X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk pozbawia mnie złudzen

  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Betty Boop, nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale chyba jesteś z Lublina?? Jeżeli tak, to gdzie chodzisz na usg i dużo płacisz?? Mi wychodziło 50 zł za monitoring.

    Tak z Lublina. Zawsze chodzilam do Luxmedu, obojetne do kogo, oby zrobili w czasie kiedy mi pasował. Tez placilam po 50 zł za wizyte.

    Własnie odebralam wyniki mojej drugiej bety, na razie jest dobrze wynik 144,59 a 2 dni temu było 49. Jeszcze jedna zrobie we wtorek lub srode.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2015, 18:49

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas jestem realistka. U każdej z nas jest inaczej. Za wcześnie u Ciebie zeby pisac na pewno ciąża czy nie ciaza.ja piszę jak było u mnie. Testowalam po ovitelle w ciazy, testowalam bez ciazy. Poza tym wynik 10dni po iui nie wnosi nic więc lepiej poczekać zeby mieć pewność

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty jest dobrze:)wprowadzasz jakieś leki? Encorton heparyne?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z leków mam tylko brac 1 dupka i 1 acard i tyle :)

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha:) myślałam ze heparyne encorton cokolwiek. Ale w sumie po co. Niech sobie ciąża spokojnie biegnie:-) Betty Ty jesteś po jednym poronieniu? Szukali przyczyny? Pytałam pewnie Ale coś mi mozg się lasuje:-D

    iv09i09katk65tr1.png
  • Beatrajs Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas1990 wrote:
    Lunk pozbawia mnie złudzen


    Spokojnie :) może trochę za wcześnie na betę. ja mam 10 dni po IUI u 26 dzień cyklu ale jeszcze nie robiłam ani testu ani bety
    Wytrzymam do poniedzialku.....
    Chyba :P

    beatrajs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs wrote:
    Spokojnie :) może trochę za wcześnie na betę. ja mam 10 dni po IUI u 26 dzień cyklu ale jeszcze nie robiłam ani testu ani bety
    Wytrzymam do poniedzialku.....
    Chyba :P
    Beatrajs wytrzymasz bo już weekend ja też muszę czekać do.pn i może jeszcze raz zrobię a Kochama masz jakieś objawy?

  • Beatrajs Koleżanka
    Postów: 32 0

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas1990 wrote:
    Beatrajs wytrzymasz bo już weekend ja też muszę czekać do.pn i może jeszcze raz zrobię a Kochama masz jakieś objawy?

    Jedyny jaki mam objaw(o ile to można nazwać objawem) to sterczące bolące sutki i tyle
    A ty ?

    beatrajs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatrajs to to dobry znak trzymam kciuki :-) ja man objawy jak na okres ból i plecy żałuję że ta betę zrobiłam bo jeszcze żyje nadzieja

  • kleis Ekspertka
    Postów: 227 116

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do dziewczyn ktore biora duphaston. Ja jestem w 23 dc i juz od 9 dni biore ten lek. Nigdy wczesniej go nie bralam. Zastsnawiam sie czy Wy tez macie po nim mdlosci? Mi od wczoraj jest non stop niedobrze plus zawroty glowy i tak sie zastanawiam czy to wina leku czy zmeczenie ze mnie wychodzi po ciezkim tygodniu w pracy?

    endometrioza, mięśniaki
    laparoskopia 2010, laparotomia 2015
    2015 - 2 IUI :(
    IV 2016 - 1 IVF
    X 2016 - 2 IVF
    21 X 2017 crio
    30 IV 2018 crio
    konsultacje immonulogiczne
    18.02.2019 crio
    od 06.2019 konsultacje u naprotechnologa
    14.10.2019 beta 453,4 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2015, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleis wrote:
    Mam pytanie do dziewczyn ktore biora duphaston. Ja jestem w 23 dc i juz od 9 dni biore ten lek. Nigdy wczesniej go nie bralam. Zastsnawiam sie czy Wy tez macie po nim mdlosci? Mi od wczoraj jest non stop niedobrze plus zawroty glowy i tak sie zastanawiam czy to wina leku czy zmeczenie ze mnie wychodzi po ciezkim tygodniu w pracy?
    ja miałam tak w 3 cyklu chyba brania czy w 6 dupka. To sa skutki uboczne, jezeli nie ciaza, wiec juz teraz dobierz go ile tam lekarz zalecił i w razie czego niech zmieni na luteine, tylko niestety po luteinie dopochwowej czesto sa infekcje grzybicze, a podjezykowa jest zazwyczaj dla wiekszosci niesmaczna. Jest jeszcze lutinus, bardzo drogi ale nie powoduje infekcji i utrogestan jak litunus tylko ze go mozna w Czechach kupic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 00:02

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Hej dziewczyny, mam do Was pytanie - wczoraj dostałam pregrnyl, 3 dojrzale pecherzyki. Miałam dwa usg, zastanawiam się, czy powinnam zrobić jeszcze jedno?? Zeby zobczyc, czy pekly?? i czy nie bedzie torbieli?? Jezeli tak, ile dni po pregnylu? Z gory dziekuje :)
    w poniedziałek sprawdz. W ogole czytałam ze miałas pecherzyki 30 i 32 mm to juz jest kwalifikowane jako torbiel, pecherzyk ma do 29 mm. Nadzieja jest w tym 3 pecherzyku, ze zaskoczy, tyle ze dobrze by było to monitorowac czy to sie wchłoneło-te 32 mm i 30 mm.

  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Aha:) myślałam ze heparyne encorton cokolwiek. Ale w sumie po co. Niech sobie ciąża spokojnie biegnie:-) Betty Ty jesteś po jednym poronieniu? Szukali przyczyny? Pytałam pewnie Ale coś mi mozg się lasuje:-D

    W zasadzie po 2 poronieniach jestem. Pierwsze nastapiło po zajsciu w ciaze bez staran w 2013 r, bardzo szybko, w 4 tygodniu. Nastepne po IUI w lutym tego roku0w zasadzie byla to ciaza biochemiczna. Beta była ale słabo przyrastała, pecherzyk był ale zarodka nie było widac. W 10 tyg samoistnie poronilam.
    Nie robili mi badan jak na razie, mam nadzieje, że juz nie trzeba bedzie ale moja radosc tym razem jest dosc zachowawcza. Az sie boje robic tą jeszcze jedna bete ale cóz, nie mam wpływu na to co sie dzieje. mam nadzieje, ze bedzie ok i bede sie mogla cieszyc w Świeta.

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis rano nasikalam sobie na test. Jesli wszystko dobrze pojdzie to dołacze go do "pamiątkowego pudełka", w którym leży juz korek od probówki z inseminacji z datą zabiegu i moimi danymi ;) Będę tez prowadzila dziennik ale zaczne od pierwszego USG. Moja mama prowadzila taki zeszyt i jak go dorwalam w swoje ręce w wieku 20 lat to ryczałysmy obie-uwazam ze to wspaniala pamiatka :)

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty pytałam o badania z ciekawości czy coś mialas sprawdzane. Zreszta chyba unas w Pl tak badaja. W Norwegii czy Szwecji w ogóle nie diagnozuja poronienia a ciąże uznają od 12t

    iv09i09katk65tr1.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    w poniedziałek sprawdz. W ogole czytałam ze miałas pecherzyki 30 i 32 mm to juz jest kwalifikowane jako torbiel, pecherzyk ma do 29 mm. Nadzieja jest w tym 3 pecherzyku, ze zaskoczy, tyle ze dobrze by było to monitorowac czy to sie wchłoneło-te 32 mm i 30 mm.
    No mi też wydaje się, że za wielkie te pecherzyki urosły. Jak miałam 24 i 25 mm, to lekarz nie kazał brać pregnylu, bo endo za słabe. Dopiero jak mi te giganty wyrosły, to kazał wziąć. Chociaż endo dalej słabe było. Dziękuję za odpowiedź, w poniedziałek sprawdze, co się dzieje.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jakie badania trzeba zrobić przed inseminacją?? Nie chodzi mi o hormony, tylko o np. cytologie czy chlamydię??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Dziewczyny a jakie badania trzeba zrobić przed inseminacją?? Nie chodzi mi o hormony, tylko o np. cytologie czy chlamydię??
    A na kiedy szykujesz się na iui?
    Zdaje się ze na stronie kazdej kliniki sa te badania wypisane.

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Dziewczyny a jakie badania trzeba zrobić przed inseminacją?? Nie chodzi mi o hormony, tylko o np. cytologie czy chlamydię??

    Ja na NFZ robię. Musiałam zrobić:
    - HIV, kiła, żółtaczka typu B i C,
    - wymaz - chlamydia PCR,
    - cytologia,
    - posiewy z pochwy,
    - różyczka, toksoplasmoza i cytomegalia.


‹‹ 1008 1009 1010 1011 1012 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ