X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • adriette Ekspertka
    Postów: 194 237

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeszcze odnośnie tych zwolnień lekarskich. Posprawdzałam trochę. Otóż , jeżeli się chce to jednak można na zus pue sprawdzić dokładnie kto i z jakiej placówki wystawił l4. U mnie akurat nie sprawdzamy tego, ale jest taka możliwość.

    AMH X 2018 - 0,75
    AMH IV 2019 - 0,43
    MTHFR A1298C - u.hetero.
    PAI-1 - u.homo.
    obniżone białka c i s
    antykoagulant toczniowy +
    ANA1 +
    V 2019 ciąża naturalna - poronienie zatrzymane w 8 tc
    XI 2019 lametta+pregnyl
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    A na dodatek właśnie rozmawiałam z koordynatorem do dofinansowania i okazuje się, że w Invimedzie nie ważne na jakim etapie kończysz procedurę, ściągają Ci całość za punkcje, transfer, wszystko. No to jest dla mnie szok. Zatem tracimy możliwość całego podejścia z dofinansowaniem. Przecież to wygląda jakby specjalnie to ustawili żeby tylko pieniądze wyciągnąć z dofinansowania. Jutro jadę tam z mężem, zobaczymy co ten cały szef kliniki powie ale ja będę twardo obstawać że za dużo tych przypadków u nich się zdarzyło przy naszym podejściu i w takim razie żądam unieważnienia tej procedury.
    Ja też pochodziłam w Invimedzie i miałam dofinansowanie. Stymulacja we wrześniu nie dała odpowiednich rezultatów, zdecydowaliśmy z dr, że odwołujemy punkcję i od października ruszamy znowu. Wszystko to było w ramach jednego dofinansowania. Prawdą jest natomiast to, że jak dojdzie do punkcji a nie ma transferu, to przepada sam transfer

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2019, 16:32

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja ez pochodziłam w Invimedzie i miałam dofinansowanie. Stymulacja we wrześniu nie dała odpowiednich rezultatów, zdecydowaliśmy z dr że odwołujemy punkcję i od października ruszamy znowu. Wszystko to było w ramach jednego dofinansowania. Prawdą jest natomiast to, że jak dojdzie do punkcji a nie ma transferu, to przepada sam transfer

    Monika ale mi powiedziano, że ja od teraz już płace całą kwotę refundacji (nie miałam jeszcze punkcji), tzn. jutro 12 dc mamy monitoring i podjęcie decyzji co dalej. Ja zrozumiałam to tak, że niezależnie czy zrobią punkcję to i tak kwota przepada za punkcję, transfer, wszystko. A u Ciebie było w ramach 1 procedury wrzesień-październik tak? Hmm może źle zrozumiałam ta koordynatorkę dziś. Dopytam się jeszcze bo jeśli tak to pół biedy. Nie chciałam tylko aby przez brak zainteresowania lekarza i spartaczona stymulacje przepadła mi cała procedura (w sensie dofinansowanie, już pal licho leki i wizyty).

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    A na dodatek właśnie rozmawiałam z koordynatorem do dofinansowania i okazuje się, że w Invimedzie nie ważne na jakim etapie kończysz procedurę, ściągają Ci całość za punkcje, transfer, wszystko. No to jest dla mnie szok. Zatem tracimy możliwość całego podejścia z dofinansowaniem. Przecież to wygląda jakby specjalnie to ustawili żeby tylko pieniądze wyciągnąć z dofinansowania. Jutro jadę tam z mężem, zobaczymy co ten cały szef kliniki powie ale ja będę twardo obstawać że za dużo tych przypadków u nich się zdarzyło przy naszym podejściu i w takim razie żądam unieważnienia tej procedury.
    Happilyeverafter, a moge podpytac jak udalo sie zalapac na dofinansowanie procedure? Pamietam, ze amh spadlo do ponizej 0,7, a ten wynik amh powyzej 0,7 tracilo waznosc. Czy jednak podnioslo Ci sie amh?

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Monika ale mi powiedziano, że ja od teraz już płace całą kwotę refundacji (nie miałam jeszcze punkcji), tzn. jutro 12 dc mamy monitoring i podjęcie decyzji co dalej. Ja zrozumiałam to tak, że niezależnie czy zrobią punkcję to i tak kwota przepada za punkcję, transfer, wszystko. A u Ciebie było w ramach 1 procedury wrzesień-październik tak? Hmm może źle zrozumiałam ta koordynatorkę dziś. Dopytam się jeszcze bo jeśli tak to pół biedy. Nie chciałam tylko aby przez brak zainteresowania lekarza i spartaczona stymulacje przepadła mi cała procedura (w sensie dofinansowanie, już pal licho leki i wizyty).
    Nie sądzę żeby tak było, dopytaj na spokojnie. Ja miałam punkcję tydzień temu i wyszedł duży problem z nasieniem i ne zostały zaplodnione komórki. Przed stymulacją zapłaciłam za całość plus za mrożenie zarodków. Kilka dni temu dostałam pismo z kliniki z informacją o zwrocie niewykorzystanych czynności. Oddali za zapłodnienie i mrożenie zarodków a ja w zamian zapłaciłam za mrożenie jajek. Ja jestem w Inviccie w Gdańsku, ale przypuszczam że będzie u Ciebie podobnie. A co do błędnej stymulacji to jeżeli masz dowód na to ile miałaś pęcherzyków a ile zostało po leku to oczywiście zgłoś taką wątpliwość. Może z kierownikiem kliniki trzeba porozmawiać. Jeżeli ten lek nie pomógł a zaszkodził to uważam że można się ubiegać w ramach rekompensaty następną stymulację na koszt kliniki. Nie wiem jaką mają politykę firmy, ale raczej zależy im na dobtej opinii.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Monika ale mi powiedziano, że ja od teraz już płace całą kwotę refundacji (nie miałam jeszcze punkcji), tzn. jutro 12 dc mamy monitoring i podjęcie decyzji co dalej. Ja zrozumiałam to tak, że niezależnie czy zrobią punkcję to i tak kwota przepada za punkcję, transfer, wszystko. A u Ciebie było w ramach 1 procedury wrzesień-październik tak? Hmm może źle zrozumiałam ta koordynatorkę dziś. Dopytam się jeszcze bo jeśli tak to pół biedy. Nie chciałam tylko aby przez brak zainteresowania lekarza i spartaczona stymulacje przepadła mi cała procedura (w sensie dofinansowanie, już pal licho leki i wizyty).
    Jak we wrześniu wykupiłam pakiet wizyt monitorujących za te 600zł, to potem nie płaciłam za wizyty aż do punkcji w październiku. Przepadł mi.tylko transfer, bo nie mieliśmy zarodków. Było to moje 3 dofinansowanie, więc jakby miało więcej przepaść, to bym musiała za punkcję już płacić 100%, a nie płaciłam nic :) Dopytaj koordynatora jeszcze :)
    Teraz jestem w trakcie kolejnego protokołu na niższych dawkach leków. W piątek szału nie było, tylko 2 pęcherzyki i jakaś drobnica. Dzisiaj kolejny podgląd i jak coś podrosło to w środę punkcja. Mam nadzieję, że do niej dojdzie 🙏🙏🙏

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Happilyeverafter, a moge podpytac jak udalo sie zalapac na dofinansowanie procedure? Pamietam, ze amh spadlo do ponizej 0,7, a ten wynik amh powyzej 0,7 tracilo waznosc. Czy jednak podnioslo Ci sie amh?
    Ja ci mogę powiedzieć jak to wyglądało u nas. Wybierasz klinikę, która ma dofinansowanie i umawiasz się na wizytę kwalifikującą. Dr przegląda wyniki badań, ewentualnie każe coś tam dorobić i wysyła wniosek do urzędu (przechodzi on jeszcze przez dyrektora kliniki). My dostarczyliśmy potwierdzenie zameldowania oraz pierwszą stronę PIT, żeby udowodnić, że płacimy podatki w Poznaniu (moim zdaniem urząd ma to w systemie, ale jest pewnie zbyt leniwy żeby sprawdzić)
    W ciągu miesiąca powinna być odpowiedź z urzędu czy udało wam się załapać. Jeśli tak, to umawiasz się na wizytę, najlepiej w drugiej połowie cyklu, żeby sprawdzić czy nie ma torbieli. Dr rozpisze protokół i jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to od nowego cyklu można ruszać

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Ja ci mogę powiedzieć jak to wyglądało u nas. Wybierasz klinikę, która ma dofinansowanie i umawiasz się na wizytę kwalifikującą. Dr przegląda wyniki badań, ewentualnie każe coś tam dorobić i wysyła wniosek do urzędu (przechodzi on jeszcze przez dyrektora kliniki). My dostarczyliśmy potwierdzenie zameldowania oraz pierwszą stronę PIT, żeby udowodnić, że płacimy podatki w Poznaniu (moim zdaniem urząd ma to w systemie, ale jest pewnie zbyt leniwy żeby sprawdzić)
    W ciągu miesiąca powinna być odpowiedź z urzędu czy udało wam się załapać. Jeśli tak, to umawiasz się na wizytę, najlepiej w drugiej połowie cyklu, żeby sprawdzić czy nie ma torbieli. Dr rozpisze protokół i jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, to od nowego cyklu można ruszać
    Ja tyle nie czekałam,owszem PIT musialam dostarczyć,ale z automatu sprawdzili.Od razu zaczynałam stymulacje.Gdy nie doszło do punkcji nic nie było ruszone z procedury dofinansowanie,BO DOFINANSOWANIE RUSZA OD MOMENTU PUNKCJI.To jest ważna informacja.Innym razem,gdy płaciłam już z własnej kieszeni, doszło do punkcji,a do transferu już nie,to zwrócili mi rowniez ładna kwote( po wypełnieniu gotowego druku.

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Happilyeverafter, a moge podpytac jak udalo sie zalapac na dofinansowanie procedure? Pamietam, ze amh spadlo do ponizej 0,7, a ten wynik amh powyzej 0,7 tracilo waznosc. Czy jednak podnioslo Ci sie amh?

    Skittles dzięki Wam i wszystkim poradom podskoczylo do 0,96. Robiłam wszytsko co zalecalyscie suplementy, ziolka, akupunktura, dieta plodnosciowa, pas Mongolek, nawet olej św Charbela. Pomogło 🙂

    Ari, Zocha, Mała86, Maggi, Skittles, Dżoana12 lubią tę wiadomość

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny, no to jutro będę z nimi rozmawiać. Dziś dzwoniłam do koordynatora i przycisnelam go do muru trochę i okazało się że w indywidualnych przypadkach można odroczyc i punkcję i transfer nie tracąc całej puli, no wspaniale naprawdę, a mój przypadek gdzie stymulacja im się troszkę nie udała to jaka to niby sytuacja? Będę walczyć o swoje. A powiedzcie mi jak zaproponują punkcję tej 1 komórki, co robić? Chyba nie brać bo szansr minimalne prawda przy 1 komoreczce??

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziękuję Dziewczyny, no to jutro będę z nimi rozmawiać. Dziś dzwoniłam do koordynatora i przycisnelam go do muru trochę i okazało się że w indywidualnych przypadkach można odroczyc i punkcję i transfer nie tracąc całej puli, no wspaniale naprawdę, a mój przypadek gdzie stymulacja im się troszkę nie udała to jaka to niby sytuacja? Będę walczyć o swoje. A powiedzcie mi jak zaproponują punkcję tej 1 komórki, co robić? Chyba nie brać bo szansr minimalne prawda przy 1 komoreczce??
    Po swoim doświadczeniu wiem,że nie robiłabym punkcji na 1 komórce.Moje minimum to 2 komórki.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziękuję Dziewczyny, no to jutro będę z nimi rozmawiać. Dziś dzwoniłam do koordynatora i przycisnelam go do muru trochę i okazało się że w indywidualnych przypadkach można odroczyc i punkcję i transfer nie tracąc całej puli, no wspaniale naprawdę, a mój przypadek gdzie stymulacja im się troszkę nie udała to jaka to niby sytuacja? Będę walczyć o swoje. A powiedzcie mi jak zaproponują punkcję tej 1 komórki, co robić? Chyba nie brać bo szansr minimalne prawda przy 1 komoreczce??
    Tak jak pisze Ari - 1 komórka to szkoda czasu i kasy. Jeśli przed stymulacją miałaś 5 to 1 podrosniety pęcherzyk brzmi jak śmiech na sali

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Moje Drogie, niestety cud się nie zdarzył, dziś w 11 dc tylko 2 pęcherzyki, w tym jeden chyba poza jajnikiem. Zapytałam lekarza czy winny może być ten orgalutran przepisany przez innego lekarza (do którego przez pomyłkę zapisała nas recepcja), powiedział że raczej nie przesądził. Słucham ?!?!? To ja pacjentka z niskim AMH przychodzę do kliniki niepłodności a lekarz na start stymulacji daje mi w 2 dc orgalutran, który jak rozumiem wyhamowuje dojrzewanie w ogóle pęcherzyków ? I ze standardowych 5 pęcherzyków bez leków robi mi się nagle 1 ? I jest to niczyja wina? Że nie wspomnę że nie mogliśmy iść na wizytę do lekarza którego wybraliśmy bo recepcja robi pomyłkę i choć 2 razy dzwonię do nich żeby się upewnić że termin dograny i wszystko ok to nikt nie zauważa tego?

    Powiedzcie mi proszę czy w takiej sytuacji powinnam ubiegać się o zwrot kosztów za wizyty, leki do stymulacji? Moim zdaniem jest to rażący błąd lekarza i powinni coś z tym zrobić.

    Aha i wszystkim oficjalnie odradzam dr Kaczyńskiego z Invimedu. Dr nie ma chyba bladego pojęcia jak dobiera się stymulację. Że nie wspomnę o receptach które dr nadrukowuje
    Bardzo Ci współczuję i uważam, że jak najbardziej powinnaś zawalczyć o zadośćuczynienie. Oby kolejny cykl był dobry ✊✊✊✊🙌🙌🙌

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    A na dodatek właśnie rozmawiałam z koordynatorem do dofinansowania i okazuje się, że w Invimedzie nie ważne na jakim etapie kończysz procedurę, ściągają Ci całość za punkcje, transfer, wszystko. No to jest dla mnie szok. Zatem tracimy możliwość całego podejścia z dofinansowaniem. Przecież to wygląda jakby specjalnie to ustawili żeby tylko pieniądze wyciągnąć z dofinansowania. Jutro jadę tam z mężem, zobaczymy co ten cały szef kliniki powie ale ja będę twardo obstawać że za dużo tych przypadków u nich się zdarzyło przy naszym podejściu i w takim razie żądam unieważnienia tej procedury.
    Oczywiście że tak, to jest oburzające! Z tego, co wiem dofinansowanie jest do procedury in vitro, która w Waszym przypadku się nawet nie rozpoczęła, więc nie mają prawa ściągać od Miasta pieniędzy za procedurę, której nie było!
    Niestety tracisz dofinansowanie do leków, bo stymulację rozpoczęłaś i to już przepadło.
    Ale ciśnienie się podnosi na taką niesprawiedliwość. I bądź tu spokojna...
    Ściskam mocno 😘

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Mika10 Ekspertka
    Postów: 225 131

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie godz się na to pobranie 1 komórki. Ona może być kiepska jak taka zepsuta stymulacja i tak namieszali z lekami. Poczekaj na następny cykl i rób od nowa. A za leki też Ci powinni zwrocic bo co to za schemat leczenia? Nie ma na takiej stymulacji, takiego połączenia tych dwóch leków.

    Maggi, happilyeverafter lubią tę wiadomość

  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Monika ale mi powiedziano, że ja od teraz już płace całą kwotę refundacji (nie miałam jeszcze punkcji), tzn. jutro 12 dc mamy monitoring i podjęcie decyzji co dalej. Ja zrozumiałam to tak, że niezależnie czy zrobią punkcję to i tak kwota przepada za punkcję, transfer, wszystko. A u Ciebie było w ramach 1 procedury wrzesień-październik tak? Hmm może źle zrozumiałam ta koordynatorkę dziś. Dopytam się jeszcze bo jeśli tak to pół biedy. Nie chciałam tylko aby przez brak zainteresowania lekarza i spartaczona stymulacje przepadła mi cała procedura (w sensie dofinansowanie, już pal licho leki i wizyty).
    To dopytaj...mi jak raz zle poszła punkcja to klinika proponowała odstąpienie od in vitro i wykorzystanie dofinansowania w kolejnym cyklu. Poproś też o receptę na leki, niby na kontynuację tej stymulacji, które będziesz, mogła zachomikowac i wykorzystać jak już nie będzie Cię obejmowała refundacja do leków

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Dziękuję Dziewczyny, no to jutro będę z nimi rozmawiać. Dziś dzwoniłam do koordynatora i przycisnelam go do muru trochę i okazało się że w indywidualnych przypadkach można odroczyc i punkcję i transfer nie tracąc całej puli, no wspaniale naprawdę, a mój przypadek gdzie stymulacja im się troszkę nie udała to jaka to niby sytuacja? Będę walczyć o swoje. A powiedzcie mi jak zaproponują punkcję tej 1 komórki, co robić? Chyba nie brać bo szansr minimalne prawda przy 1 komoreczce??
    Ja bym nie brała, skoro masz więcej komirek to lepuej podejść do in vitro jak jest wiekasza szansa na wiecej komirek. Też nie wiadomo jak ta skopana stymulacja podziałała na ten jeden pęcherzyk, który się uchował, bo wiadomo jak podziałała na inne... więc moim zdaniem duże ryzyko i szkoda tracić szansę...

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Jak we wrześniu wykupiłam pakiet wizyt monitorujących za te 600zł, to potem nie płaciłam za wizyty aż do punkcji w październiku. Przepadł mi.tylko transfer, bo nie mieliśmy zarodków. Było to moje 3 dofinansowanie, więc jakby miało więcej przepaść, to bym musiała za punkcję już płacić 100%, a nie płaciłam nic :) Dopytaj koordynatora jeszcze :)
    Teraz jestem w trakcie kolejnego protokołu na niższych dawkach leków. W piątek szału nie było, tylko 2 pęcherzyki i jakaś drobnica. Dzisiaj kolejny podgląd i jak coś podrosło to w środę punkcja. Mam nadzieję, że do niej dojdzie 🙏🙏🙏
    Trzymam kciuki za powodzenie ✊✊✊✊

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a do mnie dziś dzwonili z kliniki i mamy zarezerwowane 2 blastki 🙌🍀☺️
    A więc mam jeszcze 2 szanse na zostanie mamą. Jak to nie pomoże to już składam broń.
    Taka decyzja ☺️

    Chcę być mamą, Mika10, polly8725, Monalisar, happilyeverafter, Virginia, Mała86, Ari, Megii_81, Liolia, MEGI 123, Skittles, MonikA_89!, Dżoana12, Alicja38, sisi lubią tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 9 grudnia 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Dziewczyny, a do mnie dziś dzwonili z kliniki i mamy zarezerwowane 2 blastki 🙌🍀☺️
    A więc mam jeszcze 2 szanse na zostanie mamą. Jak to nie pomoże to już składam broń.
    Taka decyzja ☺️
    Ojej jakie cudowne wiadomości przed świętami,tak się cieszę razem z Tobą ♥️

    Maggi lubi tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
‹‹ 1417 1418 1419 1420 1421 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ