X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza powtórzyłaś badanie? Jaki masz wynik?

    Bella fajną masz wiedzę :-)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zamieszania z tymi lekami, masakra ...

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie progesteron bez zmian 1,52 ng/ml - własnie wysłałam SMS do dr, zobaczymy co odpisze... tli się jednak we mnie nadzieja :)

    Zgodnie z planem dzis mam wziąć ovitrelle o 20:30

    Bella bardzo mi pomogła przy pytaniach o laparoskopię- faktycznie ma dużą wiedzę i chętnie wspomaga radą :) - dzieki Bella

    ania8306, Bella93 lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza daj znać co odpisze lekarz. Trzymam kciuki za odpowiednią decyzję <3
    Ja nie zdawałam sobie sprawy że musi być tak niski progesteron... A biorę dhea eljot, a on podobno trochę go podwyższa... Mam nadzieję że lekarz wiedział co robi zwiększając mi dawkę :/ A tobie lady co powiedział lekarz o tym dhea w trakcie stymulacji?

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci więcej Aniu, ja na wynikach z labu mam taki wpis:


    Odczynnik wykazuje istotną reakcję krzyżową z suplementami dehydroepiandrosteronu (DHEA). Przy terapii tym lekiem wynik badania nie
    może być interpretowany.

    Ja do dziś też żyłam w nieświadomości. Myślę jednak, że przypadek każdej z nas musi być interpretowany indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie nasze wyniki i choroby.

    bv5tg9v.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 lutego 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Powiem Ci więcej Aniu, ja na wynikach z labu mam taki wpis:


    Odczynnik wykazuje istotną reakcję krzyżową z suplementami dehydroepiandrosteronu (DHEA). Przy terapii tym lekiem wynik badania nie
    może być interpretowany.

    Ja do dziś też żyłam w nieświadomości. Myślę jednak, że przypadek każdej z nas musi być interpretowany indywidualnie, biorąc pod uwagę wszystkie nasze wyniki i choroby.

    O kurcze :/
    A ty jaką dawkę dhea łykasz?
    Ja jutro z rana badam hormony, zobaczę jaki będzie wynik...

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak wiem coś na dany temat to zawsze chętnie pomogę ;)

    Mysza1986, ania8306, Angela* lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    O kurcze :/
    A ty jaką dawkę dhea łykasz?
    Ja jutro z rana badam hormony, zobaczę jaki będzie wynik...

    NO właśnie ja nie łykam :)

    bv5tg9v.png
  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 23 lutego 2017, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    NO właśnie ja nie łykam :)

    Yhm, nie zrozumiałam wcześniej ;)

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 mi od momentu rozpoczęcia stymulacji kazali odstawić DHEA, ale nie wnikałam za bardzo dlaczego, pozostałe suplementy zostały.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam estradiol 1828 (i jeszcze dziś wzięłam dawkę menopuru, a jakby było pow. 3 tys. to miałam nie brać) a progesteron 0,46.
    Bella- potrzebna nam jest Twoja wiedza :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 20:02

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta jezleli już poruszony był temat progesteronu to trochę go podrążę. W czasie stymulacji powinien być niski, rozumiem. A potem? Poczytałam trochę na różnych forach i mam mętlik w głowie. Jaki poziom progesteronu powinien być w dniu punkcji? Wiecie coś na ten temat? Ja jak spojrzałam teraz w wynik to miałam tego dnia prg wysoki choć 2 dni wcześniej był malutki. Wysoki progesteron może też wymuszać przełożenie transferu? Jeżeli tak to dlaczego od punkcji przyjmuje się (przynajmniej ja) końskie dawki luteiny? Wiecie coś na ten temat? Bo mnie aż głowa rozbolala z nerwów :(

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś dostałam @ mam nadzieje ze to ostatnia na wiele miesięcy .... :)

    Kimka, MalaHD, Deseo, Angela*, ania8306, problemik, Bella93 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do "owulacji" czyli punkcji powinien być niski potem progesteron powinno wytwarzać ciałko żółte powstałe z peknietego pęcherzyka, którego my nie mamy bo nam pęcherzyki wyciągnęli więc trzeba go sztucznie podnieść.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD rozumiem to co napisałaś jest logiczne, ale jak ma się do tego ze 13.02 miałam prg 0.67 mg/ml a 16.02 w dniu punkcji prawie 8? To normalne czy moze mieć negatywny wpływ na implantacje? Natknelam się na wpisy dziewczyn które mówią że jak miały wysoki prg przed punkcja to im transfer przekladali. Nie wiem tylu czy miały na myśli progesteron przed punkcja w trakcie stymulacji czy w dniu punkcji. Ostatnie o czym myślałam przed Pick upem to konsultowanie wyników progesteronu z lekarzem :/

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Chodzilo mi o watek Gametowy, bo z Deseo jestesmy w tej samej klinice ;)
    Edit. A skoro ja mialam i inne kobiety (niezaleznie od ilosci pobranych komorek) tez, to wole uprzedzic, bo to bylo okropne.

    Edit 2. Wlasnie pytalam, dwie inne Gametowe kolezanki, obie mialy, jedna sie smieje ze to z 20metrow mialo ;)
    A wiec Deseo, to boli...

    Edit 3. Zabieraja na ta sale po lewo, zdejmujesz dol, zakladasz sexi spódniczkę i te jednorazowe kapciochy (radze zostac w skarpetkach bo zimnem wieje). Zakladaja Ci bransoletke z danymi, na fotelu zakladaja wenflon i maseczke, idzesz spac. Po punkcji Cie budza, przechodzisz na lozko (pewnie nie bedziesz tego pamietac). Na sali podaja kroplowki, ketonal jak Cie boli. Pozniej idziesz na gore, dostajesz picie i bule. Po jakims czasie idziesz na konsultacje, lekarz mowi ile pobrali i jak dalej z lekami. Wracasz na kanapy i jak zdecyduja ze moga Cie puscic to idziesz do domu. W trakcie kiedy lezysz po wybudzeniu, maz oddaje nasienie.


    Brzmi strasznie :D

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 23 lutego 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    A ja dziś dostałam @ mam nadzieje ze to ostatnia na wiele miesięcy .... :)
    A który to u Ciebie dzień brania gonapeptylu? To teraz zaczynasz stymulację czy jak wybierzesz gonapeptyl? Napiszesz mi jakie te badania zlecił Ci Grettka?

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 24 lutego 2017, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    A który to u Ciebie dzień brania gonapeptylu? To teraz zaczynasz stymulację czy jak wybierzesz gonapeptyl? Napiszesz mi jakie te badania zlecił Ci Grettka?
    Wczoraj był 4 dzień brania gonapeptyl. Wizytę mam za tydzień w piątek wiec zobaczymy co dalej.

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do prg, wynikiem, ktory jest brany pod uwage jest wynik w ostatniego dnia stymulacji, zazwyczaj jest to dzien w ktorym podaje sie zastrzyk na ostateczne dojrzewanie Ovitrelle/Gonapeptyl.
    W dniu punkcji, w wiekszosci klinik nie sprawdza sie juz poziomu hormonow.

    Tak jak MalaHD napisala, po punkcji a jiz tymbardziej przy crio nie ma ciałka żółtego ktory jest odpowiedzialny za prg, dlatego jestesmy onstawione lekami.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Kimka Autorytet
    Postów: 263 108

    Wysłany: 24 lutego 2017, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella :) miałam dziś pierwszą weryfikację i spytalam o ten prg w klinice. Powiedziano mi tak jak napisałaś że brany jest pod uwagę wynik z ostatniego dnia stymulacji, a potem zastrzyk z hcg powoduje jego wzrost. :) może komuś ta informacja się przyda. A ty Bella jesteś nieoceniona. Zawodowo zajmujesz się czymś związanym z medycyną ze posiadasz aż taką wiedzę?

‹‹ 95 96 97 98 99 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ