X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 9 lipca 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    😔 8tc okazał się być ostatnim 😔
    Bardzo mi przykro. Aż mi mowę odjęło, dziewczyno - trzymaj się. Przytuliłabym również, gdybym mogła.
    Naprawdę szkoda, bo już wyglądało, jakby się miało porządnie rozkręcić.

    Jeśli jesteś w Polsce, to pamiętaj, że bez względu na wiek ciąży masz prawo zarówno Ty jak i ojciec dziecka do urlopu (nazywają go również macierzyńskim/połogowym)!!! Macie prawo do zarejestrowania dziecka w urzędzie cywilnym. (Oczywiście to jest ciężkie do realizacji, bo trzeba byłoby jakoś ustalić płeć, na podstawie badań genetycznych, ale macie do tego prawo.)
    Ewentualnie możesz poprosić lekarza o zwolnienie chorobowe.

    Przygotuj się na ciężki tydzień, w razie czego - idź na izbę przyjęć. Jakby Ci przeciwbólowe nie starczały, to zawsze mogą walnąć Ci kroplówkę z ketanolu.
    Pamiętam, że mi zalecali kontrolę USG już tydzień po i do tego zmierzenie bety - jakby Ci nie przechodziło, to warto to badanie zrobić, może po prostu jeszcze nie spadnie do 0.
    Trzymaj się jakoś.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2021, 22:33

    Yuki lubi tę wiadomość

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 9 lipca 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Bardzo mi przykro. Aż mi mowę odjęło, dziewczyno - trzymaj się. Przytuliłabym również, gdybym mogła.
    Naprawdę szkoda, bo już wyglądało, jakby się miało porządnie rozkręcić.

    Jeśli jesteś w Polsce, to pamiętaj, że bez względu na wiek ciąży masz prawo zarówno Ty jak i ojciec dziecka do urlopu (nazywają go również macierzyńskim/połogowym)!!! Macie prawo do zarejestrowania dziecka w urzędzie cywilnym. (Oczywiście to jest ciężkie do realizacji, bo trzeba byłoby jakoś ustalić płeć, na podstawie badań genetycznych, ale macie do tego prawo.)
    Ewentualnie możesz poprosić lekarza o zwolnienie chorobowe.

    Przygotuj się na ciężki tydzień, w razie czego - idź na izbę przyjęć. Jakby Ci przeciwbólowe nie starczały, to zawsze mogą walnąć Ci kroplówkę z ketanolu.
    Pamiętam, że mi zalecali kontrolę USG już tydzień po i do tego zmierzenie bety - jakby Ci nie przechodziło, to warto to badanie zrobić, może po prostu jeszcze nie spadnie do 0.
    Trzymaj się jakoś.

    Niestety biologia jest szalona i nieprzewidywalna 🤷‍♀️
    Dostałam zwolnienie na 2tygodnie. Na kontrolę mam przyjechać jeśli krwawienie nie ustanie po tygodniu (z wynikiem bety), jeśli przejdzie to dopiero w połowie cyklu, więc jakaś inna politykę mają. Myślę, że to na tyle wcześnie, że samo ładnie się oczyści, a na tyle późno, żeby było pusto i źle 😔

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • Magda12 Przyjaciółka
    Postów: 95 237

    Wysłany: 10 lipca 2021, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki naprawdę przykro mi :(

    Yuki lubi tę wiadomość

    Starania od 2017 zakończone niepowodzeniem.
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 10 lipca 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki bardzo mi przykro, przechodziłam przez to samo 2 lata temu.
    U mnie przez progesteron dlugo nie chciało się samo oczyścić, przyjęłam kilka dawek leków na IP aby ruszyło i w końcu się udało. Po 2 miesiącach miałam już zielone światło na dalsze starania.
    Życzę Ci dużo zdrowia i pogody ducha, abyś się nie poddała.

    Yuki lubi tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 10 lipca 2021, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki szaaalenie mi przykro! brak mi słów, chciałabym jakoś pomóc, ale wiem że żadne słowo tej straty nie zmniejszy...

    Yuki lubi tę wiadomość

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 10 lipca 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przyznam, że czytam tu Was dość regularnie i na bieżąco każdej kibicuję, ale rzadko się odzywam, bo moje doświadczenie jest małe i trochę mam poczucie, że nie mam prawa się odzywać, bo większość z was ma więcej przeżyć na karku niż ja. Ja nie mogę nadal uwierzyć, jak ogromne mieliśmy szczęście, że udało nam się IVF za pierwszym razem i cieszę się każdym dniem oczekiwania na Małą, a z drugiej strony serce mi drży, bo wiem, że to dopiero połowa ciąży i jeszcze wszystko może się zdarzyć.
    Serce mi pęka, gdy przydarzy się którejś z Was kolejna porażka i nie wiem jak znajdujecie siłę do dalszej walki?! To jest takie niesprawiedliwe, ale Wy jesteście wielkie!!! Trzymam kciuki nieustająco :)

    Yuki, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 10 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Stosowała może któraś z Was testosteron - androtop? Lekarka na podstawie badań zaleciła stosowanie. Trochę się obawiam. Miałyście jakieś skutki uboczne?

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • Magda12 Przyjaciółka
    Postów: 95 237

    Wysłany: 10 lipca 2021, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, byłam wczoraj u lekarza i niestety mam przedwczesna menopauzę, jajnik, który mi został nie pracuje. Dostałam hormony. Mamy zamrożone dwa zarodki i to nasze dwie ostatnie szanse na dziecko. Niby o tym wiedziałam, ale i tak mnie to podkopało.

    Starania od 2017 zakończone niepowodzeniem.
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 lipca 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina wrote:
    Hej! Stosowała może któraś z Was testosteron - androtop? Lekarka na podstawie badań zaleciła stosowanie. Trochę się obawiam. Miałyście jakieś skutki uboczne?
    Stosowalam. Żadnych skutków nie zauważyłam i mnie to jakoś nie pomogło.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2021, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda12 wrote:
    Cześć, byłam wczoraj u lekarza i niestety mam przedwczesna menopauzę, jajnik, który mi został nie pracuje. Dostałam hormony. Mamy zamrożone dwa zarodki i to nasze dwie ostatnie szanse na dziecko. Niby o tym wiedziałam, ale i tak mnie to podkopało.
    Ja mam tylko jeden zarodek i milion punkcji za sobą. Nie czuję, żeby kolejna miała sens. Jedziemy na wakacje i potem będę podchodziła do ostatniego transferu na moich komórkach jajowych.

    karolcia35 lubi tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 10 lipca 2021, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda12 wrote:
    Cześć, byłam wczoraj u lekarza i niestety mam przedwczesna menopauzę, jajnik, który mi został nie pracuje. Dostałam hormony. Mamy zamrożone dwa zarodki i to nasze dwie ostatnie szanse na dziecko. Niby o tym wiedziałam, ale i tak mnie to podkopało.
    Myśl pozytywnie! To 2 szanse 🍀
    Jak się nie uda to wtedy będziesz się zastanawiać bo i wtedy są możliwości 👍

    Magda12 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 10 lipca 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda12 wrote:
    Cześć, byłam wczoraj u lekarza i niestety mam przedwczesna menopauzę, jajnik, który mi został nie pracuje. Dostałam hormony. Mamy zamrożone dwa zarodki i to nasze dwie ostatnie szanse na dziecko. Niby o tym wiedziałam, ale i tak mnie to podkopało.

    Magda12, macie dwie piękne szanse na rodzinę 2+2 :) to naprawdę bardzo dużo! Pierwszy transfer u Ciebie od razu był udany (oprócz wiadomych późniejszych komplikacji), więc trzymaj się tego, że kolejne też będą:) a wiadomo jaka była przyczyna takiego rozwoju spraw? Będziesz wykonywać jakieś dodatkowe badania - pod kątem endometriozy na przykład?

    russty lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • emm80 Ekspertka
    Postów: 131 73

    Wysłany: 10 lipca 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Miałam długie i krótkie protokoły, ale najlepsze zarodki były jednak z mini Ivf. Clostilbegyt plus Lametta
    Mam pytanie czy te mikro stymulacje zawsze na tych samych lekach miałaś?
    Mi ostatnio lekarz powiedział że jakbym chciała taką stymulację to i tak skończy się zastrzykami bo same tabletki nie dadzą rady! Jestem ten sam rocznik co Ty. Ostatnia stymulacja kosztowała mnie 6 tyś za leki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2021, 20:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2021, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emm80 wrote:
    Mam pytanie czy te mikro stymulacje zawsze na tych samych lekach miałaś?
    Mi ostatnio lekarz powiedział że jakbym chciała taką stymulację to i tak skończy się zastrzykami bo same tabletki nie dadzą rady! Jestem ten sam rocznik co Ty. Ostatnia stymulacja kosztowała mnie 6 tyś za leki.
    Ja na tych lekach przyjmowanych między 3 do 7 dnia cyklu, miałam pomiędzy 3 do 5 komórek jajowych. I na takiej stymulacji miałam właśnie dwie ciąże biochemiczne - czyli wg mnie najdalej zaszłam. Moje ostatnie dwa zarodki też są po takim postępowaniu. Co z tego, że po normalnych protokołach statystycznie miałam po 9 komórek, nadawały się trzy, zapladniala się jedna. Po mini ivf miałam większe "sukcesy", choć było mnie komórek. Nie miałam żadnych dodatkowych zastrzyków i wszystko wyszło zdecydowanie taniej. Te wszystkie koszty to jest koszmar. Zwłaszcza, jak człowiek zostaje z niczym i potem znowu zaczyna od zera

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

  • Avina Autorytet
    Postów: 919 1335

    Wysłany: 11 lipca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Stosowalam. Żadnych skutków nie zauważyłam i mnie to jakoś nie pomogło.

    Dziękuję za odpowiedź 🙂

    Starania od grudnia 2016 roku
    Marzec 2018 - podejrzenie zapalenia wyrostka- diagnoza endometrioza IV stopnia
    Lipiec 2018 - laparoskopia - usunięcie zrostów, torbieli jajnika, resekcja części jelita
    Wrzesień 2019 - laparoskopia - usunięcie 9 cm torbieli
    Listopad 2019 pierwsza procedura- Invicta Wrocław - żaden zarodek nie dotrwał do 5 doby
    Sierpień 2020 - druga procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół ultra dlugi z hw
    Pobrano 6 komórek
    5 było dojrzałych
    5 się zaplodnilo
    5 dotrwalo do 3 doby

    29.08.20 transfer zarodka 8a :(
    7.04.21 transfer ❄ 8a :(
    Brak mrożaków :(

    Wrzesień 2021 - trzecia procedura - Angelius Provita Katowice. Protokół dlugi
    27.09.21 Pobrano 7 komórek
    2 były dojrzałe
    2 się zaplodnily 🙏


    Mutacja mthfr homo, pai homo, vr2 hetero
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 11 lipca 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie, czy któraś spotkała się z opinią z kliniki żeby się nie szczepić na covid bo to ponoć utrudnia zajście w ciążę?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 11 lipca 2021, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam się z opinią, że warto się szczepić przed ciążą przynajmniej jedną dawką, bo ciężki przebieg CoViD bardzo często powoduje problemy z donoszeniem ciąży. Tak powiedziała moja pani doktor, a nie mam powodów, żeby nie ufać. U mnie było tak, że szczepionka w 1 dc (liczyliśmy tak, żeby do transferu minęło min. 14 dni), a potem transfer 5 dni po owulacji. *Z tym, że ja miałam jajeczka zapładniane rok temu*

    Nie spotkałam się z tym osobiście, ale użytkowniczka @marti7 w tym temacie (szczepień):
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/szczepienie-covid,21527,2.html
    pisała, że jej lekarka podsunęła informacje, jakoby dwóm panom spadły wyniki nasienia po szczepieniu.

    Oczywiście, nie wiadomo jak to się przekłada na większą grupę, nie wiadomo po jakim czasie im to spadło. Możliwe jest np. że po szczepionce dostali gorączki i w tym wypadku spadek jest naturalny (do 3 miesięcy można obserwować).
    Gdzieś mi dziś mignęło ostatnio, że są badania na ten temat: szczepionki na CoViD polepszają jakość nasienia nawet u tych, którzy z jakością nie mają problemów. Na ile to jednak prawda, a na ile cukierkowa ulotka, nie wiem.

    Natomiast warto się zastanowić nad tym, że WHO zaleca szczepienia w ciąży jedynie tym kobietom, które mają choroby współistniejące (obciążenie chorobami typu nadciśnienie, nadwaga, problemy oddechowe itp.) lub mają wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się (praca w handlu, medycynie, obsłudze klienta itd.). W pierwszych trzech miesiącach ciąży jest niezalecane się szczepić, lepiej poczekać do końca organogenezy (to zalecenie naszego PTGiP), linki masz w tamtym temacie. Także - albo szczepisz się przed rozpoczęciem procedury, albo w razie ciąży przez trzy miesiące chodzisz jak na szpilkach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2021, 16:00

    happilyeverafter, russty lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lipca 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam inną perspektywę. Jestem pracownikiem medycznym, na naszym Oddziale Covidowym leżały pacjentki w ciąży, które ciężko przechodziły Covid. Widziałam, że czynnikiem ryzyka była właśnie ciąża. Wiem, że mam nieszczęście spotykać się z najgorszymi przypadkami, ale zrobiło to na mnie duże wrażenie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2021, 18:14

    happilyeverafter, MyŚliwa lubią tę wiadomość

  • Yuki Autorytet
    Postów: 1305 1058

    Wysłany: 11 lipca 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czułyście się po poronieniu? Długo dochodziłyście do siebie? Chodzi mi o stan fizyczny.
    Nie wiem czy to spadek adrenaliny ale mam wrażenie, że gorzej się czuję, brzuch trochę boli, aczkolwiek krwawienie jest niewielkie.

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 11 lipca 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Spotkałam się z opinią, że warto się szczepić przed ciążą przynajmniej jedną dawką, bo ciężki przebieg CoViD bardzo często powoduje problemy z donoszeniem ciąży. Tak powiedziała moja pani doktor, a nie mam powodów, żeby nie ufać. U mnie było tak, że szczepionka w 1 dc (liczyliśmy tak, żeby do transferu minęło min. 14 dni), a potem transfer 5 dni po owulacji. *Z tym, że ja miałam jajeczka zapładniane rok temu*

    Nie spotkałam się z tym osobiście, ale użytkowniczka @marti7 w tym temacie (szczepień):
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/szczepienie-covid,21527,2.html
    pisała, że jej lekarka podsunęła informacje, jakoby dwóm panom spadły wyniki nasienia po szczepieniu.

    Oczywiście, nie wiadomo jak to się przekłada na większą grupę, nie wiadomo po jakim czasie im to spadło. Możliwe jest np. że po szczepionce dostali gorączki i w tym wypadku spadek jest naturalny (do 3 miesięcy można obserwować).
    Gdzieś mi dziś mignęło ostatnio, że są badania na ten temat: szczepionki na CoViD polepszają jakość nasienia nawet u tych, którzy z jakością nie mają problemów. Na ile to jednak prawda, a na ile cukierkowa ulotka, nie wiem.

    Natomiast warto się zastanowić nad tym, że WHO zaleca szczepienia w ciąży jedynie tym kobietom, które mają choroby współistniejące (obciążenie chorobami typu nadciśnienie, nadwaga, problemy oddechowe itp.) lub mają wysokie prawdopodobieństwo zarażenia się (praca w handlu, medycynie, obsłudze klienta itd.). W pierwszych trzech miesiącach ciąży jest niezalecane się szczepić, lepiej poczekać do końca organogenezy (to zalecenie naszego PTGiP), linki masz w tamtym temacie. Także - albo szczepisz się przed rozpoczęciem procedury, albo w razie ciąży przez trzy miesiące chodzisz jak na szpilkach.

    Pięknie dziękuję za obszerne info ❤️

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
‹‹ 2227 2228 2229 2230 2231 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ