X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Misia będzie dobrze! Wiara w Malucha uczyni cuda! Najważniejsze że nie stoisz w miejscu A działasz! Daj znać jak się czułaś po kroplówce.. Buziak i uszy do góry!


    No właśnie nie wiem czego się spodziewać po tym intralipidzie, niby najgorszy ból dupy od siedzenia :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Kochana dowiemy się ile jest zolnierzykow dopiero jak będę po stymulacji i punkcji. W tym roku nie podchodzę do ivf,brak kasy i brak zgody męża,bo on chce bym psychicznie trochę się wyciszyla. Więc dopiero jak dojdzie do punkcji to będzie wiadomo.
    Trzymam bardzo mocno kciuki za Ciebie ,myślałam o Tobie i myślałam że już działasz :-) Misiu życzę Ci z całego serca by tym razem maluszek został z Tobą na kolejne 9 miesięcy,zobacz jak u innych dziewczyn było,też smutne historie a teraz cieszą się ciąża,nas też to czeka- złego już wystarczająco się wydarzyło ,czas na szczęście ❤✊✊✊


    Rok temu przed świętami modliłam się by mąż wyzdrowiał i wrócił do domu, wtedy cały czas powtarzałam, że możemy nie mieć dziecka, ale żeby On żył.

    Pewnie jak każda z Was mam raz myśli, że się uda, a drugi raz, że nie.

    Odpoczywaj kochana <3 Mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla Was lepszy :*

  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kadetka wrote:
    Dziękuję! :) :)

    Aż tak dobrze to się na tym nie znam... Wiem że za mało to źle i za dużo też nie dobrze ale jak wpisałam Twoje wyniki w kalkulatorze to wskazywało że w normie... Przy górny granicy ale w normie.

    Co do lekarza w takim razie z łaską ale odpowiedziała na Twoje pytania... Więc o co pytałaś? Zapewne o przyros bety też :)

    Już masz mdłości? Na tak wczesnym etapie? Szok

    Kochana ona wogóle kazała nie badać przyrostów albo jak chcę, zapytałam o leki no to ok kazała brać ale prpblem był taki że skończył mi się estrofem to wysłała mnie do ogólnego, zapytałam kiedy mam do niej przyjechać to powiedziała że jak chcę to moge się pokazać poniedziałek, wtorek no kurde jak to jak ja chcę chyba jak powinno się robić...... wkurzyłam się tylko tą rozmową. Tak mam już mdłości, męczą mnie od rana od soboty, wiem że to wcześnie ale ja mam też słaby żołądek, leki, stres i myślę że między innymi dlatego.

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaZ88 wrote:
    Rok temu przed świętami modliłam się by mąż wyzdrowiał i wrócił do domu, wtedy cały czas powtarzałam, że możemy nie mieć dziecka, ale żeby On żył.

    Pewnie jak każda z Was mam raz myśli, że się uda, a drugi raz, że nie.

    Odpoczywaj kochana <3 Mam nadzieję, że Nowy Rok będzie dla Was lepszy :*
    Misiu Nowy rok będzie dla NAS wszystkich tutaj lepszy ❤❤❤

    tolerancyjna, Gaja88, andzia83, Ana ana, MisiaZ88, Bruised, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Misiu Nowy rok będzie dla NAS wszystkich tutaj lepszy ❤❤❤
    Prostuje
    Ten rok był ciężki dla wielu z nas,ale pokazalysmy że twarde babki z nas są, co przeszlysmy to przeszlysmy Ale trzymamy się razem i wspieramy ile można. Z całego serduszka życzę Wam wszystkim by w końcu zaswiecilo dla nas słońce ❤ nie jest łatwo,są chwile gdy chcemy wszystko rzucić w diabły Ale podnosimy się i walczymy dalej ,tak trzymać dziewczyny jestem z Was dumna

    MisiaZ88, Ana ana, asienka30, Gaja88, Marmis, Aś2018, Bruised, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Wam Dziewczynki żeby ten Nowy Rok był dla każdej z Wass najszczesliwszy❤️❤️❤️

    asienka30, Gaja88, Marmis, Aś2018, Farelka, Paulcia28, aga_ni lubią tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • gosia1992 Autorytet
    Postów: 763 816

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    Kochana ona wogóle kazała nie badać przyrostów albo jak chcę, zapytałam o leki no to ok kazała brać ale prpblem był taki że skończył mi się estrofem to wysłała mnie do ogólnego, zapytałam kiedy mam do niej przyjechać to powiedziała że jak chcę to moge się pokazać poniedziałek, wtorek no kurde jak to jak ja chcę chyba jak powinno się robić...... wkurzyłam się tylko tą rozmową. Tak mam już mdłości, męczą mnie od rana od soboty, wiem że to wcześnie ale ja mam też słaby żołądek, leki, stres i myślę że między innymi dlatego.
    Miałam podobnie co do mdłości, u mnie były bardziej przez luteinę podjęzykowa teraz mam inne leki i tez są ale trochę mniej, mi na mdłości pomaga bardzo woda z cytryna zawsze trochę lepiej się po niej czuje plus witaminy z imbirem, warto spróbować herbatę imbirowa podobno pomaga ale ja niestety jej nie mogę pic bo sam zapach powoduje wymioty,

    km5spiqv5qgms7jm.png
    09.04.2018 punkcja
    ICSI- mamy 6 zarodków i 7 komórek
    Crio 29.05.2018 -
    22.06.2018 histeroskopia
    Lipiec 2018 naturalny cud, 7tc ciąża pozamaciczna, usunięty lewy jajowód.
    10.09.2018 scratching endometrium
    Crio 22.09.2018. Beta 13dpt 667. 16dpt 2660. 20dpt 11 427. 24dpt 30 679.
    Klinika Novum kwiecień 2017.
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    ja miałam zlecone te badania:
    haplotyp KIR
    ALLO-MLR
    test cytotoksyczny
    komórki NK
    toczeń trzewny
    mutacja protrombiny 20210
    czynnik V Leidena
    Mutacja MTHFR
    ANA3
    kwas foliowy
    homocysteina
    p-ciała p-plemnikowe

    niestety nie jest to tanie :/ najdroższy chyba KIR, 360 zł chyba. i panel trombofilii (kilka badań z listy się na niego składają) chyba ok 400 zł. nie pamiętam dokładnie.
    dziękuję:)

    Marmis
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Marmis kochana tulam Ciebie mocno, a robiliscie może aktywację komórek? U niektórych pomaga a np u nas nic nie dało .ściskam Ciebie mocno❤
    Nie, nie robilismy. W ogóle u nas w klinice niewiele proponuja. Tylko zalezy im na kasie za kolejne transfery. A co to to aktywacja komóre? Bo u mnie ewentualnie nacięcie otoczki , ale to niby embriolog ocenia zarodki i jak stwierdzi ze trzeba to nacinaja, a jak nie - to nie.

    Marmis
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia1992 wrote:
    Miałam podobnie co do mdłości, u mnie były bardziej przez luteinę podjęzykowa teraz mam inne leki i tez są ale trochę mniej, mi na mdłości pomaga bardzo woda z cytryna zawsze trochę lepiej się po niej czuje plus witaminy z imbirem, warto spróbować herbatę imbirowa podobno pomaga ale ja niestety jej nie mogę pic bo sam zapach

    dzięki Gosiu, ale też miałaś tak wcześnie te mdłości? w necie przeczytałam o imbirze i zaczęłam stosować, trochę pomaga :)

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek@ wrote:
    Bardzo mi przykro :( a jakie leki przyjmujesz do transferu? Miałaś steryd?
    Kurcze z immunologia nie pomogę, bo nie badalam. Leki dostałam na w razie w, że względu na moje niepowodzenia.
    A krwawienia masz zawsze takie skąpe? Miałaś histeroskopie?
    Zaczynam wierzyć że naprawdę wiele od szczęścia zależy...
    Brałam encorton, i neoparin - taki zestaw podstawowy w razie gdyby z immuno było coś nie tak. Histeroskopie miałam już dwa razy - ze względu na polipy. Poza polipami nie stwierdzili nic. Fakt, ze ostatnią miałam rok temu. A miesiączki to ja zazwyczaj miałam obfite -przynajmnjej 2 pierwsze dni i ból brzucha mega. teraz od czasu leczenia, a włąsciwie od czasu transferów zaczeły byc bardziej skąpe i takie bezobjawowe..Ech... trzeba próbować (ja jeszcze raz podejdę, a potem chyba dłuższa przerwę zrobię) i liczyć na cud.Nie pozostaje nam nic innego.

    Marmis
  • gosia1992 Autorytet
    Postów: 763 816

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    gosia1992 wrote:
    Miałam podobnie co do mdłości, u mnie były bardziej przez luteinę podjęzykowa teraz mam inne leki i tez są ale trochę mniej, mi na mdłości pomaga bardzo woda z cytryna zawsze trochę lepiej się po niej czuje plus witaminy z imbirem, warto spróbować herbatę imbirowa podobno pomaga ale ja niestety jej nie mogę pic bo sam zapach

    dzięki Gosiu, ale też miałaś tak wcześnie te mdłości? w necie przeczytałam o imbirze i zaczęłam stosować, trochę pomaga :)
    Mdłości zaczęły się 15dpt gdzie na samym początku to była istna masakra, myślałam ze zamieszkam w łazience.

    km5spiqv5qgms7jm.png
    09.04.2018 punkcja
    ICSI- mamy 6 zarodków i 7 komórek
    Crio 29.05.2018 -
    22.06.2018 histeroskopia
    Lipiec 2018 naturalny cud, 7tc ciąża pozamaciczna, usunięty lewy jajowód.
    10.09.2018 scratching endometrium
    Crio 22.09.2018. Beta 13dpt 667. 16dpt 2660. 20dpt 11 427. 24dpt 30 679.
    Klinika Novum kwiecień 2017.
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ,

    Jestem dziś po punkcji , na 9 pęcherzyków dobre są tylko 4 i te dali do zapłodnienia.
    Jestem załamana tak niskim wynikiem , boje się strasznie ze wszystkie odpadną i nie dotrwają nawet do 3 dnia , nie wspomnę już o tym żeby dotrwały do 5../
    Moje pytanie - czy komuś z taka ilością komórek udało się żeby chociaż uzyskać jakieś mrozaczki ??

    palyna
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Cześć dziewczyny ,

    Jestem dziś po punkcji , na 9 pęcherzyków dobre są tylko 4 i te dali do zapłodnienia.
    Jestem załamana tak niskim wynikiem , boje się strasznie ze wszystkie odpadną i nie dotrwają nawet do 3 dnia , nie wspomnę już o tym żeby dotrwały do 5../
    Moje pytanie - czy komuś z taka ilością komórek udało się żeby chociaż uzyskać jakieś mrozaczki ??

    Ja miałam 8 komórek, powstały 2 zarodki zamrożone w 3 dobie

    c5c9c0e3f3.png
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Ja miałam 8 komórek, powstały 2 zarodki zamrożone w 3 dobie
    Dlaczego zamrozili ? Ryzyko hiperstymulacji ?

    palyna
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marmis wrote:
    Nie, nie robilismy. W ogóle u nas w klinice niewiele proponuja. Tylko zalezy im na kasie za kolejne transfery. A co to to aktywacja komóre? Bo u mnie ewentualnie nacięcie otoczki , ale to niby embriolog ocenia zarodki i jak stwierdzi ze trzeba to nacinaja, a jak nie - to nie.
    Wejdź na wątek ,,aktywacja komórek'' bo ja Ci dokładnie nie umiem wytłumaczyć. Może u Was by pomogło

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Cześć dziewczyny ,

    Jestem dziś po punkcji , na 9 pęcherzyków dobre są tylko 4 i te dali do zapłodnienia.
    Jestem załamana tak niskim wynikiem , boje się strasznie ze wszystkie odpadną i nie dotrwają nawet do 3 dnia , nie wspomnę już o tym żeby dotrwały do 5../
    Moje pytanie - czy komuś z taka ilością komórek udało się żeby chociaż uzyskać jakieś mrozaczki ??
    Nie martw się na zapas, ja miałam pobranych 5 komórek, 3 się zapłodniły i dwie dotrwały do blastki.Świeży transfer miałam z 3 dniowego zarodka ale niestety się nie udał:( 31.10 miałam podaną jedną blastkę i chyba się udało :)

    MAALINKAA lubi tę wiadomość

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    Nie martw się na zapas, ja miałam pobranych 5 komórek, 3 się zapłodniły i dwie dotrwały do blastki.Świeży transfer miałam z 3 dniowego zarodka ale niestety się nie udał:( 31.10 miałam podaną jedną blastkę i chyba się udało :)
    Dajesz nadzieje ❤️

    andzia83 lubi tę wiadomość

    palyna
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palyna wrote:
    Dajesz nadzieje ❤️
    zobaczysz będzie dobrze,ja mam mega niskie AMH i myślałam że nic z tego nie będzie a jednak pojawiło się jakieś światełko w tunelu :) także trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki i czekam na wieści :)

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    zobaczysz będzie dobrze,ja mam mega niskie AMH i myślałam że nic z tego nie będzie a jednak pojawiło się jakieś światełko w tunelu :) także trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki i czekam na wieści :)
    DIzieki za miłe słowa ❤️
    Już mi trochę emocje opadły i staram się nastawić pozytywnie!
    Tylko to mi zostało

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    palyna
‹‹ 1199 1200 1201 1202 1203 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ