Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 506

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda34 wrote:
    Spotkałam się z opinią od lekarza, że progesteron powinien wynosić 1,2 max. pow. nie zalecają transferu i w mojej klinice pow. tego wyniku nie robią.

    Na innym forum jest dziewczyna, która miała prog ok 15 w dniu punkcji i całe forum grzmiało na nią że ma absolutnie odwoływać transfer. A ona podeszła bo jej lekarz powiedział że to nie ma znaczenia i... zaciążyła...także ten tego ;-)

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest tak ze wszystkim, jednym sie uda a innym nie

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 506

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, ale o zdrowie psychiczne też dbać trzeba. Ja niestety wiele wyczytałam na tym forum, że trzeba to, trzeba tamto, potem lekarz mi każe coś innego, drugi jeszcze coś innego, a potem ja mam paranoję że nie udało się bo nie zrobiłam tego i owego a przecież na forum kazali.
    Myślę że wszystkie tu musimy się trochę hamować z wydawaniem sądów co na pewno działa i jaki powinien być progesteron itp. :-) bo powariujemy.

    Flowwer, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella wpisz proszę na 17.08 Punkcja u mnie. Dziewczyny co z tym zntybiotykirm? Mam świrować czy nie zawsze dają...

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14995 18898

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Bella wpisz proszę na 17.08 Punkcja u mnie. Dziewczyny co z tym zntybiotykirm? Mam świrować czy nie zawsze dają...

    ja mysle ze dostaniesz w dniu punkcji recepte na antybiotyk. Ja tak mialam.. bralam 5 dni po 2x1 od punkcji

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 506

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Bella wpisz proszę na 17.08 Punkcja u mnie. Dziewczyny co z tym zntybiotykirm? Mam świrować czy nie zawsze dają...

    Ja raz nie dostałam.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzieki ;) smutno mi ze prawdopodobnie transfer dopiero w październiku bo juz wrócę do pracy w szkole i będzie ciężko się wyrwać nawet na monitoring (sa rano wiec będzie mi musial pisać l4)...nauczyciele urlop tylko wakacje i ferie...ehhh

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3459

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kozamonia wrote:
    A jaki miałaś prg przed punkcją? U mnie w klinice brali pod uwagę ten badany przed podaniem ovitrelle. I ten już miałam za wysoki - 1,68 i miałam odłożony transfer.
    U mnie progesteron nie może byc wyższy niż 1.4, ale w ostatni dzień stymulacji..

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 708

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Ok dzieki ;) smutno mi ze prawdopodobnie transfer dopiero w październiku bo juz wrócę do pracy w szkole i będzie ciężko się wyrwać nawet na monitoring (sa rano wiec będzie mi musial pisać l4)...nauczyciele urlop tylko wakacje i ferie...ehhh

    Dootka, przed crio jest dużo mniej wizyt. Ja miałam tylko dwie.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Dootka, przed crio jest dużo mniej wizyt. Ja miałam tylko dwie.
    Ja 3krotnie tylko jedna.

    Na sztucznym, oczywiscie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2017, 17:50

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 708

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja 3krotnie tylko jedna.

    Na sztucznym, oczywiscie


    W sumie to ja też jedną 8 dc,bo przed @ dostałam już receptę na estrofem który brałam od 2 dc.

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tego progesteronu to mój dr potwierdził dzisiaj ze max 1.5 w dniu podania hcg.

  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bajka_ wrote:
    Nie miałam ani jednego ani drugiego. Mój lekarz prowadzący powiedział, że na tą chwilę nie ma takiej potrzeby. Zaufałam mu i miał rację. Ja miałam przed in vitro zrobione kariotypy a po jeszcze skierowanie na mutacje i ja i mąż. Genetyka ok. Mam mutacje C
    Coś tam (mogę potem podac bo nie ma mnie w domu ). Przyjmuje kwas foliowy metylowany i teraz zastrzyki neoparin. Mam za sobą lata starań o dziecko, 4 nieudane IUI. No ale w końcu jestem w ciąży i nadal czasami trudno mi w to uwierzyć :)


    Edit: miałam jeszcze drożność jajowodów sprawdzana, oba drożne, prawy miałam lekko przytkany
    Dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że Ci się udało zajść - to chyba tak działa, że jak się słyszy, że dziewczynom z forum udaje się to w tych, które dalej walczą rośnie nadzieja

    bajka_ lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Cieszę się, że Ci się udało zajść - to chyba tak działa, że jak się słyszy, że dziewczynom z forum udaje się to w tych, które dalej walczą rośnie nadzieja
    Albo myślą "znowu sie komus udalo, a ja dalej jestem w czarnej dupie".

    Ja np jestem taka osoba. Bardzo mnie cieszy jak dziewczynom sie udaje, ale nijak sie to ma do mojego przypadku i wcale nie daje mi to nadziei, ze sie uda.

    brenya77 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 506

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podobnie :-) od razu sobie zaczynam wkręcać ze te co zaszły miały lepszych lekarzy, lepsze leki, więcej leków, więcej badań tylko ja taka sierota, że trafiłam na konowałów i jeszcze badań immuno nie zrobiłam i insulinoopornosci nie lecze...

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10853 8487

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    brenya77 wrote:
    Ja podobnie :-) od razu sobie zaczynam wkręcać ze te co zaszły miały lepszych lekarzy, lepsze leki, więcej leków, więcej badań tylko ja taka sierota, że trafiłam na konowałów i jeszcze badań immuno nie zrobiłam i insulinoopornosci nie lecze...
    Po prostu kazda z nas jest inna, inne przyczyny nieplodnosci, inne reakcje na leki, inne mechanizmy w organizmie...

    Mozliwe, ze nam tez sie uda, ale napewno nie dlatego, ze innym sie udaje.

    Go, brenya77 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤

    Matylda 🩷 11.08.2022
    Zoya 🤎 Vincent 🩶 25.08.2025
  • Go Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Ok dzieki ;) smutno mi ze prawdopodobnie transfer dopiero w październiku bo juz wrócę do pracy w szkole i będzie ciężko się wyrwać nawet na monitoring (sa rano wiec będzie mi musial pisać l4)...nauczyciele urlop tylko wakacje i ferie...ehhh

    Niestety, też wiem coś o tym ;/ Ja prawdopodobnie będę miała w wrześniu i też się boję o te L4 bo zmieniłam na dodatek jeszcze szkołę od września, więc nawet nie bardzo od samego początku ;/

    początki 2013
    IUI x5 :(
    Endometrioza, PCO, słabe nasienie, AMH 7,4
    10.05.17 dł. pr (ICIS)
    07.08.17 Punkcja 25 dojrzałych / 4 (5-dn) i 2 (6-dn)- zamrożone. Hyperstymulacja,
    30.11.17 3BB i 4BB beta <2
    10.01.18 3AA i 3BA, w oczekiwaniu ...
  • Go Koleżanka
    Postów: 73 13

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matylda34 wrote:
    No tego sie wlasnie boje:/ Go jak sie czulas podczas stymulacji?Mialas jakies objawy?

    Niestety tak, w 6 dniu to już miałam problem z siadaniem, chodzeniem po schodach, jazda autem/rowerem. Od około 4 dnia co jakiś dzień wymiotowałam nocami ;/ i bardzo często oddawałam mocz, niewiele było a musiałam iść.

    początki 2013
    IUI x5 :(
    Endometrioza, PCO, słabe nasienie, AMH 7,4
    10.05.17 dł. pr (ICIS)
    07.08.17 Punkcja 25 dojrzałych / 4 (5-dn) i 2 (6-dn)- zamrożone. Hyperstymulacja,
    30.11.17 3BB i 4BB beta <2
    10.01.18 3AA i 3BA, w oczekiwaniu ...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Go wrote:
    Niestety, też wiem coś o tym ;/ Ja prawdopodobnie będę miała w wrześniu i też się boję o te L4 bo zmieniłam na dodatek jeszcze szkołę od września, więc nawet nie bardzo od samego początku ;/

    Damy rade ;) w oświacie Cie za l4 raczej nie wyrzuca ;) to jest plus szkoły :)
    Zrobiłam te dwa ovitrelle- wreszcie ostatnie zastrzyki... Hurra ;)
    I wielkie odliczanie...

    sylwia80 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Go wrote:
    Niestety tak, w 6 dniu to już miałam problem z siadaniem, chodzeniem po schodach, jazda autem/rowerem. Od około 4 dnia co jakiś dzień wymiotowałam nocami ;/ i bardzo często oddawałam mocz, niewiele było a musiałam iść.
    Ja od wczoraj tez co chwile sikam po troszkę...ale ja mam mniej pecherzykow ;)

‹‹ 501 502 503 504 505 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 sposobów jak zwiększyć inteligencję swojego dziecka jeszcze w brzuchu!

Czy wiesz, że na poziom inteligencji swojego dziecka możesz mieć już wpływ podczas ciąży? Połączenia nerwowe w mózgu dziecka tworzą się już na etapie życia płodowego. Stymulację neuronów w mózgu dziecka mogą zwiększać pewne aktywności. Sprawdź, co robić lub czego unikać, aby zadbać o optymalny rozwój mózgu Twojego dziecka! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ