X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 1 grudnia 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b-c wrote:
    Klara- ja nie miałam zamiaru nikomu odradzać kliniki :) Po prostu napisałam, co mi nie pasowało. Znam kilka osób bardzo zadowolonych :) każdy musi znaleźć lekarza dla siebie :)
    Tak, wiem, dziękuję, że napisałaś o swoim przypadku :)

    BeladonnaBeladonna lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Madzialenka29 Koleżanka
    Postów: 47 89

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Widzę że zaczynacie ivf w styczniu tak jak ja. 29 grudnia zaczynam stymulacje idę protokołem krótkim. W moim przypadku problem zdrowotny jest z strony męża(mało i słabe plemniczki). Do ivf podchodze w Gameta Gdyia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2017, 15:45

    Gameta Gdynia
    29lat - starania o 1 ciążę od 2014r
    oligoasthenozoospermia u męża stwierdzona -2015r
    ICIS start 28.12.2017
    4- ❄️ 5-dniowe
    6.02.2018 transfer❄️ 4AA
    14.02-beta 56.93
    16.02-beta 188.1
    USG-27.02 serduszko bije :) ciąża pojedyncza beta 13280
  • MilliSBB Autorytet
    Postów: 1089 302

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny..

    Pozwolicie ,że dołączę do Was.

    Podchodzimy do in vitro w Czechach w styczniu 2018.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    "Szeptem na ucho powiem,że, ja ,ja się tego wyrzekam...wyrzekam bo,nikt tak tak pięknie nie mówił,że się boi miłości.."
    34cs





  • patus_ Przyjaciółka
    Postów: 69 57

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej,

    I ja dołączę :)
    Co prawda stymulacje zaczynam już jutro ale ze względu na pcos może się okazać że transfer bede miała dopiero w kolejnym cyklu.

    Klara Wysocka, b-c i ja jestem z wrocławskiego invimedu, od Gizlera. Też z polecenia i jak na razie nie mogę narzekać i również mam nadzieje, ze to była wyjątkowa sytuacja.
    Ale to fakt - po prostu trzeba trafić na swojego lekarza.
    Ja tak miałam z endokrynologiem - kilku na mojej drodze było..

    A w invimedzie jestem od grudnia zeszłego roku. W lipcu 1 IUI - niestety nie udane, teraz zdecydowaliśmy od razu do ivf bo w cyklach różnice reaguje na leki.
    Aa no i ze wzgledu na pcos być moze bedą mi pobierać komórki wcześniej aby w laboratorium dojrzewały.

    Invimed Wrocław
    PCOS, niedoczynność, hashimoto, leczymy się od grudnia 2016
    07.2017 - 1 IUI :(
    19.12.2017 - punkcja (IVM); 22.12.2017 - transfer 2 okruszków - beta 0,1 :(
    Został 1 bałwanek.
  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patus, wysłałam zaproszenie, zaakceptuj proszę :-) Jesteś duży krok przede mną i gdybyś czasami mogła mi służyć dobrym słowem, byłabym wdzięczna. Chodzi o to, że jestesmy w tej samej klinice i jakoś łatwiej by mi było.
    Ja jestem u dr Wickiewicz, bardzo chciałam trafić do Gizlera, ale mój obecny gin współpracuje z Panią dr i polecił mi ją, więc trafiliśmy do niej.
    W chwili obecnej czekamy na wyniki wszystkich badań i dalsze decyzje, dalsze kroki będziemy podejmować na koniec grudnia.
    Mam nadzieję, że badania wyjdą ok i jak najszybciej rozpoczniemy procedurę.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • patus_ Przyjaciółka
    Postów: 69 57

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara zaakceptowane :) Jak coś śmiało pisz :)

    Ja właśnie do Gizlera z polecenia trafiłam.
    Chociaż u niego sporo osób - dzisiaj byłam się zapisać bo muszę być na monitoringu w czw/pt to wyszło, że w czwartek już ma komplet a w piątek go nie ma .. ehh..
    Nic powiedzieli, żebym się z nim mailowo skontaktowała i czekam.


    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    Invimed Wrocław
    PCOS, niedoczynność, hashimoto, leczymy się od grudnia 2016
    07.2017 - 1 IUI :(
    19.12.2017 - punkcja (IVM); 22.12.2017 - transfer 2 okruszków - beta 0,1 :(
    Został 1 bałwanek.
  • patus_ Przyjaciółka
    Postów: 69 57

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I witam resztę dziewczyn :))

    ROMA 39 lubi tę wiadomość

    Invimed Wrocław
    PCOS, niedoczynność, hashimoto, leczymy się od grudnia 2016
    07.2017 - 1 IUI :(
    19.12.2017 - punkcja (IVM); 22.12.2017 - transfer 2 okruszków - beta 0,1 :(
    Został 1 bałwanek.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas czynnik męski (mała koncentracja, ilość, morfo i ruch - ciągle coś się zmienia)

    U mnie też się coś znajdzie: Dodatnie ANA2, homocysteina 12, niedoczynność tarczycy :)

  • Malwas Autorytet
    Postów: 1058 1346

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również ładnie się witam, fajnie że powstał tu taki wątek. Z mężem będziemy się przymierzac do in vitro w Krakowie w klinice Artvimed. Na razie nie znam szczegółów, w tym tygodniu na wizycie mamy omówić przyszły protokół, ostatnio doktor przebakiwal coś o początku stycznia, ale byliśmy wtedy w trakcie inseminacji. Z moich schorzeń tak jak w stopce Pcos, niewiadomego pochodzenia zrosty w macicy (usunięte podczas histeroskopii 3 miesiące temu), za to u męża problem z ruchliwoscia i morfologia plemników.

    3i49px9iphyqib5j.png
    7u22ugpjteqyoky0.png
    Starania od 03.2016 - PCOS, astenoteratozoospermia, MTHFR-A1298C, PAI-1 4G- układ homo;
  • Onk_a Znajoma
    Postów: 17 13

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey :)
    i ja z chęcią dołącze do Was.
    Leczymy się w Invimed Wrocław u dr Gizlera. Podejście grudzień 2017 lub styczeń 2018 w zależności od reakcji na antykoncepcje...
    U Nas problem jest niewidomego pochodzenia, (najprawodpodobniej przeciwciała przeciwplemnikowe - wtórna niepłodność, choć 3 IUI nie przyniosły rezultatu)
    Pierwsza ciąża naturalnie,o drugą staramy się 3 lata... :(Od pytań kiedy drugie robi mi się niedobrze, a od Dziecka kiedy będę miał rodzeństwo bo koledzy mają... jest mi skutno.
    Zatem Witam i Powodzenia dla Nas !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2017, 09:58

    Niepłodność wtórna idiopatyczna
    starania o 2 ciążę 2,5 roku
    3 IUI
  • sylwia211987 Autorytet
    Postów: 1670 630

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też się dołączam, chociaż leki na stymulacje zacznę brać z końcem grudnia tego roku, ale to juz tak jakby styczeń;D. Zaczynam z VitroLive Szczecin, u nas wyniki piękne jak mówi lekarz, jedyny problem to tak zapchane jajowody że niczym ich nie ruszy;/ i to jeszcze przy samym ujściu do macicy, więc zaczynamy walkę .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2017, 11:43

    Sylwia211987
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może i ja się dołączę :) co prawda stymulacje do pierwszego podejscia rozpoczełam 4 dni temu ale wynik będzie znany w styczniu ;)

    za nami 23 miesiące staran, w tym 16cie na of. 6 nieudanych IUI, po laparoskopii kontrolnej.

    jedyny problem- słabe nasienie i mała ilośc plemników.
    do ivf a dokładniej do ICSI podchodzimy w Holandii w klinice w Leiden.

    pozdrawiam wszystkie spragnione maleństwa :)

    patylka lubi tę wiadomość

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 11 grudnia 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    zrobiłam małe porządki w apteczce i mam do odsprzedania:

    Estrofem 2mg, 1opak (pełne 28 tabl.), 1 opak. (rozpoczęte, 18 tabl.), ważność do 2020r. za cenę 15 PLN
    Lutinus 100mg, 11 tabl., ważność do 11.2019, za cenę 60PLN
    Prolutex 25mg zastrzyki, 1opak. (pełne 7 fiolek), 1opak. (rozpoczęte, 4 fiolki), ważność do 01.2019r., za cenę 250PLN
    Clostilbegyt 50mg, 9 tabl., ważność do 03.2021r., za 9 PLN
    Luteina 50 podjęzykowa, 1 opak. (pełne 30 tabl.), ważność do 05.2020 za 9 PLN
    DHEA Eljot 25mg, 1 opak. (pełne 30 tabl. ), 1 opak. (rozpoczęte 20 tabl.), ważność do 09.2018, za cenę 50 PLN
    Femibion Natal 1, 2 pełne opakowania, ważność do 06.2019r. za cenę 40 PLN

    Ceny są za całość (za pełne i rozpoczęte łącznie).

    I słoik ziół ojca Sroki nr 3 - gratis :-)

    Jestem z Warszawy, ewentualnie wysyłka.
    Gdyby ktoś był zainteresowany, to zapraszam na priv.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2017, 13:50

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Ewee Autorytet
    Postów: 274 125

    Wysłany: 16 grudnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malwas wrote:
    Również ładnie się witam, fajnie że powstał tu taki wątek. Z mężem będziemy się przymierzac do in vitro w Krakowie w klinice Artvimed. Na razie nie znam szczegółów, w tym tygodniu na wizycie mamy omówić przyszły protokół, ostatnio doktor przebakiwal coś o początku stycznia, ale byliśmy wtedy w trakcie inseminacji. Z moich schorzeń tak jak w stopce Pcos, niewiadomego pochodzenia zrosty w macicy (usunięte podczas histeroskopii 3 miesiące temu), za to u męża problem z ruchliwoscia i morfologia plemników.

    cześć :)
    Wysłałam Ci zaproszenie. Mam pytanie do Ciebie.

    Ewee
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam. na początku stycznia zaczynam nowy cykl i tabletki anty. Transfer wstępnie w drugiej połowie lutego. Zdecydowaliśmy się na klinikę Gameta w Gdyni i dr. Śliwińskiego, chociaż myślę jeszcze o VitroLive w Szczecinie. Problem meski- słaba jakość nasienia. U mnie endometrioza. Ja lat 27,5. 30 cykli starań, żadnej ciąży.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Zadna z dziewczyn nie napisała, ze chce badania robic, tylko pytaja jakie sa obowiązkowe ;)

    Co do AMH, powinno sie je robic w 2-3dc, bo wtedy badanie jest wiarygodne. Istnieja badania, ktore pokazuja iz ten hormon jest zmienny w cyklu.

    Z tym AMH to jakoś różnie jest. Moja klinika w Polsce twierdziła, że bez znaczenia jest dzień cyklu, w którym robi się badanie AMH. Podobnie klinika w UK gdzie właśnie teraz powtarzam badanie AMH twierdzi, że dzień cyklu jest tu bez znaczenia. Ale już klinika w Czechach gdzie będę robić in vitro w styczniu/lutym twierdzi że musi być pierwszy, drugi albo trzeci dzień cyklu. Na wszelki wypadek zrobiłam w drugim dniu cyklu.

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny cieszę się , że mój temat tak ładnie się rozwinął.

    agaafabka, ROMA 39 lubią tę wiadomość

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wstępnych badaniach krwi
    AmH
    FT4
    TSH
    PRL
    FSh
    Te badania robiłam 2-3dc(wyników jeszcze nie odebrałam)Koszt tych badań 270zl
    Natomiast 21.12 jadę Moim do kliniki i kolejne badania w połowie cyklu i badanie nasienia .Jeśli wszystko będzie ok to w połowie stycznia zaczynamy jak już ustaliliśmy krótki protokół.A wszystko w Gameta Gdynia

    nika77 lubi tę wiadomość

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, rozwiejcie proszę moje wątpliwości. 8.01.2018r rozpoczynam branie tabletek antykoncepcyjnych. W lutym transfer. Między 10, a 16 dniem brania tabletek mam jechać na pierwszą wizyte do Kliniki. Dostałam od doktora listę rzeczy do zrobienia, m.in. badania hormonalne, wirusologiczne, cytologie, posiew wymazu z szyjki. Część badań jest do zrobiedzia w 2-3 dniu cyklu. Czy te badania powinnam już mieć ze sobą na wizycie w trakcie antykoncepcji? Czy to, że zrobię je między 2-3 dniem cyklu w którym biorę tabletki anty nie przeszkadza? Czy powinny być zrobione w cyklu bez leków?

  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ula27 Nie pomogę,na szczęście mnie czeka krótki protokół

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ