X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    To bardzo niesprawiedliwe że cię to spotkało.. że kogokolwiek takie coś spotyka. Ja nie rozumiem tego, że lekarze często nie ponoszą odpowiedzialności. Moja praca jest o wiele mniej znacząca, ale za każdy błąd ponoszę mniejsze lub większe konsekwencje, muszę wyjaśniać, tłumaczyć, naprawiać.. I to działa w ten sposób, że drugi raz tego błędu nie popełniam, że zastanawiam się trzy razy zanim coś zrobię. I nie ma że pośpiech lub stres, ma być dobrze zrobione

    Do dziś nawet mnie nie przeprosiła. Ale cóż można oczekiwać od kogoś kto skończył tą samą uczelnię co łowcy skór i tą samą gdzie na medycynie sądowe strzelali do umarłych bez zgody i wiedzy i prokuratora i rodzin. Jest tylko taka jedna uczelnia. Długa droga przede mną w sądach. Myślę, że mniej trudna niż walka o dziecko. Zresztą same wiecie.

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Bardzo mi.przykro, że Cię to spotkało. U mnie historia może nawet bardziej tragiczna bo po latach walki też z bardzo niskim amh udało mi się zajsc w ciaze ale straciłam ją w 20 tygodniu, również przez niekompetencje lekarza. Ustawił mi kolejna wizytę bo badaniach prenatalnych 5 tygodniu później a jak na nią przyszłam to ściemniał, że mam skrocona sxyjke i muszą mi założyć szew. Skierował do szpitala poszłam bo to było 5 minut drogi a oni mi mówią że to poronienie bo już sxyjki nie ma i mam pecherz płodowy w pochwie. Ten sam lekarz przyszedł a jakże zadowolony z siebie na dyżur na drugi dzień i powiedział że dziecka nie da się uratować ale on ma już plan dla mnie na następna ciąże.....nie mam epitetów żeby opisać tego całego Jacka Sz że szpitala na Zelaznej, który jest obwieszony symbolami religijnymi a zachowuje się jak kawsl s..... podczas mojego pobytu w szpitalu zachwowywal się skadalicznie między innymi przyniósł mi w pewnym momencie kosz na odpady medyczne domyślcie się w jakim celu. Nie wpuszczał do mnie męża choć mąż był zaszczepiony i miał ważny test covid. Obrzydliwy człowiek ostrzegam wszystkich przed nim.
    Ja też probowalam walczyć fundaje rodzic Po ludzku oraz federa pomagały mi pisać skargi do szpitala I nic to nie dalo. W pewnym momencie szpital zaczął mnie straszyć prawnikiem. Ja się nie chciałam bawić w jakieś występy w telewizji bo to mi oferowała federa.
    Pomimo swojego bolu zastanów się czy na pewno chcesz walczyć? Nie wiem czy sprawa nie jest z góry przegrana przez to że lekarze trzymają się razem i nikt przeciwko sobie moim zdaniem nie zezna. Wiem, że Wielki zaeod rozpacz są bardzo trudne do opanowania i myśl, że przez jakiś głupi błąd lekarza straciłaś dziecko ake czy nie warto pójść dalej ? Czy nawet wygrana w sądzie i ukaranie lekarki przyniesie Ci spokój, satysfakcję i spełnienie?

    Pewnie rzeczy trzeba załatwić i winny musi ponieść konsekwencje aby święta krowa nie myślała że jest święta. Jeśli potrzebujesz wsparcie adwokata to dam namiar bo wśród prawników to jak wśród lekarzy. Trzeba szukać kogoś kto ma profesjonalny warsztat. Łatwo nigdy nie jest. Nauczyłam się jednego, że odpuszczone rzeczy się mszczą. Tak więc zrobię to co muszę zrobić z profesjonalnym adwokatem jest to łatwiejsze i mniej stresogenne.

    Niestety nie będę miała transferu bo zatrzymał się zarodek na 8A. A tak dobrze rokował.

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wronka wrote:
    Pewnie rzeczy trzeba załatwić i winny musi ponieść konsekwencje aby święta krowa nie myślała że jest święta. Jeśli potrzebujesz wsparcie adwokata to dam namiar Kosmala Damian bo wśród prawników to jak wśród lekarzy. Trzeba szukać kogoś kto ma profesjonalny warsztat. Łatwo nigdy nie jest. Nauczyłam się jednego, że odpuszczone rzeczy się mszczą. Tak więc zrobię to co muszę zrobić z profesjonalnym adwokatem jest to łatwiejsze i mniej stresogenne.

    Przykro mi z Twojego powodu. To straszne stracić dziecko które mogłoby żyć. Doskonale rozumiem co Ciebie spotkało. I jeszcze odgradzanie Ciebie od męża. Mnie też szpital atakował. Ale sąd był rozgarnięty stwierdził że zrobiła bez zgody.


    Niestety nie będę miała transferu bo zatrzymał się zarodek na 8A. A tak dobrze rokował.

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wronka -przykro mi, że nie masz co transferować. Znam to uczucie bardzo dobrze. Nie wiem skąd bierzesz siły na te kolejne stymulacje, ja już nie dałam rady ciągle tych punkcji.

    Emily0723, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wronka -przykro mi, że nie masz co transferować. Znam to uczucie bardzo dobrze. Nie wiem skąd bierzesz siły na te kolejne stymulacje, ja już nie dałam rady ciągle tych punkcji.

    Któryś zarodek musi ze mną zostać. Musi być dobry. Teraz już nie podchodzę tak emocjonalnie jak kiedyś. W Gravidzie przynajmniej nie robią przkrości i nie poniżają jak w innych klinikach gdzie k... nie dość że stresująca sytuacja płacisz kokosy to jeszcze ktoś jedze po tobie bo może. Przynajmniej jest kulturalnie. Nieznoszę anestezjolog ale znów bez znieczulenia nie chce zrobić punkcji.

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1566 1271

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wronka wrote:
    Któryś zarodek musi ze mną zostać. Musi być dobry. Teraz już nie podchodzę tak emocjonalnie jak kiedyś. W Gravidzie przynajmniej nie robią przkrości i nie poniżają jak w innych klinikach gdzie k... nie dość że stresująca sytuacja płacisz kokosy to jeszcze ktoś jedze po tobie bo może. Przynajmniej jest kulturalnie. Nieznoszę anestezjolog ale znów bez znieczulenia nie chce zrobić punkcji.
    Straszne to co piszesz, ja nie spotkałam się ze złym traktowaniem, jestem w drugiej klinice, ale w obu zawsze było na poziomie. Zdarzyło mi się nawet raz wyjść bez płacenia (starałam się nie rozryczec po drugiej nieudanej stymulacji) i po paru godzinach pani z rejestracji dzwoniła i przepraszającym tonem przypomniała, była naprawdę miła i nie było problemu, że za kilka dni przyjadę.

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 14 kwietnia 2023, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Straszne to co piszesz, ja nie spotkałam się ze złym traktowaniem, jestem w drugiej klinice, ale w obu zawsze było na poziomie. Zdarzyło mi się nawet raz wyjść bez płacenia (starałam się nie rozryczec po drugiej nieudanej stymulacji) i po paru godzinach pani z rejestracji dzwoniła i przepraszającym tonem przypomniała, była naprawdę miła i nie było problemu, że za kilka dni przyjadę.

    Spróbuj u Hawryluka w Gravidzie. Bo nie miałam przerwanej stymulacji i wszystko rosło jak potrzeba. Przynajmniej sympatycznie i p.Małgosia położna nadrabia co doktor nie dopowie. Nie jest głupi. Jest endokrynologiem.

  • Marrgoot Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 15 kwietnia 2023, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Cześć dziewczyny <3

    Dołączam do Was płynnie przechodząc z wątku "poronienie" :( 💔 14.03. straciłam ukochane maleństwo (34l., pierwsza ciąża, zapłodnienie naturalne) i jeszcze nie przeszłam dobrze przez żałobę gdy przyszedł wynik AMH - 0,33. Jestem załamana, nie mogę spać.. Jestem już umówiona na pierwszą wizytę w klinice leczenia niepłodności, ale boję się, że to była moja jedyna szansa i już jest za późno nawet na in vitro :(

    Błagam, powiedzcie że są szanse na dziecko :( Szukam jakiegokolwiek pocieszenia...

    Rozumiem doskonale Twój ból i smutek po stracie dziecka, tym bardziej, ze sama przez to przechodziłam.
    Nawet nie myśl o tym, że nie bedziesz mamą, zwlaszcza, ze udalo Ci sie raz zajsc naturalnie.
    Teoria lekarzy jest taka ze po poronieniu najlepiej szybko wznowic starania, bo krążą w organizmie hormony ciążowe i łatwiej o starania.
    W moim przypadku tak bylo, stracilam ciążę w czerwcu, a w październiku bylam w kolejnej, z ktorej mam upragnioną coreczke.
    Nigdy nie przestawaj wierzyć, nigdy.
    Suplementuj kwas foliowy, witamina D, inozytol, witamina B12 (ovarin, miovarin). Bralam jeszcze mleczko pszczele.
    Pamietaj będzie jeszcze pieknie.

    Trinity_Nea, Echo lubią tę wiadomość

  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoot wrote:
    Rozumiem doskonale Twój ból i smutek po stracie dziecka, tym bardziej, ze sama przez to przechodziłam.
    Nawet nie myśl o tym, że nie bedziesz mamą, zwlaszcza, ze udalo Ci sie raz zajsc naturalnie.
    Teoria lekarzy jest taka ze po poronieniu najlepiej szybko wznowic starania, bo krążą w organizmie hormony ciążowe i łatwiej o starania.
    W moim przypadku tak bylo, stracilam ciążę w czerwcu, a w październiku bylam w kolejnej, z ktorej mam upragnioną coreczke.
    Nigdy nie przestawaj wierzyć, nigdy.
    Suplementuj kwas foliowy, witamina D, inozytol, witamina B12 (ovarin, miovarin). Bralam jeszcze mleczko pszczele.
    Pamietaj będzie jeszcze pieknie.

    Dziękuję za ciepłe słowa, to wiele dla mnie znaczy <3 Trudno jest mi się podnieść po niedawnej stracie, a wynik AMH mnie już zupełnie dobił. Jestem przerażona, że jest już za późno :(

    Podczas wizyty u immunologa, dr Sydor zasugerował, że przy tak niskim AMH nie byłoby możliwe zapłodnienie naturalne i że powinnam powtórzyć badanie w innym laboratorium. Tak też zrobiłam. Dzisiaj przyszedł wynik: 0,299 :( Chyba nie mam się co łudzić, że dwa razy doszło do pomyłki :( Zlecił mi typowe badania po poronienu, czyli m.in. zespół antyfosfolipidowy. Mam nadzieję, że chociaż te wyniki będą dobre i nie odroczą dalszych starań.

    Jutro mam pierszą wizytę w klinice leczenia niepłodności. Trzymajcie kciuki proszę :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2023, 12:34

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Marrgoot Nowa
    Postów: 4 4

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Dziękuję za ciepłe słowa, to wiele dla mnie znaczy <3 Trudno jest mi się podnieść po niedawnej stracie, a wynik AMH mnie już zupełnie dobił. Jestem przerażona, że jest już za późno :(

    Podczas wizyty u immunologa, dr Sydor zasugerował, że przy tak niskim AMH nie byłoby możliwe zapłodnienie naturalne i że powinnam powtórzyć badanie w innym laboratorium. Tak też zrobiłam. Dzisiaj przyszedł wynik: 0,299 :( Chyba nie mam się co łudzić, że dwa razy doszło do pomyłki :( Zlecił mi typowe badania po poronienu, czyli m.in. zespół antyfosfolipidowy. Mam nadzieję, że chociaż te wyniki będą dobre i nie odroczą dalszych starań.

    Jutro mam pierszą wizytę w klinice leczenia niepłodności. Trzymajcie kciuki proszę :(
    Zaszlam naturalnie w ciążę z AMH 0.68.
    Oprocz niskiego AMH liczy sie jeszcze jakosc komorek a te mozesz podrasowac suplementami.
    Ja tez uslyszalam od ginekolog ze nie zajde w ciążę i musze szybko decydowac sie na invitro.
    Amh ma tez zmienne wartosci i najlepiej robic badanie na poczatku cyklu.

  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoot wrote:
    Zaszlam naturalnie w ciążę z AMH 0.68.
    Oprocz niskiego AMH liczy sie jeszcze jakosc komorek a te mozesz podrasowac suplementami.
    Ja tez uslyszalam od ginekolog ze nie zajde w ciążę i musze szybko decydowac sie na invitro.
    Amh ma tez zmienne wartosci i najlepiej robic badanie na poczatku cyklu.

    Dziękuję za pocieszenie ❤️❤️ w stopce wpisałam suplementację. Z tego co polecacie brakuje mi inozytolu i B12.

    Od 5 dni mam plamienia (dzisiaj w sumie jest takie porządniejsze krwawienie) - jest to pierwsza miesiączka od poronienia. Badanie amh robiłam wczoraj, więc chyba jest to początek cyklu. Tylko pytanie na ile to jest miarodajne w tej sytuacji 😞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2023, 16:04

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Echo Autorytet
    Postów: 3228 1869

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak wygląda przygotowanie do invitro? Czy to może wstrzymywać naturalne starania? Jest poprzedzone jakimś inwazyjnym zabiegiem albo wykonuje się to w określonym dniu cyklu?

    Chciałabym starać się naturalnie, ale boje się ponownego niepowodzenia. Gdyby tak się stało, to kolejne starania byłyby znowu odsunięte w czasie, a czas jest na wagę złota. Przyznaję, że nie wiem co robić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2023, 16:11

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję pomocy ;) Pierwsze IVF - 5 komórek z tego 1 blastka. Aktualnie 10dpt i beta 61. Przyrost ok, ale niskie wartości, więc nie robię sobie nadziei. Dzisiaj rozmawiałam z lekarzem- mam czekać do przyszłego tygodnia, ale raczej i ja i on podejrzewamy ciążę biochemiczną. Wstępnie rozmawialiśmy, co dalej - powiedział,że możemy zrobić podwójną stymulację w cyklu LUB terapię testosteronem albo hormonem wzrostu. Trochę mnie to przeraziło. Miała któraś z Was miała tarapię testosteronem? Hormonu wzrostu raczej się boję i jestem na nie. Moje AMH wcale nie jest taki niskie - 0,8 (widziałam niższe), więc pomyślałam, że może od razu spróbuję ministymulacji w czechach. Doradzcie mi proszę.

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja też jestem po pierwszym invitro. Z 5 komórek mamy 1 zarodek, transfer w 3 dobie. 10dpt ale betę robię dopiero w czwartek. Niby mam nadzieję ale jakoś czuję się że nie zagnieździł. Od początku biorę progesteron. Nastawiam się na kolejne invitro, tylko po przerwie. Moje amh 0,72.
    Jaki lekarz proponował Ci hormon wzrostu? W starszych wątkach jest dużo na ten temat.
    Chciałabym do kolejnego invitro podejść po mezo albo hormonie wzrostu.

  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Cześć, ja też jestem po pierwszym invitro. Z 5 komórek mamy 1 zarodek, transfer w 3 dobie. 10dpt ale betę robię dopiero w czwartek. Niby mam nadzieję ale jakoś czuję się że nie zagnieździł. Od początku biorę progesteron. Nastawiam się na kolejne invitro, tylko po przerwie. Moje amh 0,72.
    Jaki lekarz proponował Ci hormon wzrostu? W starszych wątkach jest dużo na ten temat.
    Chciałabym do kolejnego invitro podejść po mezo albo hormonie wzrostu.
    Jaki lekarz? Ginekolog

  • monester Autorytet
    Postów: 3831 3466

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Potrzebuję pomocy ;) Pierwsze IVF - 5 komórek z tego 1 blastka. Aktualnie 10dpt i beta 61. Przyrost ok, ale niskie wartości, więc nie robię sobie nadziei. Dzisiaj rozmawiałam z lekarzem- mam czekać do przyszłego tygodnia, ale raczej i ja i on podejrzewamy ciążę biochemiczną. Wstępnie rozmawialiśmy, co dalej - powiedział,że możemy zrobić podwójną stymulację w cyklu LUB terapię testosteronem albo hormonem wzrostu. Trochę mnie to przeraziło. Miała któraś z Was miała tarapię testosteronem? Hormonu wzrostu raczej się boję i jestem na nie. Moje AMH wcale nie jest taki niskie - 0,8 (widziałam niższe), więc pomyślałam, że może od razu spróbuję ministymulacji w czechach. Doradzcie mi proszę.
    Eurofertil i mini to pomysł bardzo dobry. Ale priming testosteronowy również , przyjmuje się albo w żelu testosteron do wcierania albo dheas w tabletkach. Udowodniono poprawę jakości komórek , musisz brać jakieś 3 miesiące żeby był efekt.

    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 312 49

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie może dlaczego w PL nie robią mini? Jest jakieś uzasadnienie?

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Jaki lekarz? Ginekolog
    Że ginekolog to się domyśliłam :)
    W starych wątkach kobiety pisały, że lekarze nie chcą leczyć hormonem wzrostu. Dlatego zdziwiłam się że ktoś w Polsce Ci to zaproponował.
    U jakiego lekarza się leczysz?

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Że ginekolog to się domyśliłam :)
    W starych wątkach kobiety pisały, że lekarze nie chcą leczyć hormonem wzrostu. Dlatego zdziwiłam się że ktoś w Polsce Ci to zaproponował.
    U jakiego lekarza się leczysz?

    Jeśli chcesz wiedzieć kto leczy hormonem wzrostu to już piszę prof. Kuczyński i jego córka w Kriobanku w Białymstoku. A w Warszawie w Invikcie Kłunicki. Niby u mnie trochę poprawiło ale w ciąże nie zaszłam mimo tego hormonu.

    Magentaaa lubi tę wiadomość

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 18 kwietnia 2023, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    A wiecie może dlaczego w PL nie robią mini? Jest jakieś uzasadnienie?


    Tu taki schemat jak w Czechach się nie przyją. Zresztą nie w całych Czechach też go używają dr Lachcina w Eurofertil stosuje.

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

‹‹ 2430 2431 2432 2433 2434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ