X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh no cóż :) taki life...
    Mały nawet się nie zaimplantowal, a ładna blastka była 3AA. Ciekawa jestem co się stało.

  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wypowiedzieć się proszę co do diety po transferze. Ma być wysokobiałkowa - czy zatem można jeść serki wiejskie i jogurty z proteinami - znalazłam takie z zawartością 20 g. Już mam mętlik w głowie bo znalazłam opinie, żeby nie jeść nabiału. Inni twierdzą,, że produkty mleczne są ok. Oczywiście ryby, orzechy, pestki dyni jem. Gdzieś wyczytałam żeby jeść 2 plasterki ananasa żeby wspomóc zagnieżdżenie. I kupiłam jeszcze w aptece nutridrink protein. Dajcie proszę znać co jecie/pijecie. I ile tego białka ma być żeby była dieta wysokobiałkowa?

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Marzenka85 Autorytet
    Postów: 2960 2829

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, melduję się, że jestem po transferze :) Beta wyznaczona na 19 luty ale ja bank nie wytrzymam tak długo..

    Mylakamila ja wiem tylko a ananasie, jedna z dziewczyn tu pisała, że musi koniecznie być z twardym środkiem - ja właśnie wcinam :) a tak ogólnie to chyba nie ma żadnej konkretnej diety po transferze, choć nie wiem, jeśli się mylę to dziewczyny poprawią :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2018, 18:37

    Erl lubi tę wiadomość

    roloej285tga0xf7.png
    11.2018-crio 2 blastek: 5 dpt 9,94; 7 dpt 39,84; 10 dpt 222; 13 dpt 1517; 17 dpt 8855, 24 dpt <3
    3 transfery :(
    Brak lewego jajnika i jajowodu, drugi jajowód niedrożny, Hashimoto.
    Starania od 2015 r.,
    Gameta Gdynia
  • Erl Autorytet
    Postów: 1731 1480

    Wysłany: 9 lutego 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dziewczyny wypowiedzieć się proszę co do diety po transferze. Ma być wysokobiałkowa - czy zatem można jeść serki wiejskie i jogurty z proteinami - znalazłam takie z zawartością 20 g. Już mam mętlik w głowie bo znalazłam opinie, żeby nie jeść nabiału. Inni twierdzą,, że produkty mleczne są ok. Oczywiście ryby, orzechy, pestki dyni jem. Gdzieś wyczytałam żeby jeść 2 plasterki ananasa żeby wspomóc zagnieżdżenie. I kupiłam jeszcze w aptece nutridrink protein. Dajcie proszę znać co jecie/pijecie. I ile tego białka ma być żeby była dieta wysokobiałkowa?
    Kamila, wysokobiałkowa to mi się kojarzy po punkcji żeby zapobiec hiperce... Nie znam też zaleceń po transferze. Chyba po prostu starać się zdrowo odżywiać :)

    Mylakamila lubi tę wiadomość

    XII 2017 IMSI => 22 I 2018 CRIO z EG 3-dn. Maluchów 8A i 6B => 8dpt II beta 11; 9dpt 23,4; 11dpt 79; 14dpt 357,2; 16dpt 918,1; 23dpt 8646; 25dpt ❤ ur. 17.10.2018
    ❄❄
    1 VI 2014 Aniołek [*]
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 9 lutego 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzenka85 wrote:
    Hej, melduję się, że jestem po transferze :) Beta wyznaczona na 19 luty ale ja bank nie wytrzymam tak długo..

    Mylakamila ja wiem tylko a ananasie, jedna z dziewczyn tu pisała, że musi koniecznie być z twardym środkiem - ja właśnie wcinam :) a tak ogólnie to chyba nie ma żadnej konkretnej diety po transferze, choć nie wiem, jeśli się mylę to dziewczyny poprawią :)
    Cieszę się, że Tobie też się wszystko udało. Teraz byle do pozytywnej bety. Ja mam betować dopiero 21. Na razie mam postanowienie, że wytrzymam :)
    Co do diety to ja mam w instrukcji po transferze wpisaną dietę wysokobiałkową. Stąd moje pytania :)

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 9 lutego 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - czy któraś z Was miała brązowe plamienia zaraz po transferze? Nie chcę panikować ale u mnie minęło 7 godzin od transferu i już obserwuję specyficzne brudzenie... Myślałm, że mogę teraz wyluzować i znowu coś :(

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dziewczyny - czy któraś z Was miała brązowe plamienia zaraz po transferze? Nie chcę panikować ale u mnie minęło 7 godzin od transferu i już obserwuję specyficzne brudzenie... Myślałm, że mogę teraz wyluzować i znowu coś :(
    Mialas cewnik wprowadzany w szyjke macicy, moglo Ci peknac naczynko. Nie denrwuj sie :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mialas cewnik wprowadzany w szyjke macicy, moglo Ci peknac naczynko. Nie denrwuj sie :)
    Dzięki Bella. Doktorowi chwilę zajęło zanim się dostał do macicy - czułam jak nie mógł się przebić z tą rurką do wprowadzania zarodka. Już kiedyś przy inseminacji był ten sam problem. A teraz trochę się tego plamienia wystraszyłam :(

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MiKi23 wrote:
    Hej u mnie się nie udało, beta 0,35
    Przy okazji proga moja pielęgniarka pobrała tez krew na bete :) no i tak jak mówiłam nic nie zaskoczyło:(
    Pozdrawiam i kibicuje zafasolkowanym "świeżo" i tym już po becie :)

    Na początku chciałabym bardzo Cię uściskać, bo doskonale wiem jakie to podłe uczucie, przechodziłam to już 2x i teraz jestem 7dpt i czuje się okresowo i to bardzo. Ból jak przed @ i ciągnięcie, czyli dokładnie tak jak przy ostatnich dwóch próbach.
    Wieczorem byliśmy w sklepie, a właściwie moj mąż był, ja byłam nie w nastroju i czekałam w aucie. Kazałam kupić sobie wino, wrócił bez wina - za to z testerem. Tosterem się nie napiję ale przynajmniej się najadlam....
    Mimo pocieszen dziewczyn to trudno mi przestać myśleć, że znów klops... aż boję się testowania... A czekam do poniedziałku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Na początku chciałabym bardzo Cię uściskać, bo doskonale wiem jakie to podłe uczucie, przechodziłam to już 2x i teraz jestem 7dpt i czuje się okresowo i to bardzo. Ból jak przed @ i ciągnięcie, czyli dokładnie tak jak przy ostatnich dwóch próbach.
    Wieczorem byliśmy w sklepie, a właściwie moj mąż był, ja byłam nie w nastroju i czekałam w aucie. Kazałam kupić sobie wino, wrócił bez wina - za to z testerem. Tosterem się nie napiję ale przynajmniej się najadlam....
    Mimo pocieszen dziewczyn to trudno mi przestać myśleć, że znów klops... aż boję się testowania... A czekam do poniedziałku.
    Mimo że to moje pierwsze niepowodzenie to trochę to przykre i boję się że za każdym razem będzie tak samo :( zostaje mi wierzyć że za którymś zarodkiem się uda. Wykorzystam wszystkie zarodki i kończę grę jeśli się nie uda. Pozdrawiam
    Mam nadzieję że tobie tym razem zaświeci słońce i spełnicie marzenie o rodzinie. Trzymam &&& ;)

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 10 lutego 2018, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miki bardzo mi przykro, przytulam :* popłacz sobie, odpocznij, nazbieraj sił i wracaj po swoje maluchy :*

    Mylakamila dietę wysokobialkowa zaleca się po punkcji i powinno się kontynuować po świeżym transferze, bo ciąża napędza hiperke. Po crio jeszcze nie spotkałam się z takimi zaleceniami. Ananas świeży jak najbardziej :) trzymam kciuki Aaaa i plamienie po transferze też miałam, u mnie nic groźnego to nie oznaczało, więc nie martw się na zapas


    Kciukam za wasze piękne bety &&&

    MiKi23 lubi tę wiadomość

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 10 lutego 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akilegna♥ wrote:
    Miki bardzo mi przykro, przytulam :* popłacz sobie, odpocznij, nazbieraj sił i wracaj po swoje maluchy :*

    Mylakamila dietę wysokobialkowa zaleca się po punkcji i powinno się kontynuować po świeżym transferze, bo ciąża napędza hiperke. Po crio jeszcze nie spotkałam się z takimi zaleceniami. Ananas świeży jak najbardziej :) trzymam kciuki Aaaa i plamienie po transferze też miałam, u mnie nic groźnego to nie oznaczało, więc nie martw się na zapas


    Kciukam za wasze piękne bety &&&
    Dzięki Akilegna za dobre słowo. Plamienie a raczej brudzenie dalej się utrzymuje - na razie nie nasila się więc przynajmniej to mnie trzyma...

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Tysia11 Autorytet
    Postów: 270 106

    Wysłany: 10 lutego 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila wrote:
    Dzięki Akilegna za dobre słowo. Plamienie a raczej brudzenie dalej się utrzymuje - na razie nie nasila się więc przynajmniej to mnie trzyma...


    Czasem przy zagniezdzeniu się zarodka również występują plamienia, może właśnie szkrab się zagniezdza :) trzymam kciuki :*

    Mylakamila lubi tę wiadomość

    Hana 10.07.2018. 3300 gram, 53 cm , godz. 8:42 ❤
    Czekałam na Ciebie całe życie! ❤
    Porod bliźniaczek ja dniach-wrzesien 2023
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 10 lutego 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tysia11 wrote:
    Czasem przy zagniezdzeniu się zarodka również występują plamienia, może właśnie szkrab się zagniezdza :) trzymam kciuki :*
    Na zagnieżdżenie to jeszcze za szybko bo brązowe plamienia wystąpiły 7 godzin po transferze :(

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 10 lutego 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mylakamila a lepiej już?

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 10 lutego 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobitki którym teraz sie nie udało, nie poddawajcie się. Wkoncu się uda... trzeba próbować :) a dziewczyny u których rosną piękne fasolki - gratuluję i życzę dużo zdrówka.

    Ja dzis dostałam "okres" po miesiącu brania anty. Tylko chciałam was zapytać czy też tak miałyście. A mianowicie zawsze dostawałam okres bez wcześniejszych plamien, bolał mnie brzuch i od razu lecialo mi duzo krwi. A dzis leci mi brązowy śluz zmieszany z krwia, ale nie tak duzo jak zawsze. Porównała bym to tak z 4dniem miesiączki raczej. Stymulacje mam zacząć 2dc i nie wiem czy ten drugi dzień moge liczyc jako jutrzejszy czy czekać aż zacznie mi się okres taki mocniejszy jak zswsze... :/

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabi tez tak miałam po antkach. Z podjęciem decyzji jak liczyć, czekałam na rozwój sytuacji :) bowiem nie miałam pewności, ze @ rozwinie się na dobre. Następnego poranka już nie miałam wątpliwości, ze nadeszła w całej swej klasie :p i postanowiłam, ze to 1 dc. Plamienie jest tylko zwiastunem nadchodzącego krwawienia miesięcznego, ale jak wiadomo- każda z nas jest inna :) Intuicja na pewno słusznie podpowie Ci jaka podjąć decyzje :) w końcu nikt nie zna lepiej Twojego ciała, niż Ty sama :) &&& za owocna stymulację :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Kabi Autorytet
    Postów: 426 206

    Wysłany: 10 lutego 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za podpowiedź. Jeżeli jutro będzie mocniej lub tak jak dzis to zacznę stymulacje. Tylko ciężko to nazwać plamieniem bo jest tego dużo ale to nie jest taka krew jak zawsze, tylko taka brązowa gęsta wydzielina :/ no cóż... czekam do jutra :)))

    Kuczka lubi tę wiadomość

    hchy43r80v7zdczk.png

    f2wlanlihv5o1al8.png

    4 lata starań
    2017 - 3x IUI :(
    I ICSI styczen '18 ---> :(
    Brak mrożaków
    II ICSI lipiec' 18
    Transfer 24.07 - - >7dpt beta 53.3 --> 9dpt beta 149--> 11dpt beta 342 - - > 15dpt beta 1078 - - > 20dpt beta 3805 i pęcherzyk 1cm na usg :)
    28dpt❤️ dzidzia 4mm
    ❄️❄️ czekają :)
    23.12.2022 Transfer blastki 4.1.2. —> 8dpt beta 60 --> 11dpt beta 248 —> 20dpt beta 3870 :D
    18.01 USG…?
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 10 lutego 2018, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka wrote:
    Mylakamila a lepiej już?
    Bez zmian - może troszkę mniejsze brudzenie. To nawet nie jest krew tylko takie drobne niteczki skrzepów koloru brązowego. Wczoraj lekarz napisał mi sms, że tak może być po transferze. Także cały czas obserwuję rozwój wydarzeń - oczywiście każde wyjście do toalety to stres... Mam nadzieję, że to właśnie od samego transferu - no bo faszeruję się progestetonem, że chyba to nie powinien być brak proga a i na małpę stanowczo za szybko.... Także czekam

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
  • Mylakamila Ekspertka
    Postów: 243 183

    Wysłany: 10 lutego 2018, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kabi wrote:
    Kobitki którym teraz sie nie udało, nie poddawajcie się. Wkoncu się uda... trzeba próbować :) a dziewczyny u których rosną piękne fasolki - gratuluję i życzę dużo zdrówka.

    Ja dzis dostałam "okres" po miesiącu brania anty. Tylko chciałam was zapytać czy też tak miałyście. A mianowicie zawsze dostawałam okres bez wcześniejszych plamien, bolał mnie brzuch i od razu lecialo mi duzo krwi. A dzis leci mi brązowy śluz zmieszany z krwia, ale nie tak duzo jak zawsze. Porównała bym to tak z 4dniem miesiączki raczej. Stymulacje mam zacząć 2dc i nie wiem czy ten drugi dzień moge liczyc jako jutrzejszy czy czekać aż zacznie mi się okres taki mocniejszy jak zswsze... :/
    Ja miałam dokładnie taki sam scenariusz po antykoncepcji. Zamiast krwawienia brązowy śluz. Zapytałam lekarza, że nie wiem czy to jest pierwszy dzień cyklu czy nie i on wyjaśnił mi, że tak naprawdę nawet jak zacznę 3 dnia to nic się nie stanie. W ogóle to miał niezłą teorię na to jak wyznaczyć pierwszy dzień cyklu -"jak Pani wstaję kolejnego dnia i idzie pierwszy raz do toalety i nie ma miesiączki to ten dzień już nie jest liczony jako pierwszy dzień cyklu - nawet jak się pójdzie za godzinę i już plamienie jest" Tak więc wg tej teorii jeden dzień i tak nie zrobi różnicy. Ja osobiście pierwsze plamienie pominęłam i rozpoczęłam przez to 3 dnia i procedura przebiegła ok.

    Kuczka lubi tę wiadomość

    Starania od 3 lat; 6 inseminacji; brak przyczyny niepłodności
    27.12.2017 start IVF
    9 luty transfer crio
    13dpt beta 550, 25dpt beta 26000 i ciąża potwierdzona na USG
‹‹ 672 673 674 675 676 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ