X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Leonia Przyjaciółka
    Postów: 111 170

    Wysłany: 20 grudnia 2022, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Leonia, byłaś dzisiaj na USG ?
    Nie byłam, pójdę po świętach. Tak się z lekarzem umówiłam.
    Teraz jeszcze nic nie widać i tak. Od tygodnia mam okres więc pewnie lada dzień beta spadnie. Oznaczę ja jeszcze raz w tym tygodniu.

    38 lat
    AHM 0,96
    dwoje już jest 👶👶
    starania o trzeciego 👶
  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 20 grudnia 2022, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, którą klinikę w Czechach polecacie z ministymulacjami przy bardzo bardzo niskim AMH?

  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 20 grudnia 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gajaa wrote:
    hej, którą klinikę w Czechach polecacie z ministymulacjami przy bardzo bardzo niskim AMH?
    Eurofertil. Na Fejsie jest grupa pacjentek, terminy są do długie, ale dziewczynom się udaje zamieniać terminami. A bardzo niskie to znaczy jakie ? Tu też mamy eurofertilowa ciążę na wątku 😀 Sylwia, o Tobie pisze 😀
    Przy okazji napisz co słychać i jak się czujesz ;)

    Sylza lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2044 2879

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leonia wrote:
    Nie byłam, pójdę po świętach. Tak się z lekarzem umówiłam.
    Teraz jeszcze nic nie widać i tak. Od tygodnia mam okres więc pewnie lada dzień beta spadnie. Oznaczę ja jeszcze raz w tym tygodniu.

    Masz plamienia, nie okres...

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Eurofertil. Na Fejsie jest grupa pacjentek, terminy są do długie, ale dziewczynom się udaje zamieniać terminami. A bardzo niskie to znaczy jakie ? Tu też mamy eurofertilowa ciążę na wątku 😀 Sylwia, o Tobie pisze 😀
    Przy okazji napisz co słychać i jak się czujesz ;)


    Super dzięki za polecenie , Facebooka też poszukam, mam nadzieję że mnie wpuszcza, bo na grupę Dr Paśnika pseudo adminka mnie nie wpuściła bo nie mam zwyczaju na Fejsie rozdawać swoich danych osobowych i przedstawiam się na koncie nickiem, żadne tłumaczenia nie pomogly, szkoda słów.

    Ja mam amh tragiczne bo ostatnio 0.16 do tego mała ilość nasienia że nawet się jakości nie da ocenić jakościowo, ostatnia procedura 4 pęcherzyki, dwie komórki, jedna dojrzała, jeden bardzo dobry trzydniowy zarodek, do tego accoffil, bo mimo dobrej immunologi jakiegoś Kira brak i beta zero, jestem załamana, nie mam refundacji to było 3 podejście do ivf za każdym razem 1 zarodek i nic z tego

  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2044 2879

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gajaa wrote:
    Super dzięki za polecenie , Facebooka też poszukam, mam nadzieję że mnie wpuszcza, bo na grupę Dr Paśnika pseudo adminka mnie nie wpuściła bo nie mam zwyczaju na Fejsie rozdawać swoich danych osobowych i przedstawiam się na koncie nickiem, żadne tłumaczenia nie pomogly, szkoda słów.

    Ja mam amh tragiczne bo ostatnio 0.16 do tego mała ilość nasienia że nawet się jakości nie da ocenić jakościowo, ostatnia procedura 4 pęcherzyki, dwie komórki, jedna dojrzała, jeden bardzo dobry trzydniowy zarodek, do tego accoffil, bo mimo dobrej immunologi jakiegoś Kira brak i beta zero, jestem załamana, nie mam refundacji to było 3 podejście do ivf za każdym razem 1 zarodek i nic z tego

    Frustrujące... 😔
    A jakie jest Wasze nastawienie do pozostałych opcji- KD, AZ?

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 21 grudnia 2022, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gajaa wrote:
    Super dzięki za polecenie , Facebooka też poszukam, mam nadzieję że mnie wpuszcza, bo na grupę Dr Paśnika pseudo adminka mnie nie wpuściła bo nie mam zwyczaju na Fejsie rozdawać swoich danych osobowych i przedstawiam się na koncie nickiem, żadne tłumaczenia nie pomogly, szkoda słów.

    Ja mam amh tragiczne bo ostatnio 0.16 do tego mała ilość nasienia że nawet się jakości nie da ocenić jakościowo, ostatnia procedura 4 pęcherzyki, dwie komórki, jedna dojrzała, jeden bardzo dobry trzydniowy zarodek, do tego accoffil, bo mimo dobrej immunologi jakiegoś Kira brak i beta zero, jestem załamana, nie mam refundacji to było 3 podejście do ivf za każdym razem 1 zarodek i nic z tego
    Gajaa najważniejsze - ile masz lat ? Bo w młodym wieku łatwiej jest utrafić dobra komórkę. Tylko, że u was problem tu i tu, niewiadomo jaki potencjał ma ta Twoja jedna komórka z dobrym naasieniem... Zawsze warto spróbować czegoś nowego np ministymulacji w Eurofertil.

    preg.png
  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiek też nie za dobry, bo zaraz 38 będzie, nie biorę pod uwagę AZ ani KD, bo tego przetrawić nie mogę, walczę tym co jest, ale czuję, że zmarnowałam ostatnią szansę, bo było aż 4 pęcherzyki, boję sie tego, że coś może być ze mną nie tak i Idę zaraz na histerio bo tego badania jeszcze nie robiłam, ten zarodek był dobry a nie podjął nawet próby zagnieżdżenia się
    w eurofertil jestem zapisana na październik i na listę rezerwowa, ale boje się, że moje AMH już spadło po ostatnim IVF a zanim zacznę leczenie to nie będzie już czego stymulować

    Mi od sierpnia do listopada zeszłego roku spadło AMH, 0,61 do 0,16 i tak się trzyma. Ale nie wiem jak długo, znów po ostatniej punkcji przez tydzień bolały mnie jajniki i tył pleców, że siadać nie moglam bez bólu nawet, w sumie jeszcze czuję ból czasami.

  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gajaa wrote:
    Wiek też nie za dobry, bo zaraz 38 będzie, nie biorę pod uwagę AZ ani KD, bo tego przetrawić nie mogę, walczę tym co jest, ale czuję, że zmarnowałam ostatnią szansę, bo było aż 4 pęcherzyki, boję sie tego, że coś może być ze mną nie tak i Idę zaraz na histerio bo tego badania jeszcze nie robiłam, ten zarodek był dobry a nie podjął nawet próby zagnieżdżenia się
    w eurofertil jestem zapisana na październik i na listę rezerwowa, ale boje się, że moje AMH już spadło po ostatnim IVF a zanim zacznę leczenie to nie będzie już czego stymulować

    Mi od sierpnia do listopada zeszłego roku spadło AMH, 0,61 do 0,16 i tak się trzyma. Ale nie wiem jak długo, znów po ostatniej punkcji przez tydzień bolały mnie jajniki i tył pleców, że siadać nie moglam bez bólu nawet, w sumie jeszcze czuję ból czasami.
    To był 3 dniowy transferowany ? Niestety dużo 3 dniowcow się nie rozwija dalej, kluczowe są kolejne doby, zwłaszcza jak nasienie kiepskie i amh. Na grupie Eurofertil na Fejsie dziewczyny się zamieniają terminami, można z dnia na dzień dostać. Bierzesz dhea i antyoksydanty? Amh robione w tej samej klinice ? Bo bardzo duży spadek.

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leonia, co u Ciebie ? Badalas betę ?

    preg.png
  • M608 Przyjaciółka
    Postów: 85 53

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To był 3 dniowy transferowany ? Niestety dużo 3 dniowcow się nie rozwija dalej, kluczowe są kolejne doby, zwłaszcza jak nasienie kiepskie i amh. Na grupie Eurofertil na Fejsie dziewczyny się zamieniają terminami, można z dnia na dzień dostać. Bierzesz dhea i antyoksydanty? Amh robione w tej samej klinice ? Bo bardzo duży spadek.
    Hej, proszę czy mogłabyś polecić któreś jakieś nazwy suplementów: dhea i antyoksydanty? W net tyle tego że nie wiem. Dziekuje

    M608, 40l. Starania od 6.2015. Od 2017 Invicta, 2018Novum, HSG-drożne; AMH 1,58 (2017); inne badania-ok; kariotyp mój-ok;plemniki-w normie. 6.2017IUI :(
    I stymulacja: 14.2.2018 punkcja (pobrano 6x🥚, dojrzale i zapladniky sie x3, 1 przestal sie rozwijac, 1x podany w tym samym cyklu w 3dobie; 1x❄️),
    17.2.2018 transfer, 26-02 (9dpt) beta 9,1; 01-03 (12dpt) 54,4; 03-03 (14dpt) beta 143. Córeczka 25.10.2018👣

    19.08.2022 criotransfer, 26.08 (7dpt) beta 11, 28.08 (9dpt) beta 11,7 🥺, 30.08 (11dpt) beta 11,9.
    II: stymulacja (Menopur 75+Recovelle 12) 2-8dc.
    6dc: estradiol 1040, progesteron 0.01, 2xwieksze pęcherzyki (14-18) I 2x mniejsze (10-11)
    8dc: estradiol 1443, progesteron 5,1 (2x większe pęcherzyki w tym 1xnie rowny)
    Przerwana stymulacja
    III stymulacja (2dc: clo || 3-5dc: menopur 150 +gonalF 150 || 6-8dc menopu 150+gonalF 150 + Orgalutan 0,25 || 9-10dc menopur 300 + Orgalutan 0,25 || 10dc ovitrelle); 12dc punkcja:3🥚
  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    To był 3 dniowy transferowany ? Niestety dużo 3 dniowcow się nie rozwija dalej, kluczowe są kolejne doby, zwłaszcza jak nasienie kiepskie i amh. Na grupie Eurofertil na Fejsie dziewczyny się zamieniają terminami, można z dnia na dzień dostać. Bierzesz dhea i antyoksydanty? Amh robione w tej samej klinice ? Bo bardzo duży spadek.


    Tak 3 dyniowy i niec wiem jaka przyczyna, tym razem był podobno super z rokowaniami do dalszego rozwoju, AMH badałam raz w klinice i 2 razy w diagnostyce i fakt to w klinice to to pierwsze najwyższe.

    Suple biorę garściami, dhea od roku, antyoksydanty, ubihinon Q10, Wit e,c,a, kwasy omega, antyksantyne, mioizytol, nac, wapń magnez i cynk, magnez z wit b6 oraz suplement z dha i kwasem foliowym i kilkoma innymi składnikami dla przyszłych mam :/

    Do tego wykryto mi IO rok temu, jestem na diecie, schudłam nie jem cukru, nabiału. Glutenu, wyniki IO z sierpnia w normie, nie brałam metaforminy bo mój lekarz prowadzący IVF odradzał i był negatywnie nastawiony, jak dieta pomogła to nawet Paśnik też mi metformine odradzał, kogo nie zapytam z lekarzy odradza

  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M608 wrote:
    Hej, proszę czy mogłabyś polecić któreś jakieś nazwy suplementów: dhea i antyoksydanty? W net tyle tego że nie wiem. Dziekuje
    Ja brałam dhea aflofarm 25 mg 3x1 a jak w aptekach brakło to Biosteron

    M608 lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M608 wrote:
    Hej, proszę czy mogłabyś polecić któreś jakieś nazwy suplementów: dhea i antyoksydanty? W net tyle tego że nie wiem. Dziekuje
    Ja kupowałam z firm swansona albo allines. Z antyoksydantów to masz przede wszystkim koenzym Q10 oraz NAC.

    M608 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • gajaa Koleżanka
    Postów: 44 6

    Wysłany: 23 grudnia 2022, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i podługim stosowaniu dhea pogorszyła mi sie bardzo cera, po biosteronie miałam na pocztaku bóle głowy, koenzym polecam Ubichinon to ten aktywny Q10 podobno lepszy

    antyoksydantem też jest witamina C,E,A oraz antyxantyna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2022, 08:36

    monester lubi tę wiadomość

  • Leonia Przyjaciółka
    Postów: 111 170

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie beta przestała wzrastać prawidłowo. Po 48h o 20 potem po kolejnych 48 znowu o 20. Do tego z z 10 dni solidnego krwawienia.
    W przyszłym tygodniu mam wizytę i mam nadzieję że beta już wyzerowała. Muszę jeszcze raz to sprawdzić.

    Ale z ciekawostek chyba spróbujemy jeszcze raz, jak tylko dostanę zielone światło od lekarza 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2022, 13:50

    38 lat
    AHM 0,96
    dwoje już jest 👶👶
    starania o trzeciego 👶
  • Skopcia Ekspertka
    Postów: 229 344

    Wysłany: 26 grudnia 2022, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leonia wrote:
    U mnie beta przestała wzrastać prawidłowo. Po 48h o 20 potem po kolejnych 48 znowu o 20. Do tego z z 10 dni solidnego krwawienia.
    W przyszłym tygodniu mam wizytę i mam nadzieję że beta już wyzerowała. Muszę jeszcze raz to sprawdzić.

    Ale z ciekawostek chyba spróbujemy jeszcze raz, jak tylko dostanę zielone światło od lekarza 😅
    Przykro mi z powodu niepowodzenia ale super że się nie załamujecie i chcecie znowu próbować ☺️ Dopóki starcza sił nie warto tracić nadziei 🥰

    Trinity_Nea, monester lubią tę wiadomość

    endometrioza IV stopnia, niskie amh, usunięty jajowód, choroba gravesa-basedowa
    2020.02 - punkcja, 1 komórka, brak zarodków
    2020.08 - punkcja, 1 komórka, brak zarodków
    2021.08 - punkcja, 2 komórki, brak zarodków
    2021.12 - punkcja, 2 komórki, 2 blastki 4.1.1, po PGT-A mamy 1 zdrowy ❄️
    2022.09 - FET, blastka 4.1.1 po PGT-A, cykl naturalny wspomagany Duphastonem
    6dpt - beta 51, prog 9,73
    8dpt - beta 147, prog 14,3
    10dpt - beta 408, prog 21,0
    12dpt - beta 986, prog 18,5
    19dpt - beta 19872, prog 17,8
    21dpt - obfite krwawienie, szpital, krwiak podkosmówkowy, jajo płodowe odklejone na 2/3 obwodu, trzeba leżeć
    24dpt - jest ❤️
    8w6d - crl 2,42cm
    12w2d - prenatalne ok 🥰
  • monester Autorytet
    Postów: 3800 3432

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leonia wrote:
    U mnie beta przestała wzrastać prawidłowo. Po 48h o 20 potem po kolejnych 48 znowu o 20. Do tego z z 10 dni solidnego krwawienia.
    W przyszłym tygodniu mam wizytę i mam nadzieję że beta już wyzerowała. Muszę jeszcze raz to sprawdzić.

    Ale z ciekawostek chyba spróbujemy jeszcze raz, jak tylko dostanę zielone światło od lekarza 😅
    Ooo, no pewnie, próbujcie ;) przykro mi, że się ostatecznie nie udało.

    preg.png
  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 27 grudnia 2022, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Eurofertil. Na Fejsie jest grupa pacjentek, terminy są do długie, ale dziewczynom się udaje zamieniać terminami. A bardzo niskie to znaczy jakie ? Tu też mamy eurofertilowa ciążę na wątku 😀 Sylwia, o Tobie pisze 😀
    Przy okazji napisz co słychać i jak się czujesz ;)
    Hej:) ja już po prenatalnych nr 1 i mam zdrowa dziewczynkę chociaz bylm przekonana na 1000% ze będzie chłopiec 😂 teraz się głowimy z imieniem. Ze względu na to ze mamy w Łodzi 2 super specjalistów od prenatalnych pojutrze ide do drugiego żeby się upewnić czy wszystko ok i podjąć decyzje na te kolejne dwa ważne usg do którego chodzić. No i tak się rozpędziłem ze jeszcze zrobiłam NIFTY pro, dziś minął tydzień ale wyników nadal nie mam, pewnie przez przerwę świąteczna bo Chińczycy przecież normalnie pracują. Przy kosztach jakie już poniosłam licząc na polskich specjalistów te 2 tysiące nie robią już różnicy… a nawet zaproponowali rozszerzenie badania (juz poza ubezpieczeniem) o trochę więcej niż obejmuje pakiet.
    Czuje się już całkiem ok ale zdarza się ze mam „cofki” na jakieś dziwne zapachy i raz na jakiś czas „dzien w łóżku” z turbo wykończeniem po samym spaniu 😄 włosy mi wypadają, jakies alergie na twarzy - rozkręcam się 😂

    Dziewczyny, życzę Wam żeby ten rok był dla Was łaskawy i wynagrodził te wszystkie ciężkie miesiące starań i niepowodzeń ❤️ nie poddawajcie się :)

    AGAaa, monester, Trinity_Nea, Annulla01 lubią tę wiadomość

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Megi83 Przyjaciółka
    Postów: 117 52

    Wysłany: 28 grudnia 2022, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem co mam robić. W sobotę mam wizytę u lekarza o kolejne in -vitro. Tydzień temu przekazałam covida. I teraz nie wiem czy mam odczekać z 1-2 cykle aż organizm się trochę zregeneruje czy zapomnieć o covidzie i zaczynać leczenie? Co byście zrobiły?

‹‹ 2400 2401 2402 2403 2404 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ