X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 28 marca 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Troche mnie tu tez nie było. Głównie staram się odpoczywać. Kończę I trymestr. Brzuch już troszke się zaokrągla ale to bardziej ja to dostrzegam. Mdłości były, pomieszanie smaków, wstręt do zapachów. Półtora miesiąca nie mogłam patrzeć, pic i wąchać kawy. Nie wymiotowałam ani razu, miałam tylko jednego dnia odruchy (to na smak i zapach wędliny, w pewnym momencie mięso odpadło). Po drodze epizod z plamieniem był. Dostawiony prolutex, nakaz siedzenia w domu, głównie leżenia. Ale opanowane.

    Dużo odpoczywam, więcej śpię.

    Wczoraj byliśmy na prenatalnych i wyglada wszystko w porządku. Bez widocznych wad. Maluch ruchliwy bardzo az byłam w szoku ale pokazywał wszystko co było trzeba. Wstępne podejrzenie ze to dziewczynka, ale jeszcze trzeba poczekać troche. Od przyszłego tygodnia zaczynam redukcję leków.

    monester, Trinity_Nea, Nowa na forum, AGAaa lubią tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 28 marca 2023, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Czesc! Troche mnie tu tez nie było. Głównie staram się odpoczywać. Kończę I trymestr. Brzuch już troszke się zaokrągla ale to bardziej ja to dostrzegam. Mdłości były, pomieszanie smaków, wstręt do zapachów. Półtora miesiąca nie mogłam patrzeć, pic i wąchać kawy. Nie wymiotowałam ani razu, miałam tylko jednego dnia odruchy (to na smak i zapach wędliny, w pewnym momencie mięso odpadło). Po drodze epizod z plamieniem był. Dostawiony prolutex, nakaz siedzenia w domu, głównie leżenia. Ale opanowane.

    Dużo odpoczywam, więcej śpię.

    Wczoraj byliśmy na prenatalnych i wyglada wszystko w porządku. Bez widocznych wad. Maluch ruchliwy bardzo az byłam w szoku ale pokazywał wszystko co było trzeba. Wstępne podejrzenie ze to dziewczynka, ale jeszcze trzeba poczekać troche. Od przyszłego tygodnia zaczynam redukcję leków.
    Świetne wiadomości Anulka, myślałam o Tobie wczoraj ;)

    Annulllka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • DomiDomi Przyjaciółka
    Postów: 71 83

    Wysłany: 29 marca 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wracam do gry z 3 już podejściem.
    Mam trochę wątpliwości, potrzebuję rady.Czy wiecie coś więcej o wskazaniach do długiego protokołu stymulacji? Dla kogo jest? Czy dobrze się sprawdza w niskiej rezerwie? Ostatnio usłyszałam od lekarza ze on by zastosował gdy jajniki produkują więcej niż 6 pęcherzyków, z drugiej strony podczytuję ze dobrze się sprawdza przy niskim AMH. Macie doświadczenia?
    Moje AMH niby 1,21, ale na ostatnim USG- jedynie 4 pęcherzyki... (choc w zeszlym miesiacu bylo ich 10).
    Waham się mocno na który protokół postawić. Pani dr prowadząca mówi, by próbować długi jako "inną opcję"- skoro byl juz 2 razy krotki i za każdym razem 4 komórki (z czego tylko w 2 próbie 2 zarodki podane w 3 dobie, 3-ci nie dotrwał do mrożenia=bez efektu).
    Jakie jest moje "zagrożenie" długim protokołem, szukam za i przeciw, bo oczywiście decyzja do podjęcia ostatecznie moja.
    Jakimi protokołami wy byłyście stymulowane? Chodzi o IVF na własnych komórkach.

    Pomóżcie...

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 29 marca 2023, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    Hej dziewczyny, wracam do gry z 3 już podejściem.
    Mam trochę wątpliwości, potrzebuję rady.Czy wiecie coś więcej o wskazaniach do długiego protokołu stymulacji? Dla kogo jest? Czy dobrze się sprawdza w niskiej rezerwie? Ostatnio usłyszałam od lekarza ze on by zastosował gdy jajniki produkują więcej niż 6 pęcherzyków, z drugiej strony podczytuję ze dobrze się sprawdza przy niskim AMH. Macie doświadczenia?
    Moje AMH niby 1,21, ale na ostatnim USG- jedynie 4 pęcherzyki... (choc w zeszlym miesiacu bylo ich 10).
    Waham się mocno na który protokół postawić. Pani dr prowadząca mówi, by próbować długi jako "inną opcję"- skoro byl juz 2 razy krotki i za każdym razem 4 komórki (z czego tylko w 2 próbie 2 zarodki podane w 3 dobie, 3-ci nie dotrwał do mrożenia=bez efektu).
    Jakie jest moje "zagrożenie" długim protokołem, szukam za i przeciw, bo oczywiście decyzja do podjęcia ostatecznie moja.
    Jakimi protokołami wy byłyście stymulowane? Chodzi o IVF na własnych komórkach.

    Pomóżcie...
    Ja myślę, że nikt tu Ci nic nie zagwarantuje jaki będzie wynik. Miałaś 2 krótkie - spróbuj długiego , tym bardziej że amh nie najgorsze. Jedyny minus to więcej leków ale jeśli masz refundację to nie odczujesz tego tak mocno .

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    preg.png
  • DomiDomi Przyjaciółka
    Postów: 71 83

    Wysłany: 29 marca 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ja myślę, że nikt tu Ci nic nie zagwarantuje jaki będzie wynik. Miałaś 2 krótkie - spróbuj długiego , tym bardziej że amh nie najgorsze. Jedyny minus to więcej leków ale jeśli masz refundację to nie odczujesz tego tak mocno .

    Dzięki! Szukam trochę statystyk, jak to było u Was, jakie miałyście protokoły przy jakim AMH i z jakim efektem…

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    Dzięki! Szukam trochę statystyk, jak to było u Was, jakie miałyście protokoły przy jakim AMH i z jakim efektem…
    Ja jak tu jestem na forum nie spotkałam się żeby długi protokół przy skrajnie niskim amh przyniósł korzyści, ale Ty masz normalne amh. Ja miam mieć moja pierwsza stymulacje na długim, dostałam recepty na antyki i wtedy przyszly wyniki aktualnego amh - lekarz kazał zmienić protokół . Amh z 1.5 przy którym miałam mieć długi spadło do 0.5.

    preg.png
  • DomiDomi Przyjaciółka
    Postów: 71 83

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ja jak tu jestem na forum nie spotkałam się żeby długi protokół przy skrajnie niskim amh przyniósł korzyści, ale Ty masz normalne amh. Ja miam mieć moja pierwsza stymulacje na długim, dostałam recepty na antyki i wtedy przyszly wyniki aktualnego amh - lekarz kazał zmienić protokół . Amh z 1.5 przy którym miałam mieć długi spadło do 0.5.

    I zdecydował o krótkim? Moje AMH 1,21 ze stycznia tez nie oddaje właściwej rezerwy. Cieszę się ze jest takie na papierze, bo dzięki temu ostatni raz łapie się na dofinansowanie. Z usg wynika zupełnie co innego. W 8dc naturalnego miałam 4 pecherzyki. Usg wczoraj (12dc) pokazuje po 1 dominującym w każdym jajniku. Ogolnie P dr mówi ze to co widać w usg ma się nijak do wyniku AMH- jest niższe. Myśle ze Ok 0,6

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    I zdecydował o krótkim? Moje AMH 1,21 ze stycznia tez nie oddaje właściwej rezerwy. Cieszę się ze jest takie na papierze, bo dzięki temu ostatni raz łapie się na dofinansowanie. Z usg wynika zupełnie co innego. W 8dc naturalnego miałam 4 pecherzyki. Usg wczoraj (12dc) pokazuje po 1 dominującym w każdym jajniku. Ogolnie P dr mówi ze to co widać w usg ma się nijak do wyniku AMH- jest niższe. Myśle ze Ok 0,6
    Tak, zdecydował o krótkim.

    preg.png
  • DomiDomi Przyjaciółka
    Postów: 71 83

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Tak, zdecydował o krótkim.
    Potrafisz mi powiedzieć dlaczego w takiej sytuacji nie stosuje się długiego?

  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2050 2886

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    I zdecydował o krótkim? Moje AMH 1,21 ze stycznia tez nie oddaje właściwej rezerwy. Cieszę się ze jest takie na papierze, bo dzięki temu ostatni raz łapie się na dofinansowanie. Z usg wynika zupełnie co innego. W 8dc naturalnego miałam 4 pecherzyki. Usg wczoraj (12dc) pokazuje po 1 dominującym w każdym jajniku. Ogolnie P dr mówi ze to co widać w usg ma się nijak do wyniku AMH- jest niższe. Myśle ze Ok 0,6

    To powtórz badanie. Jeśli od stycznia tak drastycznie by Ci spadło, to jakiś ewenement.

    Co do protokołu, to ja zdałabym się na lekarza.
    Jeśli chodzi o statystyki, to... Jak wychodzisz na spacer z psem, to statystycznie macie po trzy nogi. Ile tu prawdy? Rozumiem, że potrzebujesz jakiegoś zestawienia, ale nie przywiązuj do tego zbytniej wagi.

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2050 2886

    Wysłany: 29 marca 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Czesc! Troche mnie tu tez nie było. Głównie staram się odpoczywać. Kończę I trymestr. Brzuch już troszke się zaokrągla ale to bardziej ja to dostrzegam. Mdłości były, pomieszanie smaków, wstręt do zapachów. Półtora miesiąca nie mogłam patrzeć, pic i wąchać kawy. Nie wymiotowałam ani razu, miałam tylko jednego dnia odruchy (to na smak i zapach wędliny, w pewnym momencie mięso odpadło). Po drodze epizod z plamieniem był. Dostawiony prolutex, nakaz siedzenia w domu, głównie leżenia. Ale opanowane.

    Dużo odpoczywam, więcej śpię.

    Wczoraj byliśmy na prenatalnych i wyglada wszystko w porządku. Bez widocznych wad. Maluch ruchliwy bardzo az byłam w szoku ale pokazywał wszystko co było trzeba. Wstępne podejrzenie ze to dziewczynka, ale jeszcze trzeba poczekać troche. Od przyszłego tygodnia zaczynam redukcję leków.

    Fajnie, że się odezwałaś 👍
    Odstawianie leków u mnie było stresujące. Z jednej strony super, że w końcu nie trzeba ich brać. Z drugiej jakiś absurdalny strach mi towarzyszył. No nie dogodzisz 🤦😉😂

    Annulllka lubi tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    Potrafisz mi powiedzieć dlaczego w takiej sytuacji nie stosuje się długiego?
    Widziałam kiedyś zestawienie, że i krótki i długi protokół przy niskim amh przynosiły statycznie takie same efekty więc z automatu powinno się wybrać wersję mniej obciążająca ekonomicznie i organizm- czyli krótki protokół

    DomiDomi, Annulllka lubią tę wiadomość

    preg.png
  • DomiDomi Przyjaciółka
    Postów: 71 83

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity_Nea wrote:
    To powtórz badanie. Jeśli od stycznia tak drastycznie by Ci spadło, to jakiś ewenement.

    Co do protokołu, to ja zdałabym się na lekarza.
    Jeśli chodzi o statystyki, to... Jak wychodzisz na spacer z psem, to statystycznie macie po trzy nogi. Ile tu prawdy? Rozumiem, że potrzebujesz jakiegoś zestawienia, ale nie przywiązuj do tego zbytniej wagi.
    Chciałabym zdać się na lekarza… mam wrażenie ze ona sama nie wie i decyzję zostawia mnie.

  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity_Nea wrote:
    Fajnie, że się odezwałaś 👍
    Odstawianie leków u mnie było stresujące. Z jednej strony super, że w końcu nie trzeba ich brać. Z drugiej jakiś absurdalny strach mi towarzyszył. No nie dogodzisz 🤦😉😂
    Ja już miałam panikę, bo lekarka dała mi jedno opakowanie Duphaston. Pisałam do niej ostatniego dnia posiadania tabletek czy tak ma być. W międzyczasie już kolezanka mnie poratowala tabletkami. Oczywiscie okazało się ze mam dalej brać i dopiero od 13 TC powoli redukować. Najpierw schodzić z Luteiny, dopiero w drugiej kolejności Duphaston. Tez mam obawy czy aby na pewno będzie wszystko dobrze. Neoparin już zakończyłam.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 29 marca 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    Hej dziewczyny, wracam do gry z 3 już podejściem.
    Mam trochę wątpliwości, potrzebuję rady.Czy wiecie coś więcej o wskazaniach do długiego protokołu stymulacji? Dla kogo jest? Czy dobrze się sprawdza w niskiej rezerwie? Ostatnio usłyszałam od lekarza ze on by zastosował gdy jajniki produkują więcej niż 6 pęcherzyków, z drugiej strony podczytuję ze dobrze się sprawdza przy niskim AMH. Macie doświadczenia?
    Moje AMH niby 1,21, ale na ostatnim USG- jedynie 4 pęcherzyki... (choc w zeszlym miesiacu bylo ich 10).
    Waham się mocno na który protokół postawić. Pani dr prowadząca mówi, by próbować długi jako "inną opcję"- skoro byl juz 2 razy krotki i za każdym razem 4 komórki (z czego tylko w 2 próbie 2 zarodki podane w 3 dobie, 3-ci nie dotrwał do mrożenia=bez efektu).
    Jakie jest moje "zagrożenie" długim protokołem, szukam za i przeciw, bo oczywiście decyzja do podjęcia ostatecznie moja.
    Jakimi protokołami wy byłyście stymulowane? Chodzi o IVF na własnych komórkach.

    Pomóżcie...
    Ja miałam raz tylko wspomniane o długim protokole (skoro krótkie dwa razy w poprzedniej klinice nie podziałały). Ale ostatecznie lekarz powiedział ze robimy na krótkim. Podobno jest to preferencyjny protokół przy niskim amh. Tak usłyszałam w klinice.

    Co do amh to wartosc zmienia się co cykl. Ja startowałam z 0,5,pol roku później 0,2. Zawsze łapałam się na refundację parametrem FSH. Ale w ostatecznej stymulacji, która dała nam komórki i ciąże wywaliło mi na 29 i z refundacji wypadłam. Wiec to tez jest loteria. W tej klinice w której udało się in vitro FSH bada się przed każdym cyklem stymulacji w 2 dc. To tez mówi z jakim cyklem mamy do czynienia i czy to coś da. W poprzedniej to mi się nie podobało ze ustawianie dawek leków było wróżono z fusów na podstawie badań amh sprzed kilku miesięcy. To tłumaczy tez niepowodzenie tej drugiej i wzrost tylko 1 pęcherzyka i ostateczne przerwanie.

    DomiDomi, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 30 marca 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy AMH 0,7 miałam krótki protokół. Było tylko 6 pęcherzyków. Pobrano 4, w tym tylko 3 były dojrzałe i tyle też zapłodnili.

  • Espaniolka Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 30 marca 2023, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tzn mialam przed stymulacja AMH 0.9 i mialam krótki protokół. 6 pęcherzyków, 5 pobrali, jeden się zapłodnił, badanie zarodka - chory. Myślę czy warto drugi raz próbować...

  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 30 marca 2023, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DomiDomi wrote:
    Hej dziewczyny, wracam do gry z 3 już podejściem.
    Mam trochę wątpliwości, potrzebuję rady.Czy wiecie coś więcej o wskazaniach do długiego protokołu stymulacji? Dla kogo jest? Czy dobrze się sprawdza w niskiej rezerwie? Ostatnio usłyszałam od lekarza ze on by zastosował gdy jajniki produkują więcej niż 6 pęcherzyków, z drugiej strony podczytuję ze dobrze się sprawdza przy niskim AMH. Macie doświadczenia?
    Moje AMH niby 1,21, ale na ostatnim USG- jedynie 4 pęcherzyki... (choc w zeszlym miesiacu bylo ich 10).
    Waham się mocno na który protokół postawić. Pani dr prowadząca mówi, by próbować długi jako "inną opcję"- skoro byl juz 2 razy krotki i za każdym razem 4 komórki (z czego tylko w 2 próbie 2 zarodki podane w 3 dobie, 3-ci nie dotrwał do mrożenia=bez efektu).
    Jakie jest moje "zagrożenie" długim protokołem, szukam za i przeciw, bo oczywiście decyzja do podjęcia ostatecznie moja.
    Jakimi protokołami wy byłyście stymulowane? Chodzi o IVF na własnych komórkach.

    Pomóżcie...
    Ja mialam 2 krotkie ( 6 i 4 jajka) i potem dlugi ktory w moim przpadku sie nie sprawdzil ( 2 jajka, tylko 1 dojrzale) kompletna porazka. Lekarze zazwyczaj chca probowac czegos innego. Dlugi protokol mega meczacy, mnistwo lekow. Moje amh 0.1.

  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlo wrote:
    Ja mialam 2 krotkie ( 6 i 4 jajka) i potem dlugi ktory w moim przpadku sie nie sprawdzil ( 2 jajka, tylko 1 dojrzale) kompletna porazka. Lekarze zazwyczaj chca probowac czegos innego. Dlugi protokol mega meczacy, mnistwo lekow. Moje amh 0.1.
    Dodam ze wyjsciowo tez mialam 4 pecherzyki

  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 30 marca 2023, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marlo wrote:
    Ja mialam 2 krotkie ( 6 i 4 jajka) i potem dlugi ktory w moim przpadku sie nie sprawdzil ( 2 jajka, tylko 1 dojrzale) kompletna porazka. Lekarze zazwyczaj chca probowac czegos innego. Dlugi protokol mega meczacy, mnistwo lekow. Moje amh 0.1.
    Jesli masz wyjsciwo 4 pecherzyki, to czy to bedzie dlugi czy krotki to nie zrobi zrobi sie z nich raptownie 8. Nie wiem czym sie kieruje lekarz. Byc moze ze zalezy bardziej na jakosci. Aczkolwiek moze inne kolezanki tu sie wypowiedza czy dlugi protokol zwieksza szanse na komorki lepszej jakosci. U mnie to bylo wrecz przeciwnie.

‹‹ 2427 2428 2429 2430 2431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ