X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 4 lutego 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    Nas już lekarka wypytywała wczoraj, czy wykupiliśmy clexane lub jakieś inne przeciwzakrzepowe, bo będę musiała brać je po punkcji, a tak się cieszyłam, że w końcu odpocznę od zastrzyków:(
    Wiesz może dlaczego niektóre kliniki nie chcą ich przepisywać?

    zuzanna nie mam pojęcia jak z gonapeptylem i testami:( Dlaczego znowu go będziesz brała?

    Isla, po punkcji, czy po transferze? Moja dzisiaj powiedziała, że po transferze, bo po punkcji może jeszcze jakieś krwawienie wywołać.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 4 lutego 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem po punkcji.

    Z siedmiu widocznych pęcherzyków pobrali mi 4 oocyty, z czego trzy były dojrzałe, a czwarty trafił do medium aktywacyjnego.

    U mnie samopoczucie w porządku, lekko mam wzdęty brzuch i trochę czuję jajniki. Ale u mnie też nie było zbyt dużo nakłuć, więc może dlatego nie mam zbyt wielu odczuć. Znieczulenie - jak zawsze sama przyjemność :-)
    Z resztą czuję się na tyle dobrze, że zaraz jadę do miasta, bo się ze znajomymi umówiłam :-)

    L4 nie dostałam, dostanę ewentualnie we wtorek, jeżeli dojdzie do transferu. Wtedy z datą wsteczną jeszcze na poniedziałek.

    Po punkcji mam taki zestaw leków do brania:
    Encorton, Estrofem, Luteina podjęzykowo, Lutinus dopochwowo, heviran i witaminy.

    *SmoczycA*, islanegra, ania8306, Deseo lubią tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 4 lutego 2017, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:30

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ja jestem po punkcji.

    Z siedmiu widocznych pęcherzyków pobrali mi 4 oocyty, z czego trzy były dojrzałe, a czwarty trafił do medium aktywacyjnego.

    U mnie samopoczucie w porządku, lekko mam wzdęty brzuch i trochę czuję jajniki. Ale u mnie też nie było zbyt dużo nakłuć, więc może dlatego nie mam zbyt wielu odczuć. Znieczulenie - jak zawsze sama przyjemność :-)
    Z resztą czuję się na tyle dobrze, że zaraz jadę do miasta, bo się ze znajomymi umówiłam :-)

    L4 nie dostałam, dostanę ewentualnie we wtorek, jeżeli dojdzie do transferu. Wtedy z datą wsteczną jeszcze na poniedziałek.

    Po punkcji mam taki zestaw leków do brania:
    Encorton, Estrofem, Luteina podjęzykowo, Lutinus dopochwowo, heviran i witaminy.

    No to mocno trzymam kciuki :) <3

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

  • islanegra Ekspertka
    Postów: 167 207

    Wysłany: 4 lutego 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna jestem dobrej myśli, ale jeszcze nie będę się cieszyć z Twojego sukcesu żeby nie zapeszać;)

    ka_tarzyna wrote:
    Mnie od razu powiedxiala ze na pewno clexane, przynajmniej do 12 tyg. Wyniki mam w porzadku ale ona woli dac ze wzgledu na poronienia.

    Matko święta, aż tak długo????:( Co ile dni masz to brać?

    ka_tarzyna wrote:
    Isla, po punkcji, czy po transferze? Moja dzisiaj powiedziała, że po transferze, bo po punkcji może jeszcze jakieś krwawienie wywołać.

    Pewnie coś pokręciłam i jest tak jak mówisz, że dają od transferu. Tak się przejęłam faktem, że znowu zastrzyki, że to bardzo możliwe, iż coś źle zapamiętałam.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2017, 20:13

    zuzanna lubi tę wiadomość

    3x IUI - 2016 👎👎👎
    2x IMSI - 2017 - ❄❄❄,❄❄
    1 ET - 2017 👎
    2,3 FET - 2018 👎👎
    3 IMSI - 2019 - 4 ET 3-dniowców 👎, brak blastocyst do mrożenia - wszystkie zarodki padły po 3 dniu 😞
    1 AZ pl - FET X 2019 - poronienie 9tc
    allo-mlr 0%, szczepienia limfocytami=>allo-mlr 70%-83%
    2 AZ pl - FET 03.02.2023 - poronienie 8tc
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 4 lutego 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to nie o stymulacji, punkcji i transeferze(to dopiero przede mną), ale zanim to wszystko nastąpi to muszę wyleczyć nadzerke. Czy któraś z Was brała albothyl?
    Czy też wychodziły po tym Wam takie dziwne strzępki?

    M&M
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 lutego 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    Pewnie coś pokręciłam i jest tak jak mówisz, że dają od transferu. Tak się przejęłam faktem, że znowu zastrzyki, że to bardzo możliwe, iż coś źle zapamiętałam.
    U mnie w klinice zalecaja zazwyczaj od dnia poprzedzajacego transfer.
    Robi sie je codziennie.

    Ale niektore kobiety musza brac heparyne przez cala ciaze i to o wiele gorsze...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 lutego 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Może to nie o stymulacji, punkcji i transeferze(to dopiero przede mną), ale zanim to wszystko nastąpi to muszę wyleczyć nadzerke. Czy któraś z Was brała albothyl?
    Czy też wychodziły po tym Wam takie dziwne strzępki?
    Działania niepożądane

    Bardzo często (występujące częściej niż u 1 na 10 leczonych osób): suchość pochwy
    Często (występujące rzadziej niż u 1 na 10, ale częściej niż u 1 na 100 leczonych osób): wydalanie skrzepów błony śluzowej

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • islanegra Ekspertka
    Postów: 167 207

    Wysłany: 4 lutego 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    U mnie w klinice zalecaja zazwyczaj od dnia poprzedzajacego transfer.
    Robi sie je codziennie.

    Ale niektore kobiety musza brac heparyne przez cala ciaze i to o wiele gorsze...

    Dzięki Bella93 za informacje. Nie mogłam polubić, bo wcale mi się to co usłyszałam nie spodobało, ale doceniam pomoc w doinformowaniu mojej osoby;)

    A czy po tym clexane miałyście jakieś skutki uboczne? Piekło podczas podawania, pokrzywka itp.?

    3x IUI - 2016 👎👎👎
    2x IMSI - 2017 - ❄❄❄,❄❄
    1 ET - 2017 👎
    2,3 FET - 2018 👎👎
    3 IMSI - 2019 - 4 ET 3-dniowców 👎, brak blastocyst do mrożenia - wszystkie zarodki padły po 3 dniu 😞
    1 AZ pl - FET X 2019 - poronienie 9tc
    allo-mlr 0%, szczepienia limfocytami=>allo-mlr 70%-83%
    2 AZ pl - FET 03.02.2023 - poronienie 8tc
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 lutego 2017, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaraz po wstrzyknieniu bardzo piecze, tak jakby cos rozrywalo skore, ja prawie zawsze placze (z takiej bezsilnosci bo jic z tym nie mozna zrobic), ale nigdy nie mialam siniakow po tym.
    Bralam tez Fraxiparine, to tez heparyna (tansza od Clexane) podawanie nie bolalo, ale robily mi sie siniaki i zrosty podskorne.
    Pomimo tego ze Fraxi mam jeszcze sporo, a Clexane szczypie to jednak sie na nie zdecyduje.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałabym się do Was przyłączyć bo planujemy im bitto wkrótce. Jestem w tej dziedzinie laikiem :( powiedzcie proszę w jakim czasie od pierwszej wizyty następuje rozpoczęcie procedury ?

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Hej, chciałabym się do Was przyłączyć bo planujemy im bitto wkrótce. Jestem w tej dziedzinie laikiem :( powiedzcie proszę w jakim czasie od pierwszej wizyty następuje rozpoczęcie procedury ?

    Ja byłam w 3dc czyli 3.02 i dostałam tabletki antykoncepcyjne oraz listę badan do zrobienia, kolejna wizyta u gina 20.02 i zobaczymy co dalej wspominał ze w marcu (o ile wszystko bd ok) to juz będziemy robić transfer :)

    P.s. Tez jestem laikiem
    Trzymam kciuki :)

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 5 lutego 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Ja jestem po punkcji.

    Z siedmiu widocznych pęcherzyków pobrali mi 4 oocyty, z czego trzy były dojrzałe, a czwarty trafił do medium aktywacyjnego.

    Trzymam baaaaardzo mocno kciuki :-*
    Informuj nas :-*

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 5 lutego 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Hej, chciałabym się do Was przyłączyć bo planujemy im bitto wkrótce. Jestem w tej dziedzinie laikiem :( powiedzcie proszę w jakim czasie od pierwszej wizyty następuje rozpoczęcie procedury ?

    Ja już wcześniej chodziłam do kliniki, także trudno mi powiedzieć ile może trwać czas do rozpoczęcia procedury. Wszystko zależy jak jesteś zdiagnozowana, jakie macie badania itp. U mnie procedura rozpoczęła się od 2 dc tabletkami antykoncepcyjnymi i już sobie mniej więcej obliczyłam (przy założeniu że wszystko będzie ok) że transfer nastąpi po ok 65 dniach od startu...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 5 lutego 2017, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tej chwili jestem na tabletkach antykoncepcyjnych. Z tego co piszecie chyba powinnam na nich pozostać ale do tych wszystkich badań hormonalnych to chyba trzeba będzie je odstawić ?

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 5 lutego 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm a dlaczego jesteś na antykoncepcji? Do badań na pewno trzeba będzie odstawić nie sądzę by ktoś Cie stymulowal bez wiedzy na temat Twoich poziomów hormonów ale ja się za bardzo nie znam bo ja na antykami nie byłam. 3dc badania i stymulacja, 15dc punkcja i po 5 dniach transfer więc ja w sumie załatwiłam wszystko w miesiąc :) ale wcześniej miałam 2 cykle poglądowe na estrofemie że względu na słabo rosnące endometrium. A HSG masz zrobione? Choć nie jestem przekonana czy jest to niezbędne jeśli od razu się przystępuje do IVF

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 5 lutego 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zrobione AMH ( 9) jestem po histeroskopia i laparoskopi ( wszystko Ok). Jestem na tablach bo musieliśmy zrobić przerwę a lekarz powiedział ze w moim przypadku (PCOS) lepszy efekt laparo utrzymam na tabletkach niż bez nich. Mam wiele badań zrobionych ale pewnie dla kliniki będą już nieaktualne

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez juz mam sporo badan porobionych z moim aktulalnym gin jestem juz rok wiec wielszosc juz wie. Muszę jeszcze kilka badan porobić ale w większości hormony mam juz zrobione. Pozostały mi wymazy przedewszystkim.

    Więcej bede cos wiedzieć 20.02 kiedy to mam wizyta u gina i odrazu z anestezjologiem

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 5 lutego 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co - trzeba poprószy umówić się na wizytę. Zrobię to jutro :)

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Angie 31 Autorytet
    Postów: 1402 1165

    Wysłany: 5 lutego 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna powtarzałas test?
    MalaHD jak się czujesz?

    ug37upjyhucgp8u7.png
    5.12.2008r - Alanek
    18.11.2017 - Bella Helena
    03.2017- kocham ❤ 8dpt - hcg 84❤17dpt-hcg 3998❤
    12.04 jest serduszko!❤
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ