X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę za wysoki progesteron tzn, że błona może nie być "gotowa" na świeży transfer. Powinien być poniżej 1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 10:01

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    W naszej klinice dr przypisuje wszystkie leki na refundację clexane kosztuje coś 30 parę złotych. Co do progesteronu u nas nie ze tak powiem nie znają luteiny ida z grubej rury :)
    Jednak wiekszosc lekarzy nie wypisuje recept na ryczalt, jesli pacjentka nie spelnia kryteriow. A jednak jest wiele osob, ktorym 20zastrzykow Fraxi w cenie 10Clexane zrobi roznice.
    Znaja czy nie, jako pacjenci tez mamy cos do powiedzenia ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Trochę za wysoki progesteron tzn, że błona może nie być "gotowa" na świeży transfer. Powinien być poniżej 1


    No to mnie mocno zmartwiłyście :(((((


    A tak wierzyłam, że będzie bez niespodzianek już teraz ;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 10:19

    bv5tg9v.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mysza- to jedziemy razem z punkcją ;)
    Ja już po wizycie i też mam punkcję w sobotę o 9 ;) pęcherzyków gotowych wg p.doktor jest 7 (21-17mm), bo reszta od 15 do 11mm.

    a za ovitrele zapłaciłam w klinice 80zł.

    Jestem taka podekscytowana, że to wszystko się dzieje na prawdę, i tak szybko i za tydzień będziemy już w dwupaku :D <planowany transfer na wtorek> :P

    Bella93, MalaHD, Kotowa, lady_pink, Morwa, ania8306 lubią tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    No to mnie mocno zmartwiłyście :(((((


    A tak wierzyłam, że będzie bez niespodzianek już teraz ;/
    Pisalas SMSa do dr. Napisz jeszcze jednego z pytaniem o ten prg, moze niepotrzrbnie sie denerwujesz, w koncu co klinika i lekarz to inne zwyczaje ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    mysza- to jedziemy razem z punkcją ;)
    Ja już po wizycie i też mam punkcję w sobotę o 9 ;) pęcherzyków gotowych wg p.doktor jest 7 (21-17mm), bo reszta od 15 do 11mm.

    a za ovitrele zapłaciłam w klinice 80zł.
    No widzisz, tak sie ciagnelo a juz zaraz punkcja i transfer :)
    Ale sie ciesze. Dzis o 22 Ovitrelle?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 10:27

    Deseo lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Pisalas SMSa do dr. Napisz jeszcze jednego z pytaniem o ten prg, moze niepotrzrbnie sie denerwujesz, w koncu co klinika i lekarz to inne zwyczaje ;)


    Tak pisałam wczoraj, dziś powtarzam badania i jak będę miała wyniki znów piszę...

    Deseo,- super!!

    u mnie gdyby Transfer się odbył planowany jest na czwartek...

    Kotowa lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza z tego co się orientuję to Pani dr zrobi Ci transfer na takim progesteronie. Tylko nie wiem czy nie byłoby to jednym z powodów ewentualnego niepowodzenia. Ale oczywiście się uda i trzeba być dobrej myśli :)

    Tak czy inaczej trzymam za was kciuki dziewczyny, żeby pobrali wam dużo komóreczek i powstały z tego piękne zarodeczki :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella- o 21 ;) jak Ty znasz wszystkie te procedury hehe :D
    Czekam jeszcze na tel od RB, czy mam brać teraz jeszcze jedną dawkę menopuru.
    A punkcje będzie robił MR- masz jakieś doświadczenia?

    A no i trzymam kciuki za twoje crio! :)

    mysza- u mnie w klinice preferują 3 dniowe zarodki transferować, choć p. doktor powiedziała, że zadzwoni w poniedziałek i wspólnie ustalimy czy bierzemy 3 dniowe czy czekamy do blastek.

    Bella93 lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • ma_sza Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujecie się jak jest lepiej - transfer 3 czy 5 dniowych zarodków? Co mówią na ten temat wasi lekarze?

    BYLE DO PRZODU...
    - 2 lata starań z pomocą medyczną
    - PCOS, jeden niedrożny jajowód, wysokie AMH, obniżone parametry nasienia
    - Nieudana IUI w 2016 i nieudane podejście do drugiej IUI
    - 2 nieudane próby stymulacji do IVF 2016 :(
    - Punkcja do IVF w II 2017 - wszystkie pęcherzyki puste :(
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie mówią, że jeśli jest dobrej jakości zarodek to w 3, a jak słabszej to można poczekać do 5 czy przetrwa.
    Ale nieraz jest tak, że nic do 5 nie przetrwa i nie ma co transferować, a niekiedy te 3 dniowe lepiej sobie radzą w macicy i dają radę.
    My mamy pierwszy świeży transfer, więc pewnie zdecydujemy się na 3, a crio już są tylko 5.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 10:54

    ma_sza lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj... widzę już poważne kroki się dzieją u was, ależ ja to przeżywam!

    A napiszecie mi jak wygląda ta cała punkcja?

    No i kolejne pytanie, słyszałam że podaje się 1-2 zarodki przy transferze. Kto podejmuje decyzję czy ma to być jeden czy dwa?

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viszka- z tego co ja się dowiadywałam, to mamy przyjechać na 8 za czczo i będę przygotowywana do punkcji- o 9. Jest znieczulenie,że śpisz, potem 2 godz na sali po zabiegowej i 2 godz na "dochodzenie do siebie". Planujemy ok 13 się ewakuować ;)
    Wskazaniem do podania 2 zarodków jest wiek pow.35 i wcześniejsze nie udane próby. Chyba, że się dobrze pogada z lekarzem,no nie wiem ;)
    My bierzemy jedno, bo jestem w miarę młoda <haha> i mam już jedno dziecko. A ciąża bliźniacza to zawsze ryzyko. Wolę potem wrócić po kolejne ;)

    Viszka lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • ma_sza Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Usypiają cię. I taka głowicą jak do USG, tylko z igłą przedostają się do jajników przez dno pochwy przekłuwając pęcherzyki i pobierając płyn. Potem się leży ze dwie godziny i monitorują twój stan. Sprawdzają po jakimś czasie na USG czy wszystko ok. Czy np. nie ma jakiegoś krwawienia w środku. I to wszystko. Na drugi dzień bolały mnie jajniki tak jakby mi ktoś ostro w brzuchu zamieszał..czułam się jak po dużym wstrząsie. Ale jest to do wytrzymania.

    Viszka, Deseo, ania8306 lubią tę wiadomość

    BYLE DO PRZODU...
    - 2 lata starań z pomocą medyczną
    - PCOS, jeden niedrożny jajowód, wysokie AMH, obniżone parametry nasienia
    - Nieudana IUI w 2016 i nieudane podejście do drugiej IUI
    - 2 nieudane próby stymulacji do IVF 2016 :(
    - Punkcja do IVF w II 2017 - wszystkie pęcherzyki puste :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jednak wiekszosc lekarzy nie wypisuje recept na ryczalt, jesli pacjentka nie spelnia kryteriow. A jednak jest wiele osob, ktorym 20zastrzykow Fraxi w cenie 10Clexane zrobi roznice.
    Znaja czy nie, jako pacjenci tez mamy cos do powiedzenia ;)
    Zgadza się ale my z Mysza jesteśmy w jednej klinice ;)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OK, dziękuję za info ;* Teraz to już spokojna jestem :)
    Czekam na wyniki! Chcę zaczynać.

    Ja niestety dziecka jeszcze nie mam, czy jestem młoda... 25 lat, to nie tak wiele, ale mogłabym mieć nawet trojaczki tak na raz.

    Chcieliśmy mieć trójkę dzieci. Więc nie pogniewałabym się :D Tylko zdaję sobie sprawę, że może być ciężko. :PP

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    masza- dzięki za dokładne opisanie, tego mi było trzeba ;)

    Viszka, zależy też podejście lekarza. Ale chyba pierwsze podejście próbują 1
    podać zarodek. Ja mam 28 lat i też pragnę trójeczkę :P

    Dokładnie wiem co czujesz, ja jak startowałam,to już nie mogłam się doczekać tych zastrzyków- bo to znaczy, że coś już zaczyna się dziać :) Będzie dobrze i zobaczysz.... szybko zleci ;) nie obejrzysz się a będziesz czekać na betę po transferze.
    Ja nie mogę uwierzyć, że to już za chwilę :) Powodzenia!

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    Bella- o 21 ;) jak Ty znasz wszystkie te procedury hehe :D
    Czekam jeszcze na tel od RB, czy mam brać teraz jeszcze jedną dawkę menopuru.
    A punkcje będzie robił MR- masz jakieś doświadczenia?

    A no i trzymam kciuki za twoje crio! :)

    mysza- u mnie w klinice preferują 3 dniowe zarodki transferować, choć p. doktor powiedziała, że zadzwoni w poniedziałek i wspólnie ustalimy czy bierzemy 3 dniowe czy czekamy do blastek.
    G. byl na urlopie pod koniec mojej stymulacji i na ostatnie usg oraz punkcje przekazal mnie RB-ch. Z MR nie mam zadnego doswiadczenia. Mialam punkcje chyba o 8 i trzymali mnie bardzo dlugo, ostatecznie podpisalam oswiadczenie ze wypisuje sie na własną odpowiedzialność (okolo 14) i dopiero wtedy pielegniarki wyjely mi wenflon.
    I jeszcze cos...zadna z dziewczyn z Gamety nie napisala o opatrunku po punkcji, a ja nie bylam swiadoma, wiec spotkalo mnie przerazenie - okazalo sie ze po punkcji wsadzaja w pochwe opatrunek, taki dluuugiii i przed wyjsciem pielegniarka go wyciaga. Bolalo bardzo. Nie wiem czy to standard, ale po mnie punkcje mialy dwie kobiety i tez go mialy. Lepiej zebys wiedziala nawet jesli mieliby go nie zakladac.

    Ma_sza tak jak Deseo napisala, w naszej klinice, przy swiezym et, jesli w 3dobie embriolog jest w stanie wybrac najlepszy zarodek to go podaja, jesli nie to czekaja do 5. Przy odroczonym transferze mroza tylko blastki.

    Deseo, Lady dziękuję za kciuki. Ah ten luty, taki dlugi :D

    lady_pink, Deseo lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Zgadza się ale my z Mysza jesteśmy w jednej klinice ;)
    A jednak kwota jaka wydala, nie wskazuje na Clexane na ryczalt.

    Mysza, placilas 100%?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • ma_sza Znajoma
    Postów: 19 4

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    I jeszcze cos...zadna z dziewczyn z Gamety nie napisala o opatrunku po punkcji, a ja nie bylam swiadoma, wiec spotkalo mnie przerazenie - okazalo sie ze po punkcji wsadzaja w pochwe opatrunek, taki dluuugiii i przed wyjsciem pielegniarka go wyciaga. Bolalo bardzo. Nie wiem czy to standard, ale po mnie punkcje mialy dwie kobiety i tez go mialy. Lepiej zebys wiedziala nawet jesli mieliby go nie zakladac.

    U mnie nie było żadnych opatrunków. Nie było też chyba potrzeby, raptem z 3 krople krwi po wszystkim jeszcze ze mnie zleciały.

    BYLE DO PRZODU...
    - 2 lata starań z pomocą medyczną
    - PCOS, jeden niedrożny jajowód, wysokie AMH, obniżone parametry nasienia
    - Nieudana IUI w 2016 i nieudane podejście do drugiej IUI
    - 2 nieudane próby stymulacji do IVF 2016 :(
    - Punkcja do IVF w II 2017 - wszystkie pęcherzyki puste :(
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ