X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Ja na NFZ robię. Musiałam zrobić:
    - HIV, kiła, żółtaczka typu B i C,
    - wymaz - chlamydia PCR,
    - cytologia,
    - posiewy z pochwy,
    - różyczka, toksoplasmoza i cytomegalia.
    I wszystko pamiętasz bo na str kliniki jest to samo:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzeczywiście na stronie jest napisane, u mnie wygląda to tak:

    -pH pochwy,
    -dokładna ocena rezerwy jajnikowej (AMH, AFC, FSH, LH, Estradiol),
    -aktualne badanie cytologiczne zgodnie ze standardami Polskiego Towarzystwa -Ginekologicznego,
    -w kierunku toksoplazmozy i różyczki,
    -weryfikacja drożności jajowodów

    fsh, amh, lh mam zrobione, toksoplazmoze i estradiol miałam rok temu robione więc nie wiem czy to się liczy, drożność zrobiona..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam zamiar poddać się inseminacji w następnym cyklu, miesiączka wypada mi około 28 grudnia, we wtorek mam wizytę w klinice i chciałabym już poddać się tym wszystkim badaniom i w styczniu już poddać się inseminacji

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 11:30

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Dziewczyny a jakie badania trzeba zrobić przed inseminacją?? Nie chodzi mi o hormony, tylko o np. cytologie czy chlamydię??
    Ja jeszcze musiałam zrobić badanie drożności jajowodów. Lekarz mi powiedział, że to przede wszystkim, bo jak któryś jajowód niedrożny, to żadna inseminacja nie pomoże.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl dopytaj na wizycie bo kazda klinika coś tam sobie pewnie modyfikuje. Drożności nie ma w wymaganych.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Mkl dopytaj na wizycie bo kazda klinika coś tam sobie pewnie modyfikuje. Drożności nie ma w wymaganych.
    Zazwyczaj żadna nie ma w wymaganiach, ale moim zdaniem powinno się zrobić. Jeżeli jajowody są niedrożne, to kasa na inseminację wyrzucona w błoto. Z tego co mi lekarz powiedział, niestety, ale niedrożność jajowodów jest dosyć częstą przypadłością. Przykład mojej szwagierki - robiła przeróżne badania, cuda wianki i po pierwszej inseminacji zbadała drożność jajowodów - okazało się, że lewy jajowód niedrożny. Podczas inseminacji miała owulację w lewym jajniku - no i jak miała się ta inseminacja udać, skoro plemniczki z komórką spotykają się w jajowodzie i jajowodem jajeczko wędruję do zagnieżdzenia się :) Podczas badania drożności jajowodów ocenia się również stan macicy, czy nie ma przypadkiem zrostów i blizn, np po łyżeczkowaniu albo przebytych infekcjach. Jeżeli macica ze zrostami, to jajeczko nie ma gdzie się zagniździć. Jak dla mnie przed inseminacją trzeba zrobić to badanie.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • J82 Ekspertka
    Postów: 137 107

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziewczyny, w styczniu mam podejść do kolejnej inseminacji, komercyjnie. Niestety, przeterminowały mi się badania i lekarz kazał zrobić nowe - mi i mężowi. Do tych już mi znanych doszły kolejne - dość kosztowne - chromatyna, test HBA u męża, u nas obojga jakieś badanie NAT.. Siadłam, policzyłam i się załamałam. Prawie 3 tys. zł. Przez poprzedni rok się badaliśmy, ale jakoś tak "na raty", a teraz... Czy wy wszystkie badania przy inseminacji komercyjnej robicie prywatnie? Czy jest jakiś sposób... Leczę się tylko w klinice niepłodności.
    Marysia

    Marysia
    36 l, 5 inseminacji (ciąża poroniona), niedrożne jajowody, 1 IVF, 3 transfery, 1 c. bioch.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja drożności nie badalam. Po pierwszej nieudanej iui ustaliliśmy z dr ze jak druga sie nue uda robimy. Ale druga się udała. Czy to badanie ocenia tez macice? Jej stan? U mnie jak widac problemów z drożnościa nie ma. Ale kto wie. Przecież zeszłam w ciaze po iui z jednej strony. Zapytam dr na wizycie jakie ma teraz odn nas plany. Na pewno teraz iui. Co z hsg nie wiem. Na razie nie zalecal.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J82 wrote:
    Hej,
    Dziewczyny, w styczniu mam podejść do kolejnej inseminacji, komercyjnie. Niestety, przeterminowały mi się badania i lekarz kazał zrobić nowe - mi i mężowi. Do tych już mi znanych doszły kolejne - dość kosztowne - chromatyna, test HBA u męża, u nas obojga jakieś badanie NAT.. Siadłam, policzyłam i się załamałam. Prawie 3 tys. zł. Przez poprzedni rok się badaliśmy, ale jakoś tak "na raty", a teraz... Czy wy wszystkie badania przy inseminacji komercyjnej robicie prywatnie? Czy jest jakiś sposób... Leczę się tylko w klinice niepłodności.
    Marysia
    Ja niestety wszystko prywatnie

    iv09i09katk65tr1.png
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrtusia wrote:
    Ja jeszcze musiałam zrobić badanie drożności jajowodów. Lekarz mi powiedział, że to przede wszystkim, bo jak któryś jajowód niedrożny, to żadna inseminacja nie pomoże.

    Tu sie nie do konca zgodzę ;) Przy jednym niedroznym robi sie inseminacje-ja tak mam własnie, lewy niedrozny. Dlatego dostalam stymulacje aby w obu jajnikach rosły pecherzyki.

    Ja równiez wszystkie badania robilam prywatnie i niestety idzie na to sporo kasy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 15:17

    aszka lubi tę wiadomość

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J82 wrote:
    Hej,
    Dziewczyny, w styczniu mam podejść do kolejnej inseminacji, komercyjnie. Niestety, przeterminowały mi się badania i lekarz kazał zrobić nowe - mi i mężowi. Do tych już mi znanych doszły kolejne - dość kosztowne - chromatyna, test HBA u męża, u nas obojga jakieś badanie NAT.. Siadłam, policzyłam i się załamałam. Prawie 3 tys. zł. Przez poprzedni rok się badaliśmy, ale jakoś tak "na raty", a teraz... Czy wy wszystkie badania przy inseminacji komercyjnej robicie prywatnie? Czy jest jakiś sposób... Leczę się tylko w klinice niepłodności.
    Marysia
    Możesz zapytać w innej klinice. Weszła Nowa ustawa plus badania ale np w tej co ja robiłam to nawet teraz nie każą takich badań a jedynie te co wcześniej. Tyle że trzeba zrobić od nowa i zapłacić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2015, 15:45

  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja drożności nie badalam. Po pierwszej nieudanej iui ustaliliśmy z dr ze jak druga sie nue uda robimy. Ale druga się udała. Czy to badanie ocenia tez macice? Jej stan? U mnie jak widac problemów z drożnościa nie ma. Ale kto wie. Przecież zeszłam w ciaze po iui z jednej strony. Zapytam dr na wizycie jakie ma teraz odn nas plany. Na pewno teraz iui. Co z hsg nie wiem. Na razie nie zalecal.
    Tak, badanie ocenia stan macicy. Ja np. w opisie mam napisane, ze macica o gladkich obrysach scian bez zrostów i blizn. Ja też się bałam :) Dostałam skierowanie do szpitala, ale poszłam prywatnie, nie żałuje, bo cale badanie przespalam :)

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J82 wrote:
    Hej,
    Dziewczyny, w styczniu mam podejść do kolejnej inseminacji, komercyjnie. Niestety, przeterminowały mi się badania i lekarz kazał zrobić nowe - mi i mężowi. Do tych już mi znanych doszły kolejne - dość kosztowne - chromatyna, test HBA u męża, u nas obojga jakieś badanie NAT.. Siadłam, policzyłam i się załamałam. Prawie 3 tys. zł. Przez poprzedni rok się badaliśmy, ale jakoś tak "na raty", a teraz... Czy wy wszystkie badania przy inseminacji komercyjnej robicie prywatnie? Czy jest jakiś sposób... Leczę się tylko w klinice niepłodności.
    Marysia
    Ja robię to tak, że chodzę do lekarza na nfz, te badania, które się da na nfz zleca mi lekarz, reszte robie prywatnie. A inseminację miałam miec prywanie, ale miał mi robić mój lekarz, który dodatkowo pracuje w prywatnej klinice. Poza badaniem droznosci jajowodow nie placilam za nic + 500 zł miala mnie kosztowc inseminacja.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betty Boop wrote:
    Tu sie nie do konca zgodzę ;) Przy jednym niedroznym robi sie inseminacje-ja tak mam własnie, lewy niedrozny. Dlatego dostalam stymulacje aby w obu jajnikach rosły pecherzyki.

    Ja równiez wszystkie badania robilam prywatnie i niestety idzie na to sporo kasy.
    Tak, masz rację, źle to ujęłam :)

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • Paolala Autorytet
    Postów: 898 872

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie wymagana byla droznosc i posiewy u meza badanie nasienia i posiewy i to glowne wymagania... dzisiaj bylam na usg i te pecherzyki ktore byly 4 dni temu wielkosci 11mm to juz ich nie ma:/ wchlonely sie albo szlak je trafil...takze femara nic nie dala a raczej pogorszyla:/ dostalam dzisiaj 3 zastrzyki merionalu na dzis jutro i poniedzialek i w srode mam sie pokazac na kontroli ale cos mi sie wydaje ze jednak do inseminacji nie dojdzie:/ takze trzymam kciuki za Wasze grudniowe inseminacje, moze ja tez kiedys sprobuje!!! POWODZENIA

    Aniołek 6tc 14.02.16 [*] Córcia 10tc 13.06.16 [*]

    ...kiedyś będzie jeszcze pięknie...
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    ja miałam tak w 3 cyklu chyba brania czy w 6 dupka. To sa skutki uboczne, jezeli nie ciaza, wiec juz teraz dobierz go ile tam lekarz zalecił i w razie czego niech zmieni na luteine, tylko niestety po luteinie dopochwowej czesto sa infekcje grzybicze, a podjezykowa jest zazwyczaj dla wiekszosci niesmaczna. Jest jeszcze lutinus, bardzo drogi ale nie powoduje infekcji i utrogestan jak litunus tylko ze go mozna w Czechach kupic.

    ja mialam lutinus i tez nabawilam sie jakiejs infekcji .... chyba zalezy od organizmu

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    ja wreszcie z konkretami :)

    od jutra Lamette przez 5 dni :)
    28 grudnia podglad jajek :)
    i moze przed sylwkiem IUI :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Hej dziewczyny :)

    ja wreszcie z konkretami :)

    od jutra Lamette przez 5 dni :)
    28 grudnia podglad jajek :)
    i moze przed sylwkiem IUI :)

    Ze mna leb w leb:) 28 też mam podglad:-) tyle ze cykl bez stymulacji bo nie wiadomo czy iui bedzie-28.12 to 12dc. A Twój który będzie?

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolala wrote:
    u mnie wymagana byla droznosc i posiewy u meza badanie nasienia i posiewy i to glowne wymagania... dzisiaj bylam na usg i te pecherzyki ktore byly 4 dni temu wielkosci 11mm to juz ich nie ma:/ wchlonely sie albo szlak je trafil...takze femara nic nie dala a raczej pogorszyla:/ dostalam dzisiaj 3 zastrzyki merionalu na dzis jutro i poniedzialek i w srode mam sie pokazac na kontroli ale cos mi sie wydaje ze jednak do inseminacji nie dojdzie:/ takze trzymam kciuki za Wasze grudniowe inseminacje, moze ja tez kiedys sprobuje!!! POWODZENIA
    Kurcze przykro mi. Te pęcherzyki pewnie się Wchlonely jesli nie ma po nich sladu...w nast cyklu musi być dobrze!

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ze mna leb w leb:) 28 też mam podglad:-) tyle ze cykl bez stymulacji bo nie wiadomo czy iui bedzie-28.12 to 12dc. A Twój który będzie?
    moj 11 dc :) ale na stymulce wiec dr mowi ze mozliwe ze w sylwka najpozniej IUI :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 1009 1010 1011 1012 1013 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ