X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 19 lutego 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeladonnaBeladonna wrote:
    Ewelina.tom napisała:
    Ja mam w macicy małego mięśniaka- lekarz zdecydował się mimo to na in vitro. Miałyście może podobne doświadczenia?

    Ja również miałam mięśniaka uszypułowanego na wieziadle obłym,ale on bym blisko jajnika i dr zdecydowała żeby go usunąć przed ivf bo przy stymulacji mogłoby być mało miejsca dla jajnika,bo wiadomo że się powiększają .Zrobiłam jak kazał od czekałam 2 msc i teraz czekam na testowanie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedz. Koleżanka - mamy podobną sytuację też własnie stwierdzono u mnie Haszimoto i dodatkowo ten mięśniak...

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 19 lutego 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina.tom wrote:
    Dziękuję wszystkim za odpowiedz. Koleżanka - mamy podobną sytuację też własnie stwierdzono u mnie Haszimoto i dodatkowo ten mięśniak...

    Najważniejsze trafić na odpowiednich lekarzy , ja dopiero po 4latach trafiłam na odpowiednich -po jednym USG ,(którego nikt nie raczył mi zrobić )wyszło Hashimoto ,potem mięśniak ,a zatem niedrożny jajowód Po tym wszystkim wiem na czym stoję i zdecydowaliśmy się na IVf ,bo nie ma na co czekać !

    Nowy Rok Nowa Ja, MalaMiss lubią tę wiadomość

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 19 lutego 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Przepraszam, ale zarodki na szkle mało kiedy dotrzymują do fazy wyjścia z otoczki. Nie wprowadzaj w błąd. Klej stosowany jest zarówno przy 3-dniowcach jak i blastkach. AH za to zalecany jest dla blastek i to nie w każdym wypadku.
    Nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd - tak zrozumiałam lekarza i tak napisałam, bo sama byłam w tym utwierdzona. Zarówno mi jak i koleżance, która miała tydzień wcześniej zabieg dla 3 dniowego zarodka lekarz odradził klej a zarodek koleżanki miał zrobiony AH i nie był blastką...

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 19 lutego 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    A co to dokładnie jest?
    AH to nacinanie otoczki zarodka aby łatwiej się przebił i zagniedzil a eg to taki jakby kleik.

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 19 lutego 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    W moim przypadku embriolog odradził AH - powiedział, że jeśli zarodek jest dobrej klasy to nie robi mu się żadnego nacięcia. Klej też mieliśmy odradzony przez lekarza - podobno na pewnym etapie rozwoju zarodka on też może zaszkodzić. Także z doświadczenia powiem - nie nastawiaj się na AH czy klej - moim zdaniem najlepiej pozostawić decyzję tym, którzy to robią od lat. Ja tak zrobiłam - w końcu trzeba komuś zaufać. Ja decyzję pozostawiłam embriologowi mówiąc, żeby zrobił to co jego zadaniem będzie najlepsze
    Ja skorzystałam z AH i embrion glue przy podobno zarobkach klasy AA i teraz mam kochaną istotke. Teraz też z tego skorzystam nic nie zaszkodziło a mam wrażenie że pomogło. Mój zarodek był 2 dniowy (w zasadzie zarodki bo podano mi dwa czyli wszystkie które miałam).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 14:59

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj faktycznie zadzwoniłam sobie do kliniki i potwierdziłam tylko informację o dofinansowaniu leków. Kochane bardzo dziękuję że mnie w tym uświadomiłyście. Nastawiałam się na wydatek rzędu 2500 na stymulacje (a to dla mnie dużo) a tu taka niespodzianka. Jesteście niesamowite !!! Dziękuję :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 15:03

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeladonnaBeladonna wrote:
    Najważniejsze trafić na odpowiednich lekarzy , ja dopiero po 4latach trafiłam na odpowiednich -po jednym USG ,(którego nikt nie raczył mi zrobić )wyszło Hashimoto ,potem mięśniak ,a zatem niedrożny jajowód Po tym wszystkim wiem na czym stoję i zdecydowaliśmy się na IVf ,bo nie ma na co czekać !


    Dokładnie my po pierwszej inseminacji zrezygnowaliśmy z walką z wiatrakami- trafiliśmy do Bociana Białystok dr. G.M. tu lekarz wykrył mi tarczycę i mięśniaka na pierwszej wizycie- gdzie nikt wcześniej mimo badań i skarg że tyje i nie mogę schudnąć nie brał na poważnie.... Teraz biorę leki na obniżenie TSH i szykujemy się do zabiegu. Czekam na okres i zaczynamy stymulację... wiem, że za pierwszym razem nie ma co liczyć ale trzeba od czegoś zacząć...

    BeladonnaBeladonna, Paulcia28, Mylakamila, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 19 lutego 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisaK48 wrote:
    Ja skorzystałam z AH i embrion glue przy podobno zarobkach klasy AA i teraz mam kochaną istotke. Teraz też z tego skorzystam nic nie zaszkodziło a mam wrażenie że pomogło. Mój zarodek był 2 dniowy (w zasadzie zarodki bo podano mi dwa czyli wszystkie które miałam).
    Myślę, że to po prostu zależy od lekarza i od kliniki. Ja oczywiście też chętnie bym skorzystała ze wszystkiego, co może pomóc - tak trafiłam i tyle. Mam nadzieję, że zarodek poradził sobie i bez tego

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • PolaWaw Ekspertka
    Postów: 212 246

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie08 wrote:
    Hej dziewczyny :) ja już po wizycie kontrolnej. W dniu dzisiejszym usg pokazało że mam 12 komórek jajowych ok 10mm. Także zwiększona stymulacja zadziałała. Dostałam nowe leki i w piątek następna kontrola. W poniedziałek (26.02) punkcja a w środę/czwartek transfer. Muszę jeszcze zrobić badania krwi i wszystko w temacie. Szybko idzie, lekarz nie przewiduje żadnych problemów tym razem.

    Maggie piękne tępo! Oby wszystko do samego rozwiązania układało sie tak gładko Powodzenia

    Maggie08 lubi tę wiadomość

    W tym roku skończę 34 lata
    Starania z pomocą medyczna od 2016 -> 2017 IUI, ciąża, poronienie w 10 tc
    Problem: słabe nasienie (morfologia 0 - 4%), AMH - 1,4
    1 IVF :(
  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PolaWaw wrote:
    Maggie piękne tępo! Oby wszystko do samego rozwiązania układało sie tak gładko Powodzenia
    Dziękuję kochana :) Wszyscy na to liczymy, mąż jest bardzo zadowolony a teściowa bardzo zaskoczona że tak szybko idzie. Może coś z tego rzeczywiście będzie?

    ROMA 39, Nowy Rok Nowa Ja, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 19 lutego 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    U nas wynik biopsji jąder wystarczył by kasa chorych dała nam zgodę na 3 próby i dofinansowanie, bo normalnie potrzebują dwóch aktualnych seminogramow sprzed pół roku ,a ze po biopsji wyszło co wyszło dostaliśmy po paru dniach zgodę.A genetyke zrobiliśmy już w maju bo u mnie w rodzinie jest dużo różnych nowotworów i zawalow więc się przebadalam i mam szczęście bo niczym nie jestem obciążona , również tromboza nie.i wystarczyło skierowanie od ginekologa prowadzącego leczenie by kasa pokryła wszystkie koszty, również za badania genetyczne, my płacimy za połowę icsi , przechowywanie zamrożonych komórek i spermy i za crio
    Wcale nie potrzebuja zadnyvh seminogramow ani spermiogramow i innych badan ;) kedyne co potrzebuja to plan leczenia jaki lekarz wystawia do podbicia ile razy nic poza tym ich nie interesuje... my ostatnie badanie nasienia mielismy w 2015 roku, pozniej tylko preparatyka do iui a kasa pokryla nam 100% procedury ;)
    Do podbicia papierow do iui tez niczego nie pitrzebowali jak papierek z kliniki ktory mieli podbic a bylam wtedy w innej kasie chorych jak teraz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 17:03

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Myślę, że to po prostu zależy od lekarza i od kliniki. Ja oczywiście też chętnie bym skorzystała ze wszystkiego, co może pomóc - tak trafiłam i tyle. Mam nadzieję, że zarodek poradził sobie i bez tego
    Trzymam kochana kciuki

    Mylakamila lubi tę wiadomość

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko napisze ze u mnie niestety transfer przesunięty na kolejny cykl czyli na marzec:-( Niestety ale dziś na monitoringu wyszło ze ten cykl może być bezowulacyjny, tzn jest pęcherzyk ale jakiś mały jak na 14 dc.Smutno mi strasznie ze znów kolejny miesiąc w plecy.

    Być może to efekt stymulacji w poprzednim cyklu, antybiotyków przy dłutowaniu ósemek które miałam zaraz po punkcji i dużych dawek ketanolu (no cóż ale inaczej się nie dało). Na szczęście dziś mi zdjęli szwy z dziąsła :-).

    Wiem też ze nasz mrozaczek jest klasy 3BB wiec takiej średniej... Podobno zapładniły się wszytskie komórki. Nie dzieliły się 2. Z pozostałych 4 do 5/6 dobry dotrwały 3 ale dwie były beznadziejnej jakosci (chyba przestaly się dzielić) i tak mamy jedną blaskę. Czekam jeszcze na protokół bo teraz to z pamieci piszę.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 18:38

    2019 Natalka
  • KejtiK Autorytet
    Postów: 444 237

    Wysłany: 19 lutego 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Myślę, że to po prostu zależy od lekarza i od kliniki. Ja oczywiście też chętnie bym skorzystała ze wszystkiego, co może pomóc - tak trafiłam i tyle. Mam nadzieję, że zarodek poradził sobie i bez tego

    Oczywiście że sobie poradzi :-) trzymam kciuki :-)

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    - zaniżone parametry nasienia / wiek /MTHFR C677C-T i A1298C-T oraz PAI 1 -4G,fragmentacja DNA 14% i 9%, kariotypy prawidłowe, KIR AA, LCT ujemny, bardzo złe wyniki cytokin -wysoki TNF alfa, NK 8,9% homocysteina 7,1, Wit D 56
    leczenie immunosupresja = /encorton/accofil
    Od 03.2020: prograf/encorton/accofil w cyklu z transferem
    - ICSI - start 12.2017; - Crio - 01.2018 :-( ; - Crio -14. 03.2018 :-(
    - ICSI II - 06.2018; - ET- 25.06.2018 :-( ;- Crio - 23.08.2018 :-(
    - ICS III - 4❄️02.2019 :-(, 04.2019 :-( 06.2019 :-(
    - ICSI IV - 2 blastki 4bc i 4cc
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dziś już po wizycie dostałam rozpiskę stymulacji i na weekend jak przyjdzie w terminie @ zaczynam. Pierwszy monit 2 marca.
    Dostałam 150j menopur i potem 0.25 cetrotide.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie

    ROMA 39, inka2707, Maggie08 lubią tę wiadomość

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriska87 wrote:
    Z tymi badaniami przed ivf/iści/imsi to widzę ze co klinika to jest trochę inaczej.
    Na pewno część badań wynika z ustawy o leczeniu niepłodności (z tego co pamiętam to toxo, wirusowe, chlamydie i czystość) a reszta to już co klinika to różnie jest. ja np. przed pierwszym isci miałam bardzo mało badań związanych z sama procedurą w porównaniu do tego co pisały dziewczyny na forum.
    Z jednej strony to dobrze bo mniej kasy wydaliśmy, z drugiej strony żyję w niepewności czy któreś z tych badań wniosłyby cos istotnego dla powodzenia procedury...wieć chyba lepiej je robić...


    to tak samo jak ja- w zasadzie oddałam krew a oni sobie wszystko pobadali :) i nic wiecej nie musiałam robic :)

  • Doriska87 Autorytet
    Postów: 603 201

    Wysłany: 19 lutego 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Myślę, że to po prostu zależy od lekarza i od kliniki. Ja oczywiście też chętnie bym skorzystała ze wszystkiego, co może pomóc - tak trafiłam i tyle. Mam nadzieję, że zarodek poradził sobie i bez tego

    To prawda. Co lekarz i klinika to troche inaczej. ja na poczatku sie tym trochę strosowałam ale teraz już staram się tego nie robić choć nie zawsze wychodzi.
    Wg mnie całe to in vitro to duzej mierze loteria jest.

    Czasami przy zastoswaniu niemal wszytskich rozwiazań się nie udaje, a innym razem przy najmniejszej pomocy lakrzy i kliniki od razu strzał w 10.

    Takze nie przejmuj sie a ja trzymam kciuki aby wszytsko było ok.

    Nowy Rok Nowa Ja lubi tę wiadomość

    2019 Natalka
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki czy receptę na Estrofem może przepisać tylko ginekolog?

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wam powiem że przy szczęśliwym cyklu pomyliłam leki. Nie pamiętam nazwy ale był taki lek na dojrzewanie pęcherzyków co się to dawało od jakiegoś dnia 9 czy 10 zastrzyki (może mi któreś z was dziewczyny przypomni) przed tym zastrzykiem na pekniecie i dałam sobie w pierwszym dniu przyjmowania tego leku 2 zastrzyki zamiast 1 a potem leciałam do ginekologa i sciemnilam że za mało mi wydali bo się pomylili a ja nie mialam na ostatni dzień. Macie rację ... In vitro podobnie jak ciąża naturalna to loteria i cud. Może tak miało być ... może po prostu ktoś podświadomie kazał mi ten zastrzyk przyjąć dwa razy bo nigdy wcześniej w żadnych lekach się nie pomyliłam.
    Już się nie mogę doczekać kwietnia. Kurczę cały czas o tym myślę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2018, 20:40

    Paulcia28, ROMA 39, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 19 lutego 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie08 wrote:
    Dziękuję kochana :) Wszyscy na to liczymy, mąż jest bardzo zadowolony a teściowa bardzo zaskoczona że tak szybko idzie. Może coś z tego rzeczywiście będzie?
    Będzie będzie Maggi! Więcej wiary kobieto. Ja już bym tak chciała by już po wszystkim było i żeby pozytywnie było ..

    ROMA 39 lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ