X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila super wieści. Mam nadzieję, że niedługo będę miała okazję sprawdzić na własnej skórze. Nie chcę zapeszać ale u mnie chyba coś rusza, bo właściwie dzisiaj jeszcze nie miałam uderzeń gorąca i od kilku dni jest zdecydowanie lepiej. Nawet w majtkach inaczej ;-) a była totalna susza. Dziwnie czuję brzuch i jajnik. Dzisiaj 46 dzień po miesiączce (a raczej krwawieniu po ciąży biochemicznej). Zobaczę w poniedziałek w klinice co tam słychać. Może jednak mój jajnik ruszy jeszcze do pracy.

    Magdala, Dana721, karolcia35 lubią tę wiadomość

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Koszt mezoterapii to 3000,do tego 270 zł znieczulenie i 120 wizyta u anestezjologa. Wszyscy są tu przemili naprawdę,panuje domowa atmosfera. Moje amh teraz to 0,28.
    Dalszy plan to taki,ze zamierzam w nadywonym cyklu sprawdzić jajniki i pęcherzyki,w okolicy owulacji Ale to u mojego lekarza w Krakowie.Stymulacja czerwiec lipiec,tu sa rozbieżne informacje,bo onj tu uwazaja,ze to ma najlepsze efekty po 5-6 miesiącach,a Grek,który to wymyślił uwaza,ze od razu trzeba działać i że najlepsze efekty sa do 6 miesięcy,więc nie wiadomo kogo słuchać Ale ja tak wyposrodkuje i zrobię ivf koniec czerwca-Lipiec.

    A wez przypomnij namiary, u kogo robisz mezo itp.... tez to rozwazam, a Wrocek najblizej.

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Mimila jaki jest koszt tego zabiegu? Jakie TY masz amh??

    Dziewczynki u mnie beta negatywna :( nie wiem co dalej robic, czy zrobic sobie jakas przerwe i w tym czasie jeszcze dodatkowo wziac jakies suplementy na poprawe jakosci komorek, czy nie odwlekac i od razu robic kolejna stymulacje.
    Ja teraz miałam criotrasfer, punkcja byla w lutym, więc teoretycznie można by nową stymulację rozpocząć.

    Zastanawiam sie nas tym dlaczego się nie udało. Miałam przed crio robiony scratching, endo bylo dobre, transfer bez problemu, zarodek tez podobno dobrej jakości :( nie wiem co jeszcze zmienić.

    Przerwe zrob chociaz z cykl. Lepiej dla organizmu.
    Jak teraz zacznies suplementy to efekt bedzie po min trzech miesiacach dopiero.
    Szkoda, ze sie nie udalo. Ale pewna jestes? Zupelnie nic?

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Koszt mezoterapii to 3000,do tego 270 zł znieczulenie i 120 wizyta u anestezjologa. Wszyscy są tu przemili naprawdę,panuje domowa atmosfera. Moje amh teraz to 0,28.
    Dalszy plan to taki,ze zamierzam w nadywonym cyklu sprawdzić jajniki i pęcherzyki,w okolicy owulacji Ale to u mojego lekarza w Krakowie.Stymulacja czerwiec lipiec,tu sa rozbieżne informacje,bo onj tu uwazaja,ze to ma najlepsze efekty po 5-6 miesiącach,a Grek,który to wymyślił uwaza,ze od razu trzeba działać i że najlepsze efekty sa do 6 miesięcy,więc nie wiadomo kogo słuchać Ale ja tak wyposrodkuje i zrobię ivf koniec czerwca-Lipiec.
    No i super :)

    Kitty, we Wrocławiu mezo można robić u dr Waleśkiewicz-Ogórek albo u dr Krzemieniewskiej, więc jakbyś się wybierała na wizytę to do jednej z tych dwóch.

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to invicta jest, nie?

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty.Noir wrote:
    Ale to invicta jest, nie?
    Tak,Invicta

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania przykro mi, ze sie nie udalo :(

    Ktora to bedzie procedura u Ciebie?
    Jesli robilas w lutym stymulke, potem jeden cykl przerwy tak? I potem crio to ja bym odczekala 1 cykl i robila w kolejnym stymulacje. Ja jestem zdania, ze nie ma co czekac, ale to moja opinia.

    Dana721 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Powiedzcie mi proszę, jak wygląda Wasz cykl przy niskim AMH? Macie wszystkie hormony ok, macie owulację? Ja mam 31 lat, AMH wyszło mi 0,85 i lekarz powiedział, że najlepiej będzie In vitro, ale mam wątpliwości bo mam inne wyniki bardzo ok i zawsze owulację. Co myślicie o tym wyniku? Czy sama owulacja + dobre fsh + dobra prolaktyna, progesteron 14-15 po owu to nie znak, że warto jeszcze się naturalnie postarać? Bo mam wątpliwości...

    demelza lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala tak, bo zrobiłam betę i negatywna.
    Zobaczę ci mi lekarz powie. Ja ostatnia stymulację miałam w lutym bi teraz miałam crio.

    Kurde to strasznie droga ta mezoterapia. Nie można jej ma fundusz zrobic? ?
    Czy rzeczywiście poprawa jest duża przy takim niskim amh? Bo ja teraz miałam 0,33. Czy potem jest więcej komórek? Są lepszej jakości? Ile się czeka na termin zabiegu?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Hej dziewczyny! Powiedzcie mi proszę, jak wygląda Wasz cykl przy niskim AMH? Macie wszystkie hormony ok, macie owulację? Ja mam 31 lat, AMH wyszło mi 0,85 i lekarz powiedział, że najlepiej będzie In vitro, ale mam wątpliwości bo mam inne wyniki bardzo ok i zawsze owulację. Co myślicie o tym wyniku? Czy sama owulacja + dobre fsh + dobra prolaktyna, progesteron 14-15 po owu to nie znak, że warto jeszcze się naturalnie postarać? Bo mam wątpliwości...
    A ile czasu już się starcie? Mąż się też badał?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Ania przykro mi, ze sie nie udalo :(

    Ktora to bedzie procedura u Ciebie?
    Jesli robilas w lutym stymulke, potem jeden cykl przerwy tak? I potem crio to ja bym odczekala 1 cykl i robila w kolejnym stymulacje. Ja jestem zdania, ze nie ma co czekac, ale to moja opinia.

    Tak, stymulację miałam w lutym, w marcu scratching i teraz crio.
    My albo moglibyśmy juz teraz w nowym cyklu albo najwcześniej w lipcu bo w czerwcu mamy w pracy sezon i urlopu nie dostane. Z drugiej strony nie chce mi se czekać bo ciągle coś, ciągle przez coś mi się przeciąga wszystko.

    To była nasza chyba 4 procedura, ale te wcześniejsze były z 2 lata temu. Twraz mieliśmy po tym czasie tylko 1 stymulację w lutym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 14:29

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea - trochę więcej niż rok, ale dużo cykli bo mam od zawsze krótkie - 24 dni, bez żadnych leków (biorę teraz tylko koenzym Q10) mąż właśnie poszedł się przebadać, po weekendzie wyniki.

    Wkleję jeszcze te wyniki razem, 3dc:

    AMH - 0,85
    Estradiol - 51,5
    FSH - 6,7
    LH - 5,0

    7 dpo:
    Progesteron - 14,5
    Prolaktyna - 18

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 14:28

    Bea77 lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Obejrzyjcie to, ja jestem w szoku

    https://www.youtube.com/watch?v=0Y3UYSaBbfk

    Podobno nawet 40% zarodkow ktore sa odrzucane w wyniku PGS jest prawidlowych i moze dac zdrowe dziecko.

    Moze ta hodowla zawsze do blastocysty i PGS bylo durne w moim przypadku.
    Moj ang nie jest na tyle dobry ;)
    Sa badania, ktore pokazuja ze zarodki sa w stanie sie same naprawić - robili biopsje w 3 i 5dniu hodowli, nie pamietam ile % ale duzo, uleglo naprawie. Badanie blastocyst jest "w miarę" miarodajne. Bylam tez na stronie kliniki z USA i po przejściu na transferowanie samych blastocyst, robieniu pgs tylko na blastkach i transferowaniu ich pojedynczo, poprawily im sie statystyki.

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Hej dziewczyny! Powiedzcie mi proszę, jak wygląda Wasz cykl przy niskim AMH? Macie wszystkie hormony ok, macie owulację? Ja mam 31 lat, AMH wyszło mi 0,85 i lekarz powiedział, że najlepiej będzie In vitro, ale mam wątpliwości bo mam inne wyniki bardzo ok i zawsze owulację. Co myślicie o tym wyniku? Czy sama owulacja + dobre fsh + dobra prolaktyna, progesteron 14-15 po owu to nie znak, że warto jeszcze się naturalnie postarać? Bo mam wątpliwości...

    Mam podobne AMH (tylko dekade starsza jestem). Cykle 26-28 dni, hormony w normie, ovulacje zawsze wystepuja (a przynajmniej mam takie objawy usg tez potwierdza).

    Jezeli to AMH jest prawidlowo oznaczone moze informowac, ze konczy sie Twoj prime time dla rozrodu. Dlatego lekarz chce ciaze przyspieszyc i wysyla Cie na in vitro.
    Aczkolwiek jestes mloda i ciaza naturalna moimzdaniem jest jak najbardziej mozliwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 15:07

    Dana721, Bea77, demelza lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, no właśnie myślę nad powtórzeniem dla spokoju ducha, bo nie bardzo jest jakiś powód dla którego te AMH miałoby mi się tak szybko roztrzaskać. Ewentualnie brak antykoncepcji hormonalnej (?) w życiorysie i krótkie cykle, tak zero problemów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 14:40

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Tak, stymulację miałam w lutym, w marcu scratching i teraz crio.
    My albo moglibyśmy juz teraz w nowym cyklu albo najwcześniej w lipcu bo w czerwcu mamy w pracy sezon i urlopu nie dostane. Z drugiej strony nie chce mi se czekać bo ciągle coś, ciągle przez coś mi się przeciąga wszystko.

    To była nasza chyba 4 procedura, ale te wcześniejsze były z 2 lata temu. Twraz mieliśmy po tym czasie tylko 1 stymulację w lutym.

    To ja bym robila chyba w maju. Chcialabys teraz zaczac od razu po @?

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Dzięki, no właśnie myślę nad powtórzeniem dla spokoju ducha, bo nie bardzo jest jakiś powód dla którego te AMH miałoby mi się tak szybko roztrzaskać. Ewentualnie brak antykoncepcji hormonalnej (?) w życiorysie i krótkie cykle, tak zero problemów.

    AMH potrafi bardzo skakać, gdzieś czytałam, że najlepiej jest badać w okresie letnim, po kontakcie z naturalną witaminą D - wtedy jest bardziej miarodajne.
    Kiedyś zapytałam lekarza o to badanie, stwierdził, ze nie ma sensu badać amh jeśli fsh jest w normie, a ilość pęcherzyków w jajniku na usg >4. U mnie fsh oscyluje w okolicy 6, więc dałam sobie spokój, wolę nie zadręczać się tym badaniem.

    Magdala, nowa na dzielni, Dana721 lubią tę wiadomość

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Bea - trochę więcej niż rok, ale dużo cykli bo mam od zawsze krótkie - 24 dni, bez żadnych leków (biorę teraz tylko koenzym Q10) mąż właśnie poszedł się przebadać, po weekendzie wyniki.

    Wkleję jeszcze te wyniki razem, 3dc:

    AMH - 0,85
    Estradiol - 51,5
    FSH - 6,7
    LH - 5,0

    7 dpo:
    Progesteron - 14,5
    Prolaktyna - 18

    Troszke niski ten progesteron 7dpo.
    Ja tez mam wszystkie wyniki hormonalne w normie, a widzisz ile za mna.
    A endometrioze i inne problemy w macicy wykluczone?

    Odczekajcie na wynik meza, jesli bedzie zly nie czekalabym dluzej z ivf.

    Magdala lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa, progesteron jest wyrzucany pulsacyjnie, być może zrobiłaś badanie w "słabszym" momencie. Warto jest wykonać takie badanie min 2 razy (w dwóch kolejnych dniach) i zsumować wynik :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 14:49

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 20 kwietnia 2018, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Hej dziewczyny! Powiedzcie mi proszę, jak wygląda Wasz cykl przy niskim AMH? Macie wszystkie hormony ok, macie owulację? Ja mam 31 lat, AMH wyszło mi 0,85 i lekarz powiedział, że najlepiej będzie In vitro, ale mam wątpliwości bo mam inne wyniki bardzo ok i zawsze owulację. Co myślicie o tym wyniku? Czy sama owulacja + dobre fsh + dobra prolaktyna, progesteron 14-15 po owu to nie znak, że warto jeszcze się naturalnie postarać? Bo mam wątpliwości...
    Cześć NND. Ja w wieku lat 31, czyli rok temu, dowiedziałam się, że mam amh <0,01, ale nie miałam miesiączki (nie pojawiła się po odstawieniu antykoncepcji), a wyniki wyszły mi fatalne, m.in. fsh 96. Tak jak Magdala myślę, że masz szanse naturalnie. W ogóle staracie się czy się po prostu przebadałaś?

    AniaT, ja po mezo z amh <0,01 zaszłam naturalnie, ale poroniłam w 8tc. Poza tym znacznie poprawiło się moje samopoczucie i nie mam objawów menopauzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2018, 14:51

    Magdala lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
‹‹ 126 127 128 129 130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ