X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Tanguera Przyjaciółka
    Postów: 81 163

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po pierwszym podglądzie i zdecydowałyśmy z dr. Agą o przerwaniu stymulacji 😔 Niestety moje jajniki zupełnie nie odpowiedziały na gonadropiny. Podobno 300 to w moim przypadku max. dawka a pomimo to pęcherzyki prawie nie ruszyły. Jeden ma 6,5 a drugi 3,5 mm w 8 dniu cyklu. Z całej stymulacji może udałoby się coś uzyskać z tego większego pęcherzyka, ale szanse na transfer przy 1 pęcherzyku, wynoszą prawie zero. Zatem odstawiłam gonapeptyl i manopur, a biorę tylko Primolut i Estrofem i czekam na okres 🥺 W następnym cyklu, jeśli będą pęcherzyki startujemy z lekką stymulacją na letrozolu.

    Ona:
    rocznik '76
    starania od XI 2018 przy AMH 0,37
    I.2019 - ciąża naturalna, zakończona poronieniem w 7t.c.
    V.2019 - ciąża naturalna, zakończona poronieniem w 7t.c.
    od I.2021 Kriobank, AMH 0,05, endometrioza, wygasające PCO, torbiel endometr. + 2 torbiele czynnościowe.
    1 IVF 03.03.21 stymulacja Gonapeptyl + HW + Menopur 300; przerwana w 8 d.c. - brak odp. jakników (pęcherzyki nie rosły)
    29.03.21 stymulacja Letrozolem + HW, brak pęcherzyków

    On:
    rocznik '71, wyniki bardzo dobre
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Jestem po pierwszym podglądzie i zdecydowałyśmy z dr. Agą o przerwaniu stymulacji 😔 Niestety moje jajniki zupełnie nie odpowiedziały na gonadropiny. Podobno 300 to w moim przypadku max. dawka a pomimo to pęcherzyki prawie nie ruszyły. Jeden ma 6,5 a drugi 3,5 mm w 8 dniu cyklu. Z całej stymulacji może udałoby się coś uzyskać z tego większego pęcherzyka, ale szanse na transfer przy 1 pęcherzyku, wynoszą prawie zero. Zatem odstawiłam gonapeptyl i manopur, a biorę tylko Primolut i Estrofem i czekam na okres 🥺 W następnym cyklu, jeśli będą pęcherzyki startujemy z lekką stymulacją na letrozolu.

    Bardzo bardzo przytulam... no ale jakieś ruchy na jajnikach są... może ten letrozol zaskoczy... na podgląd przyjdziesz do krio czy u siebie?

  • Tanguera Przyjaciółka
    Postów: 81 163

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Bardzo bardzo przytulam... no ale jakieś ruchy na jajnikach są... może ten letrozol zaskoczy... na podgląd przyjdziesz do krio czy u siebie?

    Dziękuję arzu 😘
    Będę 29-go w Krio i wtedy ustalimy plan działania. Mam nadzieję, że nie pojawią się znowu torbiele i jakieś pecherzyki będą do stymulacji. Wierzę też, że ta akupunktura w końcu da jakieś efekty. Pocieszam się, że może moje jajniki po tych torbielach potrzebują trochę więcej czasu na rozruch.

    Niestety w sprawie progesteronu nie doradzę Ci, bo nie mam doświadczenia, ale z całego serca wierzę, że tym razem Wam się uda. Trzymam kciuki 🤞🤞🍀

    Ona:
    rocznik '76
    starania od XI 2018 przy AMH 0,37
    I.2019 - ciąża naturalna, zakończona poronieniem w 7t.c.
    V.2019 - ciąża naturalna, zakończona poronieniem w 7t.c.
    od I.2021 Kriobank, AMH 0,05, endometrioza, wygasające PCO, torbiel endometr. + 2 torbiele czynnościowe.
    1 IVF 03.03.21 stymulacja Gonapeptyl + HW + Menopur 300; przerwana w 8 d.c. - brak odp. jakników (pęcherzyki nie rosły)
    29.03.21 stymulacja Letrozolem + HW, brak pęcherzyków

    On:
    rocznik '71, wyniki bardzo dobre
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Dziękuję arzu 😘
    Będę 29-go w Krio i wtedy ustalimy plan działania. Mam nadzieję, że nie pojawią się znowu torbiele i jakieś pecherzyki będą do stymulacji. Wierzę też, że ta akupunktura w końcu da jakieś efekty. Pocieszam się, że może moje jajniki po tych torbielach potrzebują trochę więcej czasu na rozruch.

    Niestety w sprawie progesteronu nie doradzę Ci, bo nie mam doświadczenia, ale z całego serca wierzę, że tym razem Wam się uda. Trzymam kciuki 🤞🤞🍀

    bardzo dziękuję!!!

    Słuchaj, może się umów na konsultacje z dietetykiem z krio, on mi dał teraz wytyczne dietetyczne i suplementacyjne na pozbycie się torbieli i w ogóle takie zredukowanie stanu zapalanego organizmu i opanowanie różnych moich bolączek.... ta porada może być online... to naprawdę kumaty gość... może warto tego też spróbować żeby jak najlepiej się przygotować w między czasie....

    russty lubi tę wiadomość

  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    bardzo dziękuję!!!

    Słuchaj, może się umów na konsultacje z dietetykiem z krio, on mi dał teraz wytyczne dietetyczne i suplementacyjne na pozbycie się torbieli i w ogóle takie zredukowanie stanu zapalanego organizmu i opanowanie różnych moich bolączek.... ta porada może być online... to naprawdę kumaty gość... może warto tego też spróbować żeby jak najlepiej się przygotować w między czasie....
    Hej Arzu, dzisiaj byłam na wizycie. Tez doktor mowila o dietetyku. Powiesz mi proszę co Ci polecił suplementowac żeby zmniejszyć stan zapalny ? Ja to niby stosuje diete przeciwzapalna i te wszystkie zdrowe rzeczy ale zastanawiam się co on jeszcze może wymyśli ... tak się zastanawiam bo wiadomo to dodatkowe koszty, a ja to chuda jestem jak patyk ...

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 10 marca 2021, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry78 wrote:
    Dwie tabletki od 3 do 7 dc.
    Tak, jestem już w starczym wieku.. 😒
    Cherry co u Ciebie ? Co planujecie ?

    Cherry78 lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka23 wrote:
    Hej Arzu, dzisiaj byłam na wizycie. Tez doktor mowila o dietetyku. Powiesz mi proszę co Ci polecił suplementowac żeby zmniejszyć stan zapalny ? Ja to niby stosuje diete przeciwzapalna i te wszystkie zdrowe rzeczy ale zastanawiam się co on jeszcze może wymyśli ... tak się zastanawiam bo wiadomo to dodatkowe koszty, a ja to chuda jestem jak patyk ...

    Ja się dobrze jeszcze nie wczytałam w te jego rozpiskę, bo 5 stron mi wysłał zaleceń, głównie to dieta... ja ci to wszystko wyślę na maila... tylko dopiero jutro, albo w nocy po północy... bo znowu z ścigam się z czasem z robotą... a powiedz co dr mówiła? startujesz ze stymulacją teraz? zaradzi coś na pohamowanie tego przedwczesnego pękania pęcherzy?

    ps. do tego dietetyka będę też wysyłać chłopa swojego, żeby wzmocnić parametry nasienia, to też dam ci znać co i jak... ale to zajmie chwilę bo w tej nowej robocie to całkiem jest już poza zasięgiem, nawet moim a co dopiero się z lekarzem umówić na telefon... ech...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 17:17

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka23 wrote:
    Cherry co u Ciebie ? Co planujecie ?

    Cherry, ty pewnie już w Polandzie, opowiadaj... :)

    Cherry78 lubi tę wiadomość

  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 10 marca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Ja się dobrze jeszcze nie wczytałam w te jego rozpiskę, bo 5 stron mi wysłał zaleceń, głównie to dieta... ja ci to wszystko wyślę na maila... tylko dopiero jutro, albo w nocy po północy... bo znowu z ścigam się z czasem z robotą... a powiedz co dr mówiła? startujesz ze stymulacją teraz? zaradzi coś na pohamowanie tego przedwczesnego pękania pęcherzy?
    No u mnie nie za ciekawie, zaczynam letrozolem, bo tylko dwa antralne. Jakoś po poprzednim miesiącu wysypu nie ma śladu...nie jestem zła na ten letrozol bo w sumie na Twoim przypadku chociażby - taniej to wyjdzie z tym letrozolem niż z tymi drogami lekami. Poważnie się zastanawiam nad KD. Jakoś mój organizm tak przestał działać. Już więcej nic nie zrobię, a nic nie lepiej, ten hormon wzrostu to na mnie nie działa chyba. Także obmyśliłam plan B jak już pisałam pare postów wcześniej i dało mi to jakoś więcej siły. I czekam na cud, ze będzie co pobrać i przetransferować. Jak podeślesz na maila to będę wdzięczna, chętnie przejrzę, bo zastanawiam się wciąż czy się umówić jak mi Pani na recepcji przeczytała cennik, a ja w sumie odkąd się dowiedziałam o amh to zdrowo staram się odżywiać. Wiec nie wiem czy wiele wniesie, a wiadomo .. cash. U mnie te stymulację miesiąc po miesiącu to jakoś działają przeciwnie niż zamierzone. Zamiast się rozruszać to się kurczy wszystko.

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • Kinga.hope Ekspertka
    Postów: 580 81

    Wysłany: 10 marca 2021, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cherry78 wrote:
    Dwie tabletki od 3 do 7 dc.
    Tak, jestem już w starczym wieku.. 😒
    Pociesze Cie jestem tez w twoim wieku 😉

    Dziewczyny dzis powtorzylam wynik progesteronu w klinice i wynik 0,056ng 😳 a wczoraj w innym labie 1,11ng takze wczoraj byl wynik watpliwy bo nigdy nie mialam tak wysokiego w 3dc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2021, 19:19

    Cherry78 lubi tę wiadomość

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1302 1058

    Wysłany: 10 marca 2021, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggi wrote:
    Werka ✊✊✊✊✊

    Yuki, nie miałam żadnych skutków ubocznych przy estrofemie poza objawami zamkerzonymi które są przy estrogenach np. śluz płodny.
    Przed transferem warto jest zrobić immunologię, choć przy pierwszym czy drugim transferze lekarze tego nie zalecają, a badania kosztują kilka tysięcy. Jak coś jest nie tak, dostaniesz dodatkowe leki od immunologa, np. encorton, zarzio czy accofil, heparynę.
    Na kilka tygodni przed transferem trzeba brać kwas foliowy i Wit z grupy B, zdrowo się odżywiać i nie stresować.
    Trzeba zadbać o leki rozkurczowe po transferze (relanium, scopolan, no-spe, magnez - do przegadania z lekarzem prowadzącym plus ewentualnie do odrzucenia na własną rękę), wypoczynek, ale nie leżenie plackiem. W implantacji pomaga też ananas, szczególnie środkowa, twarda część i klasyka, czyli frytki z maca zjedzone w drodze powrotnej z kliniki (są w nich jakieś tłuszcze, które pomagają w implantacji). Poza tym musisz brać leki zalecone przez lekarza po punkcji.
    Trzeba też sprawdzić czy z tarczycą jest wszystko ok, a jak nie to wdrożyć leczenie.
    No i nie należy się tym wszystkim denerwować i o tym myśleć 😜.


    Maggi dzięki :* wiedziałam, że te frytki z maka kiedyś mi w życiu pomogą :D Ostatnio zastanawiało mnie, czy tylko ja tam zaglądam po/przed wizytą 😁😁
    Encorton mam już przed transferem brać, w sumie już zaczęłam... zobaczymy :)

    Maggi lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Jestem po pierwszym podglądzie i zdecydowałyśmy z dr. Agą o przerwaniu stymulacji 😔 Niestety moje jajniki zupełnie nie odpowiedziały na gonadropiny. Podobno 300 to w moim przypadku max. dawka a pomimo to pęcherzyki prawie nie ruszyły. Jeden ma 6,5 a drugi 3,5 mm w 8 dniu cyklu. Z całej stymulacji może udałoby się coś uzyskać z tego większego pęcherzyka, ale szanse na transfer przy 1 pęcherzyku, wynoszą prawie zero. Zatem odstawiłam gonapeptyl i manopur, a biorę tylko Primolut i Estrofem i czekam na okres 🥺 W następnym cyklu, jeśli będą pęcherzyki startujemy z lekką stymulacją na letrozolu.

    Przykro mi bardzo, że tak wyszło😕 Znam ten ból.
    Brawa dla pani dr za szczerość i brak naciągania na punkcję przy słabej odpowiedzi 👏
    Trzymam kciuki za następną stymulację, oby jajniki obrodziły 💞🐣🐣🐣🐣🐣

    Tanguera lubi tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny może któraś się spotkała z leczeniem Streptococcus agalactiae- paciorkowce B.
    Jeden lekarz mówi że teraz mam tego nie leczyć A przed ewent porodem podaje się antybiotyk. Inny że teraz muszę to wyleczyć. Leczenie penicylina na oddziale szpitalnym tylko w czasach covid prawie niemożliwe. Już nie wiem co robić 😢
    Myślę że od tego mam wiecznie jakaś infekcje plus te leukocyty w moczu.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Dziewczyny może któraś się spotkała z leczeniem Streptococcus agalactiae- paciorkowce B.
    Jeden lekarz mówi że teraz mam tego nie leczyć A przed ewent porodem podaje się antybiotyk. Inny że teraz muszę to wyleczyć. Leczenie penicylina na oddziale szpitalnym tylko w czasach covid prawie niemożliwe. Już nie wiem co robić 😢
    Myślę że od tego mam wiecznie jakaś infekcje plus te leukocyty w moczu.

    Karolcia, nic nie powiem w temacie, mogę tylko podpowiedzieć urologa sensownego https://www.znanylekarz.pl/tomasz-zaorski/urolog/katowice?
    ale może przez niego szło by jakoś do szpitala się dostać, albo jakimś innym sposobem tego dziada przegonić... ale ty to pewnie możesz mieć też w drogach rodnych.... nie tylko w moczu...
    a czemu penicyliną na oddziale szpitalnym, to normalnie doustnie penicyliny nie chcą dać? czy nie pomoże?

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Dziewczyny może któraś się spotkała z leczeniem Streptococcus agalactiae- paciorkowce B.
    Jeden lekarz mówi że teraz mam tego nie leczyć A przed ewent porodem podaje się antybiotyk. Inny że teraz muszę to wyleczyć. Leczenie penicylina na oddziale szpitalnym tylko w czasach covid prawie niemożliwe. Już nie wiem co robić 😢
    Myślę że od tego mam wiecznie jakaś infekcje plus te leukocyty w moczu.
    Ja mialam to, tylko ze u mnie jeszcze e.coli byla. Dostałam antybiotyk i zeszlo

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Karolcia, nic nie powiem w temacie, mogę tylko podpowiedzieć urologa sensownego https://www.znanylekarz.pl/tomasz-zaorski/urolog/katowice?
    ale może przez niego szło by jakoś do szpitala się dostać, albo jakimś innym sposobem tego dziada przegonić... ale ty to pewnie możesz mieć też w drogach rodnych.... nie tylko w moczu...
    a czemu penicyliną na oddziale szpitalnym, to normalnie doustnie penicyliny nie chcą dać? czy nie pomoże?
    Dzięki za namiar. Poczytam o nim.
    Właśnie w pochwie też mam 😭

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Ja mialam to, tylko ze u mnie jeszcze e.coli byla. Dostałam antybiotyk i zeszlo
    A pamiętasz co brałaś?

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka23 wrote:
    No u mnie nie za ciekawie, zaczynam letrozolem, bo tylko dwa antralne. Jakoś po poprzednim miesiącu wysypu nie ma śladu...nie jestem zła na ten letrozol bo w sumie na Twoim przypadku chociażby - taniej to wyjdzie z tym letrozolem niż z tymi drogami lekami. Poważnie się zastanawiam nad KD. Jakoś mój organizm tak przestał działać. Już więcej nic nie zrobię, a nic nie lepiej, ten hormon wzrostu to na mnie nie działa chyba. Także obmyśliłam plan B jak już pisałam pare postów wcześniej i dało mi to jakoś więcej siły. I czekam na cud, ze będzie co pobrać i przetransferować. Jak podeślesz na maila to będę wdzięczna, chętnie przejrzę, bo zastanawiam się wciąż czy się umówić jak mi Pani na recepcji przeczytała cennik, a ja w sumie odkąd się dowiedziałam o amh to zdrowo staram się odżywiać. Wiec nie wiem czy wiele wniesie, a wiadomo .. cash. U mnie te stymulację miesiąc po miesiącu to jakoś działają przeciwnie niż zamierzone. Zamiast się rozruszać to się kurczy wszystko.

    No jak na złość idzie jak po grudzie i na przekór... ale słuchaj, działasz w planie A, działasz w planie B, cosik z tego będzie... najważniejsze wg mnie jest działać, jakkolwiek, ale żeby do przodu, żeby nie stawać, działanie daje nam jakieś poczucie sprawczości i człowiek lepiej się też psychicznie czuje... robisz wszystko co jest możliwe a nawet więcej!!! zawsze jest wyjście, jak nie drzwiami to kominem... póki masz wolę walki... wierzę głęboko że będzie dobrze!!!

    Cherry78, russty lubią tę wiadomość

  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 10 marca 2021, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Dziewczyny może któraś się spotkała z leczeniem Streptococcus agalactiae- paciorkowce B.
    Jeden lekarz mówi że teraz mam tego nie leczyć A przed ewent porodem podaje się antybiotyk. Inny że teraz muszę to wyleczyć. Leczenie penicylina na oddziale szpitalnym tylko w czasach covid prawie niemożliwe. Już nie wiem co robić 😢
    Myślę że od tego mam wiecznie jakaś infekcje plus te leukocyty w moczu.

    Karolciu, ja kiedys zostałam odesłana z kwitkiem przed planową histeroskopią na Karowej właśnie ze względu na te paciorkowce. Dostałam antybiotyk, ale go nie wzięłam...

    Ginekolog, do której trafiłam, i która robiła mi potem histero, tylko przewróciła oczami. Wyleczyłam (pewnie bardziej zaleczyłam) je stosując lactovaginal. Kolejny posiew był czysty.

    Tak naprawdę to badanie ma sens przed porodem i jest wykonywane w 35-36tc..🤔, żeby w przypadku pozytywnego wyniku podać antybiotyk.

    Kinga.hope, karolcia35, Cherry78, russty lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 10 marca 2021, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Jestem po pierwszym podglądzie i zdecydowałyśmy z dr. Agą o przerwaniu stymulacji 😔 Niestety moje jajniki zupełnie nie odpowiedziały na gonadropiny. Podobno 300 to w moim przypadku max. dawka a pomimo to pęcherzyki prawie nie ruszyły. Jeden ma 6,5 a drugi 3,5 mm w 8 dniu cyklu. Z całej stymulacji może udałoby się coś uzyskać z tego większego pęcherzyka, ale szanse na transfer przy 1 pęcherzyku, wynoszą prawie zero. Zatem odstawiłam gonapeptyl i manopur, a biorę tylko Primolut i Estrofem i czekam na okres 🥺 W następnym cyklu, jeśli będą pęcherzyki startujemy z lekką stymulacją na letrozolu.

    Przykro mi bardzo, że stymulacja na dobre nie zdążyła się nawet rozpocząć...😞 Ale dobrze, że przejdziesz na tę lekką stymulację.

    Może jedynie podpytaj dr Agę, co myśli o cyklu tylko na letrozolu, bez włączania potem menopuru...Ja miałam właśnie taki cykl (prowadzony przez prof) i potem czekaliśmy, aż poziom estradiolu będzie zadowalający. Ostatecznie 2 dni przed punkcją estradiol wyniósł 170. Wiem jednak, że dr Agnieszka lubi dorzucać menopur...

    Powodzenia!! ✊🏻🍀

    Cherry78 lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
‹‹ 2131 2132 2133 2134 2135 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ