X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 11 lipca 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Dziewczyny jak czułyście się po poronieniu? Długo dochodziłyście do siebie?

    Nie lubię o tym pamiętać, ale gdzieś w swoich notatkach mam, że krwawienie miałam trochę dłużej niż tydzień (pewnie około 10 dni). Na początku na tyle duże, że po godzinie już przeciekałam. Zaczęłam brać pyralginę (i od wtedy na okresy już ją stosowałam doraźnie), nawet nieco więcej niż zalecane w ulotce, jak było mi naprawdę źle to brałam też gorące kąpiele (nie polecają, ale mi to pomaga). Podejrzewam, że przez pierwsze 5 dni byłam wyjęta kompletnie z życia, osłabiona i generalnie skupiona tylko na uśmierzaniu bólu. Potem już dało się przeżyć (fizycznie), chociaż może po prostu nie miałam już siły.
    A to było niby 7tc, niepotwierdzony, ale z wyników bety wychodziło, że to pewnie młodsze tylko zatrzymane było.

  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 11 lipca 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Dziewczyny jak czułyście się po poronieniu? Długo dochodziłyście do siebie? Chodzi mi o stan fizyczny.
    Nie wiem czy to spadek adrenaliny ale mam wrażenie, że gorzej się czuję, brzuch trochę boli, aczkolwiek krwawienie jest niewielkie.
    Yuki to chyba zależy od organizmu. Ja krwawiłam prawie miesiąc. W nocy kiedy poroniłam zarodek dostałam silnych skurczy, było mi bardzo zimno mimo, że był czerwiec. Ale ja dostałam leki poranne w szpitalu, bo samo nie chciało się oczyścić. Psychicznie natomiast bylo dużo gorzej Nie mogłam patrzec w sklepie na ubranka dla dzieci czy zabawki, było mi smutno kiedy widziałam matki z wózkami.

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Yuki Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 11 lipca 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję 🙂 wiem, że to bardzo ciężki temat i indywidualna kwestia. Zastanawiam się po prostu co powinno mnie niepokoić. No i jak najszybciej dojść do siebie.

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 12 lipca 2021, 02:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Drogie, czy któraś spotkała się z opinią z kliniki żeby się nie szczepić na covid bo to ponoć utrudnia zajście w ciążę?

    Jeden mój lekarz odradzal mi szczepienie bo to rozreguluje mój ukl immunologiczny z którym mam problem i będę musiała czekać z transferem 3 miesiące po 2 dawce.
    Teraz po nieudanym transferze podjęłam decyzję że jednak się szczepie-brak kolejek, szczepionka do wyboru A na jesień straszą 4 fala.
    Lekarz u którego byłam teraz na konsultacji popiera moja decyzję. Podobno przebieg covid w ciąży jest cięższy A też nie wiadomo jak dokładnie wpływa na dziecko. Co do kolejnego transferu to zaleca odczekać cykl po 2 dawce.

    Ewgienia, happilyeverafter, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Magda12 Przyjaciółka
    Postów: 95 237

    Wysłany: 12 lipca 2021, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana23 wrote:
    Magda12, macie dwie piękne szanse na rodzinę 2+2 :) to naprawdę bardzo dużo! Pierwszy transfer u Ciebie od razu był udany (oprócz wiadomych późniejszych komplikacji), więc trzymaj się tego, że kolejne też będą:) a wiadomo jaka była przyczyna takiego rozwoju spraw? Będziesz wykonywać jakieś dodatkowe badania - pod kątem endometriozy na przykład?

    Wiem, wiem, wiem ;) nastawiam się na pozytywnie, ale to mocno z tyłu głowy siedzi, że są dwie szanse.
    Endometriozy nie mam, robiłam badania i jestem zdrowa, miałam po prostu pecha. Prawdopodobnie gdyby transfer się nie powiódł to nie byłoby całej historii z operacją i utratą jajnika. Albo gdyby transfer nie był tym cyklu co stymulacja. Więc paradoksalnie ciąża mnie załatwiła.

    Ja byłam przekonana, że drugi jajnik mi pracuje bo go czułam przy owulacji (albo tak myślałam, że to ten jajnik). Gdybym wiedziała, że nie to zamroziłabym sobie jajeczka. Ale tak jak już pisałam, nastawiona jestem pozytywnie, czekam na październik.

    karolcia35, Ewgienia lubią tę wiadomość

    Starania od 2017 zakończone niepowodzeniem.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 12 lipca 2021, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?
    Oj tam wiek 😄 niby mówią że po 40 rz spada metabolizm. Ja narazie nie zauważyłam. Od zimy schudłam 5 kg. W zasadzie żadnej ostrej diety nie mam. Staram się jeść zdrowo z umiarem i dużo spaceruje. Lubię słodkie Ale staram się sama piec ciasta to wiem co tam daję i normalnie jem. Nie mówiąc teraz o lodach które jem codziennie.
    Jak masz tendencje np tyc po hormonach to raczej tu bym się skupiła A nie na wieku 😊

    Ewgienia, MyŚliwa, Cherry78, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 12 lipca 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?
    Ja na pewno mocno przytyłam na encortonie.

    Ewgienia lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Yuki Autorytet
    Postów: 1304 1058

    Wysłany: 12 lipca 2021, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?

    Ja też mam wrażenie, że po hormonach lub encortonie przytyłam, spuchalam 🤔 jakoś tak dziwnie, nawet na twarzy.

    Ewgienia lubi tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    Liczne polipy endometrialne
    histeroskopia
    AMH 1,24
    problemy z nasieniem
    immunologia
    ❄️❄️
    03.04 transfer blaski
    10 dpt beta 1.2
    biopsja endometrium
    02.06 transfer blaski
    8 tc poronienie
    9 tc poronienie

    06.03.2024 r., 3600 g szczęścia 💗
  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 12 lipca 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?
    Encorton powoduje straszne tycie, u mnie 10 kg w 3 mc i twarz jak chomik😢 ale wraca wszystko po odstawieniu do normy (w sensie twarz, bo kg niestety nie). Ja na hormonach tyje tez ale jak się bardzo pilnuje to tak 2-5 kg wiec jeszcze nie tak źle

    Ewgienia lubi tę wiadomość

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lipca 2021, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi...Swoją drogą święta nie jestem, też poprawiałam sobie nastrój jedzeniem. Dawniej poprawiałam sobie jeszcze humor ciuchami. Niestety ostatnio po przymierzaniu potencjalnych strojów kąpielowych w wpadłam smuteczek 😒.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2021, 19:20

    Truskaweczka116 lubi tę wiadomość

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 13 lipca 2021, 02:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam, że jak biorę antykoncepcję hormonalną (tabletkę) to strasznie mi się chce jeść, dużo myślę o tym jedzeniu (w takim sensie, że jem śniadanie i już planuję co na obiad). Gdyby nie przyzwyczajenie (już) do jedzenia co odpowiednią ilość czasu, to wchłaniałabym jak gąbka.
    Również: przy ostatnim stosowaniu tabletek (przed histero, żeby przesunąć cykl), nagle w ciągu miesiąca pogorszyły mi się wyniki tarczycy (i to tak aż nie do uwierzenia, w kilka tygodni z prawie nadczynności w głęboką niedoczynność). Co ciekawe, po odstawieniu, wszystko wróciło dość szybko do normy, może poza wagą (kilka kilogramów doskoczyło).
    Także mi się wydaje, że sporo jednak robią hormony.

    Ewgienia, russty lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 13 lipca 2021, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mnie nie rusza encorton. Największą dawkę jaka brałam to 30mg i nie zauważyłam różnicy. Może jakbym brała dłużej... A tak to zawsze schodzilam po nieudanym transferze.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 13 lipca 2021, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewgienia wrote:
    Kochane, mam pytanie z całkiem innej beczki. Czy, któraś z Was też przytyła podczas wspomaganych starań. Czy to tylko już kwestia mojego wieku?

    Ja również po encortonie +10.

  • Kinga.hope Ekspertka
    Postów: 583 81

    Wysłany: 13 lipca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avina wrote:
    Hej! Stosowała może któraś z Was testosteron - androtop? Lekarka na podstawie badań zaleciła stosowanie. Trochę się obawiam. Miałyście jakieś skutki uboczne?
    Wysłałam wiadomość prywatna

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 14 lipca 2021, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Encorton to jest steryd? Na co właściwie go bierzecie? I bardzo długo?
    (W sensie, przeczytałam w ulotce, że ma dużo zastosowań, dlatego pytam o konkretne)
    Przy sterydach bardzo powszechne jest tycie. W niektórych przypadkach nawet jest pożądane. Może doprowadzić do cukrzycy polekowej, więc warto też na cukier zwracać uwagę.

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 14 lipca 2021, 01:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Dziękuję 🙂 wiem, że to bardzo ciężki temat i indywidualna kwestia. Zastanawiam się po prostu co powinno mnie niepokoić. No i jak najszybciej dojść do siebie.

    Yuki - nie mam większego doświadczenia, bo tak jak pisałam - u mnie to fizycznie jakoś samo przeszło (oprócz bólu i objawów podobnych do PMS nic szczególnego), ale zdążyłam znaleźć kilka informacji:
    - po poronieniu bardzo często zdarzają się zakażenia, więc najlepiej jest dbać o higienę i stosować podpaski (byleby nie tampony i kubeczki menstruacyjne);
    - może zdarzyć się gorączka, jeśli będziesz miała powyżej 38 stopni, to lepiej zgłosić się chociaż na teleporadę do lekarza - to może być początek zapalenia endometrium,
    - czytałam też, że jakaś dziewczyna czuła bardzo duży ból, bo skrzepy jej utknęły i lekarz musiał mechanicznie rozszerzyć szyjkę, żeby poprawić przepływ. Wiem, to drastyczne, ale warto wiedzieć, że w takim wypadku dobrze skonsultować się z lekarzem, nawet na Izbie Przyjęć. U mnie działa to tak, że jest SOR, ale wszelkie gineksowe sprawy się załatwia od razu na oddziale gin, przy recepcji mówisz o co chodzi, wołają lekarza, czekasz godzinkę i Cię przyjmują.

    Także, generalnie, jeśli nie czujesz się tragicznie (duże bóle, bardzo słabo, wysoka gorączka, krwawienie powyżej 2 tygodni), to samo powinno zadziałać. W innym przypadku staraj się konsultować, chociażby teleporadą, bo masz do tego prawo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2021, 01:59

  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 14 lipca 2021, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MyŚliwa wrote:
    Encorton to jest steryd? Na co właściwie go bierzecie? I bardzo długo?
    (W sensie, przeczytałam w ulotce, że ma dużo zastosowań, dlatego pytam o konkretne)
    Przy sterydach bardzo powszechne jest tycie. W niektórych przypadkach nawet jest pożądane. Może doprowadzić do cukrzycy polekowej, więc warto też na cukier zwracać uwagę.
    Encorton brałam na obniżenie komórek nk i później do 13 tyg. ciąży.

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Truskaweczka116 Koleżanka
    Postów: 53 19

    Wysłany: 14 lipca 2021, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yuki wrote:
    Dziewczyny jak czułyście się po poronieniu? Długo dochodziłyście do siebie? Chodzi mi o stan fizyczny.
    Nie wiem czy to spadek adrenaliny ale mam wrażenie, że gorzej się czuję, brzuch trochę boli, aczkolwiek krwawienie jest niewielkie.
    Powinno zejść maksymalnie w 6 tygodni, beta powinna spaść poniżej jedynki, krwawienie powinno szybciej około dwóch. Mi po ciążach biochemicznych od razu spadała, miałam taki cięższy okres z 10-12 dni ale po tej ostatniej, pół roku mi nie spadła, nawet teraz była jeszcze powyżej jeden ale to już inny problem i krwawienie miałam z 4 miesiące, pomijając dwa silniejsze krwotoki. Jakbyś miała temperaturę albo mocne skurcze idź do lekarza (trzeba też sprawdzać betę czy spada czy się nie zatrzymała), najpierw lepiej pójść do swojego, szpital i Patologia ciąży to nie fajne przeżycie (byłam kilka razy) chyba że na prawdę trzeba.

    Yuki lubi tę wiadomość

  • Coralinka Nowa
    Postów: 3 7

    Wysłany: 15 lipca 2021, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, to mój pierwszy post. Poczytałam trochę ten wątek i jestem pod wrażeniem waszych doświadczeń, wiedzy i empatii.
    Mam 39 lat, AMH beznadziejne 0,07 (potwierdzone dwoma badaniami) FSH 21,6, od 3 m-cy w zasadzie brak m-czki. Decyzje o dziecku przekładaliśmy a teraz na wizycie w klinice zaskoczyła nas wiadomość o tym, ze jest za późno na naturalny proces i wyłącznie IVF z KD nas ratuje.
    Czy ktoras z Was z tak ekstremalnie niskim AMH próbowała stymulacji i proby wyhodowania własnego jajeczka? Lekarz stwierdził, ze z takimi wynikami nie ma szans a ja się biję z myślami czy jednak nie warto podjąć choć jednej próby…

    Ewgienia lubi tę wiadomość

‹‹ 2228 2229 2230 2231 2232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ