawka 6 pęcherzyków... nastepnie powrot do pierwszej dawki i dwa pecherzyki... także może teraz u Ciebie też będzie inaczej i bedzie ich bardzo duzo :)

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Kurcze ja to zawsze sobie niepotrzebnie namnożę problemów :)
    Stary taki człowiek a głupi , że głowa mała :)
    Już mi się smiać chce z tego wszystkiego :)

    Ja Ci się wcale nie dziwię. Zobaczę ile ja wtrzymam, bo jakoś nie daje sobie szansy, że dootrwam do 9dpt :)
    Bądź dobrej myśli, oby obie fasolki się zadomowiły :)

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Cały ovitrelle , nie wiem może jutro pójdę, ale nie wiem czy jest sens..
    Bo może faktycznie 8 dni po ovitrelle to jeszcze pozostałość...
    Ale wiecei 5 dni to ja rozumiem , nie miałabym złudzeń... ale 8 i taka wyraźna kreska to nie wiem
    Trochę wcześnie to wszystko, jesteś dzisiaj 3dpt 3dniowych zarodków.
    Trzymam kciuki żeby to były kruszynki a nie ovitrelle.
    Beta wszystko wyjaśni ale jutro to też trochę wcześnie.

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 20 listopada 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybitwa wrote:
    mysle, ze zaczniemy w styczniu, bo gdybym nawet rzucila sie do "roboty" w grudniu, to transfer przypadalby na okolice Sylwestra, ja juz dosc sie stresowalam jak teraz bylo Wszystkich Swietych itd, wiec wole poczekac do stycznia na spokojnie i przynajmniej podregeneruje sie troszke.
    Mysle,ze beda mnie pewnie chcieli mocniej stymulowac, skoro tylko 4 komorki byly dobre a jeden zarodek byl ok.. z drugiej str bede sie wtedy bala w cholere hiperki.
    Ja w ogole sie boje. Kolejnej porazki oczywiscie. No ale jak to mowi moj maz, ile mozna miec pecha nie ?

    Zastanawia mnie ostatnio jedna rzecz. ja jestem z tych , ktore maja owulacje bardzo pozno - dlugie cykle, moje pecherzyki pekaja naturalnie jak maja ok.. 3 cm ! jeden doktor powiedzial mi kiedys, ze to tez mogla byc przyczyna, ze sa jakby"przejrzale" wtedy.. ale z drugiej strony, teraz mialam pobrane tak szybko, one mialy chyba ok 20 mm.. moze powinnam jednak miec je troszke podrosniete.. chociaz o 1 dzien wiecej?
    myslicie, ze to w ogole moze miec wplyw? no bo na 7 pobranych 4 byly tylko dojrzale zeby w ogole probowac je zaplodnic... moze za wczesnie byla punkcja????
    Jestem ciekawa Waszego zdania
    Rybitwa powiedz mi prosze czy ty dostalas wskazowki ze mozesz powtarzac procedure po 1 cyklu?
    Pytam bo ja tez niestety musze powtorzyc ale dostalam wyrazne polecenie ze minimum 3 miesiace mam czekac. Zastanawia mnie skad taka roznica, olbrzymia roznica. 1 cykl a 3 miesiace (min.3!!!) to straszna rozbieznosc.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Trochę wcześnie to wszystko, jesteś dzisiaj 3dpt 3dniowych zarodków.
    Trzymam kciuki żeby to były kruszynki a nie ovitrelle.
    Beta wszystko wyjaśni ale jutro to też trochę wcześnie.
    Pewnie macie rację :)
    Tak jak mówię, ja sobie zawsze niepotrzebnych zmartwień przysporzę :)
    A byłam 100% pewna że wyjdzie biel wizira :)

    palyna
  • Dorka81 Autorytet
    Postów: 457 162

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja chyba oszaleję. Jestem 7 dpt, już bym chciała wiedzieć co i jak, jednocześnie mam czekać do 10 dnia z beta. Myślałam o sikancu, ale może lepiej się wstrzymać. Kurczę, wczoraj już myślałam, że dostanę @ tak się czułam, dzisiaj mnie coś kłuje z lewej strony....to jest jakieś szaleństwo. Podchodzę do tego 4 raz i za każdym razem takie same emocje:(

    Dorka81
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorka81 wrote:
    Dziewczyny ja chyba oszaleję. Jestem 7 dpt, już bym chciała wiedzieć co i jak, jednocześnie mam czekać do 10 dnia z beta. Myślałam o sikancu, ale może lepiej się wstrzymać. Kurczę, wczoraj już myślałam, że dostanę @ tak się czułam, dzisiaj mnie coś kłuje z lewej strony....to jest jakieś szaleństwo. Podchodzę do tego 4 raz i za każdym razem takie same emocje:(
    Hehehe następna :)
    Widzę , że cierpliwość nie jest naszą cnotą :)
    Lepiej poczekaj , chociaz 7dpt już coś powinno "zaskoczyć"
    Ja z autopsji wiem , że nie wytrzymałabym :D

    palyna
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorka81 wrote:
    Dziewczyny ja chyba oszaleję. Jestem 7 dpt, już bym chciała wiedzieć co i jak, jednocześnie mam czekać do 10 dnia z beta. Myślałam o sikancu, ale może lepiej się wstrzymać. Kurczę, wczoraj już myślałam, że dostanę @ tak się czułam, dzisiaj mnie coś kłuje z lewej strony....to jest jakieś szaleństwo. Podchodzę do tego 4 raz i za każdym razem takie same emocje:(

    Ty miałaś Dorka 5 dniowy zarodek prawda?
    Mi przy 5 dniowym mowia, zeby czekac do 9dpt, ale myślę, że jakbyś chciała się jednak złamać i zatestować wczesniej, to lepiej beta :) Dziewczyny tutaj już w 5tdp miały pozytywny wynik, chociaż może się zdarzyć, że pojawi się później.

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • Dorka81 Autorytet
    Postów: 457 162

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Hehehe następna :)
    Widzę , że cierpliwość nie jest naszą cnotą :)
    Lepiej poczekaj , chociaz 7dpt już coś powinno "zaskoczyć"
    Ja z autopsji wiem , że nie wytrzymałabym :D
    No ja nigdy do cieriwych nie należała, Babcia od zawsze powtarza, że jestem w gorącej wodzie kąpana...ale teraz to po prostu aż nogami przebieram hahaha

    Dorka81
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kiedy robić ten zestaw badań do ivf? Czy muszę je mieć na punkcję czy na transfer? Oczywiście facet musi mieć na punkcję, bo wtedy zapładnia, ale u mnie chyba ważniejsze jest przy transferze? Jak myślicie? Punkcje będę miała w grudniu a transfer w lutym.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Dorka81 Autorytet
    Postów: 457 162

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Ty miałaś Dorka 5 dniowy zarodek prawda?
    Mi przy 5 dniowym mowia, zeby czekac do 9dpt, ale myślę, że jakbyś chciała się jednak złamać i zatestować wczesniej, to lepiej beta :) Dziewczyny tutaj już w 5tdp miały pozytywny wynik, chociaż może się zdarzyć, że pojawi się później.
    No właśnie, jedyne co mnie powstrzymuje to strach....przed jedną kreską i gdybanie, że może jednak beta coś pokaże. Tak ja miałam 5 dniowa blastke. Kurczę....sama nie wiem

    Dorka81
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Ty miałaś Dorka 5 dniowy zarodek prawda?
    Mi przy 5 dniowym mowia, zeby czekac do 9dpt, ale myślę, że jakbyś chciała się jednak złamać i zatestować wczesniej, to lepiej beta :) Dziewczyny tutaj już w 5tdp miały pozytywny wynik, chociaż może się zdarzyć, że pojawi się później.
    Rożne rzeczy się zdarzają :)
    Każdy organizm jest inny , każdy zarodek na innym etapie podziałów :)
    U mnie 3 dniwoy to tak naprawdę już był w stadium moruli tak był dobrze podzielony :)
    Także dziewczyny nie ma jednego określonego schematu :)

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze cierpliwość miałyśmy ale z każdym cyklem trochę mniej moze ;) Człowiek wariuje.

‹‹ 123 124 125 126 127 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ