X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ROMA 39 wrote:
    Dzięki Meggie08, będę trzymała za Ciebie kciuki i czekała o u Ciebie nowego.

    Ja narazie czekam na zabieg histeroskopi, kilka badań muszę mieć zrobionych przed pójściem do szpitala. Jak będzie ok to będę robiła szybko inne bo teraz trochę szkoda mi ich daty ważności ;-)

    Trzymam kciuki za Ciebie i za udany zabieg. Sama miałam histeroskopię w 2016. Wycięcie polipa endometrium. Trochę to nas spowolniło w staraniach o dziecko bo zamiast podchodzić wtedy do inseminacji musiałam się wykurować.

    ROMA 39, Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • ROMA 39 Koleżanka
    Postów: 33 27

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tylko "niby" sprawdzenie czy w mojej macicy jest odpowiednio dużo miejsca.

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w macicy małego mięśniaka- lekarz zdecydował się mimo to na in vitro. Miałyście może podobne doświadczenia?

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Stolnica Ekspertka
    Postów: 200 484

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Dziękuje za odp. A czy mąż jest potrzebny na transfer np. do podpisania papierów?

    W dniu transferu tylko Ciebie potrzebują. My podpisaliśmy oświadczenie o tym ze jesteśmy w związku na jednej z wizyt poprzedzających transfer.a resztę papierów dostałam do poczytania i podpisania z M w domu. Potem tylko doniosłam do kliniki

    Paulcia28, Doriska87, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    Marzec 2016- Ivf Invicta Warszawa -transfer 2 zarodków- ❤️synek
    Kwiecień 2017-❄️Transfer-brak ciąży

    Luty 2022
    21.02.2022 transfer 5 dniowej blastocysty
    3dpt - beta 1,1
    5dpt- beta 8,2
    8dpt - beta 66,6
    10dpt- beta 116,8
    16dpt - beta 2,1

    29.03.2022 transfer ❄️
    3dpt - beta <0,1
    6dpt- beta 28.4
    10dpt-beta 261,9
    13dpt -beta 1370
    17dpt-beta 5833
    Jest pęcherzyk
  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabełka wrote:
    Doriska i Paulcia28 w temacie ewentualnego konfliktu serologicznego to jestem akurat na bieżąco, więc Wam piszę, że nie macie czym się martwić. Na obecnym etapie procedury czy transferu nie ma to żadnego znaczenia. Już w ciąży w każdym trymestrze lekarz będzie Wam zlecał dodatkowe badanie z krwi, tzw Odczyn Coombsa. Następnie wdrażana jest profilaktyka wystąpienia konfliktu, tzn w 28 tc otrzymacie zastrzyk z immunoglobuliny (od tego roku refundowany przez ministerstwo, właśnie w tym tyg go dostałam) i kolejny taki sam zastrzyk już po porodzie. I wtedy żadnego niebezpieczeństwa wystąpienia skutków konfliktu nie ma.

    Pozdrawiam i walczcie dziewczyny!

    Dziękujemy za dobre słowa :-) :-) Uff

    Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    2019 Natalka
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ROMA 39 wrote:
    Dużo tego, ja też mam sporo. Porównam Twoje, Maggie i swoje. Ja mam chyba jeszcze jakieś immunologiczne ale muszę sprawdzić nie chce pisać głupot.
    Ja wlasnie tez mialam duzo immunologicznych. Szkoda że już nie pamiętam wszystkich. Teraz przed tym podejściem miałam wykonywaną ponownie histerioskopie ale raczej zewskazań w listopadzie 2017 roku jeszcze przed podjęciem decyzji o kolejnych zabiegach in vitro. Na szczęście histopatologia nic nie wykryła i wszystko jest oki. Teraz miałam hormony te podstawowe TEJ i prolaktyna anty tpo, AMH witamina d3 i jeszcze jakieś jedno nie pamiętam jakie. Będę podchodziłam z tym zestawem leków co ostatnio czyli luteina dopochwowo 3x200, duphaston 3x1 no spa 2x1, encirton 10, fragmin 5000, akard 75 (1×1) kwas foliowy 15 lub 5 i witaminy.

    Nowy Rok Nowa Ja, ROMA 39, Paulcia28 lubią tę wiadomość

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 18 lutego 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi badaniami przed ivf/iści/imsi to widzę ze co klinika to jest trochę inaczej.
    Na pewno część badań wynika z ustawy o leczeniu niepłodności (z tego co pamiętam to toxo, wirusowe, chlamydie i czystość) a reszta to już co klinika to różnie jest. ja np. przed pierwszym isci miałam bardzo mało badań związanych z sama procedurą w porównaniu do tego co pisały dziewczyny na forum.
    Z jednej strony to dobrze bo mniej kasy wydaliśmy, z drugiej strony żyję w niepewności czy któreś z tych badań wniosłyby cos istotnego dla powodzenia procedury...wieć chyba lepiej je robić...

    Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    2019 Natalka
  • Nowy Rok Nowa Ja Przyjaciółka
    Postów: 92 132

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina.tom wrote:
    Ja mam w macicy małego mięśniaka- lekarz zdecydował się mimo to na in vitro. Miałyście może podobne doświadczenia?
    Leczę się w Białymstoku, miałam dwa razy usuwane mięśniaki. Jeśli jest tylko jeden i jest mały to jest małe ryzyko dla dziecka.

  • Nowy Rok Nowa Ja Przyjaciółka
    Postów: 92 132

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Was o objawy 4dpt
    37 stopni temperatury to normalne? Nigdy nie miałam takich temperatur po owulacji... Miała któraś tak?

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę że to normalne ale ja zawsze takie miałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 19:13

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Z tymi badaniami przed ivf/iści/imsi to widzę ze co klinika to jest trochę inaczej.
    Na pewno część badań wynika z ustawy o leczeniu niepłodności (z tego co pamiętam to toxo, wirusowe, chlamydie i czystość) a reszta to już co klinika to różnie jest. ja np. przed pierwszym isci miałam bardzo mało badań związanych z sama procedurą w porównaniu do tego co pisały dziewczyny na forum.
    Z jednej strony to dobrze bo mniej kasy wydaliśmy, z drugiej strony żyję w niepewności czy któreś z tych badań wniosłyby cos istotnego dla powodzenia procedury...wieć chyba lepiej je robić...
    U nas wynik biopsji jąder wystarczył by kasa chorych dała nam zgodę na 3 próby i dofinansowanie, bo normalnie potrzebują dwóch aktualnych seminogramow sprzed pół roku ,a ze po biopsji wyszło co wyszło dostaliśmy po paru dniach zgodę.A genetyke zrobiliśmy już w maju bo u mnie w rodzinie jest dużo różnych nowotworów i zawalow więc się przebadalam i mam szczęście bo niczym nie jestem obciążona , również tromboza nie.i wystarczyło skierowanie od ginekologa prowadzącego leczenie by kasa pokryła wszystkie koszty, również za badania genetyczne, my płacimy za połowę icsi , przechowywanie zamrożonych komórek i spermy i za crio

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 19:27

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie a czy obecnie jest jakieś dofinansowanie do leków? I jeśli tak do dla kogo jakie są kryteria?

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisaK48 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie a czy obecnie jest jakieś dofinansowanie do leków? I jeśli tak do dla kogo jakie są kryteria?
    My mieliśmy leki refundowane przy 1 in vitro i teraz też mamy. W gabinecie podpisywaliśmy specjalne oświadczenie które to nasze in vitro i czy mieliśmy już leki na refundację.

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 18 lutego 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisaK48 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie a czy obecnie jest jakieś dofinansowanie do leków? I jeśli tak do dla kogo jakie są kryteria?
    Do refundacji kwalifikują się osoby:
    Wiek poniżej 40 lat,
    AMH powyżej 0,7 lub FSH wykonane w 2-3 dniu cyklu - poniżej 15 mlU/ml,
    refundacja tylko do 3 procedur.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 20:19

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli wiek 35 lat już dyskwalifikuje tak?

    Kabełka lubi tę wiadomość

  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisaK48 wrote:
    Czyli wiek 35 lat już dyskwalifikuje tak?
    Chciałam zacytować, nie polubić ;). Dyskwalifikuje wiek powyżej 40 ;)

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha to super ... porozmawiam z moim lekarzem. Dziękuję

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 18 lutego 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przed crio transferem mam pytanie, będziecie robić assisted hatching? Ja czytam co może jeszcze pomóc oprócz scretchingu ,żeby dopomóc w zagniezdzeniu...

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AH i embrio glue

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 21:52

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 18 lutego 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stolnica wrote:
    Ja do lekarza zgłosiłam się w 5 dniu cyklu.
    Sam criotransfer przebiega tak samo tak transfer świeżych zarodków. Przed trzeba wypić wodę zeby pęcherz był pelny( pomaga to we wprowadzaniu zarodków, lepiej widać) podpisanie dokumentów, rozebranie i na fotel. Laborantka pokazuje na monitorze zarodek i potwierdza tożsamość a potem lekarz wprowadza taka strzykawkę z żyłka zarodki. Ubieranie i do domu. Chyba wszystko opisałam :)
    Od siebie dodam tylko, że by nie pić za dużo wody na raz bo wiele dziewczyn wypija godzinę przed dużo wody i przed transferem nie wytrzymują i muszą się załatwić :). Lekarz później czeka bo trzeba znów doprowadzić do stanu, że się chce siusiać. Także spokojnie z tą wodą - od czasu jak wzywa pielęgniarka i każe się przebrać można jeszcze spokojnie dopić tyle wody, ile trzeba. Znieczulenia żadnego nie mam - to zabieg praktycznie bezbolesny - troszkę nieprzyjemny przez ten wziernik i cewnik ale takie emocje są przy tym, że mało co się czuje

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ