X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro- start listopad
Odpowiedz

In vitro- start listopad

Oceń ten wątek:
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    Inofrmują Cię o zmianach? Rany ja nic nie wiem o swoich...

    Ale 7 to ciągle dobry wynik. Rozumiem, że 7 odpadło w 3 dobie po prawidłowym zapłodnieniu?
    Widocznie były słabsze, ale mocno trzymamy kciuki za pozostałą 7, niech dotrwają jeszcze te kilka dni.

    Lepiej Kochana mieć 1-2 mrozaki silne, albo nawet 1 tylko zarodek skuteczny, niż jakby miały po transferze nie przetrwać. Nie zamartwiaj się, zostały 2 dni i na pewno kropki będą silne!
    Umowilam sie z moja gin ze bedzie mi pisala jak sprawy sie maja, zobaczymy wierze ze bedzie dobrze. DZIEKUJE za wsparcie:)

    _Hania lubi tę wiadomość

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bz10 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie proszę czy po odstawieniu leków po niepowodzeniu mam wrócić do dawki bromergonu, która brałam przed stymulacjami? Nie dopytałam lekarza a wizyta dopiero za ponad dwa tyg. Boje się powrotu torbieli... może któraś z was wie
    To sa antyki? Mi.kazala.wrocic.od razu.w.dniu punkcji, ale.ja nie mialam transferu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Odebralam dzis wyniki i tez mam mutacje kilku genow. W 3 jest wynik heterozygota
    Powiedz mi prosze z czym to sie je? Zupelnie nie mam pojecia co to oznacza, w internecie mnostwo informacji z ktorych nic nie wynika. Ja po pierwszej procedure dostalam polecenie zrobienia ale zupelbie nie wiem co za soba niosa te mutacje wmojej sytuacji, tj. Przy probach inv.
    Ja.też mam.heterozygote. jedyne co z.tego wzgledu zmienilam w zyciu to.to, ze przyjmuje metylowany.kwas.foliowy. ps. Mam pare stron od lekarza genetyka.na.ten temat, jesli.chcesz.to.na.priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 21:26

  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bz10 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie proszę czy po odstawieniu leków po niepowodzeniu mam wrócić do dawki bromergonu, która brałam przed stymulacjami? Nie dopytałam lekarza a wizyta dopiero za ponad dwa tyg. Boje się powrotu torbieli... może któraś z was wie

    Bromergon wiem, że jest na prolaktynę. Nie wiem jak ma się do torbieli. To dość silny lek, ja po nim mialam mega skutki uboczne i odstawilam - po wzięciu tabeltki miałam taki helikopter, że ani razu nie doszlam do łazienki.

    W każdym razie wracając do Twojego pytania - wszelkie leki ich dawki etc. koniecznie z lekarzem, bo my chociaż mega dobre chęci to możemy namieszać.
    Jeżeli do wizyty masz daleko zadzwoń do kliniki, na pewno coś podpowiedzą

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja.też mam.heterozygote. jedyne co z.tego wzgledu zmienilam w zyciu to.to, ze przyjmuje metylowany.kwas.foliowy. ps. Mam pare stron od lekarza genetyka.na.ten temat, jesli.chcesz.to.na.priv
    Czy to jakis kwas foliowy na recepte? Czy jest tak po prostu dostepny.
    Czy ten inny kwas wiaze sie tylko z mutacja mthfr? U mnie jeszcze wyszla hetrozygota w protrombina czynnik II i pai1. I oczywiscie w ogole nie mampojecia co to wszystko oznacza :) na kazdym etapie ciagle cos nowego wychodzi.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja.też mam.heterozygote. jedyne co z.tego wzgledu zmienilam w zyciu to.to, ze przyjmuje metylowany.kwas.foliowy. ps. Mam pare stron od lekarza genetyka.na.ten temat, jesli.chcesz.to.na.priv

    No pewnie ze chce. Kochana jestes :*
    Wyslalam ci zaproszenie wiec jakbys miala chwilke to przeslij prosze.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • bz10 Autorytet
    Postów: 1693 1683

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale wy macie badania wypasione porobione! Mam nadzieje, ze lekarz tez je teraz zleci ;-)

    5 lat starań, niedoczynność tarczycy, hashimoto, wysoka prolaktyna, endometrioza IIst.13.XI transfer 2BB :-(, 04.II crio 2AB :-( , crio 04.04, 5dpt-23,2; 7dpt-70; 9dpt-209; 19dpt- 6194; 26dpt ❤️ :-) l22n4z17e4pubq4y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Czy to jakis kwas foliowy na recepte? Czy jest tak po prostu dostepny.
    Czy ten inny kwas wiaze sie tylko z mutacja mthfr? U mnie jeszcze wyszla hetrozygota w protrombina czynnik II i pai1. I oczywiscie w ogole nie mampojecia co to wszystko oznacza :) na kazdym etapie ciagle cos nowego wychodzi.
    Jest.watek oz mutacjach, może tam Ci ktos.cos.wiecej powie. Nie mam.pojecia co.to promtrombina. A.nie mialam.rozmowy z lekarzem ? Ja.robilam w labolatorium testy dnia i od.razu byla rozmowa.telefoniczna z genetykiem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To.nie jest kwas.na.receptę. ja mam.zalecone.od.lekarza Folian z.solgara. w aptece nie.zawsze.jest, ale.mozna.online zamówić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    No pewnie ze chce. Kochana jestes :*
    Wyslalam ci zaproszenie wiec jakbys miala chwilke to przeslij prosze.
    Napisalam.priv.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorka, Nina, Ewelka bardzo mi przykro.

    Wszystkim rosnącym betom serdecznie gratuluje :)

    Oczywiście kontakt z lekarka u mnie zerowy, koordynatorka powiedziała, zeby przestac brać leki. Nie wiem czy była biochemiczna czy w ogole nic sie nie zadziało. Chciałabym porozmawiać z lekarka na temat sterydów na następny transfer w związku z moimi alergiami i auto immunologiczna choroba.

    Następnym razem jak pojade do Pragi to tez zrobić badania krwi trochę jakby na zapas. Jeśli znowu sie nie uda, to trzeba bedzie moze szukać przyczyny, a nie będę jechać znowu do Pragi na same badania krwi, a tutaj nikt mnie nie zrobi bez skierowania.

    Co moge sprawdzić po nie udanym transferze? KIRy? Coś autoimmunologicznego, coś z krwią, moze coś z ta mutacja MH... co wspominacie?

  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Jest.watek oz mutacjach, może tam Ci ktos.cos.wiecej powie. Nie mam.pojecia co.to promtrombina. A.nie mialam.rozmowy z lekarzem ? Ja.robilam w labolatorium testy dnia i od.razu byla rozmowa.telefoniczna z genetykiem
    Dzis odebralam wyniki i tez czekam na telefon z laboratorium, moze cos wiecej mi powiedza. A teraz mam 3 miesiace przerwy przed kolejna procedura i nie mialam wplanach isc do lekarza. Ale chyba zadzwonie jutro do kliniki - moze mi cos powiedza telefonicznie.

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIK wrote:
    Dorka, Nina, Ewelka bardzo mi przykro.

    Wszystkim rosnącym betom serdecznie gratuluje :)

    Oczywiście kontakt z lekarka u mnie zerowy, koordynatorka powiedziała, zeby przestac brać leki. Nie wiem czy była biochemiczna czy w ogole nic sie nie zadziało. Chciałabym porozmawiać z lekarka na temat sterydów na następny transfer w związku z moimi alergiami i auto immunologiczna choroba.

    Następnym razem jak pojade do Pragi to tez zrobić badania krwi trochę jakby na zapas. Jeśli znowu sie nie uda, to trzeba bedzie moze szukać przyczyny, a nie będę jechać znowu do Pragi na same badania krwi, a tutaj nikt mnie nie zrobi bez skierowania.

    Co moge sprawdzić po nie udanym transferze? KIRy? Coś autoimmunologicznego, coś z krwią, moze coś z ta mutacja MH... co wspominacie?
    Bierzesz kwas metylowany?

  • Nina06 Przyjaciółka
    Postów: 175 37

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka02 wrote:
    Przykro mi bardzo, mialysmy transfer w ten sam dzien i mi tez nie wyszlo :-(. Ktory to byl Wasz transfer bo nasz 3 i nie mamy juz zadnych mrozaczkow. Zostaly nam 4 komorki ale juz nie chce podchodzic w tej klinice bo lekarz od poczatku nie mial zadnego pomyslu, dla niego to byla zwykla loteria.

    Szkoda,ze nam nie wyszlo:( to nasz pierwszy transfer zarodeczek byl trzy dniowy. Wiem ze znasz moj bol a ja znam twoj....to poczucie straty bezradnosci.

    Nina06
  • An_ia336 Autorytet
    Postów: 378 309

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIK wrote:
    Dorka, Nina, Ewelka bardzo mi przykro.

    Wszystkim rosnącym betom serdecznie gratuluje :)

    Oczywiście kontakt z lekarka u mnie zerowy, koordynatorka powiedziała, zeby przestac brać leki. Nie wiem czy była biochemiczna czy w ogole nic sie nie zadziało. Chciałabym porozmawiać z lekarka na temat sterydów na następny transfer w związku z moimi alergiami i auto immunologiczna choroba.

    Następnym razem jak pojade do Pragi to tez zrobić badania krwi trochę jakby na zapas. Jeśli znowu sie nie uda, to trzeba bedzie moze szukać przyczyny, a nie będę jechać znowu do Pragi na same badania krwi, a tutaj nikt mnie nie zrobi bez skierowania.

    Co moge sprawdzić po nie udanym transferze? KIRy? Coś autoimmunologicznego, coś z krwią, moze coś z ta mutacja MH... co wspominacie?
    Ja to podziwiam jak ty logistycznie to ogarniasz. Ja w 1 miescie pracuje, mieszkam i sie lecze i mam problem zeby wszystko ogarnac:) u mnie po nieudanej pierwszej procedurze dostalam polecenie zrobienia mutacji, kariotypy, ana2, atpo i przeciwciala antykardiolipinowe. Ponoc ze takie sa procedury po nieudanej probie. (aleu mnie proba skonczyla sie na punkcji)

    35 lat
    Trzeci rok staran
    Laparoskopia - niedrozny jajowod, jajeczkowanie ciagle z niedroznej strony:(
    10.2018 1 ivf dlugi protokol
    10.18 pierwsza punkcja, 3 komorki, 0 zarodkow
    03.2019 2 ivf krotki protokol
    22.03 punkcja 4 komorki 3 zarodki
    27.03 transfer 2 zarodkow i 1❄
    10.04 cb:(, pozostal 1 ❄
    25.05 transfer 3.1.1
  • amica Autorytet
    Postów: 2799 1834

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Odebralam dzis wyniki i tez mam mutacje kilku genow. W 3 jest wynik heterozygota
    Powiedz mi prosze z czym to sie je? Zupelnie nie mam pojecia co to oznacza, w internecie mnostwo informacji z ktorych nic nie wynika. Ja po pierwszej procedure dostalam polecenie zrobienia ale zupelbie nie wiem co za soba niosa te mutacje wmojej sytuacji, tj. Przy probach inv.
    Aniu to zależy których genów masz mutacje, bo każdy odpowiada za co innego.

    Kwas foliowy metylowany jest np w preparacie Femibion Natal ale można go kupić też samego jak pisała Berbeć. Jeśli chodzi o PAI to mutacja tego genu może utrudniać zagnieżdżanie się zarodka. Natomiast czynnika protrombiny II może świadczyć o kłopotach z krzepliwoscia. Wydaje mi się że powinnaś dostać heparyne chociażby od pozytywnego testu ale trzeba z tymi mutacjami iść do hematologa / ginekologa.

    Pocieszające jest to że mutacje masz w układzie heterozygotycznyn tzn odziedziczylas je tylko po jednym z rodziców i ich postac jest raczej łagodna.

    "Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe."
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    To.nie jest kwas.na.receptę. ja mam.zalecone.od.lekarza Folian z.solgara. w aptece nie.zawsze.jest, ale.mozna.online zamówić.

    A dr K mi kazała z Solgar albo Swanson.. ten drugi jest 30 tabletek za 11-zl w aptekach internetowych... ja biore 400.
    Ale po 35 roku nie wiem czy juz lekarze nie zalecaja 800..

    Berbeć lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    A dr K mi kazała z Solgar albo Swanson.. ten drugi jest 30 tabletek za 11-zl w aptekach internetowych... ja biore 400.
    Ale po 35 roku nie wiem czy juz lekarze nie zalecaja 800..
    No patrz to ja płacę 46 za Solgara. Mam juz 36 ale nadal mam 400

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 22:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    An_ia336 wrote:
    Ja to podziwiam jak ty logistycznie to ogarniasz. Ja w 1 miescie pracuje, mieszkam i sie lecze i mam problem zeby wszystko ogarnac:) u mnie po nieudanej pierwszej procedurze dostalam polecenie zrobienia mutacji, kariotypy, ana2, atpo i przeciwciala antykardiolipinowe. Ponoc ze takie sa procedury po nieudanej probie. (aleu mnie proba skonczyla sie na punkcji)

    Dziękuje wielkie. A jaka mutacje? ta od kwasu?

    Czasem ogarniam a czasem nie ;)

    Berbeć, biore zwykły kwas. Czy moge brać ten kwas metylowany bez potwierdzonej mutacji? Czy muszę mieć potwierdzona bo inaczej moze mi zaszkodzić?

    Czy sa jakieś badania krwi na problemy z krzepliwością?

    Czy musimy robic kariotypy jeśli mamy zarodki testowane genetycznie?


  • Polawola Autorytet
    Postów: 446 579

    Wysłany: 22 listopada 2018, 01:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, piszę po paru dniach, bo dopadła mnie hiperka i strasznie cierpiałam dosłownie odlecialalm z bolu, a w dodatku zalamalam się bo nie mamy żadnych mrozakow. Cała procedura poszła na marne i muszę podchodzic od poczatku ;(

    36l, 2010- naturalny cud
    starania od 03.2016,
    4 inseminacje :(
    Ona:hsg🆗histeroskopia🆗Usunięta tarczyca, era🆗cytokiny ❌
    On: 02.2018 operacja znp- brak poprawy, astenoterato.
    I hbIMSI 10.2018, dł prot, hiperstymulacja, zamrozono 7 oocytow, brak zarodkow :(
    II hbIMSI 01.2019, kr protokół ❄️❄️❄️
    01.02.19 2x 3dn zarodków ❌
    14.02.20- 1x 4aa- CB
    III IMSI- ❄️❄️❄️❄️
    26.11.20- transfer 4aa❌
    24.01.22 transfer 3AA👍♥️🍀

    Udało się :) warto próbować 👶🏼
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ