X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1/4 tabletki to bardzo mało. Ja brałam zawsze dwie i miałam 2-3 przecherzyki. Moze warto zwiekszyc dawkę?
    Wczoraj tez dostalam femare ( pofobne do clo, ale nie zaburza endometrium) i tez od razu 2 tabletki. A swoj owulacj też mam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:25

    M&M
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak myślę, jeszcze przed łyknięciem CLO miałam wahanie czy nie łyknąć 1/2 tab. i nic nie powiedzieć lekarzowi...
    ale się wstrzymałam i teraz się nad tym ciągle zastanawiam..

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie będę sie stymulować. W tym cyklu robie badania do ivf. W miedzy czasie zrobię usg. Jeśli będzie ładny pęcherzyk zrobimy iui. Brak stymulacji wynika z dwóch faktów-mam Niepekniety pęcherzyk z poprzedniego cyklu i nie wiem czy juz sie wchłonąl czy nie.
    Po 2 dr odradzil stymulacje przed ivf.
    Sylwia udziela sie na ivf. Była z nami 3 cykle. Czasem zaglada i radzi. Jest ciepła zyczliwa osoba więc rady od niej sa zawsze odpowiednio napisane. Może zajrzy tu wkrótce. Nick ma zdaje sie sylwiasta159.

    Ania M, basiurka lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kataryna Ty jesteś w Novum ??

    ja powiedziałam mojej dr że na CLO nie reagowałam i generlanie wolałabym omijac clo ..powiedziała mi ze nie ma sprawy ze w takim razie moze mi zaproponowac lamette :) bo jest o wiele lepsza niz clo i nie uposledza endomerium i faktycnie eraz jak bede miec stymulacje tot ez na Lamette :)
    na 1 tabl clo chodowałam az 1 pecherzyk i to marny , na lamette 3 ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MELDUJĘ SIĘ

    Lunka, to bardzo dobrze, że lekarz nie kazał Ci się stymulować. Przed stymulacją do ivf wręcz wskazane jest, by jajniki odpoczęły- stosuje się nawet miesięczną antykoncepcję, by jajniki się wyciszyły- ja też tak miałam
    Ania_84 wrote:
    Kataryna Ty jesteś w Novum ??

    ja powiedziałam mojej dr że na CLO nie reagowałam i generlanie wolałabym omijac clo ..powiedziała mi ze nie ma sprawy ze w takim razie moze mi zaproponowac lamette :) bo jest o wiele lepsza niz clo i nie uposledza endomerium i faktycnie eraz jak bede miec stymulacje tot ez na Lamette :)
    na 1 tabl clo chodowałam az 1 pecherzyk i to marny , na lamette 3 ;)
    Robicie jeszcze jedną IUI? Zapadła jakaś decyzja? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:45

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja gdybym miała mieć jeszcze więcej iui to nie stymuliwalabym się na ilość. To nie ivf że pobiora wszystkie komórki. Wiem ze jeden pęcherzyk peka inny nie. One zaczynają się blokowac...i taka wychodzi d.pa. u mnie iui sie powiodlo na 1 pęcherzyku a wszystkie inne byly na kilku i nic z tego nie wynika

    Ania M lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Patkaaa Autorytet
    Postów: 338 109

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze że o tym piszesz będę wiedziała jak zacznę ten etap.

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    MELDUJĘ SIĘ

    Lunka, to bardzo dobrze, że lekarz nie kazał Ci się stymulować. Przed stymulacją do ivf wręcz wskazane jest, by jajniki odpoczęły- stosuje się nawet miesięczną antykoncepcję, by jajniki się wyciszyły- ja też tak miałam
    U mnie jak bedzie ten pęcherzyk niepekniety tez moge mieć anty miesiąc. Oby się wchlonal.
    A czy będzie jakis ladny do iui to sie okaze:)
    Witaj kochana :-* wezwalam Cie myślami:)

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    U mnie jak bedzie ten pęcherzyk niepekniety tez moge mieć anty miesiąc. Oby się wchlonal.
    A czy będzie jakis ladny do iui to sie okaze:)
    Witaj kochana :-* wezwalam Cie myślami:)
    Wiem, że czekanie bezczynnie miesiąc jest frustrujące, ale nie broń się przed tym. Miesiąc w jedną czy w drugą nie zrobi różnicy, a efekty stymulacji mogą być o wiele lepsze. Np mnie rosły na obu jajnikach tak samo, równo wszystkie pęcherzyki. Na jednym miałam ich 8 na drugim 6. A zdarza się, że 5 rośnie na jednym i są już po ok 20 mm a na drugim jest 10 i mają po 8 mm. I co? kicha. Zamiast mieć 15 pęcherzyków będziemy mieć prawdopodobnie tylko 5. A trzeba brać pod uwagę, że część z nich może okazać się pusta/niedojrzała. Wypoczęte jajniki będą lepiej pracować :) ale trzeba mieć też na uwadze, że nie każda klinika stosuje anty przed i też mają dobre wyniki.

    No chyba telepatycznie mnie ściągnęłaś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna- ja bralam 1/2 tabletki clo, i nic z tego nie wyszlo. Wyrosly 3 pecherzyki, jeden byl normalny, drugi mniejszy (na tyle ze byl niedojrzaly), a trzeci to jakies badziewie , chyba mial ze 13 mm, wiec lekarz go nawet nie bral pod uwage...

    sylwiasta159, bede pisac na priva, jak sie zorientuje jak to zrobic :)

    Lunk-a, dzieki!

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka - u nas dr powiedziała że to są idealne warunki jeden peknie drugi nie ..zreszta u mnie byly na lewym jajniku 16 mm- który nagle skoczył z 13 na 16 mm, oraz dwa na prawym 18 i 16 .. moje przeczucie to cos sie zadziało z lewej strony bo ewidentnie z tej strony ciagneło mnie od owulki
    talze chyba zalezy tez d farta i od organizmu :)

    Sylwiasta .. pdchodzimy jezcze raz dr i rodzina nas namówili :P

    choc mielismy juz wykupic pakiet w GynCna 2+1 :)

    ale przed tym podjesciem fartneło mi sie wiec moge zrobic na NFZ panel zakrzepowo ztorowy dzis jade zobaczyc jak mój progesteron w 7 dpo :) jak bedzie ponizej 15 to dr ma mi dac po IUI zwiekszona dawke proga :)

    no i jesli uda mi sie to zrobie w nastepnym cyklu HSG zeby przeczyscic jajowody :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:56

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to pisz tutaj, będę odpisywać jeśli będę umiała odp na Twoje pytania

    Ania to trzymam kciuki tak samo mocno jak ostatnio! Moje się przydały, bo coś drgnęło, tylko ktoś inny zawiodł ;P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 09:56

    Ania_84 lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwiaśta159 wrote:
    to pisz tutaj, będę odpisywać jeśli będę umiała odp na Twoje pytania

    Ania to trzymam kciuki tak samo mocno jak ostatnio! Moje się przydały, bo coś drgnęło, tylko ktoś inny zawiodł ;P
    nikt ni zawiódł widac maluch postanowił ze zmienia termin narodzin niechciał się urodzic tydzień przed nasza 4 rocznica slubu :P

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh, małe to jak pyłki, a już maja swoje zdanie.

    lipa lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jak,zakladac ten nowy watek z lista odswiezana w 1 poscie?

    Ania_84 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    mialam wczoraj spotkanie w klinice i lekarz mi powiedzial ze zanim zaczne kolejna (druga IUI) to mam zrobic badanie histeroskopia. Poniewaz w poprzednim cyklu na USG przed IUI widoczny byl maly polip. No i moj lekarz stwierdzil ze trzeba go sprawdzic, a na USG to malo widac, wiec histeroskopia, i ogolnie ze raz i dobrze bedzie zajrzec do mojej macicy.

    Poniewaz jestem juz po miesiaczce, to myslalam ze juz nie uda mi sie zrobic tego badania w tym miesiacu, i strace kolejny cykl, ale jednak udalo mi sie dorwac termin na najblizsza niedziele. T bedzie moj 13 DC, a wiec dzien okolo owulkowy, ale raczej napewno nie-po owulkowy. W mojej klinice powiedzieli ze to OK.

    Ciesze sie ze to juz w tym miesiacu bede miec za soba i nie musze czekac. To bedzie histeroskopia diagnostyczna, nie zabiegowa. Powiedzieli mi ze bedzie trwac 15 minut badanie. Nic nie mowili o znieczuleniu, mam nadzieje ze jakies miejscowe bedzie. Czy moze to niepotrzebne? No zobacze. Ktoras z Was miala to badanie?

    Jak badanie bedzie ok, to druga IUI zaczynam za 3 tygodnie.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    to jak,zakladac ten nowy watek z lista odswiezana w 1 poscie?
    zakłądaj ;)


    Sylwia noo mówie ze po tatusiu juz ma charakterek :P

    a tak serio to czekamy czy nasz dawca odda nasienie :) bo jak juz sie zdecydowalismy na sprowadzenie nasienia .. to teraz nasego upatrzonego brak :P
    koles ma powodzenie :P

    dwa musimy odłozyc na nasienie bo oprocz tego ze 1 słomka kosztuje 135 euro to jeszcze sprowadzenie 170 euro i 25% podatku dodatkowo wiec przy dwoch słomkach wyszło nam okolo 2500 zł :/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie da sie jakos na lewo zlapac tego dawce zabrac co tam ma i sobie w domu wstrzyknac?:D

    Ania_84 lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze by było, jakbyście mieli właśnie zamrożony jakis zapas w klinice w razie chęci rodzeństwa np... ale z cenami to przeginka ;/

    PS jak słyszę podatek to mną trzęsie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2016, 10:08

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 lutego 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani histeroskopia diagnostyczna czesto zamienia sie w histeroskopie zabiegowa ..bo jak sa polipy to usuwaja ..
    ja na histeroskoipii bylam normalnie w szpitalu na NFZ , miałam byc 1 dzien jak sie okazło przesuneli mi zabieg i byłam w sumie 3 dni ;)
    tyle ze ja miałam pelne znieczulenie teraz sie ciesze z tego b o upieralam sie na doledzwiowym .. ale jak widziałąm ze kobity po tym doledzwiowym musiały leec bez ruchu .. a ja po 2 h chodziłam .. to nigdy :D

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 1116 1117 1118 1119 1120
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ