X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Ilciaa Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś jest 15 dpt hcg rośnie 1302,5 i pierwszy raz robiłam progresteron wyszedł 22,2 czy jest prawidłowy?

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila, nie wiem czy każdy tak reaguje, mi brzuch pod koniec stymulacji zrobił się dość spory, a po transferze był bardzo wzdęty. Ilcia, akurat byłam dziś u lekarza, tez robiłam proga i mówił, że najlepiej, żeby był powyżej 30, jeśli mniej trzeba modyfikować dawkę, ja jestem 14dpt

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilciaa wrote:
    Dziś jest 15 dpt hcg rośnie 1302,5 i pierwszy raz robiłam progresteron wyszedł 22,2 czy jest prawidłowy?
    Ja 14dpt miałam prog 34 i nie było mowy o zmniejszeniu dawek - brałam 2x2 luteinę dowcipnie, 2x2 duphaston i 2x1 prolutex i miałam brać tak dalej. Zapytałabym lekarza, czy lepiej czegoś nie dołożyć. Może chociaż lutkę?

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Ilciaa Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luteinę biorę podjęzykową 4x3 gdyż na dopochwówkę dostałam uczulenie a encorton stopniowo odkładam i folik to wszystko co biorę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 20:29

  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj lepiej lekarza, dla własnego spokoju :-)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Ilciaa Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizzinka wrote:
    Zapytaj lepiej lekarza, dla własnego spokoju :-)
    Tak oczywiście tylko czy czekać do wtorku czy działać już?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 20:33

  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A możesz do lekarza napisać SMS? Spróbuj się skontaktować jakoś, ja bym nie czekała. Tylko ja to z tych panikar jestem... A po moich przejściach to wolę dmuchać na zimne ;-)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anys wrote:
    Hej. Jestem tu nowa moge dolaczyc?
    Moze troszke opowiem swoja historie.
    Mam wspaniala corke z in vitro :)tydzien temu skonczyla roczek:) teraz chcemy zabrac swojego eskimoska:) ale jakos tak strasznie ogarnal mnie strach przed porazka ...
    Czy ktorejs z was udalo sie z mrozaczka?
    Witaj Abyś. Ja też jestem nowa na forum i za dużego doświadczenia nie mam ale mogę przywołać historię pewnej pani, którą poznałam czekając w Invimed na wizytę. Owa kobieta powiedziała mu, że 3 lata temu podchodziła pierwszy raz do Invitro. Pierwszy transfer miała z dwóch zarodków. Niestety nie udało się. Kolejny transfer z dwóch zamrożonych komórek - również bez powodzenia. Załamała się. Dodam, że mieszkała w Londynie i co chwilę latała Londyn - Wrocław. Opowiadała, jak płakała lekarzowi w telefon, że już nie ma siły a ten kazał jej wsiadać w samolot i wracać po mrozaczki. Przyleciała trzeci raz ale jak to sama powiedziała - bez nadziei. W dniu transferu od razu wsiadła do samolotu i wróciła do Londynu. Mówiła, że przy wcześniejszych razach bardzo dbała o siebie i zwlekała z powrotem do domu 3 tygodnie. Za trzecim razem nie uważała na nic. I właśnie ten trzeci transfer udał się. Dzisiaj ma 3 -letnią córeczkę. A spotkałam ją 4 tygodnie temu. Siedziała w poczekalni cała podekscytowana. Otwórz wróciła po 3 latach po ostatniego mrozaczki. Tym razem również się udało. Jeden transfer, jeden zamrożony zarodek i ciąża. Także kochane koleżanki - głowa do góry. Jak widać nawet w chwili, kiedy już nie macie siły i zrezygnowanie ogarnia Was całe, może się okazać, że radość zamieszka w Waszych sercach

    Ilciaa lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anys przerobiło mi na Abyś. Ach te słowniki. Przepraszam

    Kuczka lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce#Być#Mama wrote:
    Jak długo czeka się na okres po odstawieniu leków ?
    U mnie nadszedł po 4 dniach. Po tej całej stymulacji moj organizm szaleje- przeszłam już mega jelitowke ( właśnie podczas okresu), zapalenie pęcherza i teraz od 3 dni zatoki i zapalenie gardła :/ niby tylko hormony człowiek brał, ale moj organizm jest tak osłabiony, ze zastanawiam się co jeszcze się do mnie przyczepi :( końcówka roku jakaś taka do bani... oby Nowy Rok nadszedł z nowa nadzieja i zapałem do życia :) a Ty kochana jak się czujesz?

    A tak z tej lepszej strony- od 6 stycznia zaczynam dupka przez 10 dni. 10 stycznia jadę na biopsje endometrium. Po odstawieniu dupka miesiączka i zaczynamy podawać estradiol, obserwujemy endo i przygotowujemy się do crio :) jak wszystko będzie szło dobrze, to ok. 8-10 lutego transfer :)

    Ilciaa lubi tę wiadomość

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    U mnie nadszedł po 4 dniach. Po tej całej stymulacji moj organizm szaleje- przeszłam już mega jelitowke ( właśnie podczas okresu), zapalenie pęcherza i teraz od 3 dni zatoki i zapalenie gardła :/ niby tylko hormony człowiek brał, ale moj organizm jest tak osłabiony, ze zastanawiam się co jeszcze się do mnie przyczepi :( końcówka roku jakaś taka do bani... oby Nowy Rok nadszedł z nowa nadzieja i zapałem do życia :) a Ty kochana jak się czujesz?

    A tak z tej lepszej strony- od 6 stycznia zaczynam dupka przez 10 dni. 10 stycznia jadę na biopsje endometrium. Po odstawieniu dupka miesiączka i zaczynamy podawać estradiol, obserwujemy endo i przygotowujemy się do crio :) jak wszystko będzie szło dobrze, to ok. 8-10 lutego transfer :)
    A z biopsją będziesz miała też robiony scratching i/lub histero? Może warto, tak przy okazji :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2017, 22:23

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lizzinka histero ani scratchingu nie będę miała robione :/ może przy kolejnej procedurze pomyśle, na razie ufam, ze moj doktorek wie co robi :) nie będę się buntować :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomo :-)
    Ja też swojemu ufam. Komuś w tym wszystkim trzeba ;-) trzymam kciuki :-)

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 04:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka, super że jest plan, czas zleci niewiadomo kiedy ;) Ja wcześniej myślałam żeby po transferze wziąć wolne. Lekarz kazał żyć normalnie i jednak tak zrobiłam. Po punkcji miałam wolne 3 dni, transfer wypadł w piątek, a potem żyłam i funkcjonowałam jak zawsze. Uważam, że to był bardzo dobry krok ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Ilciaa Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle, Lizzinka, rozmawiałam dziś z lekarzem i powiedział że dlatego taki wynik progresteronu wyszedł, gdyż nie wzięłam z rana luteiny przed pobraniem krwi ale wynik jest prawidłowy.Powtórzyć badania we wtorek. Ja po criotransferze następnego dnia szłam do pracy i przez kolejne później też, praca przy komputerze i to jest najlepsze lekarstwo uważam z doświadczenia niż siedzenie w domu gdzie pamiętam przy pierwszym in tak zrobiłam i było nie ciekawie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 09:49

    Nasti85 lubi tę wiadomość

  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - jak długo braliście zastrzyki? Ja mam 8 zastrzyków gonal a lekarz mówił o 10 dniach.oststni gonal mam w czwartek. Zastanawiam się, czy punkcję zrobią mi w piątek czy po weekendzie. Może jeszcze inne zastrzyki dostanę? 10 dzień wypada w sobotę więc w weekend i tak klinika nic nie zrobi... Miała któraś z Was tylko 8 dni stymulacji? Wizytę u lekarza mam dopiero we wtorek po południu...

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dziewczyny - jak długo braliście zastrzyki? Ja mam 8 zastrzyków gonal a lekarz mówił o 10 dniach.oststni gonal mam w czwartek. Zastanawiam się, czy punkcję zrobią mi w piątek czy po weekendzie. Może jeszcze inne zastrzyki dostanę? 10 dzień wypada w sobotę więc w weekend i tak klinika nic nie zrobi... Miała któraś z Was tylko 8 dni stymulacji? Wizytę u lekarza mam dopiero we wtorek po południu...
    To ile wezmiesz zastrzykow zalezy od tego jak zareagujesz jak bedziesz sie stymulowac jak beda rosly pecherzyki...
    Ja teraz mialam stymulacji 12 dni... w 12 dzien juz tylko rano orgalutran i wieczorem ovitrelle

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilcia, dobrze, że skontaktowałas się z lekarzem, głowa spokojniejsza ;)

    Ilciaa lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długość stymulacji zależy od tego, jak dana babeczka się stymuluje. U mnie wyszło 10 dni, 11 dnia zastrzyk z pregnylu na pęknięcie :) masz może 8 dnia wizytę i podglad? Może wtedy lekarz podejmie decyzję czy jeszcze stymulować czy już jest wystarczająco dobrze...

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Lizzinka Ekspertka
    Postów: 354 62

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dziewczyny - jak długo braliście zastrzyki? Ja mam 8 zastrzyków gonal a lekarz mówił o 10 dniach.oststni gonal mam w czwartek. Zastanawiam się, czy punkcję zrobią mi w piątek czy po weekendzie. Może jeszcze inne zastrzyki dostanę? 10 dzień wypada w sobotę więc w weekend i tak klinika nic nie zrobi... Miała któraś z Was tylko 8 dni stymulacji? Wizytę u lekarza mam dopiero we wtorek po południu...
    Ja miałam 8 dni stymulacji, 200j puregonu. 9 dnia ovitrelle i 36h później była punkcja. Tak jak mówią dziewczyny, to zależy jak reagujesz na stymulację.
    A dlaczego klinika nic nie zrobi w weekend? Powinni robić punkcje również w weekendy...

    Konieczna II procedura IVF... brak refundacji na puregon :-( :-( :-(
‹‹ 649 650 651 652 653 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ