X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaafabka wrote:
    będzie dobrze, napewno się uda. wsród moich znajomych jest też bardzo dużo par które urodziły dzieci własnie z nasienia dawcy. przecież to nie jest istotne jak, ważne że spełnicie się w roli ojca i matki :) a to jakim sposobem to juz powinna zostac tylko wasza tajemnica :) trzymam kciuki i życze powodzenia :)
    U nas to była ostateczność chociaż mąż od samego początku chciał dawcę a to ja się sprzeciwiałam. Teraz mi już wszystko jedno.

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BeladonnaBeladonna wrote:
    Właśnie to samo usłyszałam od dr ,więc jestem spokojna w tym temacie.Powiedz jaki efekt transferu,jaki zarodek miałas podany ?[/QUOTEMiałam podany 3 dniowy zarodek. Chcialam, żeby go nacieli laserem bo podobno to zwiększa szanse ale lekarz i embriolog powiedzieli, że jest 1 klasy i nie ma potrzeby nic robić. Dzisiaj mam 9dpt i oczywiście bardzo się stresuję czy się udało - nie mam żadnych objawów - obecnie nic nie czuję, żeby cokolwiek się w brzuchu działo... Sama nie wiem co byłoby lepsze - ból jak na miesiączkę czy zero objawów. Człowiek szuka wszystkiego, co mu da nadzieję...

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Dzięki Buko. Ja po prostu czuje się hm bezpieczniejsza , im więcej wiem tym lepiej ale czasami się za to dociekanie nienawidzę bo nie umiem się u lekarza powstrzymać i najpierw gadam ja a potem lekarz... Dzięki jeszcze raz, jak się czujesz Buko ?
    Rozumiem, ja też szukam zawsze informacji, chociaż muszę chyba to ograniczyć, bo internet na wszystkie niepokoje podpowiada mi teraz "to poronienie" tak jak przy tych plamieniach, więc tylko się gorzej zwstresowalam. Czuję się dobrze, póki co się nie pwotorzyly plamienia, ale lęk mi pozostał, ale czuję że tak już będzie.

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    Rozumiem, ja też szukam zawsze informacji, chociaż muszę chyba to ograniczyć, bo internet na wszystkie niepokoje podpowiada mi teraz "to poronienie" tak jak przy tych plamieniach, więc tylko się gorzej zwstresowalam. Czuję się dobrze, póki co się nie pwotorzyly plamienia, ale lęk mi pozostał, ale czuję że tak już będzie.
    Kochana ja tez miałam plamienie przypadające tak w terminie miesiączki tylko tak mniej więcej tydzień pozniej. Nie było wielkie ale jednak. Podobno często tak jest i najlepiej wtedy się położyć wziąć luteine i tyle. U mnie to plamienie nic nie oznaczało.
    PS. Widzisz takie już to matczyne życie ... Teraz się martwisz aby ciaze szczęśliwie donosić a potem o to aby dziecko było bezpieczne nic się nie stało itp ... A najgorzej coś mi się wydaje jest jak już zaczyna wychodzić samo z domu i przestaje się mieć kontrole nad tym co robi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 12:54

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AisaK48 wrote:
    Kochana ja tez miałam plamienie przypadające tak w terminie miesiączki tylko tak mniej więcej tydzień pozniej. Nie było wielkie ale jednak. Podobno często tak jest i najlepiej wtedy się położyć wziąć luteine i tyle. U mnie to plamienie nic nie oznaczało.
    PS. Widzisz takie już to matczyne życie ... Teraz się martwisz aby ciaze szczęśliwie odnosić a potem o to aby dziecko było bezpieczne nic się nie stało itp ... A najgorzej co mi się wydaje jest jak już zaczyna wychodzić samo z domu i przestaje się mieć kontrolę nad tym co robi.
    9

  • BeladonnaBeladonna Przyjaciółka
    Postów: 108 170

    Wysłany: 18 lutego 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila to niedługo teskujesz,będzie dobrze !

    Mylakamila lubi tę wiadomość

    2015 Hsg (jajowody drożne)
    2016 Hasimoto,Hiperprolaktyna ,Guz (prawdopodobnie mięsniak)
    09.2017 Laparoskopia i usunięcie 2 mieśniaków -1 jajowód niedrozny
    12.2017 Przygotowywania ,wstępne badania do in vitro
    05.01.2018 start krótki protokół IVF
    17.01 2018 punkcja (13 komórek -zostaje 11 )
  • Stolnica Ekspertka
    Postów: 200 484

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Dzisiaj 6dpt crio jakieś plamienie zauważyłam przy dawkowaniu dowcipnie luteiny:|

    Po słabych wynikach nasienia wspominany wcześniej dr Wolski zalecił zbadać kariotyp u męża.

    Marzec 2016- Ivf Invicta Warszawa -transfer 2 zarodków- ❤️synek
    Kwiecień 2017-❄️Transfer-brak ciąży

    Luty 2022
    21.02.2022 transfer 5 dniowej blastocysty
    3dpt - beta 1,1
    5dpt- beta 8,2
    8dpt - beta 66,6
    10dpt- beta 116,8
    16dpt - beta 2,1

    29.03.2022 transfer ❄️
    3dpt - beta <0,1
    6dpt- beta 28.4
    10dpt-beta 261,9
    13dpt -beta 1370
    17dpt-beta 5833
    Jest pęcherzyk
  • Kovic Przyjaciółka
    Postów: 81 98

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stolnica wrote:
    Dzisiaj 6dpt crio jakieś plamienie zauważyłam przy dawkowaniu dowcipnie luteiny:|

    Po słabych wynikach nasienia wspominany wcześniej dr Wolski zalecił zbadać kariotyp u męża.

    Może to plamienie implantacyjne. Ja jestem 9 dpt i nic takiego nie miałam oprócz ciągłego odczucia że zbliża się okres. W piątek testuje, nie mam odwagi zrobić tego wcześniej...

    Rocznik '83
    Starania od 03.2016.
    AMH 5.5
    Maz słabe nasienie. Ruchliwość postępowa 13 %
    HSG 04.2017 - jajowody drożne
    2xIUI W 2017
    FET- 09.02.2018 :(
    CRIO- 18.04.18 - 14dpt -BHcg 652.5, 21dpt -4123
    Aniołek [*] 6.06.18
    FET - 18.09.18 :(
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2961 2829

    Wysłany: 18 lutego 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kovic wrote:
    Może to plamienie implantacyjne. Ja jestem 9 dpt i nic takiego nie miałam oprócz ciągłego odczucia że zbliża się okres. W piątek testuje, nie mam odwagi zrobić tego wcześniej...[/QUOT

    Ja też 9 dpt, dziś rano zrobiłam test o czułości 10 no i negatywny, jutro mam betę więc wszystko się wyjaśni. Ogólnie pogodzilam się już z porażką a przy następnym transferze nie robię żadnych testów bo chodzę strasznie zdolowana.. Od kilku dniu brzuch boli jak na okres i piersi duże pewnie od końskiej dawki progesteronu..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 14:53

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży jak byłam zrobiłam bete hcg w 10dpt i beta wyszła negatywna a co dopiero mówiąc o teście sikanym. Płakałam w poduszke 2 dni i w 12dpt beta dopiero wynosiła coś 8 więc nie warto się spieszyć i stresować. Trzymam mocno kciuki dziewczynki

    Paulcia28, BeladonnaBeladonna, Stolnica, Nowy Rok Nowa Ja lubią tę wiadomość

  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę pochodziła do IMSI dopiero za 2 miesiące i już się nie mogę doczekać. Serce mi się raduje na samą myśl o tym że podejmuje próby ponownego bycia mamusią

    Maggie08 lubi tę wiadomość

  • ROMA 39 Koleżanka
    Postów: 33 27

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i zaczęłam Was podczytywć (dołączę się do rozmów jak już Was przeczytam) ale mam pytanie bo ja na pierwszej wizycie w klinice byłam na początku listopada 2017, dostałam zestaw badań do zrobienia . Wiadomo , że trwałość jest ich różna i lekarz najpierw podpowiedział żeby zrobić te trudniejsze. . .Wasz wątek zaczął się stosunkowo niedawno a Wy macie już tak dużo badań zrobionych . .
    Czy zanim zdecydowałyście się na in Vitro miałyście tak dużo badań za sobą czy jesteście tak pilne (gratuluję)że robicie je tak szybko?
    Dla mnie to wszystko jest tak bardzo rozciagnięte w czasie . . .:-/

    Maggie08, Paulcia28, AisaK48, BeladonnaBeladonna, inka2707 lubią tę wiadomość

  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ROMA 39 wrote:
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i zaczęłam Was podczytywć (dołączę się do rozmów jak już Was przeczytam) ale mam pytanie bo ja na pierwszej wizycie w klinice byłam na początku listopada 2017, dostałam zestaw badań do zrobienia . Wiadomo , że trwałość jest ich różna i lekarz najpierw podpowiedział żeby zrobić te trudniejsze. . .Wasz wątek zaczął się stosunkowo niedawno a Wy macie już tak dużo badań zrobionych . .
    Czy zanim zdecydowałyście się na in Vitro miałyście tak dużo badań za sobą czy jesteście tak pilne (gratuluję)że robicie je tak szybko?
    Dla mnie to wszystko jest tak bardzo rozciagnięte w czasie . . .:-/
    Witam serdecznie w naszym gronie:)
    co do badań to ja na swojej pierwszej wizycie dostałam kartkę A4 z wyszczególnionymi badaniami dla mnie i męża. Niektóre miałam zrobione jak usg piersi czy cytologia ale okazały się nieaktualne więc musiałam zrobić wszystkie na nowo. A jakie masz badania do zrobienia?

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • ROMA 39 Koleżanka
    Postów: 33 27

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie08 wrote:
    Witam serdecznie w naszym gronie:)
    co do badań to ja na swojej pierwszej wizycie dostałam kartkę A4 z wyszczególnionymi badaniami dla mnie i męża. Niektóre miałam zrobione jak usg piersi czy cytologia ale okazały się nieaktualne więc musiałam zrobić wszystkie na nowo. A jakie masz badania do zrobienia?


    Właśnie taką kartkę A4 , z tym że zaczęłam od umówienia się na HISTEROSKOPIĘ na NFZ i zrobiłam kariotyp(z niemężem) i czekam na wyniki

  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My musieliśmy zrobić następujące badania:

    Oboje:
    - kariotyp
    - grupa krwi i czynnik Rh
    - WR
    - HBs
    - HBc
    - HCV
    - HIV

    Ja:
    - HSC
    - FSH
    - LH
    - AMH
    - TSH
    - DHEA-S
    - Prolaktyna
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii, różyczce
    - p/c p. plemnikom
    - testosteron całkowity
    - OGTT z insuliną
    - wymazy z szyjki macicy
    - cytologia
    - usg piersi


    Mąż:
    - badania nasienia rozszerzone(miał robione wcześniej)
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw cytomegalii

    Najdłużej czekaliśmy na wynik kariotypów

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Roma. Ja miałam do zrobienia genetyke, cytologie, test na cukrzycę, atest od lekarza,że moje serce jest ok i nie mam nadciśnienia, oprócz tego info od onkologa, że ryzyko raka znikło. Dodatkowo u genetyka sprawdziłam sobie ryzyko wystąpienia trombozy itp,no a mąż badanie nasienia, genetyka i wyniki po histopatologii jąder. To chyba wszystko. Ja robiłam badania w zeszłym roku w maju, żeby przed rozpoczęciem leczenia mieć wszystko co potrzebne, a testy na HIV I zoltaczke oraz na chlamydie robiliśmy w grudniu, muszą być aktualne

    ROMA 39 lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Maggie08 Ekspertka
    Postów: 167 173

    Wysłany: 18 lutego 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ROMA 39 wrote:
    Właśnie taką kartkę A4 , z tym że zaczęłam od umówienia się na HISTEROSKOPIĘ na NFZ i zrobiłam kariotyp(z niemężem) i czekam na wyniki
    Dobrze że zrobiliście kariotypy na początku bo my zrobiliśmy je na samym końcu a potem była nerwówka bo wyników jeszcze nie było a musiałam jechać do kliniki. Odebrałam je rano w dniu wizyty w klinice więc jechałam tam tak jakby w ciemno

    35 lat
    2 inseminacje :(
    2 in vitro:
    02.2017 crio transfer :(
    04.2018 crio transfer :(
  • ROMA 39 Koleżanka
    Postów: 33 27

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie08 wrote:
    My musieliśmy zrobić następujące badania:

    Oboje:
    - kariotyp
    - grupa krwi i czynnik Rh
    - WR
    - HBs
    - HBc
    - HCV
    - HIV

    Ja:
    - HSC
    - FSH
    - LH
    - AMH
    - TSH
    - DHEA-S
    - Prolaktyna
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii, różyczce
    - p/c p. plemnikom
    - testosteron całkowity
    - OGTT z insuliną
    - wymazy z szyjki macicy
    - cytologia
    - usg piersi


    Mąż:
    - badania nasienia rozszerzone(miał robione wcześniej)
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw cytomegalii

    Najdłużej czekaliśmy na wynik kariotypów


    Nie mam możliwości sprawdzenia dokładnie ale mniej więcej mam tyle samo badań.

    Jak długo je robiłaś?

  • Ewelina.tom Przyjaciółka
    Postów: 105 39

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, znowu tu wchodzę i was podczytuje chyba szukam nadziei. Teraz Cały miesiąc czekamy na wynik genetyczny nasienia męża- ja biorę hormon na obniżenie TSH i między 1-3 dniem cyklu wizyta... Czytam, że któras z was też ma problem z haszimoto, kiepskie nasienie męża i na dokładkę doszedł mięśniak ... Chyba zwariuje do połowy marca...

    AMH 0,89, tarczyca, haszimoto, mięśniak macicy,
    czynnik męski 0% morfologia, mutacja genu CFTR
    29.03.18 r punkcja 2 pęcherzyków - obydwa puste pęcherzyki :(
    10.03.18 start nowa stymulacja ...
  • AisaK48 Koleżanka
    Postów: 55 56

    Wysłany: 18 lutego 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie08 wrote:
    My musieliśmy zrobić następujące badania:

    Oboje:
    - kariotyp
    - grupa krwi i czynnik Rh
    - WR
    - HBs
    - HBc
    - HCV
    - HIV

    Ja:
    - HSC
    - FSH
    - LH
    - AMH
    - TSH
    - DHEA-S
    - Prolaktyna
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw toxoplazmozie, cytomegalii, różyczce
    - p/c p. plemnikom
    - testosteron całkowity
    - OGTT z insuliną
    - wymazy z szyjki macicy
    - cytologia
    - usg piersi


    Mąż:
    - badania nasienia rozszerzone(miał robione wcześniej)
    - przeciwciała IgG i IgM przeciw cytomegalii

    Najdłużej czekaliśmy na wynik kariotypów
    Ja miałam jeszcze allo mlr NK wszystkie możliwe badania w kierunku trombifilii mycoplasma ureoplasma chlamydia(tam były 4 z tych wenerycznych już nienpamietam nazwy tej jednej) przeciwciała przeciwjadrowe przeciwplemnikowe, przeciwtarczycowe histerioskopia ... kariotypy moje i męża. Wypisze jak przyjdę do domu. Aha jeszcze na celiakia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2018, 16:18

‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ