X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    A mogłabyś mi też wysłać bo pisałam na priw mego @ Monalisar lecz nie odbiera z góry dziękuję 😍😘 wyślę zapro
    Niezwykła wysłałam Ci na maila w czwartek wieczorem, sprawdź.

    Ari, Maggi, Niezwykła lubią tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    A nie mam pojęcia nawet jakie ma hehe nie będę go nawet nakręcac na to badanie co ma być to będzie. Myślę tak czy siak że wina stoi po mej stronie bo nigdy z zajściem. Nie było problemu... Tylko teraz po poronieniu są badania Amh i inne i jest jak jest.
    W poniedziałek się okaże Czy mogę zlote jajo uroslo
    Nasienie może się zmieniać z biegiem lat, a po przebytych infekcjach,gorączce na 3 miesiace.Czesto przyczyna poronien jest słabe nasienie.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 2 listopada 2019, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Niezwykła wysłałam Ci na maila w czwartek wieczorem, sprawdź.
    Dieta jest super,jeszcze raz dziekuje.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Dieta jest super,jeszcze raz dziekuje.
    To Skittles podziękujcie 😁

    Maggi lubi tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    To Skittles podziękujcie 😁
    Jej dziekuje za udostepnienie😘,a Tobie za przesłanie dalej.

    Maggi, Monalisar lubią tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezwykła wrote:
    A mogłabyś mi też wysłać bo pisałam na priw mego @ Monalisar lecz nie odbiera z góry dziękuję 😍😘 wyślę zapro
    Przyjęłam zaproszenie

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 2 listopada 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdź w spamie wiadomość od Monalisar

    Niezwykła lubi tę wiadomość

  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 2 listopada 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Piszecie dużo o diecie z Akademii Płodności. Ja też kupiłam kiedyś e-book z AP i ponieważ „lubię ich” na FB to mi wskakują posty.
    Widzę, że wszystkie zachwycacie się tą dietą więc mam nadzieje, że mnie nie zjecie, za to co nspiszę.
    Dziewczyny, ten e-book 80 zl dieta ogólna, nie custom made, 300 chyba.
    Dla mnie to jest czysta przewałka. Wiadomo, nikt tak dobrze nie płaci jak „staraczki” i dzięki temu płodnościowy bizz ma się doskonale.
    Te przepisy napewno nie szkodzą, ale finezji to tej diecie brak. Ja dietetykiem nie jestem, ale od lat z mężem bardzo intensywnie uprawiamy sport, wiec na temat diet wysokoodżywczych wiem sporo. I kiedyś liczyłam makra, pilnowalam bardzo tego co jemy. Paradoksalnie to była jakaś forma zaburzeń odżywiania, taka obsesyjna kontrola, z której na szczęście udało mi się wyzwolić, ale nawyki zdrowego jedzenia i dbania o jakość pozostały, teraz pozwalam sibie częściej na dyspense i zdaży się pizza lub KFC czy lody, bez wyrzutów sumienia ;)
    Nie zniechęcam do używania diety z AP, fakt tam wszystko rozpisane i nie trzeba szukać ani wymyślać. Ale jeśli szukacie nie diet, a pomysłów na fajne jedzenie, ze składników podawanych na AP, to ja polecam odwiedzić stronę Jadłonomii ( przepisy są za free) i kupić książki Jadłonomii. Jak zobaczycie, jest tam wiele dań opartych na tych samych składnikach i przyprawach co AP, ale pomysł na potrawy to prawdziwy master, bo AP to dla mnie taka paradietetyczna podstawówka, pod względem pomysłów na jedzenie. Jadłonomia nie ma mięsa, tylko vege.
    Ja od siebie podrzuce Wam w weekend przepis na makowiec bez pieczenia, możecie go zrobić nawet na święta, myślę że panie z AP mogłyby pozazdrościć takiego przepisu.
    PS polecam Wam wolnowar, do robienia baz pod zupy, np rosołu na kościach wołowych, ja bez wolnowaru nigdzie się nie ruszam. To moje najlepiej wydane 70 pln- kupiłam w lidlu, nie żadnego cud crock-pot za kilkaset zł i uzywam go kilka razy w tyg, od 3 lat. Wolnowar zachowuje substancje odzywcze, a przede wszystkim można go zostawić na noc lub dzień i nic mie wykipi ani sie nie przypali. Dlatego kochają go też mamy małych dzieci, bo robi się samo... :) Takze to dobra inwestycja przyszłościowa.

    Ari, Esperanza Mia, Skittles lubią tę wiadomość

  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 2 listopada 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Wyslalam Tobie ebooka 28 dni do płodności
    Dzięki 😘

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 2 listopada 2019, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Dziewczyny. Piszecie dużo o diecie z Akademii Płodności. Ja też kupiłam kiedyś e-book z AP i ponieważ „lubię ich” na FB to mi wskakują posty.
    Widzę, że wszystkie zachwycacie się tą dietą więc mam nadzieje, że mnie nie zjecie, za to co nspiszę.
    Dziewczyny, ten e-book 80 zl dieta ogólna, nie custom made, 300 chyba.
    Dla mnie to jest czysta przewałka. Wiadomo, nikt tak dobrze nie płaci jak „staraczki” i dzięki temu płodnościowy bizz ma się doskonale.
    Te przepisy napewno nie szkodzą, ale finezji to tej diecie brak. Ja dietetykiem nie jestem, ale od lat z mężem bardzo intensywnie uprawiamy sport, wiec na temat diet wysokoodżywczych wiem sporo. I kiedyś liczyłam makra, pilnowalam bardzo tego co jemy. Paradoksalnie to była jakaś forma zaburzeń odżywiania, taka obsesyjna kontrola, z której na szczęście udało mi się wyzwolić, ale nawyki zdrowego jedzenia i dbania o jakość pozostały, teraz pozwalam sibie częściej na dyspense i zdaży się pizza lub KFC czy lody, bez wyrzutów sumienia ;)
    Nie zniechęcam do używania diety z AP, fakt tam wszystko rozpisane i nie trzeba szukać ani wymyślać. Ale jeśli szukacie nie diet, a pomysłów na fajne jedzenie, ze składników podawanych na AP, to ja polecam odwiedzić stronę Jadłonomii ( przepisy są za free) i kupić książki Jadłonomii. Jak zobaczycie, jest tam wiele dań opartych na tych samych składnikach i przyprawach co AP, ale pomysł na potrawy to prawdziwy master, bo AP to dla mnie taka paradietetyczna podstawówka, pod względem pomysłów na jedzenie. Jadłonomia nie ma mięsa, tylko vege.
    Ja od siebie podrzuce Wam w weekend przepis na makowiec bez pieczenia, możecie go zrobić nawet na święta, myślę że panie z AP mogłyby pozazdrościć takiego przepisu.
    PS polecam Wam wolnowar, do robienia baz pod zupy, np rosołu na kościach wołowych, ja bez wolnowaru nigdzie się nie ruszam. To moje najlepiej wydane 70 pln- kupiłam w lidlu, nie żadnego cud crock-pot za kilkaset zł i uzywam go kilka razy w tyg, od 3 lat. Wolnowar zachowuje substancje odzywcze, a przede wszystkim można go zostawić na noc lub dzień i nic mie wykipi ani sie nie przypali. Dlatego kochają go też mamy małych dzieci, bo robi się samo... :) Takze to dobra inwestycja przyszłościowa.
    Kiedys słyszałam o ksiazkach,,Jadłonomii",zupełnie o nich zapomniałam.Nie wiedziałam,ze maja swoja stronę,super. Zgadzam się z Toba ,że cena za dietę plodnisciowa jest wygorowana,choć mimo wszystko zawiera bardzo przydatne informacje dla osób, które wcześniej nie zebrały tych wiadomości.Wszystkie te nowinki były już mi znane,ale przepisy wydają się ciekawe,szybkie i zdrowe.Tylko po jakimś czasie wydaje mi się,ze warto je urozmaicić.

    KalinaP, Skittles, Maggi, Liolia lubią tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Dziewczyny. Piszecie dużo o diecie z Akademii Płodności. Ja też kupiłam kiedyś e-book z AP i ponieważ „lubię ich” na FB to mi wskakują posty.
    Widzę, że wszystkie zachwycacie się tą dietą więc mam nadzieje, że mnie nie zjecie, za to co nspiszę.
    Dziewczyny, ten e-book 80 zl dieta ogólna, nie custom made, 300 chyba.
    Dla mnie to jest czysta przewałka. Wiadomo, nikt tak dobrze nie płaci jak „staraczki” i dzięki temu płodnościowy bizz ma się doskonale.
    Te przepisy napewno nie szkodzą, ale finezji to tej diecie brak. Ja dietetykiem nie jestem, ale od lat z mężem bardzo intensywnie uprawiamy sport, wiec na temat diet wysokoodżywczych wiem sporo. I kiedyś liczyłam makra, pilnowalam bardzo tego co jemy. Paradoksalnie to była jakaś forma zaburzeń odżywiania, taka obsesyjna kontrola, z której na szczęście udało mi się wyzwolić, ale nawyki zdrowego jedzenia i dbania o jakość pozostały, teraz pozwalam sibie częściej na dyspense i zdaży się pizza lub KFC czy lody, bez wyrzutów sumienia ;)
    Nie zniechęcam do używania diety z AP, fakt tam wszystko rozpisane i nie trzeba szukać ani wymyślać. Ale jeśli szukacie nie diet, a pomysłów na fajne jedzenie, ze składników podawanych na AP, to ja polecam odwiedzić stronę Jadłonomii ( przepisy są za free) i kupić książki Jadłonomii. Jak zobaczycie, jest tam wiele dań opartych na tych samych składnikach i przyprawach co AP, ale pomysł na potrawy to prawdziwy master, bo AP to dla mnie taka paradietetyczna podstawówka, pod względem pomysłów na jedzenie. Jadłonomia nie ma mięsa, tylko vege.
    Ja od siebie podrzuce Wam w weekend przepis na makowiec bez pieczenia, możecie go zrobić nawet na święta, myślę że panie z AP mogłyby pozazdrościć takiego przepisu.
    PS polecam Wam wolnowar, do robienia baz pod zupy, np rosołu na kościach wołowych, ja bez wolnowaru nigdzie się nie ruszam. To moje najlepiej wydane 70 pln- kupiłam w lidlu, nie żadnego cud crock-pot za kilkaset zł i uzywam go kilka razy w tyg, od 3 lat. Wolnowar zachowuje substancje odzywcze, a przede wszystkim można go zostawić na noc lub dzień i nic mie wykipi ani sie nie przypali. Dlatego kochają go też mamy małych dzieci, bo robi się samo... :) Takze to dobra inwestycja przyszłościowa.

    Nikt Cię nie zabije :) widzisz Ty akurat interesujesz się odżywianiem i dużo na ten temat wiesz. U mnie to tak nie wyglądało, z pozoru jadłam zdrowo, ale serki białe na śniadanie, brak wielu warzyw w diecie, picie paru kaw dziennie na pewno miały wpływ na osłabienie moich jajników. W młodości jeszcze stosowałam drastyczne diety, które tez mogły wpłynąć na to, ze moje jajniki padły. Mi akurat zależało na Uzyskaniu wiedzy w pigułce, dlatego uczestniczyłam w webinarach, potrzebowałam szybkich, smacznych i Zdrowych przepisow, bo wracając prawie codziennie o godz 19-20 do domu, bo to na aku trzeba było jechać albo na ozonoterapie, a to na badania, do lekarza, nie miałam czasu się samej wgłębić w temat, szukać, kombinować, łączyć produkty itd, a nigdy dietetyka się nie interesowałam ... mnie gonił czas i dlatego zdecydowałam się na te diete i porady AP... Pewnie jakbym sama się wzięła za diete, z braku pomysłów i wiedzy, jadlabym w większości to co wcześniej... dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, żeby w krótkim czasie się czegoś dowiedzieć, zmienić sposób odżywiania i wprowadzić te płodne produkty, a wyeliminować to co mi szkodziło ... nie żałuje, ze wydałam te 80 zł na diete i 80 zł na płodny eBook, a dopatruje się, ze po części zawdzięczam temu to, ze się udało. Teraz udostępniałam te materiały innym, i mam nadzieje, ze te przepisy, dieta komuś pomoże w osiągnięciu celu... Ale sama widzę, ze prawie nikt się nie skusił na zakupienie tych diet i poradników samemu, wiec dziewczyny tez raczej nie wierzą w skuteczność AP 😎😉 to jest indywidualna decyzja, jeśli ktoś czuje, ze ma odp wiedzę i wie, ze je zdrowo to pewnie z AP nie skorzysta, dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, bo akurat w tym temacie byłam laikiem i zwyczajnie nie miałam czasu na to, żeby się samemu edukować w plodnosciowych dietach... 🙃

    KalinaP, Maggi, Ari, Chcę być mamą, Monalisar, Liolia, MonikA_89! lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Niezwykła wysłałam Ci na maila w czwartek wieczorem, sprawdź.
    Byłam kochana wczoraj nic nie dostałam zaraz zobaczę może do folderu inne czy spam weszło.
    Dam znać zaraz :*

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Kiedys słyszałam o ksiazkach,,Jadłonomii",zupełnie o nich zapomniałam.Nie wiedziałam,ze maja swoja stronę,super. Zgadzam się z Toba ,że cena za dietę plodnisciowa jest wygorowana,choć mimo wszystko zawiera bardzo przydatne informacje dla osób, które wcześniej nie zebrały tych wiadomości.Wszystkie te nowinki były już mi znane,ale przepisy wydają się ciekawe,szybkie i zdrowe.Tylko po jakimś czasie wydaje mi się,ze warto je urozmaicić.
    Fakt, jeśli ktoś jadł fastfoodowe jedzenie albo tradycyjną kuchnię, to dieta AP jest dobrym startem. Ale po czasie jest dość monotonna i tak na dobrą sprawę składa się z awokado, czarnuszki, kurkumy i strączków i pomidorów. Także cena za te dietetyczne kierunkowskazy wydaje mi się absolutnie zawyżona.

    Maggi, Ari lubią tę wiadomość

  • Niezwykła Autorytet
    Postów: 776 397

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Nasienie może się zmieniać z biegiem lat, a po przebytych infekcjach,gorączce na 3 miesiace.Czesto przyczyna poronien jest słabe nasienie.
    Owszem masz rację ale on młody ma 30lat więc tak czy siak Sadze ze to moja wina jak rok temu byłam w ciąży zaszłam dosłownie w 1/2 miesiące. Dziecko mamy też poczete w Max 2mies no a jak poronilam się posypalo moje wyniki są mega zle nie daje żaden lekarz szans.

    ***musi być dobrze.*
    __________
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Kiedys słyszałam o ksiazkach,,Jadłonomii",zupełnie o nich zapomniałam.Nie wiedziałam,ze maja swoja stronę,super. Zgadzam się z Toba ,że cena za dietę plodnisciowa jest wygorowana,choć mimo wszystko zawiera bardzo przydatne informacje dla osób, które wcześniej nie zebrały tych wiadomości.Wszystkie te nowinki były już mi znane,ale przepisy wydają się ciekawe,szybkie i zdrowe.Tylko po jakimś czasie wydaje mi się,ze warto je urozmaicić.
    Dlatego warto było tez uczestniczyć w webinarach, bo dziewczyny podawały zawsze nowe przepisy za darmo, albo propozycje co można dodać do diety ... Ja jeszcze wplatałam w diete to co mi Mongolki powidzialy i płodne koktajle...

    Maggi, Ari lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Dziewczyny. Piszecie dużo o diecie z Akademii Płodności. Ja też kupiłam kiedyś e-book z AP i ponieważ „lubię ich” na FB to mi wskakują posty.
    Widzę, że wszystkie zachwycacie się tą dietą więc mam nadzieje, że mnie nie zjecie, za to co nspiszę.
    Dziewczyny, ten e-book 80 zl dieta ogólna, nie custom made, 300 chyba.
    Dla mnie to jest czysta przewałka. Wiadomo, nikt tak dobrze nie płaci jak „staraczki” i dzięki temu płodnościowy bizz ma się doskonale.
    Te przepisy napewno nie szkodzą, ale finezji to tej diecie brak. Ja dietetykiem nie jestem, ale od lat z mężem bardzo intensywnie uprawiamy sport, wiec na temat diet wysokoodżywczych wiem sporo. I kiedyś liczyłam makra, pilnowalam bardzo tego co jemy. Paradoksalnie to była jakaś forma zaburzeń odżywiania, taka obsesyjna kontrola, z której na szczęście udało mi się wyzwolić, ale nawyki zdrowego jedzenia i dbania o jakość pozostały, teraz pozwalam sibie częściej na dyspense i zdaży się pizza lub KFC czy lody, bez wyrzutów sumienia ;)
    Nie zniechęcam do używania diety z AP, fakt tam wszystko rozpisane i nie trzeba szukać ani wymyślać. Ale jeśli szukacie nie diet, a pomysłów na fajne jedzenie, ze składników podawanych na AP, to ja polecam odwiedzić stronę Jadłonomii ( przepisy są za free) i kupić książki Jadłonomii. Jak zobaczycie, jest tam wiele dań opartych na tych samych składnikach i przyprawach co AP, ale pomysł na potrawy to prawdziwy master, bo AP to dla mnie taka paradietetyczna podstawówka, pod względem pomysłów na jedzenie. Jadłonomia nie ma mięsa, tylko vege.
    Ja od siebie podrzuce Wam w weekend przepis na makowiec bez pieczenia, możecie go zrobić nawet na święta, myślę że panie z AP mogłyby pozazdrościć takiego przepisu.
    PS polecam Wam wolnowar, do robienia baz pod zupy, np rosołu na kościach wołowych, ja bez wolnowaru nigdzie się nie ruszam. To moje najlepiej wydane 70 pln- kupiłam w lidlu, nie żadnego cud crock-pot za kilkaset zł i uzywam go kilka razy w tyg, od 3 lat. Wolnowar zachowuje substancje odzywcze, a przede wszystkim można go zostawić na noc lub dzień i nic mie wykipi ani sie nie przypali. Dlatego kochają go też mamy małych dzieci, bo robi się samo... :) Takze to dobra inwestycja przyszłościowa.
    Szczerze powiem, że ja te diety bardzo wybiórczo traktuję, szczególnie, że od 12 lat nie jem mięsa czerwonego i białego a tam jest sporo mięsa. Do tego różne przepisy wege są mi znane ( a Jadłonomia od lat stoi na półce) 🙂
    Ale taki przykładowy jadłospis pomógł mi zorientować się które produkty i przyprawy są pożądane i nieco więcej zaczęłam ich sypać do dań i też wprowadziłam niektóre składniki, których wcześniej nie używałam i to jest duży plus 🙂 Poza tym staram się jeść jak najwięcej ciepłych potraw i odstawiłam niezdrowe rzeczy, które wcześniej jadałam...
    Ponieważ z wielu źródeł usłyszałam, żeby odstawić wszystkie produkty mleczne, staram się tego trzymać, a zauważyłam, że w tej przykładowej diecie jest niestety sporo nabiału... Pieczywa i produktów z glutenem też jest dużo, a ponoć należy ten składnik ograniczać... zatem podsumowując, ogólnie ta dieta do mnie nie przemawia, jeśli miałabym ją stosować kompleksowo, ale jej analiza pomogła mi zmodyfikować moją dietę i wprowadzić nieco dyscypliny ☺️
    Przejrzałam też e-book 28 dni do płodności i tam jest sporo fajnych przepisów, które z pewnością się przydadzą i je wykorzystam ☺️

    Ari lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ari wrote:
    Musisz pocieszyć się tym,że juz niedlugo te mdłości minął.
    Oby :)

    Ari lubi tę wiadomość

  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Nikt Cię nie zabije :) widzisz Ty akurat interesujesz się odżywianiem i dużo na ten temat wiesz. U mnie to tak nie wyglądało, z pozoru jadłam zdrowo, ale serki białe na śniadanie, brak wielu warzyw w diecie, picie paru kaw dziennie na pewno miały wpływ na osłabienie moich jajników. W młodości jeszcze stosowałam drastyczne diety, które tez mogły wpłynąć na to, ze moje jajniki padły. Mi akurat zależało na Uzyskaniu wiedzy w pigułce, dlatego uczestniczyłam w webinarach, potrzebowałam szybkich, smacznych i Zdrowych przepisow, bo wracając prawie codziennie o godz 19-20 do domu, bo to na aku trzeba było jechać albo na ozonoterapie, a to na badania, do lekarza, nie miałam czasu się samej wgłębić w temat, szukać, kombinować, łączyć produkty itd, a nigdy dietetyka się nie interesowałam ... mnie gonił czas i dlatego zdecydowałam się na te diete i porady AP... Pewnie jakbym sama się wzięła za diete, z braku pomysłów i wiedzy, jadlabym w większości to co wcześniej... dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, żeby w krótkim czasie się czegoś dowiedzieć, zmienić sposób odżywiania i wprowadzić te płodne produkty, a wyeliminować to co mi szkodziło ... nie żałuje, ze wydałam te 80 zł na diete i 80 zł na płodny eBook, a dopatruje się, ze po części zawdzięczam temu to, ze się udało. Teraz udostępniałam te materiały innym, i mam nadzieje, ze te przepisy, dieta komuś pomoże w osiągnięciu celu... Ale sama widzę, ze prawie nikt się nie skusił na zakupienie tych diet i poradników samemu, wiec dziewczyny tez raczej nie wierzą w skuteczność AP 😎😉 to jest indywidualna decyzja, jeśli ktoś czuje, ze ma odp wiedzę i wie, ze je zdrowo to pewnie z AP nie skorzysta, dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, bo akurat w tym temacie byłam laikiem i zwyczajnie nie miałam czasu na to, żeby się samemu edukować w plodnosciowych dietach... 🙃
    Dokładnie jest tak jak piszesz, ta dieta to dobry start. I wiem, że zmiana spisobu odżywiania i szukanie przepisów i wprawienie się w nich to kupa czasu. Ja kocham jeść i bardzo lubię gotować i nieskromnie powiem, że idzie mi to całkiem spoko. Także nie z pozycji: wiem lepiej i już, a z potrzeby serca, podrzuciłam Wam interesujące propozycje przepisów i stron Może dieta z AP z czasem przestanie Wam wystarczać, albo skłoni Was do poszukiwań, po przeczytaniu e-book 28 dni plodnosci.
    W AP nie ma np przepisu na burgery z buraka lub mielone klalfiorowe, które są np w Jadłonomii, a te są pyszne i zdrowe i łatwe, co więcej, jest szansa, że wasi partnerzy zjedzą je z chęcią, bez mówienia, warzywa bleh :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2019, 10:18

    Maggi, Ari, Skittles lubią tę wiadomość

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Szczerze powiem, że ja te diety bardzo wybiórczo traktuję, szczególnie, że od 12 lat nie jem mięsa czerwonego i białego a tam jest sporo mięsa. Do tego różne przepisy wege są mi znane ( a Jadłonomia od lat stoi na półce) 🙂
    Ale taki przykładowy jadłospis pomógł mi zorientować się które produkty i przyprawy są pożądane i nieco więcej zaczęłam ich sypać do dań i też wprowadziłam niektóre składniki, których wcześniej nie używałam i to jest duży plus 🙂 Poza tym staram się jeść jak najwięcej ciepłych potraw i odstawiłam niezdrowe rzeczy, które wcześniej jadałam...
    Ponieważ z wielu źródeł usłyszałam, żeby odstawić wszystkie produkty mleczne, staram się tego trzymać, a zauważyłam, że w tej przykładowej diecie jest niestety sporo nabiału... Pieczywa i produktów z glutenem też jest dużo, a ponoć należy ten składnik ograniczać... zatem podsumowując, ogólnie ta dieta do mnie nie przemawia, jeśli miałabym ją stosować kompleksowo, ale jej analiza pomogła mi zmodyfikować moją dietę i wprowadzić nieco dyscypliny ☺️
    Przejrzałam też e-book 28 dni do płodności i tam jest sporo fajnych przepisów, które z pewnością się przydadzą i je wykorzystam ☺️
    W przykładowej diecie są produkty mleczne, ale już w tej zimowej nie ma ich tak dużo... tez modyfikowała te diete i nie jadłam żadnych jogurtów itd, wplatałam tez porady od Mongolek z ciepłymi potrawami i kaszami. Generalnie bardzo skorzystałam z tej diety i nie żałuje tych 80 zł, które na nią wydałam. Uważam ze to najlepiej wydane pieniądze oprócz na aku, jogę itd., a lekarze nic nie mówią o diecie i jak ja ulepszyć, nawet byłam u dietetyczki w Novum, zapłaciłam za wizytę ponad 100 zł i to były najgorzej wydane pieniądze, pani dietetyczka po analizie mojej diety powiedziała, ze dobrze się odżywiam... hehehe ... tylko dopiero w AP dowiedziałam się co tak naprawdę mam jeść. Jak będę się jeszcze starać o dziecko to napewno wrócę do AP i zakupie kolejna diete 🙂.

    Ari, Maggi lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 2 listopada 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Nikt Cię nie zabije :) widzisz Ty akurat interesujesz się odżywianiem i dużo na ten temat wiesz. U mnie to tak nie wyglądało, z pozoru jadłam zdrowo, ale serki białe na śniadanie, brak wielu warzyw w diecie, picie paru kaw dziennie na pewno miały wpływ na osłabienie moich jajników. W młodości jeszcze stosowałam drastyczne diety, które tez mogły wpłynąć na to, ze moje jajniki padły. Mi akurat zależało na Uzyskaniu wiedzy w pigułce, dlatego uczestniczyłam w webinarach, potrzebowałam szybkich, smacznych i Zdrowych przepisow, bo wracając prawie codziennie o godz 19-20 do domu, bo to na aku trzeba było jechać albo na ozonoterapie, a to na badania, do lekarza, nie miałam czasu się samej wgłębić w temat, szukać, kombinować, łączyć produkty itd, a nigdy dietetyka się nie interesowałam ... mnie gonił czas i dlatego zdecydowałam się na te diete i porady AP... Pewnie jakbym sama się wzięła za diete, z braku pomysłów i wiedzy, jadlabym w większości to co wcześniej... dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, żeby w krótkim czasie się czegoś dowiedzieć, zmienić sposób odżywiania i wprowadzić te płodne produkty, a wyeliminować to co mi szkodziło ... nie żałuje, ze wydałam te 80 zł na diete i 80 zł na płodny eBook, a dopatruje się, ze po części zawdzięczam temu to, ze się udało. Teraz udostępniałam te materiały innym, i mam nadzieje, ze te przepisy, dieta komuś pomoże w osiągnięciu celu... Ale sama widzę, ze prawie nikt się nie skusił na zakupienie tych diet i poradników samemu, wiec dziewczyny tez raczej nie wierzą w skuteczność AP 😎😉 to jest indywidualna decyzja, jeśli ktoś czuje, ze ma odp wiedzę i wie, ze je zdrowo to pewnie z AP nie skorzysta, dla mnie to było najlepsze rozwiązanie, bo akurat w tym temacie byłam laikiem i zwyczajnie nie miałam czasu na to, żeby się samemu edukować w plodnosciowych dietach... 🙃
    Dokładnie...pomimo tego, że ja znałam wiele przepisów, używam dużo roślin strączkowych itd. i wcześniej musiałam się zainteresować swoją dietą w zwiazku z całkowitą rezygnacją z mięsa, nie wiedziałam o pro płodnościowych dodatkach, więc i mnie pomogła ta dieta.
    Osobom, które w ogóle nie zwracały uwagi na swoją dietę, na pewno bardziej pomoże, tym bardziej, że nie ma się wtedy czasu na odkrywanie i przecieranie szlaków kulinarnych, bo cała 'zabawa' w in vitro jest bardzo absorbująca czasowo i emocjonalnie, a 80 PLN do wydania przy wszystkich innych wydatkach, to już naprawdę niewiele ☺️

    KalinaP, Ari, Esperanza Mia, Skittles lubią tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
‹‹ 1325 1326 1327 1328 1329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ