X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 615

    Wysłany: 4 lutego 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie od razu powiedxiala ze na pewno clexane, przynajmniej do 12 tyg. Wyniki mam w porzadku ale ona woli dac ze wzgledu na poronienia.
    mietata wrote:
    Dziewczyny, a jakie w waszych klinikach jest podejście do clexane?
    Dziś rozmawiałam z ginekolog, która mnie prowadzi od początku, zna całą moją historię i powiedziała, że nie chce się wtrącać za mocno w działania kliniki, ale radzi mi brać po transferze zastrzyki z clexane, że to nie zaszkodzi, a może tylko pomóc, i że w moim wypadku trzeba zrobić dosłownie wszystko, żeby udało się za pierwszym razem.
    Podobno nie każda klinika zaleca, więc z ciekawości zapytam jak u was?

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Mnie od razu powiedxiala ze na pewno clexane, przynajmniej do 12 tyg. Wyniki mam w porzadku ale ona woli dac ze wzgledu na poronienia.

    I jak? Jesteś po punkcji? Wszystko ok? <3

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Brac nie będę. Dzis zrobiłam test sikany i blada kreska się pojawila po kilku minutach. Nie chce się za bardzo nakrecac. Tak pomyslalam ze to mogą być pozostalosci stymulacji. Dzis jestem 8 dpt ale obliczyłam to od momentu przyjęcia gonapeptylu minelo już 14 dni wiec raczej chyba już za długo nawt jeśli bylby to gonanpeptyl.

    Chyba to nie pozostałości ;-)
    Ten test dobrze rokuje :-D

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna tez nie pomogę co do wyniki testu :(

    Ale trzymam mocno kciuki :)

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna ja myślę, że to pozytyw :D Jesteś 8dpt to możesz śmiało zrobić betę wtedy będzie jasność :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Zuzanna ja myślę, że to pozytyw :D Jesteś 8dpt to możesz śmiało zrobić betę wtedy będzie jasność :)


    Zgadzam sie :) leć na bete i bedzie jasne <3 mooooocno kibicuje :D

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 4 lutego 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chcę już poniedziałek!! Zaczynam po ścianach chodzić, skręca mnie i zaraz oszaleje ;(

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety smoczyca musimy wytrzymać. U mnie też kiepsko psychicznie za to fizycznie z dnia na dzień coraz lepiej się czuje, dziś już nie boli mnie nic i myślę, że to zły znak. Po prostu czuje, że się nie udało.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    No niestety smoczyca musimy wytrzymać. U mnie też kiepsko psychicznie za to fizycznie z dnia na dzień coraz lepiej się czuje, dziś już nie boli mnie nic i myślę, że to zły znak. Po prostu czuje, że się nie udało.

    Smoczyca tylko spokojnie <3

    Mala bedzie dobrze zobaczysz <3 trzymam kciuki :)

    *SmoczycA* lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7262

    Wysłany: 4 lutego 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    Brac nie będę. Dzis zrobiłam test sikany i blada kreska się pojawila po kilku minutach. Nie chce się za bardzo nakrecac. Tak pomyslalam ze to mogą być pozostalosci stymulacji. Dzis jestem 8 dpt ale obliczyłam to od momentu przyjęcia gonapeptylu minelo już 14 dni wiec raczej chyba już za długo nawt jeśli bylby to gonanpeptyl.
    Gonapeptyl nie powinien wplywac na test ciazowy. ;)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarzyna daj znać jak po punkcji :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny opiszcie dokładnie samopoczucie po punkcji to chyba etap którego sie najbardziej boje

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama punkcja jest okej, kładziesz się, dostajesz zastrzyk i budzisz się już po wszystkim. Potem boli Cię głowa i jajniki - ja dostałam kroplówkę z ketonalu i wróciłam po jakiś 2 godz. do domku. W ten dzień ok. Za to cały kolejny tydzień bolały mnie jajniki, byłam wzdęta, nie miałam apetytu a zjedzenie czegokolwiek już powodowało uczucie przejedzenia i chodziłam co pół godz. siku, w nocy wstawałam po 10 razy ale ja bardzo dużo piłam z obawy o hiperstymulację może dlatego. Ale to całe samopoczucie jest niczym w porównaniu do tych 5 dni kiedy czekasz na rozwój zarodków. Ja codziennie ryczałam z obawy, że nic nie przetrwa. A po transferze można znieść jajo w oczekiwaniu na betę :P Same przyjemności hihi

    Agniechaaaa, islanegra lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Sama punkcja jest okej, kładziesz się, dostajesz zastrzyk i budzisz się już po wszystkim. Potem boli Cię głowa i jajniki - ja dostałam kroplówkę z ketonalu i wróciłam po jakiś 2 godz. do domku. W ten dzień ok. Za to cały kolejny tydzień bolały mnie jajniki, byłam wzdęta, nie miałam apetytu a zjedzenie czegokolwiek już powodowało uczucie przejedzenia i chodziłam co pół godz. siku, w nocy wstawałam po 10 razy ale ja bardzo dużo piłam z obawy o hiperstymulację może dlatego. Ale to całe samopoczucie jest niczym w porównaniu do tych 5 dni kiedy czekasz na rozwój zarodków. Ja codziennie ryczałam z obawy, że nic nie przetrwa. A po transferze można znieść jajo w oczekiwaniu na betę :P Same przyjemności hihi


    Dziekuje za odpowiedz powiedz mi jeszcze dostałaś l4 po punkcji ? A jak tak to na ile?

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam L4 na tydzień ale to ze względu na to, że byłam mocno przeziębiona i chciałam się maksymalnie podleczyć do transferu. Gdybym była zdrowa poszłabym na następny dzień do pracy. Mój doktorek wypisuje zwolnienia bez problemu nawet wypiszę jak mam przyjść na wizytę. Po transferze już nie wzięłam wolnego

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Wzięłam L4 na tydzień ale to ze względu na to, że byłam mocno przeziębiona i chciałam się maksymalnie podleczyć do transferu. Gdybym była zdrowa poszłabym na następny dzień do pracy. Mój doktorek wypisuje zwolnienia bez problemu nawet wypiszę jak mam przyjść na wizytę. Po transferze już nie wzięłam wolnego


    Aha No to dzieki za info :) zobaczymy co mój gin zadecyduje

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 4 lutego 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Morwa, Lady jakie Wy macie wskazania do criotransferu? To jest od AMH zalezne i ewentualnej hiperki?
    Zdanie mojej pani doktor jest podobne do zadnia lekarza Lady. Szalejące hormony i ryzyko hiperstymulacji nie robi dobrych warunków dla zarodka. Wzrost hcg może nasilać hiperstymulację, więc my wolimy nie ryzykować. Poza tym tak jak pisała Bella , mrożenie zarodków to dodatkowa ich selekcja. Moja pani doktor mówi ,że jak się już taki rozmrozi to nabiera większej chęci to walki o to by przeżyć ,więc teoretycznie taki mały wojownik może bardziej chcieć pozostać z nami :p

    Bella93, joasia1982, lady_pink lubią tę wiadomość

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 4 lutego 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    No niestety smoczyca musimy wytrzymać. U mnie też kiepsko psychicznie za to fizycznie z dnia na dzień coraz lepiej się czuje, dziś już nie boli mnie nic i myślę, że to zły znak. Po prostu czuje, że się nie udało.
    Mam to samo. Macam cycki i ledwo bolą mimo duzej dawki luteiny. W brzuvhu tez nic nie czuje. Normalnie durna jestem. Zachowuje się jak dziecko ;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 4 lutego 2017, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę progesteron w zastrzykach i mam cycki większe prawie o rozmiar :D Beta MUSI być pozytywna bo nie chcę żeby wróciły do swoich rozmiarów :P

    islanegra lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 4 lutego 2017, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastrzyki brałam w poprzedniej ciąży clexane i prolutex, teraz też chcialam, ape doktorek powiedział ze nie ma potrzeby. Jeśli będzie ciąża to niebwyjde z gabinetu bez recepty na zastrzyki ;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ